dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Wrocławska
  1. wojgoc OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc Zarejestrowany: 27.01.2010 Posty: 6941
    Cytat Napisał Mila_Wroc
    My mamy kamienny blat z granitu i kocham go! Brudu nie widac ani trochę!
    Zaimpregnowany specjalnym impregnatem spożywczym.

    Bardzo polecam.

    W łazience mam brodzik z granitu i tez jak na razie nie widże wad.
    bardzo ładna kuchnia
    ale brodzika nie widzę....
  2. bacardi ELITA FORUM (min. 1000)
    bacardi Zarejestrowany: 30.07.2011 Posty: 1078
    brodzik też bardzo ładny, widziałem na żywo
  3. CODI FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    CODI Zarejestrowany: 26.11.2004 Posty: 173
    A jednak mam pierwsze odpowiedzi. Ceny porównywalne pomiędzy 2,5 i 3k netto za 6m blatu, 2 otwory (w tym jeden frezowany ociekacz) + dostawka na parapet 180x17. Jednocześnie jedna z firm w Domarze za to samo chciała policzyć 4,8k (granit czarny standard) do 6k (granity czarny ze strukturą kryształu)
  4. wojgoc OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc Zarejestrowany: 27.01.2010 Posty: 6941
    CODI,
    sprawdź jeszcze tu - http://www.ega.pl
  5. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Cytat Napisał Tatarak
    Po dwóch dniach dostaję maila, że oczywiście można zrobić tak, jak mówiłam, tylko "przez telefon się nie zrozumieliśmy"! MY się nie zrozumieliśMY! uwielbiam, jak ktoś ze mnie robi blondynkę, z którą można się nie zrozumieć
    Oj tam, oj tam ;p Nie bądź taka honorna. Czym się różni "nie zrozumiałem pani" od "nie zrozumieliśmy się"? Efekt jest taki sam. A podział winy - jeżeli o to Ci biega - jest raczej polubowny w drugiej wersji, bo "się" oznacza obopólną winę. Z kolei "nie zrozumiałem pani" ma nie tylko wydźwięk negatywny dla słuchającego, ale może mieć podtekst "bo gadała pani głupoty", "bo nie użyła poprawnych określeń", "bo uprościła opis", itp. Obiecał sprawdzić i sprawdził? A jakże. Odezwał się nie czekając na 25 telefon od Ciebie? Jak mniemam - tak. Uznał rzecz za wykonalną? Tak. Szanuj fachowca swego - możesz mieć gorszego A mówiąc poważnie - czasem zamiast doszukiwać się złych intencji i gryźć się tym, jacy to ludzie są źli - lepiej odpuścić i żyć na luzie
  6. Mila_Wroc DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Mila_Wroc Zarejestrowany: 04.02.2012 Posty: 539
    Cytat Napisał wojgoc
    bardzo ładna kuchnia
    ale brodzika nie widzę....
    e, bo brodzik nudny, prostokatny a na zdjeciu spadków i tak nie widać

    Za to blaty pod umywalkę wycieli mi bardzo ładnie




  7. emqwadrat FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    emqwadrat Zarejestrowany: 09.09.2007 Posty: 266
    Wrocławianie,
    Szukam murarza do wymurowania ściany elewacyjnej domu i ścian działowych ( z tej samej cegły).

    Te ściany mają wyglądać tak trochę "staro" - po prostu mają być równo wymurowane z w miarę równymi fugami a nie wypieszczone jak murki klinkierowe - dlatego chodzi mi o dobrego, dokładnego murarza a nie o speca od kinkieru tym bardziej, że ściana będzie z cegły zwykłej a nie klinkierowej.

    Jak ekipy słyszą "elewacja z cegły" to od razu przechodzą na "cena za sztukę" i padają kwoty 3-4 zł/szt!!!! A u mnie jest około 12000 cegieł do wymurowania. Parę lat temu budowałem już dom i zrobiłem identycznie - przyszło dwóch murarzy, dostali wytyczne, przy pierwszym metrze roboty była żona żeby zrozumieli o co chodzi i wymurowali za .... 32zł/m2 a wtedy ceny za murowanie klinkieru były na poziomie 2-3zł/szt. (wyszłoby około 100-150zł/m2!)
    Efekt był rewelacyjny (widać na mojej fotce)i chcemy to powtórzyć (zaznaczam, że o gustach się nie dyskutuje ) niestety aktualny dom budujemy 400km od starego i stara ekipa nie podjedzie ;(

    POMOCY!
  8. wojgoc OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc Zarejestrowany: 27.01.2010 Posty: 6941
    Cytat Napisał Frankai
    A mówiąc poważnie - czasem zamiast doszukiwać się złych intencji i gryźć się tym, jacy to ludzie są źli - lepiej odpuścić i żyć na luzie
    Frankai - co za metamorfoza
  9. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Cytat Napisał wojgoc
    Frankai - co za metamorfoza
    Żadna!!! Za długo by tłumaczyć, a robota goni, więc krótko. Zapewne mylisz moją drobiazgowość, z szukaniem złych intencji. Przecież większość naszych "utarczek" dotyczyła sformułowań. Nigdzie nie próbowałem Ci udowodnić, że jesteś diabłem wcielonym. Jesteś chaotyczny, często niezrozumiały, nerwowy, ale taki Twój "urok". Ważne, że jesteś, masz dobre chęci i odpowiadasz. Dyskusja wyprostuje ewentualne błędy i efekt końcowy jest pozytywny.
    Jeżeli mam się przyzać do metamorfozy, to oczywiście była. Z wiekiem kompleksy mi malały, rosła pewność siebie, a przy tym życie nauczyło pokory - w wielu przypadkach okazało się, że mimo 100% pewności... nie miałem racji. Teraz widzę tą butę u młodych (np. w pracy) Czy będą dalsze zmiany? Może tak... Kierunek? Wesołe jest życie staruszka...
    Czy to było krótko?
  10. wojgoc OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc Zarejestrowany: 27.01.2010 Posty: 6941
    Cytat Napisał Frankai
    Nigdzie nie próbowałem Ci udowodnić, że jesteś diabłem wcielonym.
    żaden ze mnie diabeł wcielony - pod znakiem skorpiona żem urodzony, w samym środku tego znaku
  11. Kaśka73 ELITA FORUM (min. 1000)
    Kaśka73 Zarejestrowany: 17.08.2006 Posty: 2530
    witam po dłuższym nie pisaniu ( bo czasami zaglądałam i czytałam)
    mąż mnie wyrwał ze słodkiego nieróbstwa zimowego i umawia ekipę do podbitki
    na samą myś o kolejnych majstrach robi mi się słabo że o zakupie samej materiału nie wspomnę konkludując kto gdzie za ile i kupował ostatnio podbitkę? Liczę na gotową odpowiedź i mam nadzieję znowu się przedwiosennie zdrzemnąć
  12. Mila_Wroc DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Mila_Wroc Zarejestrowany: 04.02.2012 Posty: 539
    Kaśka, u mnei własnie się robi
    Panowie sami kupili i przywieźli deski - modrzew syberyjski za 45 zł/m2 gdzies z Lądka

    Ale ekipę chyba pochwalę, bo pracują aż miło, są nie inwazyjni, pytają jak mają wątpliwosci.
  13. Tatarak OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Tatarak Zarejestrowany: 13.12.2009 Posty: 8719
    Cytat Napisał Frankai
    Oj tam, oj tam ;p Nie bądź taka honorna.
    nie odpuściłam mu, bo na kolejne pytanie odpowiadał tyle czasu, że zdążyłam znaleźć innego dystrybutora, który wie, o co mi chodzi, a jak nie wie, to dzwoni do producenta i się dowiaduje, albo przysyła montażystę na wizję lokalną, jeśli czegoś nie rozumie z opisu. sorki, ale handlowiec musi mieć refleks

    a tak swoją drogą... bo to dzień kobiet idzie i mam refleksję: my, kobiety-inwestorki (mam nadzieję, że zabrzmiało dumnie) zderzamy się na budowie z takim szowinizmem, lekceważeniem i brakiem szacunku do naszej wiedzy* (o braku szacunku do naszych pieniędzy nie wspominam, bo tu panuje równość płci), że doprawdy "bycie honorną" to z naszej strony i tak bardzo łagodna reakcja.

    * przykłady mogłabym mnożyć, ale po co nam to rozdrapywanie "ran"?
  14. Tatarak OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Tatarak Zarejestrowany: 13.12.2009 Posty: 8719
    Cytat Napisał Kaśka73
    witam po dłuższym nie pisaniu ( bo czasami zaglądałam i czytałam)
    mąż mnie wyrwał ze słodkiego nieróbstwa zimowego i umawia ekipę do podbitki
    na samą myś o kolejnych majstrach robi mi się słabo że o zakupie samej materiału nie wspomnę konkludując kto gdzie za ile i kupował ostatnio podbitkę? Liczę na gotową odpowiedź i mam nadzieję znowu się przedwiosennie zdrzemnąć
    cześć Kaśka, ja mam ten sam majstrowstręt przy okazji tarasu... już mi nawet nie tyle zależy, żeby sobie na nim leżaczek rozłożyć, tylko żeby to załatwić i mieć tych wszystkich fachowców z głowy.

    pozdrowienia!
  15. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Cytat Napisał Tatarak
    zderzamy się na budowie z takim szowinizmem, lekceważeniem i brakiem szacunku do naszej wiedzy*
    Tatarak - daj spokój. Nie zniżaj się do poziomu ludzi, którzy inne osoby lekceważą. Bądź ponad tym. W informatyce też niektórzy tak postępują, a najlepsze jest jak się o tym boleśnie przekonają. Zwłaszcza jeden taki przypadek baaaardzo mnie rozbawił, kiedy dyrektor sprzedaży musiał się wstydzić przed gronem kilkunastu osób ze swojej i partnerskiej firmy, bo taka fajna blondynka mu nie ustąpiła i udowodniła, że ściemnia.
    Powinno Ci sprawiać satysfakcję, że przychodzi gość, cwaniaczkuje, potem traci pewność siebie i staje się grzeczniutki widząc, że ma do czynienia z osobą zorientowaną i inteligentną.

    Ale czy myśmy już nie debatowali o szowiniźmie na budowie?
  16. Wivaldi ELITA FORUM (min. 1000)
    Wivaldi Zarejestrowany: 24.03.2013 Posty: 1380
    Cytat Napisał Tatarak
    dzień kobiet idzie i mam refleksję: my, kobiety-inwestorki (mam nadzieję, że zabrzmiało dumnie) zderzamy się na
    Tak to brzmi dumnie, ja jestem pełen podziwu dla inwestorek.
    A szowinizm nie tylko na budowie można spotkać, chleb powszedni. Bo jak postrzegać zapowiedź komentatora sportowego że udział w zawodach bierze piękna zawodniczka ? Słyszał ktoś żeby o jakim sportowcu powiedziano przystojniak ? A reklama odkurzacza centralnego w Muratorze ? Kto trzyma rurę ? Osoba w spódniczce, ale nie jest to Szkot.
    Pozdrawiam Panie.
  17. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Cytat Napisał Wivaldi
    Bo jak postrzegać zapowiedź komentatora sportowego że udział w zawodach bierze piękna zawodniczka ? [...] Osoba w spódniczce, ale nie jest to Szkot.
    Masz rację - czemu nikt o panach nie mówi, że w zawodach bierze udział piękny zawodnik? A czemu o paniach nie mówi, że jest potężnie umięśniona. Mówienie o Therese Johaug że jest piękna, a nie mówienie o Marit Bjoergen, że ma mięśnie nie gorsze od Pudziana, to najwyższy przejaw szowinizmu i trzeba go wypalać żywym ogniem. No a na plakatach marketów budowlanych, na jednym ma być pani w spódniczce, a na drugim - koniecznie z tym samym odkurzaczem - ma być pan w spódniczce. Tej samej, bo przecież walczymy o równość i nie dopuszczalne by miał ładniejszą!!! Mam tylko dylemat czy powinni mieć wydepilowane nogi. Bo depilacja, to przecież seksistowski wymysł. Z drugiej głupia natura nie uwzględniła jakoś równości i facet będzie miał ładniej obrośnięte kończyny dolne.
    No a te obleśne plakaty z kobietami w bieliźnie np. z mopem? Następna taka akcja musi uwzględniać równość płci - na jednym babka a na drugim facet w bokserkach. Ponieważ bikini jest seksistowskim wymysłem, to babka ma być w tych samych bokserkach. Biust jest "be" i jego pokazywanie to seksistowski wymysł, więc biustonosz musi być. Oczywiście równość nade wszystko więc facet też w biustonoszu.
  18. Mila_Wroc DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Mila_Wroc Zarejestrowany: 04.02.2012 Posty: 539
    Cytat Napisał Tatarak
    cześć Kaśka, ja mam ten sam majstrowstręt przy okazji tarasu...
    Ja przez zimę nic nie robiłam wiec mi "majstrowstręt" troche przeszedł, ale pamietam jak marzyłam żeby "oni wszycy sobie w końcu poszli!"

    Teraz mam tych podbitkarzy, taras też chyba będą robić. Ale są naprawdę nie inwazyjni, grzeczni i pracowici także nie wadzą mi specjalnie.

    Muszę jeszcze brukarzy znaleźć.. Ktos ma namiar na taniego i dobrego?
  19. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Cytat Napisał Mila_Wroc
    Ktos ma namiar na taniego i dobrego?
    Mojego Zenka nikt chyba nie przebije ceną. Jakość też dobra. Wady - nie zaprojektuje, opóźnienie 4-6 tygodni, ciężko go nakłonić, żeby później coś tam dorobił. Namiar w ekipach.
  20. Tatarak OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Tatarak Zarejestrowany: 13.12.2009 Posty: 8719
    Cytat Napisał Frankai
    Powinno Ci sprawiać satysfakcję, że przychodzi gość, cwaniaczkuje, potem traci pewność siebie i staje się grzeczniutki widząc, że ma do czynienia z osobą zorientowaną i inteligentną.

    Ale czy myśmy już nie debatowali o szowiniźmie na budowie?
    Satysfakcję to bym czuła, gdyby nikt nie zakładał, że z racji płci na pewno nie jestem zorientowana i inteligentna.

    Debatowaliśmy, ale pewne rzeczy trzeba powtarzać do znudzenia, żeby wreszcie dotarły tu i ówdzie.

    BTW w ogóle nie rozumiem sensu i przesłania Twojej odpowiedzi na post Wivaldiego.
Pokaż wyniki od 58581 do 58600 z 59634