dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Wrocławska
  1. Kris09 WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kris09 Zarejestrowany: 16.09.2019 Posty: 2
    Witam
    Jestem zainteresowany kupnem działki budowlanej bądź budowlano-rolnej w okolicy do 20km od Wrocławia o powierzchni od 18 arów, a ponieważ pochodzę z Lubelszczyzny chciałbym zapytać które miejsca Państwo polecają i jeśli jest możliwe o namiary na sprzedających.

    Krótko o mnie i o tym jakiej działki szukam:
    Mam na imię Krzysztof i mam 38 lat.
    Od 2004 roku mieszkam i pracuję za granicą (3 lata w Niemczech i ostanie 12 lat w Wielkiej Brytanii).
    Mam cudowną rodzinę tj. żonę i trzy wspaniałe córki (17,8 i 5).
    Jak wiele osób w ostatnich latach nadszedł czas na powrót do własnego kraju żeby nadrobić stracony czas i poświęcić się bardziej swoim pasjom.

    Jeśli chodzi o to co mnie najbardziej inspiruje od zawsze to produkcja domowych wędlin, wina, nalewki oraz również własny ogródek z warzywami, zbieranie grzybów oraz myślistwo.
    To tyle o sobie, napisałem to żeby prościej wyobrazić sobie jakiej działki szukam.

    Szukam działki pod miastem lub na wsi w okolicy południowej Wroclawia. Działka musi być minimum 18 arów na której chcę wybudować dom ok 180m2 z podwójnym garażem i antresolą oraz budynek gospodarczy ok 60m2. Oprócz tego na mojej działce będzie oczywiście sad owocowy, szklarnia,warzywniak, wędzarnia z altana i mała piwnica betonowa na warzywa.

    Szukam miejsca dobrze skomunikowanego z Wrocławiem z ładną okolicą a również z dobrą infrastrukturą (szkoła, sklepy, kościół, stacja paliw, BIEDRA).

    Jeśli jest to możliwe może być również z dodatkową działką rolną do 2ha ponieważ docelowo moim celem jest prawdziwa winnica.

    Dodatkowym atutem byłby las grzybowy w pobliżu oraz jezioro lub rzeka.

    Jeśli chodzi o cenę to oczywiście szukam działki w rozsądnej cenie natomiast chciałbym zakupić działkę najpóźniej do czerwca przyszłego roku aby można było wybudować dom do stanu surowy zamknięty do zimy 2020.

    Jeśli Państwo znają te tereny bardziej niż ja i pasują do mojego opisu bardzo proszę o informację bądź oferty sprzedaży na adres email [email protected] lub numer w UK 00447519107128.

    Dla osoby dzięki której pomocy udałoby się znaleźć i kupić moją wymarzoną działkę oczywiście obiecuje wszystkie próbki moich win, nalewek, miodów pitnych oraz wędlin wlasnej produkcji.

    Pozdrawiam
    Krzysztof
  2. Miłosiak SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Miłosiak Zarejestrowany: 17.02.2015 Posty: 36
    Nic nie wyprowadza mnie tak z równowagi jak niesłowność i nieodpowiedzialność. Dużo rozumiem i na wiele przymykam oczy, ale czasem się ulewa.
    Zatem BARDZO NIE POLECAM pana Oskara i jego firmy układającej kostkę. Dla pragnących szczegółów - mogę napisać na priv o co chodziło. Niestety nie znam nazwy firmy, ale po numerze i charakterystycznym imieniu może ktoś skojarzy 513 339 937
    Generalnie nie polecam żadnej z 4 firm, które układały, lub próbowały ułożyć kostkę na naszym podwórku. Zdecydowanie najgorsza grupa 'budowlańców' ;/
  3. ellaj ELITA FORUM (min. 1000)
    ellaj Zarejestrowany: 07.06.2008 Posty: 1875
    A jam pytanie o Interenet i tv. Jaki dostawca jest najlepszy i ma najszybszy Internet?
  4. Doli. ELITA FORUM (min. 1000)
    Doli. Zarejestrowany: 04.03.2017 Posty: 1746
    Ale to chyba zależy od gminy. Jest sporo lokalnych dostawców, którzy mają dobre opinie. Pytanie zbyt ogólne - najlepiej zapisać się na fb do grupy danej gminy i wypytać mieszkańców.
  5. ellaj ELITA FORUM (min. 1000)
    ellaj Zarejestrowany: 07.06.2008 Posty: 1875
    Dzieki, Doli. Poszukam na fb
  6. ellaj ELITA FORUM (min. 1000)
    ellaj Zarejestrowany: 07.06.2008 Posty: 1875
    Nie moge nic znalezc Moze jest tu ktos z Wroclawia i podpowie?
  7. Doli. ELITA FORUM (min. 1000)
    Doli. Zarejestrowany: 04.03.2017 Posty: 1746
    Cytat Napisał ellaj
    Nie moge nic znalezc Moze jest tu ktos z Wroclawia i podpowie?
    Nikt tej roboty za ciebie nie zrobi. Udaj się do największych dostawców internetu: Play, Tmobile, Plus, Oragne (kolejność przypadkowa). Podaj lokalizację i zapytaj o możliwość podłączenia Cię do siebie. Jak masz kabel w zasięgu (światłowód to było by super) to wybieraj w kablach. Jeśli jesteś tylko w zasięgu LTE to kup sobie starter z każdej dostępnej firmy, wsadź do telefonu, i testuj. Poszukaj w google czy są jacyś lokalni dostawy (szukane frazy to np. "internet gmina xxxxxx"), zadzwoń, popytaj.
  8. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Cytat Napisał ellaj
    A jam pytanie o Interenet i tv. Jaki dostawca jest najlepszy i ma najszybszy Internet?
    A do czego musisz mieć taki szybki?
    Ja prowadzę działalność i mam najtańszy możliwy od kablówki. 20/1 Mb/s bodajże za 45 zł netto. Aktualnie najtańszy to 70/3 Mb/s za 47 netto, tylko... nie chce mi się podpisywać nowej umowy na 24 miesiące. Nawet syn ze swoimi młodzieńczymi potrzebami daje radę (czytaj - przestał marudzić).
    Zabolała mnie w zeszłym tygodniu "zrywalność" połączenia. Nie wiem jednak czy to nie wina komputera. Muszę zapytać syna czy też coś takiego miewa.

    Moje potrzeby są jednak chyba mikro, nawet mobilny jak mi spadnie do 1Mb/s nie daje się we znaki

    O światłowodzie nawet nie myślę, bo rurka którą wprowadzony jest kabel od kablówki nie była dobrze ułożona. Obawiam się, że próba zastąpienia kabla może się nie udać.
  9. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Cytat Napisał Miłosiak
    Generalnie nie polecam żadnej z 4 firm, które układały, lub próbowały ułożyć kostkę na naszym podwórku. Zdecydowanie najgorsza grupa 'budowlańców' ;/
    No cóż - ja miałem bardzo taniego wykonawcę i po kilku latach stwierdzam, że pewne miejsca nie zostały dobrze zrobione - np. opaska wokół domu, powinna kończyć się krawężnikiem, bo beton podpierający się nie sprawdził.
    Teraz miałem prostsze miejsce - chodnik przez domem i zanosi się, że będzie OK, tylko cena... Ałć!!! Rozumiem, że miał do podniesienia studzienkę telefoniczną, że ziemię wywoził, ale 6000 za 24 metry kwadratowe...
  10. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Może niektórych zdziwić czemu się pojawiłem na forum. Otóż żeby napisać o dachu w wątku o kunie.
    W styczniu miałem kawałki wełny na tarasie. Znajomy dekarz wszedł, obejrzał dachówki skrajne i nie odkrył nic szczególnego. Teraz ponownie pojawiły się kawałki wełny. Ciągle w jednym miejscu - tył domu, zachodnia połówka. Doszedłem do wniosku, że nic innego tylko wlazły mi kuny. Oględziny strychu jednak nie wykazały żadnych zabrudzeń. Na zewnątrz też nic nie kapało. Wróblówki nie naruszone. Dzisiaj żona przyuważyła szkodnika. To nie kuna. Wprost odwrotnie!!! Ci co znają trochę zwyczaje kun, wiedzą, że ich naturalny wróg to borsuk, jednakże borsuki - przynajmniej jak na razie - po dachach nie chadzają A odwrotność w drugą stronę to... ptaszki. Dwa jakieś wróblopodobne tylko żona mówi że dłuższe - wylatywały gdzieś spod dachu. Wydaje mi się, że tynk na wełnie ukruszony tam gdzie podbitka styka się z płatwią. Zamontuję kamerkę i zobaczę później jakie to ptaszki postanowiły u nas zamieszkać, a potem postawimy im ich własne domki i dopiero zabezpieczymy szkodę. Generalnie ptaszki uwielbiają nasz trawnik po deszczu i rozgrzebywać korę (żona trochę się wkurza). Niech sobie mieszkają z nami
  11. ellaj ELITA FORUM (min. 1000)
    ellaj Zarejestrowany: 07.06.2008 Posty: 1875
    Cytat Napisał Frankai
    A do czego musisz mieć taki szybki?
    Ja prowadzę działalność i mam najtańszy możliwy od kablówki. 20/1 Mb/s bodajże za 45 zł netto. Aktualnie najtańszy to 70/3 Mb/s za 47 netto, tylko... nie chce mi się podpisywać nowej umowy na 24 miesiące. Nawet syn ze swoimi młodzieńczymi potrzebami daje radę (czytaj - przestał marudzić).
    Zabolała mnie w zeszłym tygodniu "zrywalność" połączenia. Nie wiem jednak czy to nie wina komputera. Muszę zapytać syna czy też coś takiego miewa.

    Moje potrzeby są jednak chyba mikro, nawet mobilny jak mi spadnie do 1Mb/s nie daje się we znaki

    O światłowodzie nawet nie myślę, bo rurka którą wprowadzony jest kabel od kablówki nie była dobrze ułożona. Obawiam się, że próba zastąpienia kabla może się nie udać.
    Frankai,
    Ja lubie sobie troche posiedziec w Internecie i poogladac Netflix.
    Nie mam w ogole pojecia, jakie sa teraz firmy. Rodzice maja w Orange, ale ten Internet nie jest za dobry. Wystarczy, ze dwie osoby wlacza laptopy i koniec.
    Chcialam Internet razem z jakas telewizja.
    Sprawdzalam canal+, ale nigdzie nie moge znalezc opinii.
  12. Miłosiak SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Miłosiak Zarejestrowany: 17.02.2015 Posty: 36
    Cytat Napisał Frankai
    No cóż - ja miałem bardzo taniego wykonawcę i po kilku latach stwierdzam, że pewne miejsca nie zostały dobrze zrobione - np. opaska wokół domu, powinna kończyć się krawężnikiem, bo beton podpierający się nie sprawdził.
    żeby oni wszyscy razem wzięci chociaż byli tani...

    Przy okazji - czy ktoś z Was może polecić kierownika budowy/osobę zorientowaną w niuansach, która pomoże rozwiązać problemy z nadzorem budowlanym? Skończyły nam się pomysły jak uzupełnić wykazane przez nich braki, a oczywiście wsparcia instytucji nie da się uzyskać...
  13. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Jeżeli ktoś pyta czy warto zainwestować w fotowoltaikę, to mam taki ładny wykresik z BOK-a mojego sprzedawcy:
    Słupek z lewej do grudzień 2017. Faktury co 2 miesiące, taryfa G11. Rocznie około 3500 kWh. Planuję dołożyć jeszcze 900 kWh na klimatyzację w lecie. Z kolei w zimie spalę nadwyżki na grzanie klimą. Zwłaszcza w okresie przejściowym. Wtedy zużycie energii jest ponad 4 razy mniejsze od ciepła dostarczonego (taniej niż gazem sieciowym nawet przy G11).
    Zużycie też nam wzrośnie bo przeprowadzi się teściowa. O cenach nie wspomnę, ale... mnie to już nie interesuje
    Miałem wyprodukować wg symulacji 5630 kWh, już mam 6230!!! Mam co spalać na grzanie
    Większe podsumowanie na koniec zimy, jak minie mi rok.
  14. trabi-wrc DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    trabi-wrc Zarejestrowany: 27.01.2006 Posty: 992
    Witajcie po latach...
    Czas nadchodzi na pierwsze poważniejsze naprawy. Mam do wymiany zbiornik solarny, bo przegniła wężownica od kotła.
    Niestety wychwalany pod niebiosy pan Adam R. tak ostentacyjnie mnie olewa (odzwonię jutro, za 2 godziny, po weekendzie itd.) że nie mam ochoty dłużej na niego czekać.
    Czy ktoś z Was ma sprawdzonego hydraulika, który może mi zrobić taką wymianę? (Zbiornik 300 litrów - spuścić glikol z solarów, odciąć baniak, wstawić nowy, dopasować instalację do nowych pozycji przyłączy, napełnić solary i instalację od kotła).
    Dzięki z góry !
  15. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Cytat Napisał trabi-wrc
    Czas nadchodzi na pierwsze poważniejsze naprawy. Mam do wymiany zbiornik solarny, bo przegniła wężownica od kotła.
    Niestety nie bardzo pomogę, bo nie wiem czy moim jeżdżą do Wrocka i czy w ogóle takimi rzeczami się zajmują. Gdyby chodziło o zrobienie c.o.+c.w.u. to pewnie by jeździli.
    Interesuje mnie za to co innego - ile lat Ci wytrzymała instalacja i czy to normalne. Zastanawiam się nad odejściem od gazu na rzecz słońca - zarówno grzanie domu jak i wody. Jeżeli jednak miałoby to być mniej niż 10 lat, to nie wiem czy warto.
  16. mookie SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mookie Zarejestrowany: 02.01.2019 Posty: 40
    Witam szanowną grupę.
    Szukam ekipy do remontu stropu w domu (wyrównanie do belek, wylewka). Czy możecie kogoś polecić? O ile sama wylewka z mixokreta to nie problem, to wyrównanie już bywa problematyczne.
  17. ellaj ELITA FORUM (min. 1000)
    ellaj Zarejestrowany: 07.06.2008 Posty: 1875
    No i wybralam Internet z Canal+, ale musialam odstapic od umowy, bo sie okazalo, ze u mnie w domu w ogole nie dziala
    Zamienilam na Orange i na razie moze byc. Zreszta i tak nie mam innej opcji, jak sie okazalo.

    Chcialam Was zapytac, gdzie polecacie kupic okna? Musze wymienic w calym domu.
    Myslalam nad Exterm2
  18. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Ellaj - ja mam robione u stolarza z Kobylej Góry. Mahoń meranti, na wymiar, szyby P2 i O2. Zrobione w 2003 i dziś mam tylko jeden mały problem z tym dużym przeszkleniem. No i dylemat - okna naprawdę świetnie wykonane (zapraszam na wizję lokalną), tylko gość nie odbiera telefonów. Nie wiem czy polecać
  19. ellaj ELITA FORUM (min. 1000)
    ellaj Zarejestrowany: 07.06.2008 Posty: 1875
    Cytat Napisał Frankai
    Ellaj - ja mam robione u stolarza z Kobylej Góry. Mahoń meranti, na wymiar, szyby P2 i O2. Zrobione w 2003 i dziś mam tylko jeden mały problem z tym dużym przeszkleniem. No i dylemat - okna naprawdę świetnie wykonane (zapraszam na wizję lokalną), tylko gość nie odbiera telefonów. Nie wiem czy polecać

    Frankai, ale ja wole plastikowe. Mam jedne z pierwszych plastikowych i teraz chcialam wymienic na nowe.
  20. forgetit ELITA FORUM (min. 1000)
    forgetit Zarejestrowany: 21.07.2008 Posty: 1084
    Internet w Ozorowicach miałem z Plusa, ale zrezygnowałem ze względu na limity. Teraz mam z Playa (przez BTS Orange) i NjuMobile (to też Orange).
    O okna też kiedyś pytałem w Exterm2 (to chyba w Psarach), ale nawet nie odpowiedzieli. Finalnie mam z Oknoplastu.
Pokaż wyniki od 59601 do 59620 z 59634