dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Szczecińska
  1. Agnieszka1 Lider FORUM (min. 2800)
    Agnieszka1 Zarejestrowany: 12.01.2004 Posty: 4885
    Cytat Napisał szydas
    pytanie do tych, co początek mają za sobą: wiadomo, że zanim ekipa zacznie budować trzeba zdjąć humus, wytyczyć budynek, zapewnić prąd i wodę. Interesuje mnie, czy coś jeszcze? Czy wasze ekipy budowlane miały jakieś dodatkowe życzenia? Czy socjal zapewniali sobie sami, czy deski na budę trzeba im było dostarczyć, itp...
    Jeszcze ogrodzic
    Jesli chodzi o socjal to zalezy od ekipy, co lepsze mają swoje - najlepiej uzgadniać to z ekipą przed rozpoczęciem prac.
    U nas nie chcieli zaczynać póki nie było baraku.
    Czajnik do gotowania wody miał stróż, więc nie było problema, ale o takowym tez warto pomyslec jeśli ekipka nie ma.
    O piwo sie nie prosili, wogole jesli chodzi o picie na budowie to moj maz jako ze z branzy i kierownik budowy - nie pozwala. Po pracy tak. JEsli sie cos stanie takiemu a sie okaze ze byl pod wplywem alkoholu to oj oj oj .... nie bedzie miło.
    Wodę mineralną owszem jak najbardziej można zapewnić
  2. dzióbek ELITA FORUM (min. 1000)
    dzióbek Zarejestrowany: 14.07.2005 Posty: 2530
    Cytat Napisał Agnieszka1
    Cytat Napisał szydas
    pytanie do tych, co początek mają za sobą: wiadomo, że zanim ekipa zacznie budować trzeba zdjąć humus, wytyczyć budynek, zapewnić prąd i wodę. Interesuje mnie, czy coś jeszcze? Czy wasze ekipy budowlane miały jakieś dodatkowe życzenia? Czy socjal zapewniali sobie sami, czy deski na budę trzeba im było dostarczyć, itp...
    Jeszcze ogrodzic
    Jesli chodzi o socjal to zalezy od ekipy, co lepsze mają swoje - najlepiej uzgadniać to z ekipą przed rozpoczęciem prac.
    U nas nie chcieli zaczynać póki nie było baraku.
    Czajnik do gotowania wody miał stróż, więc nie było problema, ale o takowym tez warto pomyslec jeśli ekipka nie ma.
    O piwo sie nie prosili, wogole jesli chodzi o picie na budowie to moj maz jako ze z branzy i kierownik budowy - nie pozwala. Po pracy tak. JEsli sie cos stanie takiemu a sie okaze ze byl pod wplywem alkoholu to oj oj oj .... nie bedzie miło.
    Wodę mineralną owszem jak najbardziej można zapewnić
    na szczęscie to był etap fundamentow daleko by nie poleciał, przy pracach wysokościowych to nie ma mowy
  3. Kacha72 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Kacha72 Zarejestrowany: 24.11.2005 Posty: 802
    Cytat Napisał szydas
    pytanie do tych, co początek mają za sobą: wiadomo, że zanim ekipa zacznie budować trzeba zdjąć humus, wytyczyć budynek, zapewnić prąd i wodę. Interesuje mnie, czy coś jeszcze? Czy wasze ekipy budowlane miały jakieś dodatkowe życzenia? Czy socjal zapewniali sobie sami, czy deski na budę trzeba im było dostarczyć, itp...
    witaj
    moja ekipa ma swoją budę na narzędzia do spania i cały socjal leży po ich stronie,wodę im daje
    deski musisz zapewnic sam geodeta i humus po twojej stronie
  4. trobe ELITA FORUM (min. 1000)
    trobe Zarejestrowany: 15.06.2004 Posty: 1831
    Cytat Napisał dzióbek
    Witam nocką
    Podliczyłam dzisiaj stan zero i niestety nie wyszło mi drozej od dachu, aż nawet byłam zdziwiona bo liczyłam na więcej (2 razy sprawdzaliśmy wszystkie wydatki)

    Dzióbek, jeśli martwisz się, że za mało kasy wydajesz, chętnie Ci pomogę ją uszczuplic.
  5. dzióbek ELITA FORUM (min. 1000)
    dzióbek Zarejestrowany: 14.07.2005 Posty: 2530
    Cytat Napisał trobe
    Cytat Napisał dzióbek
    Witam nocką
    Podliczyłam dzisiaj stan zero i niestety nie wyszło mi drozej od dachu, aż nawet byłam zdziwiona bo liczyłam na więcej (2 razy sprawdzaliśmy wszystkie wydatki)

    Dzióbek, jeśli martwisz się, że za mało kasy wydajesz, chętnie Ci pomogę ją uszczuplic.
    tym to ja się nie martwię będzie na mały urlopik nad morzem, bo po tym wszystkim przyda się wypoczynek
  6. betsii SYMPATYK FORUM (min. 10)
    betsii Zarejestrowany: 06.06.2006 Posty: 38
    Witam wszystkich, jestem na samym początku czyli papierologii i projektu, ciekawa jestem jakie metody budowania wybraliście czyli gospodarczą czy przy pomocy jednej ekipy. My mamy nadzieję wybrać jedną firme (mamy upatrzoną) która zacznie i skończy ale czy to jest realne i na "normalną" kieszeń?
  7. Maggie Lider FORUM (min. 2800)
    Maggie Zarejestrowany: 30.12.2003 Posty: 2816
    Cytat Napisał Agnieszka1
    Cytat Napisał szydas
    pytanie do tych, co początek mają za sobą: wiadomo, że zanim ekipa zacznie budować trzeba zdjąć humus, wytyczyć budynek, zapewnić prąd i wodę. Interesuje mnie, czy coś jeszcze? Czy wasze ekipy budowlane miały jakieś dodatkowe życzenia? Czy socjal zapewniali sobie sami, czy deski na budę trzeba im było dostarczyć, itp...
    Jeszcze ogrodzic
    I jeszcze kupić żółtą tablicę.

    Witam niedzielnie
  8. Maggie Lider FORUM (min. 2800)
    Maggie Zarejestrowany: 30.12.2003 Posty: 2816
    Cytat Napisał betsii
    Witam wszystkich, jestem na samym początku czyli papierologii i projektu, ciekawa jestem jakie metody budowania wybraliście czyli gospodarczą czy przy pomocy jednej ekipy. My mamy nadzieję wybrać jedną firme (mamy upatrzoną) która zacznie i skończy ale czy to jest realne i na "normalną" kieszeń?
    Witaj betsii,
    budowanie z jedną ekipą "pod klucz", która jeszcze sama organizuje materiały i sprzęt to na pewno oszczędność czasu. Jako inwestor nie musisz martwić się o kolejną partię bloczków czy gwoździ. Po prostu umawiasz się na konkretną cenę i już. Taka budowa jednak wychodzi z reguły sporo drożej, niż wtedy, gdy masz osobną ekipę do stanu surowego, a potem hydraulików, elektryków, tynkarzy itp. i sama biegasz za materiałami. Poza tym - gdy ekipa coś sknoci, to raczej zatuszuje i będziesz żyć w błogiej nieświadomości.
    Reasumując - jak pod klucz, to naprawdę z porządną, sprawdzoną firmą, a te do tanich nie należą
  9. betsii SYMPATYK FORUM (min. 10)
    betsii Zarejestrowany: 06.06.2006 Posty: 38
    tego się właśnie obawiam że jak dostaniemy kosztorys to będzie trzeba jednak samemu zakasać rękawy ale nikt nie mówił że budowa to same przyjemności ale na pewno warto
  10. Maggie Lider FORUM (min. 2800)
    Maggie Zarejestrowany: 30.12.2003 Posty: 2816
    na pewno warto poprosić o kosztorys - porównać, pomyśleć i ... podjąć decyzję
  11. delf ELITA FORUM (min. 1000)
    delf Zarejestrowany: 20.04.2004 Posty: 2324
    Cytat Napisał dzióbek
    Cytat Napisał peterz

    Dziwna opinia .. "stan zero jest droższy od dachu" - jest to pojęcie bardzo, bardzo względne .. począwszy od tego, że na płaskim, idealnym gruncie fundamenty mogą kosztować 25-30K .. na stoku (jak w naszym przypadku) 40-45K skończywszy na lanej płycie w dziwnym terenie czy Panie uchowaj palowaniu na torfach z wymianą gruntu (do 60K) .. - zupełnie inne bajki ..
    A co do dachu - możesz pójść w gont czy blachę albo w dachówkę cementową lub ceramiczną .. cena samego pokrycia od 15 do 30 K .. do tego więźba, dodatki i robocizna .. a o stopniu skomplikowania dachu (ilość połaci, łuków, koszy) już nie wspomnę ..

    Jak to w ogóle porównywać ??
    Tak porownywać to mozna w nieskończoność, mnie tylko interesuje mój dom. Miałam zarezerwoane wiecej kaski, wyszło mniej, jestem mile rozczarowana i to mnie Można zaszaleć
    radzę jednak nie
    schować w skarpetę i czekać, to jeszcze nie koniec rozczarowań - wszelkich
  12. dzióbek ELITA FORUM (min. 1000)
    dzióbek Zarejestrowany: 14.07.2005 Posty: 2530
    Cytat Napisał delf
    [
    radzę jednak nie
    schować w skarpetę i czekać, to jeszcze nie koniec rozczarowań - wszelkich
    oby nie
  13. Didi Lider FORUM (min. 2800)
    Didi Zarejestrowany: 28.01.2004 Posty: 4348
    Cytat Napisał Nasz Domek
    Cytat Napisał Nasz Domek
    Cytat Napisał Nasz Domek
    mam pytanko,,,które odświeżam...szukam czarnoziemu-ziemi pod trawnik w dovrej cenie...wiadomo ja się dopiero co dom skończyło budować to wszystko musi być już w DOBREJ cenie...podzielcie się sprawdzonym kontaktem,please...
    .....odświeżam pytanko...odświeżam,odświeżam....
    a mi co pozostało..odświeżanie....więc odświeżam pytanie...
    mam bardzo dobrą ziemię ale nie jest ona tania dlatego nie odpowiedałam
  14. szydas ELITA FORUM (min. 1000)
    szydas Zarejestrowany: 03.03.2006 Posty: 2080
    Cytat Napisał Maggie
    Cytat Napisał Agnieszka1
    Cytat Napisał szydas
    pytanie do tych, co początek mają za sobą: wiadomo, że zanim ekipa zacznie budować trzeba zdjąć humus, wytyczyć budynek, zapewnić prąd i wodę. Interesuje mnie, czy coś jeszcze? Czy wasze ekipy budowlane miały jakieś dodatkowe życzenia? Czy socjal zapewniali sobie sami, czy deski na budę trzeba im było dostarczyć, itp...
    Jeszcze ogrodzic
    I jeszcze kupić żółtą tablicę.

    Witam niedzielnie
    dostałem razem z projektem
  15. Maggie Lider FORUM (min. 2800)
    Maggie Zarejestrowany: 30.12.2003 Posty: 2816
    Cytat Napisał szydas
    Cytat Napisał Maggie
    Cytat Napisał Agnieszka1
    Cytat Napisał szydas
    pytanie do tych, co początek mają za sobą: wiadomo, że zanim ekipa zacznie budować trzeba zdjąć humus, wytyczyć budynek, zapewnić prąd i wodę. Interesuje mnie, czy coś jeszcze? Czy wasze ekipy budowlane miały jakieś dodatkowe życzenia? Czy socjal zapewniali sobie sami, czy deski na budę trzeba im było dostarczyć, itp...
    Jeszcze ogrodzic
    I jeszcze kupić żółtą tablicę.

    Witam niedzielnie
    dostałem razem z projektem
    Ano skoro tak - to problem z głowy.

    No nic, ja się urywam na dwa dni na Mazury - szkoda, że służbowo i pracowicie
  16. Teska REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Teska Zarejestrowany: 23.10.2002 Posty: 22094
    Cytat Napisał dzióbek
    Cytat Napisał Teska

    pod koniec roku w schwedt
    to za daleko, no chyba, że masażystka super - stwierdzenie mojej drugiej połowy
  17. Teska REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Teska Zarejestrowany: 23.10.2002 Posty: 22094
    niedzielnie witam......


    super pogoda, oby burzy nie było.....bo u mnie dzis sasiedzka imprezka
  18. Agnieszka1 Lider FORUM (min. 2800)
    Agnieszka1 Zarejestrowany: 12.01.2004 Posty: 4885
    Cytat Napisał szydas
    Cytat Napisał Maggie
    Cytat Napisał Agnieszka1
    Cytat Napisał szydas
    pytanie do tych, co początek mają za sobą: wiadomo, że zanim ekipa zacznie budować trzeba zdjąć humus, wytyczyć budynek, zapewnić prąd i wodę. Interesuje mnie, czy coś jeszcze? Czy wasze ekipy budowlane miały jakieś dodatkowe życzenia? Czy socjal zapewniali sobie sami, czy deski na budę trzeba im było dostarczyć, itp...
    Jeszcze ogrodzic
    I jeszcze kupić żółtą tablicę.

    Witam niedzielnie
    dostałem razem z projektem
    tablice rozumiem a nie ogrodzenie
    chociaz i na tablice zrobilam o takie oczy co to za biuro co do projketu dolacza tablice?

    Jeszcze co moge poradzic jesli chodzi o zagospodarowanie terenu budowy - jakies duze skrzynie na smieci zeby tam walic smieci, albo zastanowic sie pozadnie gdzie bedzie najlepsze miejsce na nie.
    Nam rzucali na jedna kupe niby, ale wiatr poroznosil, trzebabylo zbierac.
    Pozniej okazalo sie ze "usmiercanie smieci" ma nastąpic w innym miejscu - przenoszenie tego bylo koszmarem
    ( szczegolnie wazne przy wykonczeniowce , ale zaczynaja sie smieci juz od samego poczatku)
  19. Agnieszka1 Lider FORUM (min. 2800)
    Agnieszka1 Zarejestrowany: 12.01.2004 Posty: 4885
    Cytat Napisał Maggie
    No nic, ja się urywam na dwa dni na Mazury - szkoda, że służbowo i pracowicie
    ja tam bym mogla i sluzbowo nigdy nie bylam na mazurach

    Ale teraz to ja mysle o srodowo-czwartkowo-piatkowej przeprowadzce a nie o wyjazdach


    P.S. jak oko?
  20. bryta Lider FORUM (min. 2800)
    bryta Zarejestrowany: 14.12.2004 Posty: 3801
    Cytat Napisał Agnieszka1
    Cytat Napisał Maggie
    No nic, ja się urywam na dwa dni na Mazury - szkoda, że służbowo i pracowicie
    ja tam bym mogla i sluzbowo nigdy nie bylam na mazurach

    Ale teraz to ja mysle o srodowo-czwartkowo-piatkowej przeprowadzce a nie o wyjazdach


    P.S. jak oko?

    Juz przeprowadzka to twoja budowa musiala pojsc bardzo sprawnie

    Tylko pozazdroscic tez bym juz tak chciala
Pokaż wyniki od 38841 do 38860 z 77901