dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Szczecińska
  1. Klaus ELITA FORUM (min. 1000)
    Klaus Zarejestrowany: 13.05.2004 Posty: 1856
    Cytat Napisał krzyspx
    Cytat Napisał tomadyna
    Cytat Napisał piotr_mielonka
    czy zakładamy że jak ekipa powszechnie znana i polecana to się obejdzie bez niezależnego nadzoru??
    Piotrze pamiętaj ..... KONTROLA najwyższym stopniem zaufania !!!!!!
    Poszedłem jeszcze dalej - mam sprawdzoną ekipę ze ich kierownikiem budowy a ja mam swojego inspektora nadzoru - znakomity uklad. Ma tylko jedną wade - dodatkowy koszt
    Ty lepiej sam bądź tym inspektorem bo się możesz zdziwić.
  2. szydas ELITA FORUM (min. 1000)
    szydas Zarejestrowany: 03.03.2006 Posty: 2080
    Cytat Napisał Klaus
    Cytat Napisał krzyspx
    Cytat Napisał tomadyna
    Cytat Napisał piotr_mielonka
    czy zakładamy że jak ekipa powszechnie znana i polecana to się obejdzie bez niezależnego nadzoru??
    Piotrze pamiętaj ..... KONTROLA najwyższym stopniem zaufania !!!!!!
    Poszedłem jeszcze dalej - mam sprawdzoną ekipę ze ich kierownikiem budowy a ja mam swojego inspektora nadzoru - znakomity uklad. Ma tylko jedną wade - dodatkowy koszt
    Ty lepiej sam bądź tym inspektorem bo się możesz zdziwić.
    a to już kolejny poziom prawdy - własnego oka nie zastąpi najlepszy inspektor
  3. szydas ELITA FORUM (min. 1000)
    szydas Zarejestrowany: 03.03.2006 Posty: 2080
    Cytat Napisał piotr_mielonka
    Cytat Napisał szydas
    Cytat Napisał piotr_mielonka
    czy zakładamy że jak ekipa powszechnie znana i polecana to się obejdzie bez niezależnego nadzoru??
    w żadnym wypadku!!! nawet najlepsze ekipy potrafią się zepsuć - często tylko część ekipy jest stała, reszta się zmienia co jakiś czas, i ta reszta potrafi nabroić.
    co do kierowników budowy na liście rankingowej są namiary na kilku sprawdzonych przez nas
    dwóch i żadne polecenie nie potwierdzone choć przez dwie różne osoby - skąd wiem że taki kierownik jest mądrzejszy od szefa ekipy??
    dopóki nie skończę budowy nie mogę polecić jednego z nich... ale opinia będzie pozytywna
  4. Miraśka ELITA FORUM (min. 1000)
    Zarejestrowany: 27.02.2006 Posty: 1429
    witam wieczorkiem-mam pytanie do posiadaczy bramy normstahl-nie mielismy prądu w piątek i sobote rano-musiałam otworzyć brame recznie aby przyjąć dostawe materiału i ja zamknełam.Dzisiaj nie dało sie otworzyc pilotem bo nie zaskoczył ten bajer co ciagnie brame,a kiedy włozyłam na miejsce i otworzyłąm brame pilotem to gdy tylko doszła na sam dół to sama dalek sie otwiera na ok 40 cm i tak zostaje powoli mamy jej dość.a teraz pytanie czy za kazdym razem jak nie bedzie pradu to trzeba programować pilota na nowo?
  5. szydas ELITA FORUM (min. 1000)
    szydas Zarejestrowany: 03.03.2006 Posty: 2080
    Cytat Napisał Miraśka
    witam wieczorkiem-mam pytanie do posiadaczy bramy normstahl-nie mielismy prądu w piątek i sobote rano-musiałam otworzyć brame recznie aby przyjąć dostawe materiału i ja zamknełam.Dzisiaj nie dało sie otworzyc pilotem bo nie zaskoczył ten bajer co ciagnie brame,a kiedy włozyłam na miejsce i otworzyłąm brame pilotem to gdy tylko doszła na sam dół to sama dalek sie otwiera na ok 40 cm i tak zostaje powoli mamy jej dość.a teraz pytanie czy za kazdym razem jak nie bedzie pradu to trzeba programować pilota na nowo?
    to raczej problem z napędem, a nie z bramą... jakiej firmy masz napęd?
  6. Maggie Lider FORUM (min. 2800)
    Maggie Zarejestrowany: 30.12.2003 Posty: 2816
    Cytat Napisał szydas
    Cytat Napisał bryta
    Czy majac podbetonu B 10 tylko 4,5 m szescienego to taka mala ilosc betoniarki tez przywoza
    nie jest to mało, to ponad pół "gruchy". przywiozą, czasami jedna jedzie w kilka miejsc i po trochu rozdaje zawartość. wiele osób chce np. 1,5 metra na podjazd, schody, podłoże do śmietnika itp, a nie chce im się kręcić betonu w betoniarce.
    Witam,
    przywieźć przywiozą, ale jest parę złotych drożej na kubiku, bo doliczają dojazd. Ale nie są to jakieś bardzo duże koszty
  7. Maggie Lider FORUM (min. 2800)
    Maggie Zarejestrowany: 30.12.2003 Posty: 2816
    Mam zagwozdkę z podłogami:

    teraz mam tak:
    podsypka piaskowa 15 cm
    beton B10 10 cm - i to już jest.

    Zostawione 16 cm różnicy przy wylewaniu schodów wewn. i zewn. na:
    2 x papa na lepiku
    styropian twardy 10cm
    gładź cementowa 4 cm
    podłoga 2 cm

    ALE - zamierzam dać na dole ogrzewanie podłogowe i te 4 cm wylewki to może być mało na schowanie rurek. Mogę:

    1) zwiększyć grubość wylewki, ale wtedy schody zewnętrzne będą niżej niż podłoga parteru, a pierwszy stopień schodów wewnętrznych będzie niższy niż pozostałe

    2) dać cieńszy styropian i grubszą wylewkę - może z ekranem z folii - żeby zachować te 16 cm, ale czy wtedy izolacja nie będzie za cienka?

    Co o tym myślicie?
  8. Kacha72 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Kacha72 Zarejestrowany: 24.11.2005 Posty: 802
    Cytat Napisał Miraśka
    witam wieczorkiem-mam pytanie do posiadaczy bramy normstahl-nie mielismy prądu w piątek i sobote rano-musiałam otworzyć brame recznie aby przyjąć dostawe materiału i ja zamknełam.Dzisiaj nie dało sie otworzyc pilotem bo nie zaskoczył ten bajer co ciagnie brame,a kiedy włozyłam na miejsce i otworzyłąm brame pilotem to gdy tylko doszła na sam dół to sama dalek sie otwiera na ok 40 cm i tak zostaje powoli mamy jej dość.a teraz pytanie czy za kazdym razem jak nie bedzie pradu to trzeba programować pilota na nowo?
    mialam raz podobna sytuacje po odlaczeniu jej od pradu i uruchomianiu reczbym otwierala sie i zostawala 30 cm nad podloga , zrobilam jak ze starym maluchem wylaczylam wszystko wlaczylam kliknelam od nowa i zadzialalao
    póki co nic sie nie psuje otwieram recznie i pilotem i gra moze to kwestia regulacji zatrzasków bo z moimi było cos nie tak i nie domykaly .
  9. tomadyna ELITA FORUM (min. 1000)
    tomadyna Zarejestrowany: 10.07.2005 Posty: 1830
    Cytat Napisał Maggie
    Mam zagwozdkę z podłogami:
    ..........Co o tym myślicie?
    Ja mam tak (a miałem projektowane od początku ogrzewanie podłogowe)

    podsypka 15
    beton 10
    2 x papa na lepiku (tu zamierzam dać termozgrzewalną Zdunbit Icopal modyfikowaną/podkładową)
    styropian twardy 8
    gładź 7
    podłoga 2
  10. Maggie Lider FORUM (min. 2800)
    Maggie Zarejestrowany: 30.12.2003 Posty: 2816
    Cytat Napisał tomadyna
    Cytat Napisał Maggie
    Mam zagwozdkę z podłogami:
    ..........Co o tym myślicie?
    Ja mam tak (a miałem projektowane od początku ogrzewanie podłogowe)

    podsypka 15
    beton 10
    2 x papa na lepiku (tu zamierzam dać termozgrzewalną Zdunbit Icopal modyfikowaną/podkładową)
    styropian twardy 8
    gładź 7
    podłoga 2
    a czym ta papa się różni od standardowej?
  11. bryta Lider FORUM (min. 2800)
    bryta Zarejestrowany: 14.12.2004 Posty: 3801
    Cytat Napisał Maggie
    Mam zagwozdkę z podłogami:

    teraz mam tak:
    podsypka piaskowa 15 cm
    beton B10 10 cm - i to już jest.

    Zostawione 16 cm różnicy przy wylewaniu schodów wewn. i zewn. na:
    2 x papa na lepiku
    styropian twardy 10cm
    gładź cementowa 4 cm
    podłoga 2 cm

    ALE - zamierzam dać na dole ogrzewanie podłogowe i te 4 cm wylewki to może być mało na schowanie rurek. Mogę:

    1) zwiększyć grubość wylewki, ale wtedy schody zewnętrzne będą niżej niż podłoga parteru, a pierwszy stopień schodów wewnętrznych będzie niższy niż pozostałe

    2) dać cieńszy styropian i grubszą wylewkę - może z ekranem z folii - żeby zachować te 16 cm, ale czy wtedy izolacja nie będzie za cienka?

    Co o tym myślicie?
    Wedlug mnie dajac mniej stropianu bedzie zimno (ale to moja opinia )
    A 4 cm wylewki przy podlogowce to bardzo malo
  12. bryta Lider FORUM (min. 2800)
    bryta Zarejestrowany: 14.12.2004 Posty: 3801
    Tomadyna Dzieki
  13. tomadyna ELITA FORUM (min. 1000)
    tomadyna Zarejestrowany: 10.07.2005 Posty: 1830
    Cytat Napisał Maggie
    Cytat Napisał tomadyna
    Cytat Napisał Maggie
    Mam zagwozdkę z podłogami:
    ..........Co o tym myślicie?
    Ja mam tak (a miałem projektowane od początku ogrzewanie podłogowe)

    podsypka 15
    beton 10
    2 x papa na lepiku (tu zamierzam dać termozgrzewalną Zdunbit Icopal modyfikowaną/podkładową)
    styropian twardy 8
    gładź 7
    podłoga 2
    a czym ta papa się różni od standardowej?
    Zależało mi na wytrzymałości. Więc wybrałem taką na podkładzie z włókniny poliestrowej grubości 3,4 mm.

    A co znaczy standardowa papa ??
  14. Miraśka ELITA FORUM (min. 1000)
    Zarejestrowany: 27.02.2006 Posty: 1429
    nie wiem jakiej firmy jest napęd i nie wiem czy mam alarmować jutro czy może faktycznie zadziała jak pisze Kacha(mamy z tego samego źródła więc może bedzie ok)
  15. M3 ELITA FORUM (min. 1000)
    M3 Zarejestrowany: 22.10.2006 Posty: 1056
    Cytat Napisał bryta
    Siedze wlasnie nad papierami i projektem i jakie to trudne
    Nie martw się - inni (ja) maja to samo!!!! Zanim się za to zabrałem myslałem, ze jestem w miare wykształconym i rozumnym człowiekiem ...
  16. Maggie Lider FORUM (min. 2800)
    Maggie Zarejestrowany: 30.12.2003 Posty: 2816
    Cytat Napisał bryta
    Cytat Napisał Maggie
    Mam zagwozdkę z podłogami:

    teraz mam tak:
    podsypka piaskowa 15 cm
    beton B10 10 cm - i to już jest.

    Zostawione 16 cm różnicy przy wylewaniu schodów wewn. i zewn. na:
    2 x papa na lepiku
    styropian twardy 10cm
    gładź cementowa 4 cm
    podłoga 2 cm

    ALE - zamierzam dać na dole ogrzewanie podłogowe i te 4 cm wylewki to może być mało na schowanie rurek. Mogę:

    1) zwiększyć grubość wylewki, ale wtedy schody zewnętrzne będą niżej niż podłoga parteru, a pierwszy stopień schodów wewnętrznych będzie niższy niż pozostałe

    2) dać cieńszy styropian i grubszą wylewkę - może z ekranem z folii - żeby zachować te 16 cm, ale czy wtedy izolacja nie będzie za cienka?

    Co o tym myślicie?
    Wedlug mnie dajac mniej stropianu bedzie zimno (ale to moja opinia )
    A 4 cm wylewki przy podlogowce to bardzo malo
    Też myślę, że 4 cm to za mało.
    Co prawda fizykę miałam dawno , ale tak sobie kombinuję, że ciepłe idzie do góry, a zimne na dół, więc dodanie folii powinno ograniczyć ucieczkę ciepła do gruntu, a generalnie ciepło z rurek raczej będzie przechodzić przez wylewkę i płytki do pomieszczenia niż w dół przez styro do gruntu.

    Ale tak do końca nie jestem przekonana, czy to 7-8 cm izolacji wystarczy [/list]
  17. Maggie Lider FORUM (min. 2800)
    Maggie Zarejestrowany: 30.12.2003 Posty: 2816
    Cytat Napisał tomadyna
    A co znaczy standardowa papa ??
    ha, tuś mnie zastrzelił
    To taka papa, że kiedy idziesz do sklepu i mówisz "poproszę rolkę papy", to Ci ją sprzedają
  18. M3 ELITA FORUM (min. 1000)
    M3 Zarejestrowany: 22.10.2006 Posty: 1056
    Cytat Napisał krzyspx
    Cytat Napisał tomadyna
    Cytat Napisał piotr_mielonka
    czy zakładamy że jak ekipa powszechnie znana i polecana to się obejdzie bez niezależnego nadzoru??
    Piotrze pamiętaj ..... KONTROLA najwyższym stopniem zaufania !!!!!!
    Poszedłem jeszcze dalej - mam sprawdzoną ekipę ze ich kierownikiem budowy a ja mam swojego inspektora nadzoru - znakomity uklad. Ma tylko jedną wade - dodatkowy koszt


    Pytanko:
    a wiele taka "przyjemność" kosztuje?
  19. mirlandia FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mirlandia Zarejestrowany: 21.01.2004 Posty: 159
    Cytat Napisał Maggie
    Mam zagwozdkę z podłogami:

    teraz mam tak:
    podsypka piaskowa 15 cm
    beton B10 10 cm - i to już jest.

    Zostawione 16 cm różnicy przy wylewaniu schodów wewn. i zewn. na:
    2 x papa na lepiku
    styropian twardy 10cm
    gładź cementowa 4 cm
    podłoga 2 cm

    ALE - zamierzam dać na dole ogrzewanie podłogowe i te 4 cm wylewki to może być mało na schowanie rurek. Mogę:

    1) zwiększyć grubość wylewki, ale wtedy schody zewnętrzne będą niżej niż podłoga parteru, a pierwszy stopień schodów wewnętrznych będzie niższy niż pozostałe

    2) dać cieńszy styropian i grubszą wylewkę - może z ekranem z folii - żeby zachować te 16 cm, ale czy wtedy izolacja nie będzie za cienka?

    Co o tym myślicie?
    Witaj, faktycznie troche malo miejsca (nota bene u mnie mialo byc 17cm ale p.Andrzej sam zaproponowal aby 2 dorzucic i tak tez sie stalo,z czego sie ciesze) Piszesz,ze masz 16 cm, ale pamietaj,ze 2x papa na lepiku, tez troche miejsca zajmuje.Czyli przy dobrych ukladach masz 15cm, zakladajac,ze chudziak rzeczywiscie jest idealnie wylany ( u mnie jest rozniaca na najwiekszym pomieszczeniu ok 2cm)
    Moim skromnym zdaniem podlogowka w wylewce 4cm to kiepski pomysl, slyszy sie,ze minimum to 6cm (ok 4 nad rurka). Taka cienka wylewke trzeba by pewnie zazbroic siatka - a to juz pytanie do fachowcow jak sie ma ulozenie podlogowki i jeszcze dodatkowo siatki. Ja w kazdym badz razie bym sie bal.
    Na Twoim miejscu jednak bym zmniejszyl styropian o te 2 cm i zastosowal oczywiscie ten z ekranem cieplnym. Te dwa centymetry na schodach jakos zgubisz jak sie stolarz postara a jesli nie to i tak chyba nie odczujesz wielkiego dyskomfortu. Pozdrawiam
  20. szydas ELITA FORUM (min. 1000)
    szydas Zarejestrowany: 03.03.2006 Posty: 2080
    Cytat Napisał Maggie
    Co prawda fizykę miałam dawno , ale tak sobie kombinuję, że ciepłe idzie do góry, a zimne na dół, więc dodanie folii powinno ograniczyć ucieczkę ciepła do gruntu, a generalnie ciepło z rurek raczej będzie przechodzić przez wylewkę i płytki do pomieszczenia niż w dół przez styro do gruntu.
    niestety, konwekcja dotyczy tylko gazów i cieczy... w ciałach stałych przewodzenie ciepła jest promieniste w stosunku do źródła. dlatego przy podłogówce ważna jest izolacja od spodu, żeby nie podgrzewać gruntu pod domem, oraz odpowiednia grubość wylewki, żeby temperatura na powierzchni równo się rozkładała i wylewka nie kruszyła się....
Pokaż wyniki od 49841 do 49860 z 77901