dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Szczecińska
  1. olo69 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    olo69 Zarejestrowany: 22.04.2008 Posty: 92
    Czy ktoś wie gdzoe można kupić w szczecinie lub okolicach okna do domów pasywnych? Jakie firmy z oknami moglibyście polecić a jakie odradzić?
  2. dzióbek ELITA FORUM (min. 1000)
    dzióbek Zarejestrowany: 14.07.2005 Posty: 2530
    Witam Wszystkich

    Trobe zerknij na priva
  3. piotriwa DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    piotriwa Zarejestrowany: 07.06.2006 Posty: 540

    Siatka oprócz wzmocnienia posadzki przy podlogówce poprawia rozprowadzenie ciepla przez nagrzewanie się drutów siatki , tak mi powiedzial pewien instalator c.o. i tu tak w zasadzie wym się z nim zgodzil.
    ...nadal nie widzę sensu powielania zabezpieczeń... Włókna wystarczą!

    Czy ktoś wie gdzoe można kupić w szczecinie lub okolicach okna do domów pasywnych? Jakie firmy z oknami moglibyście polecić a jakie odradzić?
    Kiedyś się zastanawiałem nad determinacją ludzi, którzy decydują się na domy pasywne w naszym klimacie... Hm. Już nawet w Hiszpanii się tego nie buduje, no chyba, że ktoś woli chłodek od ciepełka.
  4. olo69 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    olo69 Zarejestrowany: 22.04.2008 Posty: 92
    Kiedyś się zastanawiałem nad determinacją ludzi, którzy decydują się na domy pasywne w naszym klimacie... Hm. Już nawet w Hiszpanii się tego nie buduje, no chyba, że ktoś woli chłodek od ciepełka.
    Nie buduję domu pasywnego no może energooszczędny. Chiałem porównać ceny okien "normalnych" i "pasywnych". Jakie oszczędności na ogrzewaniu można dzięki temu uzyskać? Oczywiście szukam sprawdzonej firmy, która robi okna "normalne". Proszę także o info jakje firmy omijać.
  5. olo69 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    olo69 Zarejestrowany: 22.04.2008 Posty: 92
    Czy ktoś może buduje się lub wybudował w Będgoszczy?
  6. ortolin FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ortolin Zarejestrowany: 14.08.2007 Posty: 130
    Cytat Napisał olo69
    Czy ktoś wie gdzoe można kupić w szczecinie lub okolicach okna do domów pasywnych? Jakie firmy z oknami moglibyście polecić a jakie odradzić?
    W obi w schwedt sa okna trojszybowe k=0,6 albo 0,7, nie pamietam dokladnie. Ceny jak najbardziej przystepne.
  7. olo69 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    olo69 Zarejestrowany: 22.04.2008 Posty: 92
    W obi w schwedt sa okna trojszybowe k=0,6 albo 0,7, nie pamietam dokladnie. Ceny jak najbardziej przystepne.
    No jak w OBI to typówki mój dom przyszły wygląda tak http://www.archipelag.pl/projekty-domow/seweryna/ więc nie sądzę, żeby pasowały
  8. Maggie Lider FORUM (min. 2800)
    Maggie Zarejestrowany: 30.12.2003 Posty: 2816
    Cytat Napisał trobe
    Cytat Napisał Maggie
    2) Ile za godzinę biorą panie do sprzątania? A może ktoś z Was może polecić taką osobę?
    Ad 2. Od 50 do 100. Też szukam.
    Za godzinę?! Tyle to chyba za posprzątanie całego domu?
  9. Maggie Lider FORUM (min. 2800)
    Maggie Zarejestrowany: 30.12.2003 Posty: 2816
    Cytat Napisał maro74
    Cytat Napisał bimbelt
    Cytat Napisał matam
    Cytat Napisał bimbelt
    Cytat Napisał matam
    Kto do wylewki dawał włókna a kto dawał siatkę zbrojoną ??
    U mnie na parterze siatka, a to ze wzgledu na gruba warstwe styropianu (14cm) i podlogowke.
    U mnie grubość styropianu podobna i na calosci podlogowka.
    Czyli uwazasz ze powinienem dac siatke? Kurcze mam metlik a w piatek wchodza.
    Tak uwazal moj wykonawca, p. Kopyś, ja tam fachowcem nie jestem. Ja wolalem dolozyc te kilka zlotych na siatke. Od ulozenia nie zanotowalem zadnego, nawet najmniejszego pekniecia, wiec chyba sie sprawdza. Podlogowka chodzi od dluzszego czasu.
    Siatka oprócz wzmocnienia posadzki przy podlogówce poprawia rozprowadzenie ciepla przez nagrzewanie się drutów siatki , tak mi powiedzial pewien instalator c.o. i tu tak w zasadzie wym się z nim zgodzil.
    Ja też mam siatkę, podłogówka po pierwszym sezonie grzewczym, posadzki nie pękły. Pękaniom zapobiegają również dylatacje.
  10. M3 ELITA FORUM (min. 1000)
    M3 Zarejestrowany: 22.10.2006 Posty: 1056
    Witam wszystkich!

    Jako, że dziś urodził nam się syn zmieniam podpis na bardziej aktualny.

    Niestety nick'a nie umiem zmienić z M3 na M4 - niech to więc będzie przejaw łączenia "starego" z "nowym"
  11. ortolin FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ortolin Zarejestrowany: 14.08.2007 Posty: 130
    Cytat Napisał olo69
    W obi w schwedt sa okna trojszybowe k=0,6 albo 0,7, nie pamietam dokladnie. Ceny jak najbardziej przystepne.
    No jak w OBI to typówki mój dom przyszły wygląda tak http://www.archipelag.pl/projekty-domow/seweryna/ więc nie sądzę, żeby pasowały
    Fakt, ciezko bedzie
  12. M3 ELITA FORUM (min. 1000)
    M3 Zarejestrowany: 22.10.2006 Posty: 1056
    Cytat Napisał piotriwa

    Siatka oprócz wzmocnienia posadzki przy podlogówce poprawia rozprowadzenie ciepla przez nagrzewanie się drutów siatki , tak mi powiedzial pewien instalator c.o. i tu tak w zasadzie wym się z nim zgodzil.
    ...nadal nie widzę sensu powielania zabezpieczeń... Włókna wystarczą!

    Ja też nie widzę tylko ... czy ktoś pisał o powielaniu? Czy raczej o ew. alternatywie. I są odpowiedzi. Różne. Moja: nie będę dawał włokien tylko siatkę.

    Czy ktoś wie gdzoe można kupić w szczecinie lub okolicach okna do domów pasywnych? Jakie firmy z oknami moglibyście polecić a jakie odradzić?
    Kiedyś się zastanawiałem nad determinacją ludzi, którzy decydują się na domy pasywne w naszym klimacie... Hm. Już nawet w Hiszpanii się tego nie buduje, no chyba, że ktoś woli chłodek od ciepełka.
    Jakie wnioski?
  13. Maggie Lider FORUM (min. 2800)
    Maggie Zarejestrowany: 30.12.2003 Posty: 2816
    Cytat Napisał M3
    Witam wszystkich!

    Jako, że dziś urodził nam się syn zmieniam podpis na bardziej aktualny.

    Niestety nick'a nie umiem zmienić z M3 na M4 - niech to więc będzie przejaw łączenia "starego" z "nowym"
    Serdeczne gratulacje!

    Prawdziwe z Was M jak Miłość
  14. tomek i ania STAŁY BYWALEC (min. 300)
    tomek i ania Zarejestrowany: 30.09.2006 Posty: 323
    Cytat Napisał olo69
    W obi w schwedt sa okna trojszybowe k=0,6 albo 0,7, nie pamietam dokladnie. Ceny jak najbardziej przystepne.
    No jak w OBI to typówki mój dom przyszły wygląda tak http://www.archipelag.pl/projekty-domow/seweryna/ więc nie sądzę, żeby pasowały
    O kurcze ale super chata , ile tam będzie osób mieszkało?
  15. olo69 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    olo69 Zarejestrowany: 22.04.2008 Posty: 92
    Cytat Napisał tomek i ania
    O kurcze ale super chata , ile tam będzie osób mieszkało?
    Trzy osoby i okazyjnie mój 8 letni syn do taty wpadnie w odwiedziny
  16. bryta Lider FORUM (min. 2800)
    bryta Zarejestrowany: 14.12.2004 Posty: 3801
    Cytat Napisał M3
    Witam wszystkich!

    Jako, że dziś urodził nam się syn zmieniam podpis na bardziej aktualny.

    Niestety nick'a nie umiem zmienić z M3 na M4 - niech to więc będzie przejaw łączenia "starego" z "nowym"
    Gratulacje
  17. olo69 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    olo69 Zarejestrowany: 22.04.2008 Posty: 92
    I jeszcze jedno pytanko czy ktoś coś może powiedzieć na temat tej firmy i ich produktów? http://www.jopek.pl/index.php3
  18. dzióbek ELITA FORUM (min. 1000)
    dzióbek Zarejestrowany: 14.07.2005 Posty: 2530
    Cytat Napisał M3
    Witam wszystkich!

    Jako, że dziś urodził nam się syn zmieniam podpis na bardziej aktualny.

    Niestety nick'a nie umiem zmienić z M3 na M4 - niech to więc będzie przejaw łączenia "starego" z "nowym"
    GRATULACJE
    A drzewko zasadzone?
  19. trobe ELITA FORUM (min. 1000)
    trobe Zarejestrowany: 15.06.2004 Posty: 1831
    Cytat Napisał Aniutka i Roofi
    Czy mogę Was prosić o namiary na firmy z których macie rekuperatory????
    z góry dziękuję
    A.

    EMKA-Rekuperatory - oddział poznański. Teraz jednak są w fazie reorganizacji i mocno szwankuje obsługa.
  20. trobe ELITA FORUM (min. 1000)
    trobe Zarejestrowany: 15.06.2004 Posty: 1831
    Cytat Napisał dzióbek
    Trobe zerknij na priva
    No, to teraz Ty.
Pokaż wyniki od 60841 do 60860 z 77901