dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Szczecińska
  1. Michalos SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Michalos Zarejestrowany: 20.12.2009 Posty: 38
    Cytat Napisał barnich
    Cytat Napisał erbibier
    barnich
    Jeśli Salamander to tylko3D,2D odradzam,Agat jako wykonawcy nie znam,tylko czy to nie ta sama firma która robi okna dla Castoramy?
    Salamander to grupa Brugmann,jeden z najstarszych,największych,najbardziej poważanych na europejskim rynku producentów.
    Co do Avante to jedne z lepiej wykonanych i wyposażonych okien w Polsce,niestety profil na którym robią okna jest niesprzedawalny w Niemczech/"cieszy "się tam ,oględnie mówiąc nie najlepszą opinią/.Podobno,ale wiem to tylko z opowiadań,prawda o nim wychodzi po kilku latach użytkowania,chodzi zwłaszcza o większe gabaryty.Kiedyś próbowałem tym handlować,ale,jak już pisałem w Niemczech sprzedaje się to fatalnie.
    Niemcy to konserwatyści/architekci,budowlańcy/w dziedzinie okien.Tam jest Veka,Schuco,Brugmann/Salamander,Rehau,Knipping...może jeszcze kilka,ale naprawdę niewiele.
    Wielkie dzięki za odpowiedź. Jest tak jak napisałeś firma ta robi okna do castoramy, ale z innych profili, a na profilach salamander robi dla klientów indywidualnych. Tak czy siak wydaje mi się że się zdecyduje na ten profil, a Twoja opinia potwierdza trafny wybór.
    pzdr Bartek

    Ja dzisiaj oglądałem okna AVANTE IDEA i powiem że mi się podobały.... Koszt duży ale dają 7 lat gwarancji, ubezpieczenie i jakość wydaje się bardzo dobra....

    pozdrawiam
  2. sonia2003 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sonia2003 Zarejestrowany: 11.06.2008 Posty: 256
    Cytat Napisał dorotka.20
    Serdeczne pozdrowienia już z nowego domu Udało nam się wprowadzić dwa tygodnie przed świętami także pierwsza gwiazdka za nami Właśnie podłączyliśmy net - w końcu mamy kontakt ze światem! Szczególne pozdrowionka dla sąsiadów
    Witamy kolejnych sąsiadów w Dobrej
  3. coffee FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    coffee Zarejestrowany: 27.08.2007 Posty: 238
    Jak sądzicie, czy jest szansa kupić teraz suche drewno do kominka? Tak czy inaczej, szukam namiarów na dobre drewno. Najwyżej będzie na przyszły rok.
    Transport do Goleniowa.

    pozdrawiam
    coffee
  4. Kasiatomek FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kasiatomek Zarejestrowany: 03.03.2008 Posty: 224
    Hej coffee skorki ze sie nie odzywalem ale mialem problemy z netm . W goleniowie maja drzewo do sprzedania pociete juz w klocki i porabane igleste lisciaste jakie tylko chcesz,kolo wiezienia poszukam nr. tel to ci wysle a i jeszcze dowoz masz w cenie Nie wiem tylko czy maja jeszcze suche.
  5. Madzia 1976 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Madzia 1976 Zarejestrowany: 29.01.2009 Posty: 765
    [quote="szczegol"]
    Cytat Napisał Madzia 1976
    Cytat Napisał szymekkk
    Cytat Napisał Madzia 1976
    Witam wszystkich poświątecznie

    [...]
    Podjesz ceny brutto robocizny, czy jak?? A jak z cenami materialu?
    Dostałąm taką wstępna wycenę na:
    - tynki wewnętrzne i tak maszynowe 23 zł za m2, ręczne 27 zł m2 - cena materiału z robocizną

    - elewacja na którą składa się styropian 15 baranek w kolorze jaki sobie wybiorę plus cokół w klinkierze też jaki sobie wybiore i tu mamy - 120 zł m2 - cena materiału z robocizną

    -ocieplenie dachu wełna 18 cm+5 cm + folia - 29 zł m2 tylko czy to wystarczy? - cena materiału z robocizną

    -regipsy, podwieszane sufity, skosy, zabudowy, przygotowanie pod malowanie - 90 zł m2 - cena materiału z robocizną

    -szpachlowanie - 17 zł m2 - materiał + robocizna

    - kafelkowanie - 55 zł m2 - robocizna
    - posadzki styropian 10 cm, izolacja, folia, posadzka docelowa - 45 zł m2 - materiał+robocizna

    - podpitka z klejonki w kolorze - 120 zł m2 - materiał + robocizna

    Jeśli chodz o elewację to kolor i klinkier na cokół wybieram ja, natomiast mieści się to w tej cenie.
    Tynki maszynowe mineralne 25 gips 23 (mat + rob)
    Poddasze (regipsy, welna 18 + 10, flizelina, szpachlowanie i malowanie na bialo) 55 m2 (rob)
    Szpachlowanie 13 m2 (mat + rob)
    Elewacja 75 m2 (mat+rob)
    Podbitka 60 m2 (rob)
    Posadzka (podw papa, dysperbit, styr 7 + 3) 70 m2 (mat+rob)
    Odpalenie kozy i cieplo w salonie - bezcenne
    Dzięki coś mi się w głowie powolutku rozjaśnia. To pierwza wycena więc zobaczymay jak będzie dalej
  6. sonia2003 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sonia2003 Zarejestrowany: 11.06.2008 Posty: 256
    Cytat Napisał coffee
    Jak sądzicie, czy jest szansa kupić teraz suche drewno do kominka? Tak czy inaczej, szukam namiarów na dobre drewno. Najwyżej będzie na przyszły rok.
    Transport do Goleniowa.

    pozdrawiam
    coffee
    jutro ma przyjechać transport drewna niby sezonowanego, już pociętego. Jak wszystko będzie ok, to dam Tobie namiar.
  7. nigri FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nigri Zarejestrowany: 26.02.2008 Posty: 100
    Również poszukuję drewna kominkowego z dowozem do Dobrej bo nasz stały dostawca może przyjechać pod koniec stycznia lub na początku lutego . Nie możemy tyle czekać bo inaczej zamarzniemy
  8. szymekkk FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    szymekkk Zarejestrowany: 26.09.2007 Posty: 120
    [quote="Madzia 1976"]
    Cytat Napisał szczegol
    Cytat Napisał Madzia 1976
    Cytat Napisał szymekkk
    Cytat Napisał Madzia 1976
    Witam wszystkich poświątecznie

    [...]
    Podjesz ceny brutto robocizny, czy jak?? A jak z cenami materialu?
    Dostałąm taką wstępna wycenę na:
    - tynki wewnętrzne i tak maszynowe 23 zł za m2, ręczne 27 zł m2 - cena materiału z robocizną

    - elewacja na którą składa się styropian 15 baranek w kolorze jaki sobie wybiorę plus cokół w klinkierze też jaki sobie wybiore i tu mamy - 120 zł m2 - cena materiału z robocizną

    -ocieplenie dachu wełna 18 cm+5 cm + folia - 29 zł m2 tylko czy to wystarczy? - cena materiału z robocizną

    -regipsy, podwieszane sufity, skosy, zabudowy, przygotowanie pod malowanie - 90 zł m2 - cena materiału z robocizną

    -szpachlowanie - 17 zł m2 - materiał + robocizna

    - kafelkowanie - 55 zł m2 - robocizna
    - posadzki styropian 10 cm, izolacja, folia, posadzka docelowa - 45 zł m2 - materiał+robocizna

    - podpitka z klejonki w kolorze - 120 zł m2 - materiał + robocizna

    Jeśli chodz o elewację to kolor i klinkier na cokół wybieram ja, natomiast mieści się to w tej cenie.
    Tynki maszynowe mineralne 25 gips 23 (mat + rob)
    Poddasze (regipsy, welna 18 + 10, flizelina, szpachlowanie i malowanie na bialo) 55 m2 (rob)
    Szpachlowanie 13 m2 (mat + rob)
    Elewacja 75 m2 (mat+rob)
    Podbitka 60 m2 (rob)
    Posadzka (podw papa, dysperbit, styr 7 + 3) 70 m2 (mat+rob)
    Odpalenie kozy i cieplo w salonie - bezcenne
    Dzięki coś mi się w głowie powolutku rozjaśnia. To pierwza wycena więc zobaczymay jak będzie dalej
    Mialem nadzieje, ze bedzie rozbicie mat/robocizna, ale domyslam sie, ze uslugodawcy wola nie rozbijac. Dzieki za informacje. Ja jeszcze na etapie stanu surowego i chyba dopiero latem zaczne wykanczac (o ile uda mi sie do lata zrobic instalacje)

    Przy okazji spytam. Robil ktos ostatnio ogrodzenie? Chodzi mi o zwykla podmorowke, na to slupki i siatka ocynk... wysokosc okolo 150 - 180 cm (podmorowka 30cm nad gruntem). Z gory dzieki za informacje

    Szymek
  9. Madzia 1976 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Madzia 1976 Zarejestrowany: 29.01.2009 Posty: 765
    Jesli robią kompleksowo to nie za bardzo chca rozbijać. Ja już ze swoich cen zeszłam dosyc znacząco z moim Wykonawcą, jeszcze kilka uzgodnień i chyba będzie dobrze. Robi mi cały SSO i jak na razie nie mam zastrzeżeń wiec myślę że będzie dobrze. Niestety nie mam zbyt wiele czasu żeby jeździc i szukać materiałów, no cóż za wygodę się płaci Ale chętnie poznam ceny innych osób ze Szczecina.

    Życzę Wszystkim tu zaglądającym wszystkiego dobrego w Nowym 2010 Roku.

  10. q-bis ELITA FORUM (min. 1000)
    q-bis Zarejestrowany: 10.02.2008 Posty: 1951
    Cytat Napisał sonia2003
    Cytat Napisał dorotka.20
    Serdeczne pozdrowienia już z nowego domu Udało nam się wprowadzić dwa tygodnie przed świętami także pierwsza gwiazdka za nami Właśnie podłączyliśmy net - w końcu mamy kontakt ze światem! Szczególne pozdrowionka dla sąsiadów
    Witamy kolejnych sąsiadów w Dobrej
    Witamy, witamy i dobrych humorów w 2010 życzymy.

    My też po pierwszych świętach w nowym domu... ... ech, byle do wiosny...
  11. sonia2003 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sonia2003 Zarejestrowany: 11.06.2008 Posty: 256
    drewno przyjechało. Rzeczywiście jest sezonowane i pocięte tak że wkłada się już tylko do kominka. Za 4 metry z dojazdem zapłaciliśmy 660 zł (mieszanka olchy i brzozy). Jeśli ktoś chce namiary to wyślę na prv.
  12. inches STAŁY BYWALEC (min. 300)
    inches Zarejestrowany: 11.09.2006 Posty: 410
    Cytat Napisał sonia2003
    drewno przyjechało. Rzeczywiście jest sezonowane i pocięte tak że wkłada się już tylko do kominka. Za 4 metry z dojazdem zapłaciliśmy 660 zł (mieszanka olchy i brzozy). Jeśli ktoś chce namiary to wyślę na prv.
    Poproszę.
  13. aLien01 ELITA FORUM (min. 1000)
    aLien01 Zarejestrowany: 25.06.2006 Posty: 1343
    Witam

    Czy możecie napisać jak u nas firmy liczą pow. elewacji do ocieplenia? Czy odliczają pow. otworów okiennych, drzwiowych, bramy?
  14. Aniutka i Roofi DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Aniutka i Roofi Zarejestrowany: 29.02.2008 Posty: 587
    Cytat Napisał Q-BIS
    Cytat Napisał sonia2003
    Cytat Napisał dorotka.20
    Serdeczne pozdrowienia już z nowego domu Udało nam się wprowadzić dwa tygodnie przed świętami także pierwsza gwiazdka za nami Właśnie podłączyliśmy net - w końcu mamy kontakt ze światem! Szczególne pozdrowionka dla sąsiadów
    Witamy kolejnych sąsiadów w Dobrej
    Witamy, witamy i dobrych humorów w 2010 życzymy.

    My też po pierwszych świętach w nowym domu... ... ech, byle do wiosny...
    nasze święta też pierwsze w nowym miejscu.. ale jeszcze sporo pracy (czytaj kasy) przed nami

    Mogę polecić panów do prac wykończeniowych (regipsy, malowanie, zakładanie armatury, kafelkowanie itp.) oraz pana, który nam obudowywał kominek. Trafili się nam mili, uczciwi ludzie!

    Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!!!

    A.
  15. agata39 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agata39 Zarejestrowany: 20.11.2007 Posty: 530
    Szczęśliwego Nowego Roku życze wszystkim i mam pytanko.....

    Ile kosztuje zamontowanie samego stelaża geberitu bez zabudowy?
  16. kp47 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kp47 Zarejestrowany: 28.11.2009 Posty: 33
    Witam Wszystkich w Nowym Roku, życzę oby był lepszy niż porzedni.
    Pytanie do budujących z betonu komórkowego. gdzie otrzymaliście najlepsze ceny?. Chcem budować systemem betan 24+ styropian 12, albo 15 cm. Pozdrawiam.
  17. szczukot Lider FORUM (min. 2800)
    szczukot Zarejestrowany: 29.02.2008 Posty: 4811
    Cytat Napisał Madzia 1976
    Witam wszystkich poświątecznie

    U mnie sezon budowlany w pełni, w środę zalewamy strop i do tego ptrzebne było specjalne zezwolenie na przejazd przez Dobrą samochodów ciężarowych, bo takowes stosowene znaki zakazujące w miejscowości Dobra zostały postawione. Na szczęście zezwolenie takie wydają od reki uffff chociaż tu nie pod górkę.

    - tynki wewnętrzne i tak maszynowe 23 zł za m2, ręczne 27 zł m2

    - elewacja na którą składa się styropian 15 baranek w kolorze jaki sobie wybiorę plus cokół w klinkierze też jaki sobie wybiore i tu mamy - 120 zł m2

    - podpitka z klejonki w kolorze - 120 zł m2
    Pozwolenie na przejazd ? Lal - kto jeszcze to zalatwial ?
    Co do cen za elewacje i podbitke, to np Domian z listy robi po okolo 110 zl - wiec juz taniej (dokladnie jak opisane powyzej)

    Fantom
  18. Madzia 1976 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Madzia 1976 Zarejestrowany: 29.01.2009 Posty: 765
    Witam wszystkich Noworocznie.

    Koniec tego dobrego i czas brać się do roboty
    U mnie wraca sprawa budowy wodociągu, mam juz projekt i pozwolenie na budowę, szukach chetnego do budowy. Czy ktoś z Was budował i czy macie może namiary na osoby które takie prace wykonują ??? Chciałabym dokonać wyceny. Jeśli mogę prosic o namiary .

    Co do pozwolenia na wjazd samochodów powyżej iluś tam ton, to chyba potrzebne jest ono od niedawna, w kazdym bądź razie nam powiedziano, że betoniarki nawet nie wyjadą bez takiego pozwolenia, ale problemu z załatwieniem nie ma.

    Elewacja. Dzięki za informację ale już dogadałam się ze swoim Wykonawcą na niższą kwotę i chyba przy tym zostaniemy.

    Pozdrawiam Wszystkich.
  19. szczukot Lider FORUM (min. 2800)
    szczukot Zarejestrowany: 29.02.2008 Posty: 4811
    Cytat Napisał aLien01
    Witam

    Czy możecie napisać jak u nas firmy liczą pow. elewacji do ocieplenia? Czy odliczają pow. otworów okiennych, drzwiowych, bramy?
    U mnie chyba otwory powyzej 3m2 byly odliczane - mniejsze nie. Jest to troche logiczne, bo kazdy otwor trzeba dodoatkowo obrobic (+listwy itp) wiec pracy tyle samo.

    Fantom
  20. szczukot Lider FORUM (min. 2800)
    szczukot Zarejestrowany: 29.02.2008 Posty: 4811
    Cytat Napisał Madzia 1976
    Witam wszystkich Noworocznie.

    Co do pozwolenia na wjazd samochodów powyżej iluś tam ton, to chyba potrzebne jest ono od niedawna, w kazdym bądź razie nam powiedziano, że betoniarki nawet nie wyjadą bez takiego pozwolenia, ale problemu z załatwieniem nie ma.

    Pozdrawiam Wszystkich.
    Gdzies na wjezdzie staja znaki ? Nie zauwazylem od strony Wolczkowa - jutro specjalnie zerkne.

    Fantom
Pokaż wyniki od 66761 do 66780 z 77901