dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Szczecińska
  1. szymekkk FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    szymekkk Zarejestrowany: 26.09.2007 Posty: 120
    on nie jest z klima ;d
    wspolpracuje z nia, gdyby mi sie w przyszlosci zachcialo
    a cenowo jest jak bartosz i generalnie podobnie jak inne renoventy czy systemairy....

    sam z czego korzystasz?? ;>
  2. szczukot Lider FORUM (min. 2800)
    szczukot Zarejestrowany: 29.02.2008 Posty: 4813
    Wiem, ze nie ma wbudowanej klimy, Ale pasuje do niego tylko jeden konkretny model tej samej firmy. Nic innego nie dopasujesz.
    Policzyles jakiej mocy musi byc ta klima i ile bedzie Cie kosztowac ten chlod ? Pamietaj, ze od trazu musisz klimatyzowac cala chate bez zadnej mozliwosci odstepstwa - nawet jak korzystasz z polowy chaty.

    Fantom
  3. piotr_mielonka FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotr_mielonka Zarejestrowany: 18.12.2006 Posty: 121
    Witam.
    Gdzie kupić drewno kominkowe - do Mierzyna??
  4. Kasiatomek FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kasiatomek Zarejestrowany: 03.03.2008 Posty: 224
    Cytat Napisał sebolec
    A czy może miał ktoś z was do czynienia z archeologiem na swoje budowie? Niestety kupiłem działkę w obszarze objętym ochrona archeologiczną i w zwiazku z tym muszę zrobić badania arch. Interesują mnie koszty gdyż dostałem wycenę na 800 zł za dzień pracy archeologa i 1500 za opracowanie badań. Może znacie kogoś tańszego?
    My wiosną tamtego roku również potrzebowalismy archeologa. Zneleźlismy go w Szczecinie,któy wszystko zalatwil nam wszystko tj. przyjazd + opis archeologiczny za 800 zł.
  5. altager FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    altager Zarejestrowany: 28.12.2008 Posty: 251
    Cytat Napisał sebolec
    A czy może miał ktoś z was do czynienia z archeologiem na swoje budowie? Niestety kupiłem działkę w obszarze objętym ochrona archeologiczną i w zwiazku z tym muszę zrobić badania arch. Interesują mnie koszty gdyż dostałem wycenę na 800 zł za dzień pracy archeologa i 1500 za opracowanie badań. Może znacie kogoś tańszego?
    Podaj maila na pv. to Ci podeślę listę archeologów uprawnionych do takich prac. Mi takie opracowanie zrobił archeolog za 1000,- za całość. Mogę podać namiary na pv. jak chcesz
  6. maro74 ELITA FORUM (min. 1000)
    maro74 Zarejestrowany: 16.04.2004 Posty: 1375
    Cytat Napisał altager
    Cytat Napisał szczukot
    Kupowal ktos nasze "lokalne" kominki Arysto ?
    Podobno mozna je zamawiac praktycznie w dowolnych rozmiarach itp ?

    Fantom
    Krótka wymiana zdań m.in. o Arysto na str. 1122.
    Teska odradzała ale nie napisała dlaczego
    Ja mam kominek Arysto zamawiany na swój wymyślony wymiar. Jestem z niego bardzo zadowlony. Szukałem nowoczesnego wyglądu bez durnych zdobień. Kominek ładnie pali i świetnie się prezentuje. A poza tym wspierajmy lokalnych producentów tym bardziej, że mają naprawdę dobre ceny w porównaniu do innych producentów.
  7. Madzia 1976 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Madzia 1976 Zarejestrowany: 29.01.2009 Posty: 765
    Jestem ostatnio w temacie : Drzwi zewnetrzne i barmy garażowe. Czy ktoś z forumowiczów użytkuje bramę Wiśniowskiego i czy jest z niej zadowolony ? A jesli tak to czy mogę prosić o namiary na firmy sprzedające takie bramy?
  8. Micmisio FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Micmisio Zarejestrowany: 03.02.2010 Posty: 105
    Cytat Napisał Madzia 1976
    Jestem ostatnio w temacie : Drzwi zewnetrzne i barmy garażowe. Czy ktoś z forumowiczów użytkuje bramę Wiśniowskiego i czy jest z niej zadowolony ? A jesli tak to czy mogę prosić o namiary na firmy sprzedające takie bramy?
    Znam gościa co ma bramę i drzwi od w/w. Brama jest z napędem "na chleb" i działa, drzwi garażowe z napędem też, ale drzwi wejściowe przestały się zamykać po 3 latach.Teraz musi tłuc jak w tarpanie.
  9. zachcianka FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zachcianka Zarejestrowany: 01.05.2006 Posty: 259
    Cytat Napisał Madzia 1976
    Jestem ostatnio w temacie : Drzwi zewnetrzne i barmy garażowe. Czy ktoś z forumowiczów użytkuje bramę Wiśniowskiego i czy jest z niej zadowolony ? A jesli tak to czy mogę prosić o namiary na firmy sprzedające takie bramy?
    To także mój temat czekam na wyceny... :/ i już się boję...

    Oraz izolacje poddaszy. Czy mozecie powiedzieć czym ocieplaliscie i na jaką grubość? I gdzie tanio dostac wełnę mineralną?
    Jak rozwiązaliście problem ścianek kolankowych? Moj 'fachowiec' mowi zeby takze ocieplic welną i dać na to rygips zeby nie trzeba było tynkować...
    Co Wy na to?

    Czy ktoś wie ile kosztują projekty wentylacji mechanicznej?
    Aktualnie potrzebuję sam projekt....
  10. Roxi10 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Roxi10 Zarejestrowany: 14.01.2010 Posty: 29
    Witam,
    jestem "świeżynką" na forum ale znalazłam tu już mnóstwo niezbędnych, praktycznych i interesujących informacji.
    Właśnie odebraliśmy warunki zabudowy. Za tydzień jesteśmy umówieni z architektem (projekt już wybraliśmy ale chcemy wprowadzić do niego kilka zmian). Czy ktoś w Szczecinie lub okolicach buduje lub zbudował Dom pod pistacją ? Chętnie z mężem obejrzelibyśmy go w realu.
    Czy ktoś budował swój dom ze szczecińską firmą BUDDOM ?
    Jeśli tak to bardzo proszę o opinię.
    Pozdrawiam serdecznie
  11. RadekO STAŁY BYWALEC (min. 300)
    RadekO Zarejestrowany: 09.12.2007 Posty: 333
    Cytat Napisał zachcianka
    Cytat Napisał Madzia 1976
    Jestem ostatnio w temacie : Drzwi zewnetrzne i barmy garażowe. Czy ktoś z forumowiczów użytkuje bramę Wiśniowskiego i czy jest z niej zadowolony ? A jesli tak to czy mogę prosić o namiary na firmy sprzedające takie bramy?
    To także mój temat czekam na wyceny... :/ i już się boję...

    Oraz izolacje poddaszy. Czy mozecie powiedzieć czym ocieplaliscie i na jaką grubość? I gdzie tanio dostac wełnę mineralną?
    Jak rozwiązaliście problem ścianek kolankowych? Moj 'fachowiec' mowi zeby takze ocieplic welną i dać na to rygips zeby nie trzeba było tynkować...
    Co Wy na to?

    Czy ktoś wie ile kosztują projekty wentylacji mechanicznej?
    Aktualnie potrzebuję sam projekt....

    My za projekt WM zapłaciliśmy 900 zł.
    Na ocieplenie poddasza daliśmy 25 cm wełny Isovera - 20 unimaty i 5 supermaty. Wełnę ściągaliśmy z Polski (spod POznania) - wychodziło taniej.
    co do ścianek kolankowych - to my je otynkowaliśmy i potem był z tym sam problem. Chyba wersja z regipsem jest OK.
  12. aLien01 ELITA FORUM (min. 1000)
    aLien01 Zarejestrowany: 25.06.2006 Posty: 1343
    Cytat Napisał RadekO
    Cytat Napisał zachcianka
    Cytat Napisał Madzia 1976
    Jestem ostatnio w temacie : Drzwi zewnetrzne i barmy garażowe. Czy ktoś z forumowiczów użytkuje bramę Wiśniowskiego i czy jest z niej zadowolony ? A jesli tak to czy mogę prosić o namiary na firmy sprzedające takie bramy?
    To także mój temat czekam na wyceny... :/ i już się boję...

    Oraz izolacje poddaszy. Czy mozecie powiedzieć czym ocieplaliscie i na jaką grubość? I gdzie tanio dostac wełnę mineralną?
    Jak rozwiązaliście problem ścianek kolankowych? Moj 'fachowiec' mowi zeby takze ocieplic welną i dać na to rygips zeby nie trzeba było tynkować...
    Co Wy na to?

    Czy ktoś wie ile kosztują projekty wentylacji mechanicznej?
    Aktualnie potrzebuję sam projekt....

    My za projekt WM zapłaciliśmy 900 zł.
    Na ocieplenie poddasza daliśmy 25 cm wełny Isovera - 20 unimaty i 5 supermaty. Wełnę ściągaliśmy z Polski (spod POznania) - wychodziło taniej.
    co do ścianek kolankowych - to my je otynkowaliśmy i potem był z tym sam problem. Chyba wersja z regipsem jest OK.
    Mi kierownik od razu odradził tynkować ścianki kolankowe ze względu na możliwość pękania połączenia tynki - rigips. A z tą wełną nie głupi pomysł.
  13. zachcianka FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zachcianka Zarejestrowany: 01.05.2006 Posty: 259
    Dzięki za porady
  14. q-bis ELITA FORUM (min. 1000)
    q-bis Zarejestrowany: 10.02.2008 Posty: 1951
    Cytat Napisał Madzia 1976
    Jestem ostatnio w temacie : Drzwi zewnetrzne i barmy garażowe. Czy ktoś z forumowiczów użytkuje bramę Wiśniowskiego i czy jest z niej zadowolony ? A jesli tak to czy mogę prosić o namiary na firmy sprzedające takie bramy?
    Użytkuję, jestem zadowolony.
    Kupowałem przez Urzędowskiego.
    Jak się przebijesz przez błoto to możesz obejrzeć
  15. q-bis ELITA FORUM (min. 1000)
    q-bis Zarejestrowany: 10.02.2008 Posty: 1951
    Cytat Napisał zachcianka
    Cytat Napisał Madzia 1976
    Jestem ostatnio w temacie : Drzwi zewnetrzne i barmy garażowe. Czy ktoś z forumowiczów użytkuje bramę Wiśniowskiego i czy jest z niej zadowolony ? A jesli tak to czy mogę prosić o namiary na firmy sprzedające takie bramy?
    To także mój temat czekam na wyceny... :/ i już się boję...

    Oraz izolacje poddaszy. Czy mozecie powiedzieć czym ocieplaliscie i na jaką grubość? I gdzie tanio dostac wełnę mineralną?
    Jak rozwiązaliście problem ścianek kolankowych? Moj 'fachowiec' mowi zeby takze ocieplic welną i dać na to rygips zeby nie trzeba było tynkować...
    Co Wy na to?

    Czy ktoś wie ile kosztują projekty wentylacji mechanicznej?
    Aktualnie potrzebuję sam projekt....
    A ja nie chciałem ścianki zabudowywać regipsem.
    I ekipa od poddasza zrobiła to tak, że nic nie pęka. Jeśli ekipa nie potrafi tego zrobić odpowiednio to jest ryzyko, że i gdzie indziej też będzie pękać: na styku np. sufitu, lukarny, ściany działowej, komina itp.
    Kierownik też nie miał zastrzeżeń do takiego rozwiązania. Myślę, że dla ekipy to po prostu dodatkowy zarobek... lub nie potrafią tego dobrze zrobić...dlatego namawiają.
    Jeśli jednak się zdecydujecie na zabudowę to pamiętajcie ,żeby nie osadzać w ściankach gniazd - wszystko musi być przecież w tym regipsie...
    U mnie 20cm wzdłuż miedzy krokwie i 5cm w poprzek.
  16. aLien01 ELITA FORUM (min. 1000)
    aLien01 Zarejestrowany: 25.06.2006 Posty: 1343
    Cytat Napisał Q-BIS
    Cytat Napisał zachcianka
    Cytat Napisał Madzia 1976
    Jestem ostatnio w temacie : Drzwi zewnetrzne i barmy garażowe. Czy ktoś z forumowiczów użytkuje bramę Wiśniowskiego i czy jest z niej zadowolony ? A jesli tak to czy mogę prosić o namiary na firmy sprzedające takie bramy?
    To także mój temat czekam na wyceny... :/ i już się boję...

    Oraz izolacje poddaszy. Czy mozecie powiedzieć czym ocieplaliscie i na jaką grubość? I gdzie tanio dostac wełnę mineralną?
    Jak rozwiązaliście problem ścianek kolankowych? Moj 'fachowiec' mowi zeby takze ocieplic welną i dać na to rygips zeby nie trzeba było tynkować...
    Co Wy na to?

    Czy ktoś wie ile kosztują projekty wentylacji mechanicznej?
    Aktualnie potrzebuję sam projekt....
    A ja nie chciałem ścianki zabudowywać regipsem.
    I ekipa od poddasza zrobiła to tak, że nic nie pęka. Jeśli ekipa nie potrafi tego zrobić odpowiednio to jest ryzyko, że i gdzie indziej też będzie pękać: na styku np. sufitu, lukarny, ściany działowej, komina itp.
    Kierownik też nie miał zastrzeżeń do takiego rozwiązania. Myślę, że dla ekipy to po prostu dodatkowy zarobek... lub nie potrafią tego dobrze zrobić...dlatego namawiają.
    Jeśli jednak się zdecydujecie na zabudowę to pamiętajcie ,żeby nie osadzać w ściankach gniazd - wszystko musi być przecież w tym regipsie...
    U mnie 20cm wzdłuż miedzy krokwie i 5cm w poprzek.
    Tylko pamiętaj, że pęknięcia wychodzą później tak miałem właśnie w mieszkaniu wyszły po 2 latach.
  17. szczukot Lider FORUM (min. 2800)
    szczukot Zarejestrowany: 29.02.2008 Posty: 4813
    Cytat Napisał RadekO
    co do ścianek kolankowych - to my je otynkowaliśmy i potem był z tym sam problem. Chyba wersja z regipsem jest OK.
    Mozesz podac jakie byly problemy ?
    My zdecydowalismy sie na tynkowanie, bo widzialem scianki z rygispow w pokojach dzieciecych i nie chce miec sera ze sciany.

    Fantom
  18. sebolec SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sebolec Zarejestrowany: 08.10.2009 Posty: 33
    Cytat Napisał altager
    Cytat Napisał sebolec
    A czy może miał ktoś z was do czynienia z archeologiem na swoje budowie? Niestety kupiłem działkę w obszarze objętym ochrona archeologiczną i w zwiazku z tym muszę zrobić badania arch. Interesują mnie koszty gdyż dostałem wycenę na 800 zł za dzień pracy archeologa i 1500 za opracowanie badań. Może znacie kogoś tańszego?
    Podaj maila na pv. to Ci podeślę listę archeologów uprawnionych do takich prac. Mi takie opracowanie zrobił archeolog za 1000,- za całość. Mogę podać namiary na pv. jak chcesz
    Dziękuję serdecznie za pomoc. Dogadałem sie na kwote co najmniej pięć razy niższą niż u poprzedniego archeologa.


    A teraz z innej beczki: Potrzebuję projektanta, który zrobi mi projekt wjazdu na posesje, może kogoś polecacie. I ile może to kosztować?
  19. q-bis ELITA FORUM (min. 1000)
    q-bis Zarejestrowany: 10.02.2008 Posty: 1951
    Cytat Napisał sebolec
    ...

    A teraz z innej beczki: Potrzebuję projektanta, który zrobi mi projekt wjazdu na posesje, może kogoś polecacie. I ile może to kosztować?
    ?
    Idź do tego architekta, który robił adaptację /jak sądzę/ i nie skończył swojej pracy.
    Tak piszę bo architekt powinien zrobić plan zagospodarowania terenu wraz z wjazdem na posesję.
    I znowu kłania się sprawa wynajęcia architekta aż do uzyskania PnB, bo potem ciągle coś wyskakuje a tak głowa spokojna.
    Chyba, że u ciebie jakieś inne przyczyny - napisz.
  20. sebolec SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sebolec Zarejestrowany: 08.10.2009 Posty: 33
    Cytat Napisał Q-BIS
    Cytat Napisał sebolec
    ...

    A teraz z innej beczki: Potrzebuję projektanta, który zrobi mi projekt wjazdu na posesje, może kogoś polecacie. I ile może to kosztować?
    ?
    Idź do tego architekta, który robił adaptację /jak sądzę/ i nie skończył swojej pracy.
    Tak piszę bo architekt powinien zrobić plan zagospodarowania terenu wraz z wjazdem na posesję.
    I znowu kłania się sprawa wynajęcia architekta aż do uzyskania PnB, bo potem ciągle coś wyskakuje a tak głowa spokojna.
    Chyba, że u ciebie jakieś inne przyczyny - napisz.
    No właśnie architekta mam po znajomości w zasadzie robi mi adaptacje za darmo, no i nie chciałbym wykorzystywać tego faktu nadmiernie, z dokumentacją będę raczej walczył sam. Byc może popełniłem bład pisząc do gminy o zgodę na lokalizację zjazdu, bo z tego co wiem powszechna praktyka jest "zjazd na dziko"
Pokaż wyniki od 67301 do 67320 z 77901