dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Szczecińska
  1. Aniutka i Roofi DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Aniutka i Roofi Zarejestrowany: 29.02.2008 Posty: 587
    Cytat Napisał żółwik Zobacz post
    Cześć sąsiadka

    Jak masz możliwość tak podstawić wiaderko w zbiorniku, żeby cała spływająca woda wleciała do niego to jedno wiaderko umieszczasz tak jak napisałem a drugim nalewasz określoną ilość wody do rynny i na koniec sprawdzasz czy mniej więcej tyle samo wyleciało co wleciało. I tak z każdą rurą spustową z rynien. Oczywiście wszystko w bezdeszczowy dzień

    Ale z drugiej strony powierzchnia Twojego dachu to ok. 300m2. Przy deszczu 2mm/h (dość mocny) padającym jednostajnie i równomiernie na całą powierzchnię (nieosiągalne w Dobrej, krainie wiatrów) w ciągu godziny zyskujesz 600l wody. W sporym zbiorniku przyrost takiej ilości wody może nie wydawać się szczególnie imponujący.

    Pozdrowienia,
    żółwik
    Dzięki Sąsiedzie!
    myślałam jednak o metodze w drugą stronę... czyli od zbiornika do rynien .. np. z dymem jakimś , tylko jak fizycznie tego dokonać, żeby nie zaczadzić siebie i rodzinki przy okazji... )
  2. żółwik SYMPATYK FORUM (min. 10)
    żółwik Zarejestrowany: 11.02.2009 Posty: 77
    Cytat Napisał Aniutka i Roofi Zobacz post
    Dzięki Sąsiedzie!
    myślałam jednak o metodze w drugą stronę... czyli od zbiornika do rynien .. np. z dymem jakimś , tylko jak fizycznie tego dokonać, żeby nie zaczadzić siebie i rodzinki przy okazji... )
    W drugą stronę niekoniecznie zadziała. Jeśli ewentualna nieszczelność będzie w ziemi to dymem tego nie stwierdzisz. Poza tym, dym leci "pod górkę" a woda "z górki" i niekoniecznie stwierdzona nieszczelność "dymowa" będzie nieszczelnością "wodną" (vide: ułożenie dachówek na dachu, gdzie przerwy nie są uszczelniane).

    Pozdrowienia,
    żółwik
  3. barnich DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    barnich Zarejestrowany: 20.11.2007 Posty: 515
    Czy ma ktoś z Was ułozoną dachówkę Robena monza plus kasztan, albo wie gdzie mozna obejrzec?
  4. Teska REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Teska Zarejestrowany: 23.10.2002 Posty: 22094
    Altager

    mój przyszły sąsiad będzie stawiał taką samą drewutnię u siebie...i też 60 cm od tego ogrodzenia.
    Moja drewutnia jak się uprzeć nie jest na stałe związana z gruntem.
    I zgodę inspektoratu też posiadam.
  5. altager FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    altager Zarejestrowany: 28.12.2008 Posty: 251
    Cytat Napisał Teska Zobacz post
    Altager

    mój przyszły sąsiad będzie stawiał taką samą drewutnię u siebie...i też 60 cm od tego ogrodzenia.
    Moja drewutnia jak się uprzeć nie jest na stałe związana z gruntem.
    I zgodę inspektoratu też posiadam.
    Jak przyjdzie czas (czyt. money) na drewutnię to się wproszę na oglądanie i po instruktaż . Gorzej z sąsiadem bo działka chyba jest na sprzedaż, a że położenie i cenę ma niefajne to mogę na tego sąsiada długo poczekać
  6. szczukot Lider FORUM (min. 2800)
    szczukot Zarejestrowany: 29.02.2008 Posty: 4811
    Cytat Napisał Q-BIS Zobacz post
    Nie zgadzam się. Mam dwa zbiorniki -razem ok 9m3. Koszt całej instalacji ok 7K. Wodę w ubiegłym roku miałem całe lato. Całość opisywałem po wielokroć w kilku wątkach.
    Oczywiście studnia to też dobre rozwiązanie - należy rozważyć wszystkie za i przeciw.
    No wlasnie rozwazam od dluzszego czasu i za nic nie kalkuluje mi sie studnia na deszczowke. Przeliczalem to w kazda strone. To jest na 100% koszt ktory nigdy sie niz zwroci. Dlatego chcialbym sprawdzic jak to moze wygladac przy studni. Tu przynajmniej woda powinna byc wtedy kiedy sie jej oczekuje. A w przypadku suszy to zbiorniki beda suche a tarwnik podlewac tzreba abedzie i tak z wodociagow.
    Ile m3 wody wylales z tych studni przez caly rok ? Mysle ze duuuuuuzym maksimum bedzie cos kolo 50m3. A koszt tej wody w wodociagach to moze jakies 140 zl. No to 7 tys zwroci sie po ... 50 latach.

    Mam pytanie z ciekawosci : ile mniej wiecej jest potzreba wody aby podlac np 100m2 trawnika ? Brakuje mi takiej danej do analizy calej sytuacji. Z 0,5 m3 ?


    Fantom
    ps. Zbiornik budowany "na kredyt" ? Jak tak to koszt duzow wiekszy niz te 7 tys, wiec sprawa jeszcze gorzej wyglada.
  7. szczukot Lider FORUM (min. 2800)
    szczukot Zarejestrowany: 29.02.2008 Posty: 4811
    Cytat Napisał barnich Zobacz post
    Czy ma ktoś z Was ułozoną dachówkę Robena monza plus kasztan, albo wie gdzie mozna obejrzec?
    Na pewno mam Robena kszatanowego. Ale nei ejstem pewein czy Monze Plus. chyba nie - mam chyba ta druga. Bralem ta "lepsza" a jak dbrze pamietam monza plus byla ta gorsza.

    Fantom
  8. DAREX4 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    DAREX4 Zarejestrowany: 22.05.2009 Posty: 20
    Zapraszam do mnie na Łęgi, ja mam tą dachówkę.
  9. barnich DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    barnich Zarejestrowany: 20.11.2007 Posty: 515
    Cytat Napisał DAREX4 Zobacz post
    Zapraszam do mnie na Łęgi, ja mam tą dachówkę.
    Znajdę Twój dom bez problemu? Wygląda tak jak na zdjęciu (tzn. nadal jest bez ocieplenia)?
  10. barnich DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    barnich Zarejestrowany: 20.11.2007 Posty: 515
    Cytat Napisał szczukot Zobacz post
    Na pewno mam Robena kszatanowego. Ale nei ejstem pewein czy Monze Plus. chyba nie - mam chyba ta druga. Bralem ta "lepsza" a jak dbrze pamietam monza plus byla ta gorsza.

    Fantom
    może roben borholm kasztan?
  11. kju FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kju Zarejestrowany: 19.07.2009 Posty: 199
    Cześć
    konkurs na wybór wykonawcy powoli dobiega końca Czy cena za robociznę, SSO, 85 tys, dom 230 m2 wraz z garażem, niepodpiwniczony to dużo czy OK? Dach dwuspadowy, fundamenty na głębokości ok 1,6. Ekipa sprawdzona, ale nadal szukam... Co sądzicie???
    pozdro
  12. DAREX4 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    DAREX4 Zarejestrowany: 22.05.2009 Posty: 20
    Mój domek ok. 200 m , po podniesieniu ścianki kolankowej , robocizna 53 tyś. z tarasem i schodami
  13. szczukot Lider FORUM (min. 2800)
    szczukot Zarejestrowany: 29.02.2008 Posty: 4811
    Cytat Napisał barnich Zobacz post
    może roben borholm kasztan?
    Chyba Fleming czy jakos tak.
    Ogolnie od monzy plus lepsze z kilku powodow.. Sa ciezsze (wiecej masy), maja dwa zamki i cos tam jeszcze.....

    Fantom
  14. q-bis ELITA FORUM (min. 1000)
    q-bis Zarejestrowany: 10.02.2008 Posty: 1951
    "No to 7 tys zwroci sie po ... 50 latach."

    Bardzo dawno zarzuciłem taki sposób myślenia - budowa domu to nie jest biznes - przynajmniej dla mnie. Tu nic nie ma "się zwrócić".
    Polecam lekturę tego wątku:

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ht=zwr%C3%B3ci

    Poza tym, budowałem w miejscu gdzie jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego - i wymusza on odbiór wody deszczowej z połaci dachowych.
  15. caretilla STAŁY BYWALEC (min. 300)
    caretilla Zarejestrowany: 21.04.2009 Posty: 300
    Kochani, możecie polecić tynkarza od tynków cementowo wapiennych?
    Potrzebny mi jest na wczoraj, z tym moim którego miałam coś nie możemy się dogadać
    Z góry dzięki, bo na prawdę jestem w podbramkowej sytuacji
  16. caretilla STAŁY BYWALEC (min. 300)
    caretilla Zarejestrowany: 21.04.2009 Posty: 300
    Cytat Napisał kju Zobacz post
    Cześć
    konkurs na wybór wykonawcy powoli dobiega końca Czy cena za robociznę, SSO, 85 tys, dom 230 m2 wraz z garażem, niepodpiwniczony to dużo czy OK? Dach dwuspadowy, fundamenty na głębokości ok 1,6. Ekipa sprawdzona, ale nadal szukam... Co sądzicie???
    pozdro
    to nie jest żadna okazyjna cena, przeciętna. Ale jak ekipa sprawdzona to nie wiem czy nie warto. A ile za materiały Ci wyszło?
  17. caretilla STAŁY BYWALEC (min. 300)
    caretilla Zarejestrowany: 21.04.2009 Posty: 300
    do barnich:
    ja mam dachówkę Robena monza plus kasztan.
    Buduję się w Mierzynie
  18. szczukot Lider FORUM (min. 2800)
    szczukot Zarejestrowany: 29.02.2008 Posty: 4811
    Cytat Napisał Q-BIS Zobacz post
    "No to 7 tys zwroci sie po ... 50 latach."

    Bardzo dawno zarzuciłem taki sposób myślenia - budowa domu to nie jest biznes - przynajmniej dla mnie. Tu nic nie ma "się zwrócić".
    Polecam lekturę tego wątku:

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ht=zwr%C3%B3ci

    Poza tym, budowałem w miejscu gdzie jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego - i wymusza on odbiór wody deszczowej z połaci dachowych.
    No chwila, ale jaki minus w stosunku do zbierania wody z deszczowki ma studnia ? Chyba zadnego a same plusy. Wiec czemu nie isc w tym kierunku ??
    Budowa to nie jest biznes, ale powinno sie to zrobic przynajmniej zlotym srodkiem a najlepiej z przesunieciem w kierunku jakosci niz ceny. Zbieranie wody z deszczowki nie spelnia tych wymagan.

    Fantom
  19. Ofcbur FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ofcbur Zarejestrowany: 10.12.2006 Posty: 275
    Czy ktoś ostatnio robił podbitke drewniana i może polecić fachowca?
  20. forum_user WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    forum_user Zarejestrowany: 21.07.2010 Posty: 0
    szczukot, budujemy zbiorniki na deszczówkę bo nam żal żeby woda deszczowa znikała w ziemi. I tak trzeba robić system rur odbierający deszczówkę z placu i z dachu i odprowadzający ją daleko,żeby nie uszkodziła budowli - tyle zachodu żeby ją na końcu wylać zamiast zużyć? Zbiornik na deszczówkę nie zużywa prądu (a jeśli zużywa to nie codziennie) i nie wyklucza budowy również studni, ale chyba nie wolno mieć legalnej studni na terenach uzbrojonych w wodociąg..Dziwne by było wylewanie "tej" wody a pompowanie innej. Wcale nikt nie musi Ci obiecywać że uzbieranej deszczówki wystarczy na wszystkie potrzeby gospodarcze....
Pokaż wyniki od 67821 do 67840 z 77901