dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Szczecińska
  1. Rubasznik SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rubasznik Zarejestrowany: 17.08.2010 Posty: 15
    Cytat Napisał olo69 Zobacz post
    Szukam dobrej ekipy do wiercenia studni ze wszystkimi materiałami - rurami, filtrem, obudową itd Sprawdzonej. Głebokość 30m. Prosze o namiary i opinie o firmach.

    Czy słyszeliście coś o ocieplaniu np. dachu poprzez ocieplanie Natryskowe pianki poliuretanowej. Jakie są koszty za m2???
    Witam
    Też zastanawiam się nad takim rozwiązaniem. Pianka podobno jest lepszym izolatorem iż np. wełna. Na allegro jest taka oferta cena brutto za 1 m² natrysku wewnętrznego np. poddasze o gr. 5 cm na pow. min. 150 m² w promieniu 25 km. od Trójmiasta. Cena nie obejmuje prac dodatkowych - przygotowania podłoża, układania instalacji, montażu płyt k/g itp. Tyle że koło trójmiasta. W szczecinie jest taka firma co robi natrysk RAJPUR. Moja Pani architekt mówi ze nie wie czy to dobre rozwiązanie bo nie oddycha i że trzeba sprawdzić czy mają atesty. Ale ona na wszystko taka sceptyczna;]
  2. Slawek_K DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Slawek_K Zarejestrowany: 03.12.2009 Posty: 810
    Cytat Napisał szczukot Zobacz post
    Moze byc jeszcze jeden problem : wszyscy tam moga miec w aktach notarialnych sluzebnosc tej dzialki itp

    Fantom
    i mają służebność! ale nie mają potrzeby tam jeździć, stąd moje pytanie, czy można geodezyjnie odciąć kawałek tej działki nadając jej nowy numer a potem notarialnie podzielić ją na dwóch... mój architekt mówi, że skoro jest plan zagospodarowania, to nie ma znaczenia, że działka (droga) nie jest gminy, właściciel przed jej ewentualnym wydzieleniem musi złożyć pismo o zmianę w planie zagospodarowania, a ja się chcę upewnić, czy ma rację...
  3. studio45 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    studio45 Zarejestrowany: 06.02.2010 Posty: 34
    Witam , robie sobie taka wstepna kalkulacje , proszę o informację ile moze kosztowac adaptacja poddasza . Chodzi mi o koszt robocizny
  4. kju FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kju Zarejestrowany: 19.07.2009 Posty: 199
    Cytat Napisał zabina Zobacz post
    Witam

    Czy mozecie polecic firme geologiczna do badania gruntu??

    Dzieki
    cześć
    zobacz w firmie Marek Ober ArtGeo
    pozdro
  5. kju FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kju Zarejestrowany: 19.07.2009 Posty: 199
    Cytat Napisał drinks Zobacz post
    Z tego co wiem to różnie się ceni, ode mnie wziął 2500 zł za cała budowę
    cześć, dzięki za odpowiedź. A mi krzyknął 3000. jak się na niego zdecyduję to muszzę potargować. A podał Ci nr komórki czy tylko stacjonarny?
    pzdr
  6. holcu WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    holcu Zarejestrowany: 05.05.2010 Posty: 3
    Cytat Napisał Slawek_K Zobacz post
    a mozesz zdradzic ile Pan Bonczyk "kosztuje" ? Ja jak na razie sklaniam sie ku opcji kierbuda od ekipy ktora bedzie budowala a moj bedzie inspektor nadzoru...
    Porozmawiaj z panem Krzysztofem Holchauzer 608 846 021 znam, go od dawna, widziałem jakie domy stawia i jak sprawnie idzie. A przede wszystkim sam dokladnie analizuje projekt i przed adaptacją dużo cennych wskazówek podpowie. Jest to osoba z dużym bagażem doświadczenia. Zresztą również widziałem same pozytywne komentarze odnośnie jego pracy. Ceny ma dobrą, szybko i sprawnie budowa mu idzie.

    A ogromną zaletą jest przede wszystkim to, że dzień w dzień jest na budowie i w danym czasie nie prowadzi więcej niż jedna budowa, więc całość ma pod okiem !
  7. drinks WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    drinks Zarejestrowany: 15.02.2010 Posty: 4
    Cytat Napisał kju Zobacz post
    cześć, dzięki za odpowiedź. A mi krzyknął 3000. jak się na niego zdecyduję to muszzę potargować. A podał Ci nr komórki czy tylko stacjonarny?
    pzdr
    Kontakt z nim jest ograniczony tylko do tel stacjonarnego, można dzwonić w godz wieczornych
  8. szczegol FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    szczegol Zarejestrowany: 18.09.2006 Posty: 113
    Cytat Napisał Rubasznik Zobacz post
    Witam
    Też zastanawiam się nad takim rozwiązaniem. [...]
    Witam

    Pianke skreslilem ze wzgledu na jednorazowosc. To bardzo polularne w Ameryce bo jest szybko i tanio ale tam chalupy zmienia sie co pare lat i nikogo nie obchodzi co sie bedzie dzialo za 20 lat... Tego rozwiazania nie da sie latwo naprawic, jak zalepimy to wszystko pianka to razem z krokwiami tworzy sie wtedy jedna calosc. Ciezko wtedy znalezc nap zrodlo przecieku (wiem, wiem, u Was nie cieknie... a u mnie tak, przy kominie i zeby znalezc to miejsce to trzeba sie przekopac przez kawal welny). Poza tym jak polozyc 30 cm ocieplenia? Nie do konca potrafili mi wyjasnic jak poloza te druga warstwe, na krowkiach. Szybko sie to robi i taniej niz welna jednak odpuscilem sobie.
  9. szczegol FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    szczegol Zarejestrowany: 18.09.2006 Posty: 113
    Cytat Napisał nigri Zobacz post
    Mogę prosić o namiary na ekipę od schodów
    Poszlo na priv
  10. zabina STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zabina Zarejestrowany: 09.03.2007 Posty: 422
    Dzieki za polecenie geologow. Wszyscy krzycza 1000-1400 zl. jakies szalenstwo, czy wy tez tyle placiliscie??

    Odnosnie tematu adaptacji dodam tylko ze w Gryfinie ( 20 km od Szczecina) za adaptacje wolaja sobie 3000-3500, plus 1 tys za kazdy projekt branzysty.
    Dodatkowo zalatwianie spraw 500 zl i 250 zl za ZUD. Geodeta 1000 zl za mape do celow projektowych, a na koncu 2000 za inwentaryzacje
    Jakies szlenstwo w porownaniu z tym co placa ludzi w dolnoslaskim, pomorskim czy innym rejonie
  11. caretilla STAŁY BYWALEC (min. 300)
    caretilla Zarejestrowany: 21.04.2009 Posty: 300
    co do cen u nas to masz słuszność, ale chyba nie za bardzo mamy wyjście, prawda? jest u nas taki popyt na budowanie domów że szybko się to nie zmieni. Zawsze można się budować w innym regionie jak się z tym nie zgadzamy. Mamy za darmo tylko to co zrobimy sami
  12. zabina STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zabina Zarejestrowany: 09.03.2007 Posty: 422
    ...sadze ze taki sam popyt na budownicto jednorodzinne jest w kazym innym regionie, nie tylko w okolicach Szczecina.
    Tylko u nas ceny bardzo odbiegajace od normy
  13. caretilla STAŁY BYWALEC (min. 300)
    caretilla Zarejestrowany: 21.04.2009 Posty: 300
    Tak na prawdę to ceny dobiegają tylko za adaptację projektu oraz położenie fafli. Reszta jest na bardzo podobnym poziomie jak zaczynamy wgryzać się w szczegóły to dopiero to widać. Porównywałam ceny wybudowania mojego domu z innym którzy mają ten sam projekt a mieszkają w bardzo różnych częściach Polski, wszystko zbliżone. Chyba że bierzemy do pracy ludzi "z reklamówką" a wielu tak robi i wtedy na prawdę mają taniej.
    Nie komentuję oczywiście cen gruntów.
  14. iwcia74 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    iwcia74 Zarejestrowany: 23.02.2008 Posty: 51
    witajcie
    czy ma ktoś poleconego architekta/projektanta? (jak już było podawane to przepraszam, ale ten wątek ma ponad 1000 stron)

    i jeszcze jedno: z jakim kosztem trzeba się liczyć zamawiając projekt indywidualny (około 160 m kw.)
  15. sebolec SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sebolec Zarejestrowany: 08.10.2009 Posty: 33
    Cytat Napisał zabina Zobacz post
    Dzieki za polecenie geologow. Wszyscy krzycza 1000-1400 zl. jakies szalenstwo, czy wy tez tyle placiliscie??

    ...
    Ja płaciłem 600 zł. Pani geolog z listy. Jednym opowiadała innym nie. Ja jestem z efektów jej pracy zadowolony. Listy nie mam, (komp mi wysiadł) a nazwiska nie pamiętam. Trochę wstyd, ... chyba za dużo masła...
  16. zabina STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zabina Zarejestrowany: 09.03.2007 Posty: 422
    Wielkie dzieki, juz sobie poradzilam. Taniej mi wyszlo sciagnac do siebie geologa z Barlinka niz ze Szczecina, taki paradoks.
  17. Slawek_K DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Slawek_K Zarejestrowany: 03.12.2009 Posty: 810
    Cytat Napisał iwcia74 Zobacz post
    witajcie
    czy ma ktoś poleconego architekta/projektanta? (jak już było podawane to przepraszam, ale ten wątek ma ponad 1000 stron)

    i jeszcze jedno: z jakim kosztem trzeba się liczyć zamawiając projekt indywidualny (około 160 m kw.)
    wg mojego rozeznania ok. 100 zl za 1 m2 powierzchni.....
  18. M3 ELITA FORUM (min. 1000)
    M3 Zarejestrowany: 22.10.2006 Posty: 1056
    Witam wszystkich po dlugiej nieobecnosci.

    Mam problem z ze spluczką, tzw. \geberitem\. Od kilku dni zaczela cieknąć z niego woda (tzn. ze zbiornika do miski ustepowej). Po spuszczeniu wody przestawala splywac. Jednak od wczoraj wieczorem woda cieknie juz permanentnie. Przy tradycyjnych spłuczkach taki problem potrafilem zalatwic we wlasnym zakresie (wystarczyło przeczuscic gume/uszczelke lub w ostatecznosci wymienic zestaw z pływakiem). Nie wiem jednak jak dobrac sie do tego przy zabudowanym stelazu.
    \Umiecie podpowiedziec?
  19. tatran SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tatran Zarejestrowany: 04.05.2009 Posty: 12
    Cytat Napisał M3 Zobacz post
    Witam wszystkich po dlugiej nieobecnosci.

    Mam problem z ze spluczką, tzw. \geberitem\. Od kilku dni zaczela cieknąć z niego woda (tzn. ze zbiornika do miski ustepowej). Po spuszczeniu wody przestawala splywac. Jednak od wczoraj wieczorem woda cieknie juz permanentnie. Przy tradycyjnych spłuczkach taki problem potrafilem zalatwic we wlasnym zakresie (wystarczyło przeczuscic gume/uszczelke lub w ostatecznosci wymienic zestaw z pływakiem). Nie wiem jednak jak dobrac sie do tego przy zabudowanym stelazu.
    \Umiecie podpowiedziec?
    Większość zestawów podtynkowych ma mozliwość rewizji (w ograniczonym zakresie) przez przycisk do spuszczania wody. Najtańsze nie maja wcale. U Ciebie wyglada na awarię pływaka. Jeżeli nie dostaniesz się przez przycisk do bebechów - a raczej dostęp jest tam mocno ograniczony pozostanie niestety zrywanie kafli... dlatego na stelaże i baterie podtynkowe nie ma co załować kasy ("wiodacy producenci" dają nawet 10 lat gwarancji) - ja popełniłem niestety ten błąd. Skończyło sie na demolce łazienki.
  20. MonikaTomek SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MonikaTomek Zarejestrowany: 07.08.2009 Posty: 89
    Cytat Napisał zabina Zobacz post
    Wielkie dzieki, juz sobie poradzilam. Taniej mi wyszlo sciagnac do siebie geologa z Barlinka niz ze Szczecina, taki paradoks.
    Jeśli można spytać- jaki koszt geologa z Barlinka? za ile odwiertów? i jaki czas realizacji?
Pokaż wyniki od 68281 do 68300 z 77901