dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Szczecińska
  1. BiG35 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    BiG35 Zarejestrowany: 15.09.2010 Posty: 321
    Cytat Napisał dżodar
    Witam wszystkich.

    Mieszka ktoś w domu z silikatów?
    Musze podjąć decyzję z czego ściany konstrukcyjne a kopać już prawie zaczynają...
    Ja od roku mieszkam w domu z silikatów. Jestem zadowolony z akustyki i wytrzymałości. Nie musiałem wzmacniać ścian zaprojektowanymi słupami, bo silikat ma porównywalną wytrzymałość do cegły pełnej i nie martwię się wieszaniem ciężkich szafek czy balustrad. Polecam Barlinek, by niepotrzebnie nie przepłacać za silkę.
  2. fajna kobieta OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    fajna kobieta Zarejestrowany: 25.04.2009 Posty: 6410
    Cytat Napisał Tomek_Police
    Skąd takie przeświadczenie? Wszystko zależy od tak wielu czynników, że nie można twierdzić, że jeden system lub drugi jest tańszy/droższy. Zależy jaki grunt, jaki dom, jaka ekipa...

    PS. Mam tradycyjny fundament, ale jak zabierałem się za budowę, to płyta nie była tak popularna jak teraz. Za stan 0 wydałem 66'795 PLN (spisuję każde wydatki) ale nie przeliczałem czy płyta byłaby tańsza.
    Jesli chodzi o ekipe to bez znaczenia czy budowalabym na plycie czy tradycyjnie bo place im za SSO.Cena jest ustalona i ich nie obchodzilo jaki bedzie system budowania.Dzisiaj rozmawialam z kierownikiem i sam stwierdzil ze bez porownania tradycyjnie czyli lawy jest taniej.No ale niestety nas grunt zobowiazuje do stawiania na plycie...Nie ma co rozmyslac bylo minelo teraz juz niech sie mury pna do gory.
  3. szczukot Lider FORUM (min. 2800)
    szczukot Zarejestrowany: 29.02.2008 Posty: 4811
    A pomyslec, ze kilka lat temu nikt nie slyszal o plycie u nas i na niej nie budowal. A grunt od tysiecy lat byl taki sam, i domy na nim stoja bez problemu.
    A teraz nagle pojawila sie plyta, i sie okazuje, ze domy trzeba stawiac na niej bo grunt zly. To ciekawe jest.

    Fantom
  4. fajna kobieta OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    fajna kobieta Zarejestrowany: 25.04.2009 Posty: 6410
    Cytat Napisał szczukot
    A pomyslec, ze kilka lat temu nikt nie slyszal o plycie u nas i na niej nie budowal. A grunt od tysiecy lat byl taki sam, i domy na nim stoja bez problemu.
    A teraz nagle pojawila sie plyta, i sie okazuje, ze domy trzeba stawiac na niej bo grunt zly. To ciekawe jest.

    Fantom
    Dokladnie tak!
  5. Tomek_Police DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Tomek_Police Zarejestrowany: 19.09.2007 Posty: 654
    Cytat Napisał fajna kobieta
    Dokladnie tak!
    chyba nie zrozumiałaś wypowiedzi Szczukota. Przeczytaj jeszcze raz

    Cytat Napisał fajna kobieta
    Jesli chodzi o ekipe to bez znaczenia czy budowalabym na plycie czy tradycyjnie bo place im za SSO.Cena jest ustalona i ich nie obchodzilo jaki bedzie system budowania.Dzisiaj rozmawialam z kierownikiem i sam stwierdzil ze bez porownania tradycyjnie czyli lawy jest taniej.No ale niestety nas grunt zobowiazuje do stawiania na plycie...Nie ma co rozmyslac bylo minelo teraz juz niech sie mury pna do gory.
    Jak masz kiepską ekipę to pójdzie więcej stali, betonu i wcale nie będzie taniej. Poza tym ekipa chce wiedzieć co i jak będzie budowała od tego uzależnia cenę. Z reguły płyta jest tańsza w robociźnie bo nie trzeba murować i nosić wielu bloczków. Jest też znacznie szybsza w wykonaniu. Krótszy czas pracy niższa cena bo potem budowlańcy złapią kolejną budowę.
  6. fajna kobieta OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    fajna kobieta Zarejestrowany: 25.04.2009 Posty: 6410
    Cytat Napisał Tomek_Police
    chyba nie zrozumiałaś wypowiedzi Szczukota. Przeczytaj jeszcze raz


    Jak masz kiepską ekipę to pójdzie więcej stali, betonu i wcale nie będzie taniej. Poza tym ekipa chce wiedzieć co i jak będzie budowała od tego uzależnia cenę. Z reguły płyta jest tańsza w robociźnie bo nie trzeba murować i nosić wielu bloczków. Jest też znacznie szybsza w wykonaniu. Krótszy czas pracy niższa cena bo potem budowlańcy złapią kolejną budowę.
    W naszym przypadku tak nie bylo.Poczatkowo mielismy budowac na fundamentach i ekipa o tym wiedziala kiedy ustalalismy cene.W miedzyczasie okazalo sie ze ze wzgledu na kiepski grunt musi byc plyta ale firma powiedziala ze dla nich to bez znaczenia cena pozostaje taka jaka uzgodnilismy na poczatku.Ilosc stali betonu i calej reszty jest ustalana przez konstruktora nie przez budowlancow.To tak do wiadomosci.
  7. gosia@ Lider FORUM (min. 2800)
    gosia@ Zarejestrowany: 22.11.2004 Posty: 3846
    skoro ekipa wiedziała i masz taka sama wycene, to nei rozumiem skad zaskoczenie????

    Odnosnie kiedys nie budowli na płycie, no jasne ze tak..kiedys lepili z gliny i jezdzili dorozką, ten argument jest inwalidą
  8. szczukot Lider FORUM (min. 2800)
    szczukot Zarejestrowany: 29.02.2008 Posty: 4811
    Cytat Napisał gosia@
    Odnosnie kiedys nie budowli na płycie, no jasne ze tak..kiedys lepili z gliny i jezdzili dorozką, ten argument jest inwalidą
    Ten argument bylby inwalidom, jakby te domki sie zapadaly lub pekaly. A to jest w pelni sprawny argument. Te domy stoja i beda staly dziesiatki lat. To Ty daj argument, ze jest inaczej. I masz problem

    Fantom
  9. fajna kobieta OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    fajna kobieta Zarejestrowany: 25.04.2009 Posty: 6410
    Chyba sie nie zrozumielismy.Zaskoczyl nas nie koszt robocizny bo ten jest taki sam bez wzgledu na sposob wykonania czy to na plycie czy tradycyjnie ale koszt materialow potrzebnych do wykonania w/w plyty.
  10. gosia@ Lider FORUM (min. 2800)
    gosia@ Zarejestrowany: 22.11.2004 Posty: 3846
    Stoja tez domy z wystruganymi oknami i budowane bez fundamentów, osobiscie znam parę. Kryte azbestem na dachu, ale o czym tutaj dyskutować, ja nie mam zamairu niczego Tobie udowadniać, bo kazdy buduje jak mu pasuje ale niech niedorabia teorii
  11. Tomek_Police DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Tomek_Police Zarejestrowany: 19.09.2007 Posty: 654
    Cytat Napisał fajna kobieta
    W naszym przypadku tak nie bylo.Poczatkowo mielismy budowac na fundamentach i ekipa o tym wiedziala kiedy ustalalismy cene.W miedzyczasie okazalo sie ze ze wzgledu na kiepski grunt musi byc plyta ale firma powiedziala ze dla nich to bez znaczenia cena pozostaje taka jaka uzgodnilismy na poczatku.Ilosc stali betonu i calej reszty jest ustalana przez konstruktora nie przez budowlancow.To tak do wiadomosci.
    Tak dla wiadomosci gdybyś chciała zmienić w odwrotną stronę to już nie byliby tak skłonni do akceptacji ceny. Płyta to łatwiejsza robota. Nie trzeba układać setek bloczków, robić i tachać zaprawy. Tylko styrodur, zbrojenie i beton który i tak nie jest kręcony w betoniarce tylko Ty zamawiasz z betoniarni.
  12. Asia i Robert ELITA FORUM (min. 1000)
    Asia i Robert Zarejestrowany: 26.03.2006 Posty: 1134
    Kogo polecacie z firm zajmujących się "kotłowniami" - czyli ogrzewanie i wod-kan? Mam dość czekania na jakąkolwiek reakcję firmy Hydropan.

    Poszukuję kogoś kto poprawi spaprany montaż zbiornika na wodę ciepłą i dokona jego wymiany. Hydropan tak skopał montaż że po 3,5 roku zbiornik jest do wymiany.
    Jednocześnie mile widziane opinie o posiadanych zbiornikach. Nie wiem na co się zdecydować a muszę szybko podjąć decyzję. Obawiam się o uszkodzenia w innych elementach instalacji.
    Na reakcję firmy Hydropan czekam już ponad miesiąc. Zagrali na czas i mi na nosie. A teraz zapadli się pod ziemię.
  13. szczukot Lider FORUM (min. 2800)
    szczukot Zarejestrowany: 29.02.2008 Posty: 4811
    Cytat Napisał gosia@
    ..... bo kazdy buduje jak mu pasuje ale niech niedorabia teorii
    No wlasnie !! To buduj jak Ci sie podoba i nie dorabiaj teorii. Bo jak dorabiasz teorie, to chyba nie do konca jestes przekonanan do tego co budujesz. Chcesz iec plyte to powiedz, ze chcesz i buduj. I kogo obchodza warunki gruntowe ?
    Ja np mam postawiony do jak nikt na tym forum nie ma Moj do stoi na 13 palach i nie ma zadnych fundamentow ani plyty. I nie wynikalo to z zadnych warunkuch gruntowych, tylko, ze taka miale ochote 'poekperymentowac'. Jak na razie (2 lata) dom stoi.

    Fantom
  14. fajna kobieta OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    fajna kobieta Zarejestrowany: 25.04.2009 Posty: 6410
    Cytat Napisał Tomek_Police
    Tak dla wiadomosci gdybyś chciała zmienić w odwrotną stronę to już nie byliby tak skłonni do akceptacji ceny. Płyta to łatwiejsza robota. Nie trzeba układać setek bloczków, robić i tachać zaprawy. Tylko styrodur, zbrojenie i beton który i tak nie jest kręcony w betoniarce tylko Ty zamawiasz z betoniarni.
    Chyba nie zrozumiales mojej wypowiedzi.Przeczytaj jeszcze raz
  15. online SYMPATYK FORUM (min. 10)
    online Zarejestrowany: 23.06.2006 Posty: 71
    Cytat Napisał Asia i Robert
    Kogo polecacie z firm zajmujących się "kotłowniami" - czyli ogrzewanie i wod-kan? Mam dość czekania na jakąkolwiek reakcję firmy Hydropan.

    Poszukuję kogoś kto poprawi spaprany montaż zbiornika na wodę ciepłą i dokona jego wymiany. Hydropan tak skopał montaż że po 3,5 roku zbiornik jest do wymiany.
    Jednocześnie mile widziane opinie o posiadanych zbiornikach. Nie wiem na co się zdecydować a muszę szybko podjąć decyzję. Obawiam się o uszkodzenia w innych elementach instalacji.
    Na reakcję firmy Hydropan czekam już ponad miesiąc. Zagrali na czas i mi na nosie. A teraz zapadli się pod ziemię.

    U nas kotłownię robił gość współpracujący z Ciepłą Chatą. Dość długo, ale wygląda na to, że OK. Nie wiem czy poradzi sobie z poprawkami. Może skontaktuj się z C.Ch. żeby polecili kogoś sprytnego. Jeśli chcesz podam namiary na "naszego" w @
    Mamy zbiornik ACV SMART Multi-Energy. Głównie ze względu na zasobnik cw ze stali nierdzewnej.
  16. online SYMPATYK FORUM (min. 10)
    online Zarejestrowany: 23.06.2006 Posty: 71
    Cytat Napisał janrad
    Witam
    Tez mam w projekcie 20cm. Czy jestes zadowolony z tego wykonawcy? Mozesz podac namiary do niego?

    Namiary do innych polecanych przez forumowiczow wykonawcow elewacji takze mile widziane

    pozdr
    JR
    Janrad - sprawdź @
  17. Asia i Robert ELITA FORUM (min. 1000)
    Asia i Robert Zarejestrowany: 26.03.2006 Posty: 1134
    Cytat Napisał online
    Napisał Asia i Robert
    Kogo polecacie z firm zajmujących się "kotłowniami" - czyli ogrzewanie i wod-kan? Mam dość czekania na jakąkolwiek reakcję firmy Hydropan.

    Poszukuję kogoś kto poprawi spaprany montaż zbiornika na wodę ciepłą i dokona jego wymiany. Hydropan tak skopał montaż że po 3,5 roku zbiornik jest do wymiany.
    Jednocześnie mile widziane opinie o posiadanych zbiornikach. Nie wiem na co się zdecydować a muszę szybko podjąć decyzję. Obawiam się o uszkodzenia w innych elementach instalacji.
    Na reakcję firmy Hydropan czekam już ponad miesiąc. Zagrali na czas i mi na nosie. A teraz zapadli się pod ziemię.


    U nas kotłownię robił gość współpracujący z Ciepłą Chatą. Dość długo, ale wygląda na to, że OK. Nie wiem czy poradzi sobie z poprawkami. Może skontaktuj się z C.Ch. żeby polecili kogoś sprytnego. Jeśli chcesz podam namiary na "naszego" w @
    Mamy zbiornik ACV SMART Multi-Energy. Głównie ze względu na zasobnik cw ze stali nierdzewnej.
    Jak na razie to umówiłem się na oględziny i wycenę prac z Ciepłą Chatą i Pro-ogrzewanie. Kogo jeszcze polecacie? Ale żeby to był ktoś solidny nie tak jak HYDROPAN ;-( który chowa głowę w piasek i przy byle problemie znika.
  18. cepter6 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cepter6 Zarejestrowany: 02.05.2011 Posty: 15
    czy macie jakieś doświadczenia z przepompownią ścieków taka przydomową? Kanalizację mam powyżej domu i musze zastosować przepompownie. czy znacie jakąś firme ze szczecina co by podołała wykonaniu? W sumie zapewne firma co się zajmuje podłączaniem wody i kanalizy, ale tez takowej nie mam jeszcze. Rejon szczecin warszewo, prośba o namiar na firme co wykona przyłącze wodno - kanalizacyjne z przepompownią.
    Marcin
  19. Asia i Robert ELITA FORUM (min. 1000)
    Asia i Robert Zarejestrowany: 26.03.2006 Posty: 1134
    Cytat Napisał cepter6
    czy macie jakieś doświadczenia z przepompownią ścieków taka przydomową? Kanalizację mam powyżej domu i musze zastosować przepompownie. czy znacie jakąś firme ze szczecina co by podołała wykonaniu? W sumie zapewne firma co się zajmuje podłączaniem wody i kanalizy, ale tez takowej nie mam jeszcze. Rejon szczecin warszewo, prośba o namiar na firme co wykona przyłącze wodno - kanalizacyjne z przepompownią.
    Marcin
    Byle nie HYDROPAN !!!!

    Popytam mojego wykonawcę czy robią coś takiego - dam znac na priva jak potwierdzi.
  20. perm REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm Zarejestrowany: 13.04.2009 Posty: 11766
    Jeżeli chodzi o płytę to ma wady i zalety. Cenowo w większości wypadków wychodzi podobnie jak tradycyjne ławy z podłogami na gruncie. Na pewno dużo szybciej się robi, co ma przełożenie w kosztach robocizny. Problemem może byc ekipa. Jeżeli nie ma się sprawdzonej, to może lepiej pozostac przy tradycyjnych fundamentach. Płyta jest niezastąpiona przy gruntach niestabilnych, niejednorodnych, wszędzie tam gdzie tradycyjny fundament wymagałby przewymiarowania czy dużej ilości zbrojenia. Przyszłość jednak należy do płyt fundamentowych. To proste i skuteczne rozwiązanie posadowienia domu. Jej czasem wysoka cena wynika raczej z braku konkurencji i niewiedzy inwestorów. W tej chwili fundament płytowy dla przeciętnego domku powinien zamknąć się w kwocie 250 zł/m2 za materiały. Reszta to koszty logistyki i robocizna.
Pokaż wyniki od 74421 do 74440 z 77901