dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Szczecińska
  1. krecik73 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krecik73 Zarejestrowany: 21.02.2005 Posty: 131
    Tynkarze skończyli. Firma Pana Arka wykonała izolację posadzki i wreszcie robotę zaczął hydraulik. Za miesiąc jak Bóg da będzie całość instalacji wodnej, ogrzewanie podłogowe i wylane posadzki. Będzie można na poważnie zacząć wykończanie domku. Pozdrawiam wszystkich budujących.
    Witek
  2. grzesiu26 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grzesiu26 Zarejestrowany: 06.05.2013 Posty: 15
    Możecie polecić kogoś od pomp ciepła i odwiertów ?
  3. kuciar FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kuciar Zarejestrowany: 22.02.2007 Posty: 201
    Cytat Napisał grzesiu26
    Możecie polecić kogoś od pomp ciepła i odwiertów ?
    U mnie robili kompleksowo z firmy abepompy z Kolbaskowa (przedstawiciel NIBE) .....jedyny minus to to ze ciezko z dotrzymaniem terminow !!!! ale wszystko jest zrobione odwierty (4x 60m w tydzien) ,podlogowka ,hydraulika itpitp

    http://portalenergia.pl/firmy/abe-po...instalacja,107


    przy okazji przestrzegam przed współpraca z firma FutureHause , od pól roku nie mogę doprosić się zakończenia instalacji rekuperatora!!!!
  4. kuciar FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kuciar Zarejestrowany: 22.02.2007 Posty: 201
    Cytat Napisał madopro
    Temat powraca u mnie jak bumerang, więc spróbuję jeszcze raz zapytać - możecie polecieć jakiegoś super-tynkarza, co by tynk gipsowy położył perfekcyjnie, bez potrzeby gładzenia?
    Koszt wykonania 1 m2 gładzi szpachlowej to 18zł /m2 wraz z materiałem netto.
    W zakres wykonania gładzi szpachlowej wchodzi nałożenie 2 warstw gładzi szpachlowej,
    Szlifowanie, gruntowanie, szpachlowanie ubytków, szlifowanie, gruntowanie.
    Pace dodatkowe: wklejenie listwy magik Korner i flex : 400 zł netto
    Materiały dodatkowe: listwa magik korner 6,15 zł /mb
    Listwa flex 89zł za 30 mb
    Klej knauf vario do listw 104,00
    Flizelina 30zł
    Koszt dwukrotnego malowania t o: 6z/m2 robocizny netto- farba biała
    8z/m2 robocizny netto- farba kolor

    u mnie robili najpierw tynki gipsowe a potem kladli gladz smialo moge ich polecic szybko i sprawnie!!!! zaliczka po wykonaniu polowy prac reszta na koniec ..
    Bartosz Pluta 503 777 587
  5. kasia35 WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kasia35 Zarejestrowany: 16.05.2015 Posty: 5
    Hej wszystkim
    Poszukuje dobrej firmy do tynków?
  6. grzesiu26 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grzesiu26 Zarejestrowany: 06.05.2013 Posty: 15
    Cytat Napisał kuciar
    U mnie robili kompleksowo z firmy abepompy z Kolbaskowa (przedstawiciel NIBE) .....jedyny minus to to ze ciezko z dotrzymaniem terminow !!!! ale wszystko jest zrobione odwierty (4x 60m w tydzien) ,podlogowka ,hydraulika itpitp
    Dzięki za namiary.
    Mógłbyś napisać coś więcej o pompie, powierzchni podłogówki, koszcie inwestycji ?
  7. Kasieńka i Piotr STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kasieńka i Piotr Zarejestrowany: 29.08.2010 Posty: 497
    Ma ktoś może namiar na tartak, stolarza który zrobi łaty strugane 60x30 z drewna suszonego sosnowego.
    Z góry dziękuję.
  8. semiramida DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    semiramida Zarejestrowany: 11.05.2012 Posty: 540
    a ja nadal szukam okien!!!!!! czy ktos może polecic okniarza pcv???
  9. q-bis ELITA FORUM (min. 1000)
    q-bis Zarejestrowany: 10.02.2008 Posty: 1951
    Cytat Napisał semiramida
    a ja nadal szukam okien!!!!!! czy ktos może polecic okniarza pcv???
    Niestety ja nie polecę bo mam drewniane.
    Ale chwalili kiedyś okna z Polic - tylko nie pamiętam czy Wintech czy GM Plast. Może się ktoś odezwie. Albo poszperaj po forum.
  10. semiramida DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    semiramida Zarejestrowany: 11.05.2012 Posty: 540
    zadna z wymienionych firm nie zrobiła mi wyceny. a od kogo masz okna drewniane? masz drewniane z warstwą litą?
  11. q-bis ELITA FORUM (min. 1000)
    q-bis Zarejestrowany: 10.02.2008 Posty: 1951
    Cytat Napisał semiramida
    zadna z wymienionych firm nie zrobiła mi wyceny. a od kogo masz okna drewniane? masz drewniane z warstwą litą?
    Mam Urzędowskiego. Nie bardzo wiem co rozumiesz pod pojęciem "warstwa lita". Całe profile są z belek drewnianych, pełnych czyli litych wcześniej odpowiednio przygotowanych [musi to być drewno cięte, pozbawiane sęków i uszkodzeń a następnie klejone w belki] - i w sumie to jak te belki i profile były robione były jednym z argumentów które mnie przekonały. Był taki film z fabryki na stronie Urzędowskiego. Ale to było 7 lat temu... teraz tego filmiku tam nie widzę. Okna wybierałem rok przed budową, wytargowałem dobry rabat, z przedstawicielem spotykałem się wiele razy... chyba miał mnie już dość...
    Jestem z tych okien bardzo zadowolony. Nie wymagały jeszcze żadnej konserwacji, tylko mycie. Wszystkie okucia sprawne. Raz je naoliwiłem. Kilka okien wymagało przez te lata regulacji [robię to sam] a jedno okno - właściwie drzwi tarasowe wymagało 2- 3 razy regulacji - ale to pewnie dlatego, że to najbardziej używane okno w domu.
  12. madopro FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    madopro Zarejestrowany: 01.04.2014 Posty: 227
    @semiramida
    Co do okien PVC to ja polecę p. Orłowskiego z Goleniowa.
    Handluje oknami Amberline, Adams i Wikęd (cała trójka uważana za dobrych producentów).
    Wiele lat w branży, ma wiedzę i sprawdzonych monterów.
    Zawsze służy dobrą radą.
    Tel. 603586832
    Możesz się powołać na Marcina, projektanta ze Stargardu.

    U mnie pod koniec zimy zamontował produkty firmy Amberline - 3 szyby na profilu Veka Perfectline.
    Póki co, wszystko ok (tzn. jedna pierdoła się ujawniła, p. Orłowski powiedział, że na spokojnie skoryguje jak się przeprowadzę).
    Choć jeszcze tam nie mieszkam, więc z podsumowaniem trwałości tych okien jeszcze się wstrzymam.
  13. goszka21 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    goszka21 Zarejestrowany: 07.01.2012 Posty: 33
    witam. Czy możecie polecić jakąś ekipę do ogrodzenia?
  14. studio45 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    studio45 Zarejestrowany: 06.02.2010 Posty: 34
    Cytat Napisał goszka21
    witam. Czy możecie polecić jakąś ekipę do ogrodzenia?
    http://bramy-szczecin.pl/
  15. dae WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dae Zarejestrowany: 16.07.2014 Posty: 5
    Witam,
    możecie polecić kogoś od serwisu kominków? Firm jest sporo ale nie potrafię ich porównać.
  16. semiramida DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    semiramida Zarejestrowany: 11.05.2012 Posty: 540
    serwis? on ma ci budować kominek czy zajmować się już zbudowanym?
  17. dae WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dae Zarejestrowany: 16.07.2014 Posty: 5
    Cytat Napisał semiramida
    serwis? on ma ci budować kominek czy zajmować się już zbudowanym?
    Mam zbudowany. Chodzi mi o sprawdzenie i przegląd tego który jest.
  18. krecik73 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krecik73 Zarejestrowany: 21.02.2005 Posty: 131
    Witajcie. Na budowie hydraulik rozłożył mi podłogówkę. Od wtorku będą wylewać posadzki. Cieszy mnie to bo wreszcie będę mógł zabrać się za wykańczanie budynku. Oby do grudnia, dość już mam mieszkania w wynajmowanym lokalu. A co do jakości pracy hydraulika, to na razie jestem bardzo zadowolony,. Terminowo, dokładnie, sprawnie i czysto. Bardzo ważne jest to że wszystko robi sam. Często jest tak (o czym się już przekonałem) że jest jakaś polecana firma, a okazuje się że pracownicy już nie są tacy idealni. Jedna firma a może mieć różne ekipy, możesz trafić na lepszą bądź na gorszą. W sytuacji firmy jednoosobowej, może robota trwa ciut dłużej ale za to nie ma zrzucania odpowiedzialności na innych.
    CO tam jeszcze. Dałem się ponieść idei jak najbardziej oszczędnego energetycznie domu. W efekcie wybierając styropian podłogowy na parterze wziąłem styropian Euro-termiki Pasywna podłoga EPS 70, zamiast tak jak w całym domu EPS 100. Po położeniu okazało się że przy warstwie 20 cm to jednak nie jest super twarde i stabilne. Nie to że muszę zmieniać ten styropian, ale na ten moment brałbym EPS 100, i bez znaczenia że jedne ma współczynnik 0,38, a drugi 0,32.
    Teraz z lekkim niepokojem czekam na posadzkarzy. Widzieli rozłożony styropian i podłogówkę, nie mają zastrzeżeń ale i tak czuję niepokój. Będę kładł 7 cm betonu po całości z siatką. Po wszystkim przykryje folią budowlaną i poczekam z tydzień lub dwa z dalszymi pracami.
    Pozdrawiam
    Witek
  19. kju FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kju Zarejestrowany: 19.07.2009 Posty: 199
    Witam
    Czy możecie polecić dobrego i sprawdzonego fachowca do przyklejenia płytek klinkierowych na elewacji? I ile trzeba liczyć za m2.
    Pozdro
  20. orlikus WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    orlikus Zarejestrowany: 17.05.2014 Posty: 5
    Witam
    Jestem w trakcie zalatwiania formalnosci by nabyc piekna dzialke , znajduje sie juz na niej wylana plyta fundamentowa, mamy mozliwosc by wykorzystac juz gotowy projekt domu dla tej plyty ale nie ukrywam ze nie jest to spelnienie naszych marzen... i chcemy wraz z zona jednak zbudowac nasz wlasny projekt.
    Czy moze ktos z was mial podobna sytuacje.??
    - usowal plyty ?? ( jakich kosztow mozna sie spodziewac?? ) czy moze ja adaptowal pod swoj projekt ( jest to w ogole mozliwe?? )
    -ewentulanie powiekszal, zmienial tak by pasowala pod inny projekt??
    za wszelkie rady z gory dziekuje.
    pozdrawiam
    Piotr
Pokaż wyniki od 76981 do 77000 z 77901