dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Szczecińska
  1. Domwmiodokwiqtach SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Domwmiodokwiqtach Zarejestrowany: 27.11.2016 Posty: 82
    Mozecie polecic kogos od fotowoltaniki w szczecinie?
  2. olga03 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    olga03 Zarejestrowany: 21.11.2005 Posty: 27
    Ja jak poprzednio jako wykonawcę SSO polecam pana Kozaka (namiary widzialże już dotałeś).
    Kierownik marzeń to Przemek Michalak - 510537907.

    Posszukuę natomiast kogos do założenia ogrodu (prace brukarskie, może murek oporowy, skarpa niestety oraz do dociepleń zewnętrznych.
  3. leszekd SYMPATYK FORUM (min. 10)
    leszekd Zarejestrowany: 29.01.2018 Posty: 48
    chyba możnastwierdzić,że forum umarło śmiercią naturalną

    miłego weekendu.
  4. q-bis ELITA FORUM (min. 1000)
    q-bis Zarejestrowany: 10.02.2008 Posty: 1951
    Forum jak forum ale Grupa szczecińska to raczej ...
  5. dome FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dome Zarejestrowany: 25.11.2009 Posty: 134
    Cytat Napisał leszekd
    Witam ponownie,

    chyba jak piszecie,forum zamiera?

    Codziennie więcej pytań ale brak porad.
    Co myślicie o oknach VETREX?
    Gdzie dostać tanio stal?

    pozdr.
    Nie zamiera, jeśli ciągle tu wracamy Też zastanawiam się nad Vetrexem, podobno średnia porządna półka na profilach Veki (tak mówi mój KierBud).
    Ja kupowałam stal najtaniej w firmie BOWIM. Można również negocjować ceny (i to znacznie) przy większych zamówieniach. Super obsługa i myślący w interesie klienta kierownik magazynu.
    Kontakt do przedstawiciela: 603 612 266 - Pan Krzysztof.
  6. dome FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dome Zarejestrowany: 25.11.2009 Posty: 134
    Cytat Napisał Sabat
    Poczytaj tylko opinie użytkowników, bo raczej one są wiążące, ja tych okien nie znam. ale jak się uginają to kiepsko to widzę z perpektywy czasu. albo bedziesz regulował co sezon bo pod wpływem temp będzie rama się zmieniać.
    Sąsiad ma z oknoplastu z mniejsza ramką i co chwila albo problem z zamknięciem albo otwarciem
    Ja celowo wziąłem masywniejsze profile. odpukac od półtora roku zero regulacji
    Z uginaniem może być prawdą. Cały czas w Vetrexie odradzają mi słupki ruchome, mówiąc, że stałe będą lepiej wspierać okno... Teraz już wiem dlaczego.
    dziękuje Sabat za nr tel
  7. dome FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dome Zarejestrowany: 25.11.2009 Posty: 134
    Cytat Napisał Sabat
    ja mam ok 75m taśmy dylatacyjnej do podłóg , może ktoś chce?
    Bo nie wiem co z tym zrobić
    Ja chcę
  8. dome FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dome Zarejestrowany: 25.11.2009 Posty: 134
    Cytat Napisał leszekd
    Cześć,

    ogólnie to uczucie,że hurtownie podchodzą z "lekkim luzikiem"do klientów indywidualnych.
    Wybiorę się do Brico dla własnej ciekawości.
    Ogólnie wszystkie te poszukiwania odnośnie najlepszych cen sprowadzają się do tego,że bez wykonawcy,który je kupi na siebie mija się to z celem.

    A każdy wie jak to z wykonawcą,raz jest,raz nie.
    Pozdr.
    Wszystko jest kwestią negocjacji. Ja materiał na cały dom SSO kupowałam sama i walczyłam o cenę. Była to droga laika na golasa przez drut kolczasty... Książkę można by napisać Komedię raczej.
    Zbierałam oferty w kilku hurtowniach. Definitywnie ostatecznie najlepsze ceny dostałam w Euroklinkierze na prawobrzeżu i Extradachu. Drobnica wychodziła mi taniej w Realbudzie (papa termozgrzewalna, cement) i Bricomanie (Styrobit). Ostatecznie gdy już chciałam kupować w Extradachu - Euroklinkier zaproponował większy rabat i tak nabyłam każdy materiał zdecydowanie taniej niż w markecie budowlanym, zaczynając od styrodutu XPS, przez Porotherm DRYFIX, dachówkę Braasa a kończąc na oknach dachowych. Nadmienię, że Euroklinkier na dzień dobry miał ceny z kosmosu... skreśliłam ich wówczas natychmiast. Trzeba dać im trochę czasu i rozmawiać z kierownikiem. Pracownik nawet nie wpadnie na pomysł, by zatrzymać ceną klienta Przy każdym produkcie postępowanie zawsze było takie samo. Jak w Tunezji na rynku.
    To samo dotyczy betonu, piachu i wynajmu koparki, beton kupowałam w Keramzycie w Płoni, piach i koparkę brałam z Dombudu. Koparkę zamawiałam tylko z określonym kierowcą (Pan Jasiu), myślący człowiek, który tańczył z tym ciężkim sprzętem jak baletnica.
  9. Sabat FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Sabat Zarejestrowany: 12.07.2015 Posty: 155
    Cytat Napisał dome
    Ja chcę
    Niestety poszło już
  10. dome FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dome Zarejestrowany: 25.11.2009 Posty: 134
    Nie szkodzi
  11. dome FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dome Zarejestrowany: 25.11.2009 Posty: 134
    Może jeszcze będziesz miał kiedyś coś Sabat do oddania
  12. dome FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dome Zarejestrowany: 25.11.2009 Posty: 134
    Cytat Napisał leszekd
    Witam,

    byłem u przedstawiciela Vetrexu na Bagiennej i miałem bardzo przyjemną rozmowę ze sprzedawcą.
    Okna V 82 są całkiem ładniutkie tyle,że powala ciepły montaż MOWO,jedyne 120/130 zł za mb. Mówił,że dużo ludzi montuje na gąbce ale...właśnie jakoś to, nie przemawia za bardo do mnie.

    Pytanie,ktoś tak montował?
    Jestem po czterotygodniowym praniu mózgu u sprzedawcy nt. ciepłego montażu. Byłam pewna, że jest jeden i to dobry.
    Dzisiaj wiem, że są jedynie dwa rodzaje montażu: prawidłowy i nieprawidłowy...
    Okazuje się, że standardowy montaż na pianę ma niestety swoje zdecydowane wady. Obejrzyj badania testowe przepuszczalności tej izolacji:
    https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=YhjIpKFuehY
    Dlatego zaczęto stosować dodatkowo taśmy, by tę izolację uszczelnić. Zobaczysz to również na tym filmie z testu.
    Ponadto masz do wyboru:
    - montaż na taśmy rozprężne (tylko na prostych powierzchniach styku ze ścianą, wszelkie skośne wykusze wymagają osobnych sposobów montażu, jakoś u mnie nikt o tym nie pomyślał, że w wykuszu mam okna na skos a ściana została wymurowana prosto
    - montaż na konsolach: http://oknotest.pl/montaz-okien/sfs-intec-system-jb-d
    UWAGA DO WIERCENIA POROTHERMU wykonawca musi mieć specjalne wiertło. Nie zawsze to wiedzą cena też wysoka
    - montaż MOWO - super, tylko cena dla mnie zaporowa. Przy oknach za 25 tys. montaż MOWO = 12,5 tys.: https://www.illbruck.com/pl_PL/produkty/systemy/mowo/
    Należy przygotować wszystkie otwory okienne "na gładko" - warto to dogadać na początku z wykonawcą SSO, byś potem nie miał kłopotu lub dodatkowych opłat - jak ja

    Ja zastosuję taśmy rozprężne Illbrucka i parapety XPS dedykowane, chyba, że po poniedziałkowej wizycie w firmie Benitech (dzięki Sabat ) zmieni się znowu mój pogląd na montaż i dostawcę okien, czego nie wykluczam
    Na dzisiaj mój montaż będzie wyglądał tak: http://oknotest.pl/galerie-zdjec/nowy-standard-montazu
    Plus wykonawca ocieplenia i wykończenia elewacji zażyczył sobie montaż okien 1 cm poza warstwą ściany murowanej.
    Jedno jest pewne, jeśli SAM się przez te tematy nie przeczołgasz, nie będziesz wiedział jaką decyzję podjąć. Mówię Ci to z własnego doświadczenia Inwestorki blondynki
    Siłę znajduję widząc w myślach mój taras
  13. dome FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dome Zarejestrowany: 25.11.2009 Posty: 134
    Forum szaleje... pięć razy dodało ten sam mój wpis...
  14. dome FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dome Zarejestrowany: 25.11.2009 Posty: 134
    Ja niestety mojego Pana Wykonawcy SSO nie polecę. Jest bardzo sympatyczny, jednak lubi wynosić beton taczkami do sąsiada, pracuje cztery dni w tygodniu - jeśli w ogóle (a to sukienki dla narzeczonej szuka, a to odpoczywać trzeba, bo ciepło, a to plecki spieczone, a to główka boli po weselu kuzyna, a to deszcz w sierpniu pada i niemiło mu w ubraniu... dwa i pół miesiąca spóźnienia. Lawiną poszło na innych umówionych terminami Wykonawców.
  15. leszekd SYMPATYK FORUM (min. 10)
    leszekd Zarejestrowany: 29.01.2018 Posty: 48
    jak miło reaktywacja forum

    sam zacząłem o Vetrexie wiec,parę nowinek z mojej strony:
    - z mojego dochodzenia to można wysunąć okna 2-3 cm poza lico ściany,to się zgadzają różni oferenci,
    -taśmy rozprężne Illbrucka i parapety XPS,MOWO to przerost ambicji,
    -proponuję zrobić wyceny w para salonach, różnice są kolosalne.Jak na moim przykładzie np.między salonem na Bagiennej a Patio.
    Na Bagiennej profil 82: montaż tańczy ale HST 72 z dopłatą o ile pamiętam ok 5 k,w wycenie brak jednego okna?!
    Patio,okno które miało być tylko uchylne,przegrodzili słupkiem bo się nie da inaczej?HTS profil 82 kosztuje tyle co 72 na Bagiennej.

    W międzyczasie zapytałem firmę Vetrex jaka jest różnica między salonem sprzedaży a autoryzowanym przedstawicielem i kogo wybrać - odpowiedz się domyślacie,autoryzowany salon.


    I teraz kochany przedstawiciel Vetrexa firma Matek na Szczecin i okolice

    Wysłałem prośbę o wycenę,po dwóch tygodniach ponownie napisałem do Head office czy ta firma jest dalej autoryzowanym przedstawicielem bo zaczynam wątpić...
    Następnego dnia firma Matek zadzwoniła do mnie tłumacząc się ,że wysłali już do producenta i czekają na wycenę która dostaną jutro."Jutro" zadzwonili,że coś tam jeszcze brak ale jutro - wiec nie kazałem im się spieszyć.Jutro i jutro,wczoraj i dzisiaj minęło i dalej nic.

    Co do okien,jak każdy z nas tutaj robi,przeczytałem wiele stron forum i nadal jestem skłonny je kupić o tyle o ile Vetrex się zdecyduje co do ceny i możliwości technologicznych.
    Jak "jutro" dostanę wycenę z firmy MATEK to będę miał trzy wyceny wiec mam nadzieję,że coś się wyjaśni z tych rozbieżności.

    Co do końcowej wyceny to wyślę bezpośrednio do Vetrexa aby się nie okazało,że znowu COŚ TAM.
  16. leszekd SYMPATYK FORUM (min. 10)
    leszekd Zarejestrowany: 29.01.2018 Posty: 48
    Cytat Napisał dome
    Nie zamiera, jeśli ciągle tu wracamy Też zastanawiam się nad Vetrexem, podobno średnia porządna półka na profilach Veki (tak mówi mój KierBud).
    Ja kupowałam stal najtaniej w firmie BOWIM. Można również negocjować ceny (i to znacznie) przy większych zamówieniach. Super obsługa i myślący w interesie klienta kierownik magazynu.
    Kontakt do przedstawiciela: 603 612 266 - Pan Krzysztof.
    dzięki DOME za namiary na hurtownie.

    Ja też mam zamiar prowadzić ROZMOWY na temat cen osobiście tyle,że trzeba mieć wykonawce aby kupić na 8%.
  17. leszekd SYMPATYK FORUM (min. 10)
    leszekd Zarejestrowany: 29.01.2018 Posty: 48
    Teraz wracam do tematu płyty fundamentowej:

    dostałem z Parati ale jak wiecie cena powal,ok.370 za metr bez podsypki i koparki.
    Co mnie zaciekawiło gdy porównałem cenę z jednym Panem z forum to moja na XPS 10 cm a jego na 20 cm kosztuje tyle samo?Wykopaliska takie same.
    Brinkmann też inaczej nie mogę tego nazwać ale olewa moje maile?

    Jeśli ktoś miał kontakt co do lokalnej firmy Best Construction ,bo wysłałem parę maili i dzwoniłem parę razy i efekt jak wyżej.Co się dowiedziałem to cena około 300 zł/m ale nic konkretnego.Wiem też od jednej osoby,że tak samo było w jego przypadku i to on się delikatnie pisząc wypiął na nich po takim traktowaniu.
    Smaczku nadaje,że to oni się do mnie zgłosili na Ofereo.
    Co do Ofereo to też mieszane uczucia.
  18. dome FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dome Zarejestrowany: 25.11.2009 Posty: 134
    Cytat Napisał leszekd
    dzięki DOME za namiary na hurtownie.

    Ja też mam zamiar prowadzić ROZMOWY na temat cen osobiście tyle,że trzeba mieć wykonawce aby kupić na 8%.
    Wułala silwuple

    Walcz. Kasę można zaoszczędzić, tylko trzeba się cholernie namęczyć. Jednak warto.
  19. leszekd SYMPATYK FORUM (min. 10)
    leszekd Zarejestrowany: 29.01.2018 Posty: 48
    dostałem wreszcie wycenę od firmy Matek,nawet dwie bo musieli poprawić na Hst i gąbki rozprężne.
    Według ich monterów wysunięcie okien poza lico okna ok.2cm wymusza zastosowanie foli okiennych?!
    Co do oferty to montaż jest najdroższy i cena okien nawet z udzielonym rabatem 7% też jest najwyższa.
  20. leszekd SYMPATYK FORUM (min. 10)
    leszekd Zarejestrowany: 29.01.2018 Posty: 48
    Cytat Napisał dome
    Wułala silwuple

    Walcz. Kasę można zaoszczędzić, tylko trzeba się cholernie namęczyć. Jednak warto.
    DOME,

    wracam do walki o te ceny - jak?
    Bez wykonawcy nie masz o co się targować?!
    Napisz na priv jak genialnie to wszystko połączyć.
Pokaż wyniki od 77601 do 77620 z 77901