dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Szczecińska
  1. Sabat FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Sabat Zarejestrowany: 12.07.2015 Posty: 155
    Umówiłem się z roofem z prawobrzeża, zobaczymy jak będzie.
    Dobrze że jestem w trakcie zabudowy poddadsza, bo tak to bym się jeszcze mocniej wkurzył :/
  2. cysterniarz SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cysterniarz Zarejestrowany: 07.12.2009 Posty: 27
    Cześć.
    Szukam sprawdzonej / polecanej firmy zakładającej instalacje odgromowe. Chodzi o zabezpieczenie 10-letniego domu jednorodzinnego. Ktoś coś ?
  3. Sabat FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Sabat Zarejestrowany: 12.07.2015 Posty: 155
    Cytat Napisał Sabat
    Umówiłem się z roofem z prawobrzeża, zobaczymy jak będzie.
    Dobrze że jestem w trakcie zabudowy poddadsza, bo tak to bym się jeszcze mocniej wkurzył :/
    Półtora tygodnia oczekiwania na wizytę, z Roofa, obiecywanki w stylu jutro podjadę. W końcu sobie darowałem, nie polecam. Jakby powiedział nie mam czasu to ok, a tak zmarnowany czas. Przedzwoniłem do Geronimo. Był po dwóch dniach. Zrobił, po ostatnich opadach spokój czekam na większe
  4. szczukot Lider FORUM (min. 2800)
    szczukot Zarejestrowany: 29.02.2008 Posty: 4811
    Gdzie w Szczecinie jest jakiś specjalistyczny sklep, gdzie można dostać od ręki jakąś dobrą kotwę chemiczną w tubie ?

    Fantom
  5. q-bis ELITA FORUM (min. 1000)
    q-bis Zarejestrowany: 10.02.2008 Posty: 1951
    Hey
    szukam auta, średniej klasy, kilkulatka - nie ma ktoś na zbyciu ? Może jakiś sąsiad ?
    Szczukot -
    A kotwy nie będą mieli w SCMB na Santockiej ?
    Ale pewnie już kupiłeś
  6. szczukot Lider FORUM (min. 2800)
    szczukot Zarejestrowany: 29.02.2008 Posty: 4811
    Tak - udało mi się kupić i to w firmie której nie znałem wcześniej : http://www.complexinwest.pl
  7. olga03 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    olga03 Zarejestrowany: 21.11.2005 Posty: 27
    Cytat Napisał tomeekk
    Witam,
    po przebojach ze starostwem w Policach w końcu mam pozwolenie na budowę. Stoję*teraz przed wyborem wykonawcy do SSO/SSZ/Developerki. Czy ktoś z grupowiczów jest w stanie polecić sprawdzone ekipy? Dostałem wycenę*od Siergieja, ale cenowo dosyć sporo (330tys SSZ bez okien) za dom 156m.
    Widzę że ceny poszły w górę 3 lata temu dostałam od Siergieja za dom o podobnej wielkości wycenę na 260tyś. Ostatecznie budował p. Darek Kozak i jego mogę polecić z czystym sumieniem. 602 612 434
  8. tomx1528 WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tomx1528 Zarejestrowany: 08.07.2019 Posty: 4
    Budował się ktoś ostatnio w Wołczkowie (okolice ulicy malinowej/słonecznikowej) ? Mam na oku jedną działkę budowlaną , nie mniej jednak niepokoi mnie trzcina na części działki. Udało mi się wyczytać , że w Wołczkowie wody gruntowe są wysoko co by było wytłumaczeniem. Czy nie mieliście problemów , przy i po budowie domu ? Jak jest w przypadku braku kanalizacji ? Wydają pozwolenia na przydomową oczyszczalnie ?
  9. blekowca ELITA FORUM (min. 1000)
    blekowca Zarejestrowany: 19.06.2012 Posty: 1573
    Ja się zbudowałem w Bezrzeczu, a więc obok Wołczkowa. Zgodę na POŚ dostałem, używam i sobie chwalę. W moim przypadku kluczowa była wystarczająca odległość od stacji uzdatniania wody.
    Generalnie nasze tereny są na glebach gliniastych gdzie wodę z oczyszczalni trudno rozsączyć - zwłaszcza zimą. Moim zdaniem decyduje tu usytuowanie terenu - potrzebny jest spory obszar gruntu poniżej wylotu z oczyszczalni z warstwą odbierającą wodę poniżej przemarzania gruntu.
    A oczyszczalnia z tych lepszych i niestety droższych potrzebna. Ja mam akurat NV-1 tradeinisa.
  10. tomx1528 WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tomx1528 Zarejestrowany: 08.07.2019 Posty: 4
    Działka ma 1500m2 więc teoretycznie jest kawałek placu. Ciekawi mnie jaki jest poziom wody gruntowej, ale z badaniem gruntu poczekam raczej do wiosny jak przyjdą roztopy. Teoretycznie chciałbym też zrobić drenaż tylko problemem jest brak kanału deszczowego. Zbiornik , ewentualnie oczko wodne na gromadzenie wody z drenażu , a może lepszym rozwiązaniem byłaby studia odprowadzająca wodę ? Ma ktoś jakieś doświadczenie w temacie ?
  11. Sabat FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Sabat Zarejestrowany: 12.07.2015 Posty: 155
    Badanie geodezyjne gruntu to podstawowa sprawa po zakupie działki, nie ma na co czekać, od tego zależy też m.in rodzaj fundamentu,Okaże się że kiedyś był staw który ktoś zasypał gruzem i wtedy będziesz kombinował co z tym zrobić i ile to będzie kosztować.
  12. tomx1528 WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tomx1528 Zarejestrowany: 08.07.2019 Posty: 4
    Cytat Napisał Sabat
    Badanie geodezyjne gruntu to podstawowa sprawa po zakupie działki, nie ma na co czekać, od tego zależy też m.in rodzaj fundamentu,Okaże się że kiedyś był staw który ktoś zasypał gruzem i wtedy będziesz kombinował co z tym zrobić i ile to będzie kosztować.
    Stawu i innych niespodzianek nie było (działka ma być kupiona od ciotki - która ma ją od 40lat i rosły na niej swojego czasu maliny). Wiem że badanie gruntu to podstawa , tylko czy po takich suszach ma takie badanie aktualnie sens ? Wody gruntowe zapewne opadły i nijak zobrazuje mi to realia.
  13. Sabat FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Sabat Zarejestrowany: 12.07.2015 Posty: 155
    A to dobrze.
    Będziesz wiedział czy masz grunt nośny , czy przy okazji piwnicę trzeba robić
    Wody gruntowe to nie jedyny problem.
  14. dome FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dome Zarejestrowany: 25.11.2009 Posty: 134
    Uff... Odebrali nam więźbę... Po roku...
    Jedyną mantrą w trakcie naszej budowy jest formuła: Co nas nie zabije to wzmocni W sumie to moglibyśmy już zakładać Klub Wsparcia Znerwicowanych Inwestorów. Z wielką ZAZDROŚCIĄ i PODZIWEM patrzę na ludzi, którzy już mieszkają. To chyba jakiś cud...
    Murarz poszedł w pieruny i nie dokończył ścianek działowych. Właściwie wybudowane są na 85%. I co lepsze, zamierzamy je sami z mężem dokończyć Proszę nie śmiać i się nie krzyczeć. Szukam murarza na takie pierdoły już trzeci tydzień. Nie dziwię się, nikomu nie chce się "przychodzić" na takie pitusiowe prace.
    Podpowiedzcie proszę, czy Wasze ścianki działowe poddasza wyprowadzaliście z nieznacznym odstępem pod krokwie i powstającą w ten sposób szczelinę uzupełnialiście np. elewacyjną wełną mineralną? Czy może macie lepsze pomysły? Ścianki działowe mamy z bloczków Porotherm łączone na piankę DryFix.
    Ponadto mamy między pojedynczymi ściankami belki drewniane KVH wspierające dach. Jak rozwiązaliście ten dylemat?
    Będę wdzięczna za każdą konstruktywną informację oraz Wasze zdjęcia.
  15. Teska REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Teska Zarejestrowany: 23.10.2002 Posty: 22094
    Macie sprawdzonego sprzedawcę rolet zewnętrznych??? Na co mam zwracać uwagę? Jaki polecany jest producent? Krispol? silniki Sompfy? rolety chce zamontować w bloku. niestety na elewację = deweloper zgodę wyraził...
  16. Teska REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Teska Zarejestrowany: 23.10.2002 Posty: 22094
    Cytat Napisał dome
    Uff... Odebrali nam więźbę... Po roku...
    Jedyną mantrą w trakcie naszej budowy jest formuła: Co nas nie zabije to wzmocni W sumie to moglibyśmy już zakładać Klub Wsparcia Znerwicowanych Inwestorów. Z wielką ZAZDROŚCIĄ i PODZIWEM patrzę na ludzi, którzy już mieszkają. To chyba jakiś cud...
    Murarz poszedł w pieruny i nie dokończył ścianek działowych. Właściwie wybudowane są na 85%. I co lepsze, zamierzamy je sami z mężem dokończyć Proszę nie śmiać i się nie krzyczeć. Szukam murarza na takie pierdoły już trzeci tydzień. Nie dziwię się, nikomu nie chce się "przychodzić" na takie pitusiowe prace.
    Podpowiedzcie proszę, czy Wasze ścianki działowe poddasza wyprowadzaliście z nieznacznym odstępem pod krokwie i powstającą w ten sposób szczelinę uzupełnialiście np. elewacyjną wełną mineralną? Czy może macie lepsze pomysły? Ścianki działowe mamy z bloczków Porotherm łączone na piankę DryFix.
    Ponadto mamy między pojedynczymi ściankami belki drewniane KVH wspierające dach. Jak rozwiązaliście ten dylemat?
    Będę wdzięczna za każdą konstruktywną informację oraz Wasze zdjęcia.

    a gdzie budujesz?
  17. dome FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dome Zarejestrowany: 25.11.2009 Posty: 134
    Cytat Napisał Teska
    a gdzie budujesz?
    W Szczecinie
  18. Sabat FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Sabat Zarejestrowany: 12.07.2015 Posty: 155
    Cytat Napisał dome
    ałowe poddasza wyprowadzaliście z nieznacznym odstępem pod krokwie i powstającą w ten sposób szczelinę uzupełnialiście np. elewacyjną wełną mineralną? Czy może macie lepsze pomysły? Ścianki działowe mamy z bloczków Porotherm łączone na piankę DryFix.
    Ponadto mamy między pojedynczymi ściankami belki drewniane KVH wspierające dach. Jak rozwiązaliście ten dylemat?
    Będę wdzięczna za każdą konstruktywną informację oraz Wasze zdjęcia.
    Powinna być ciągłość izolacji, na forum jest tego dużo. U mnie styropian zewnętrzny łaczy się z pianką PUR. Wewnętrzne budowane z porothermu połaczyłem zwykłą pianką z pianką PUR. Generalnie takie rzeczy powinien ogarniać kierownik budowy.
    Z fachowacami jest masakra. Mi za dwie ścianki gk dwóch fachowców wołało 100zł/m2 na gotowo. Sam zrobiłem. bo wychodziło 5k bez materiału.
  19. dome FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dome Zarejestrowany: 25.11.2009 Posty: 134
    Cytat Napisał Sabat
    Powinna być ciągłość izolacji, na forum jest tego dużo. U mnie styropian zewnętrzny łaczy się z pianką PUR. Wewnętrzne budowane z porothermu połaczyłem zwykłą pianką z pianką PUR. Generalnie takie rzeczy powinien ogarniać kierownik budowy.
    Z fachowacami jest masakra. Mi za dwie ścianki gk dwóch fachowców wołało 100zł/m2 na gotowo. Sam zrobiłem. bo wychodziło 5k bez materiału.
    Nasz kierbud... Proszę... Temat rzeka.... Zanim napisałam na forum, poprosiłam o informację, o spotkanie na budowie. Nie widzi potrzeby...
    Chyba musimy poprosić Ciebie o konsultację. Też sami chcemy to zrobić
  20. Teska REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Teska Zarejestrowany: 23.10.2002 Posty: 22094
    Cytat Napisał dome
    W Szczecinie

    gdzie w Szczecinie?
Pokaż wyniki od 77761 do 77780 z 77901