dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Szczecińska
  1. Slawek_K DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Slawek_K Zarejestrowany: 03.12.2009 Posty: 810
    Cytat Napisał Roxi10 Zobacz post
    Witam Stałych Bywalców forum i Wszystkich Początkujących ! Trochę mnie tu nie było ale w tym czasie udało mi się wymierzyć działkę, zrobić badanie geologiczne gruntu, kupić projekt, który jest u architekta i ulega zmianom (w tym miejscu polecam wszystkim architekta - pana Lorka. Jako jedyny potraktował nas uczciwie i powiedział, że pomimo wielu zmian, które chcemy wprowadzić do projektu nie musimy zlecać zrobienia projektu od podstaw. Dzięki temu zaoszczędziliśmy 9 tyś zł). Wybrałam również ekipę budowlaną oraz kierownika budowy. Jak wszystko będzie szło wg planu to ruszamy w sierpniu z budową.

    Pozdrawiam Wszystkich bardzo serdecznie.
    Witaj Roxi,

    zaoszczędziłaś 9.000, to ile zażyczył sobie Pan Lorek jeśli mogę zapytać?

    Pozdrawiam
    Sławek
  2. Slawek_K DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Slawek_K Zarejestrowany: 03.12.2009 Posty: 810
    Cytat Napisał Ronin_Namor Zobacz post
    Ja też jestem dosyć świeży na Forum, ale uzyskałem tutaj wiele pomocy i zaczynam się odwdzięczać. Gdybyś wybierał architekta do adaptacji projektu to podpowiadam jakie są ceny maksymalne takiej usługi:

    Projekt architektoniczny:
    1. Adaptacja typowego projektu do warunków gruntowych 800,
    2. Projekt zagospodarowania terenu 800,
    3. Uzgodnienia 500,
    4. Załatwienia spraw formalnych 500,

    Projekty branżowy
    1. Projekt przyłącza elektryczny 800,
    2. Projekt przyłącza wod. 600,
    3. Projekt przyłącza kan. 600,
    4. Projekt oczyszczalnia 600.

    Pozdrawiam, Ronin+
    Ronin, a z usług którego architekta korzystałeś? Możesz coś podpowiedzieć?
  3. Ofcbur FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ofcbur Zarejestrowany: 10.12.2006 Posty: 275
    Czy ktoś ostatnio robił podbitke drewniana i może polecić fachowca?

    ponownie proszę*o namiary jak ktoś*ma
  4. szczukot Lider FORUM (min. 2800)
    szczukot Zarejestrowany: 29.02.2008 Posty: 4811
    Cytat Napisał Ofcbur Zobacz post
    Czy ktoś ostatnio robił podbitke drewniana i może polecić fachowca?

    ponownie proszę*o namiary jak ktoś*ma
    Ja bede robil na tygodniac. Najprawdopodobniej wezme tego samego co robil mi elewacje (Leszek Domian). Ale jeszcze nie wiem co i jak. Bo ceny podobno za podbitki sa straszne (po 70 zl za mb).

    Fantom
  5. anandama SYMPATYK FORUM (min. 10)
    anandama Zarejestrowany: 08.10.2008 Posty: 56
    Cytat Napisał szczukot Zobacz post
    Ja bede robil na tygodniac. Najprawdopodobniej wezme tego samego co robil mi elewacje (Leszek Domian). Ale jeszcze nie wiem co i jak. Bo ceny podobno za podbitki sa straszne (po 70 zl za mb).

    Fantom


    Ode mnie chciała ekipa 60 zł za metr i wydawało mi się dużo, więc na razie się nie decydowałam, ale jeśli macie jakąs tańsza i sprawdzona ekipe to prosze podeślijcie namiary.
  6. Ronin_Namor SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Zarejestrowany: 28.04.2010 Posty: 18
    Cytat Napisał Slawek_K Zobacz post
    Ronin, a z usług którego architekta korzystałeś? Możesz coś podpowiedzieć?
    moja poprzednia odpowiedź chyba się unicestwiła podczas edycji więc zacznę od początku. Jeszcze nie zdecydowałem z którego architekta usług skorzystać, gdyż generalnie nikt nie chce mi podać ceny usług. Nie mogę przez pewien czas opuścić Gdańska, a wszyscy chcą mnie koniecznie zobaczyć zanim wycenią swoje usługi. Przedstawione ceny są wypadkową mojego dochodzenia i oferty jednego architekta z Gryfina. Już go zapytałem jakie ceny mogę wystawić razem z jego danymi. To na Forum. Natomiast prywatnie zawsze możemy porozmawiać poprzez e-mail lub telefon 507324042. Gdyby moja komórka była poza zasięgiem proponuję telefon mojej żony 510274042. Miłej niedzieli, Ronin+
  7. Ofcbur FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ofcbur Zarejestrowany: 10.12.2006 Posty: 275
    Cytat Napisał szczukot Zobacz post
    Ja bede robil na tygodniac. Najprawdopodobniej wezme tego samego co robil mi elewacje (Leszek Domian). Ale jeszcze nie wiem co i jak. Bo ceny podobno za podbitki sa straszne (po 70 zl za mb).

    Fantom
    dziękuję, zadzwonię do niego, ale cena rzeczywiście straszna
    Dobrze, że bez podbitki w najgorszym wypadku da się*mieszkać.
  8. kalisttet FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kalisttet Zarejestrowany: 05.04.2009 Posty: 104
    Cytat Napisał kju Zobacz post
    Cześć
    konkurs na wybór wykonawcy powoli dobiega końca Czy cena za robociznę, SSO, 85 tys, dom 230 m2 wraz z garażem, niepodpiwniczony to dużo czy OK? Dach dwuspadowy, fundamenty na głębokości ok 1,6. Ekipa sprawdzona, ale nadal szukam... Co sądzicie???
    pozdro
    Moim zdaniem strasznie dużo, to jest 400 zł/m^2, sama robocizna! Mam podobny projekt, jeśli chodzi o rozmiary i kształt. Znalazłem na Allegro ogłoszenie: firma z Goleniowa za 300 zł m^2. Szukaj dalej. Jest kryzys. Wielu budowlańców ma wolne moce przerobowe. Tak cena to rozbój w biały dzień, chyba że ci na kasie specjalnie nie zależy. Moim zdaniem uczciwa cena za robociznę, za taki dom to między 200 a 300 zł za m^2. Szukaj dalej, nie w Szczecinie, ale w województwie albo i dalej.
    Wielu budowlańców zgodzi sie przyjechać na taką robotę i za takie pieniądze do Szczecina.

    Pozdrawiam
  9. kalisttet FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kalisttet Zarejestrowany: 05.04.2009 Posty: 104
    Cytat Napisał sfinx1 Zobacz post
    Znajomy buduje się 400 metrów ode mnie, dom w pełni podpiwniczony (120m) + parter (120m) + poddasze, dach dwuspadowy, 2 x schody, taras, cały sprzęt przywożą ze sobą - ekipa z najbliższej okolicy (do fundamentów przyjechali w dziesięciu!!), bierze 64tys. chyba całkiem nieźle.
    Witam, czy ta budowa to gdzieś w Szczecinie czy okolicach? Można dostać namiary (na priv) na ta ekipę?

    Pozdrawiam
  10. kju FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kju Zarejestrowany: 19.07.2009 Posty: 199
    Cytat Napisał kalisttet Zobacz post
    Moim zdaniem strasznie dużo, to jest 400 zł/m^2, sama robocizna! Mam podobny projekt, jeśli chodzi o rozmiary i kształt. Znalazłem na Allegro ogłoszenie: firma z Goleniowa za 300 zł m^2. Szukaj dalej. Jest kryzys. Wielu budowlańców ma wolne moce przerobowe. Tak cena to rozbój w biały dzień, chyba że ci na kasie specjalnie nie zależy. Moim zdaniem uczciwa cena za robociznę, za taki dom to między 200 a 300 zł za m^2. Szukaj dalej, nie w Szczecinie, ale w województwie albo i dalej.
    Wielu budowlańców zgodzi sie przyjechać na taką robotę i za takie pieniądze do Szczecina.

    Pozdrawiam
    Cześć
    Mam jeszcze ofertę na 89000 robocizna ze sprzętem (koparka, szalunki, itp), od naprawdę solidnego fachowca na którego ludzie czekali ponad rok w poprzednich latach, no i teraz też jest zarobiony. Ale cena 200-300zł za m2 jest w przypadku mego projektu raczej nie realna. U' mnie wychodzi 80000 robocizna bez sprzęty to jest ok 350zł za m2. Mam dość trudne warunki ziemne i w dodatku konstrukcja wymaga trochę dłubaniny. Miałem oferty od ok 20 wykonawców i ceny kształtowały sie od 70 do 98tys. (również od firm z listy). więc nie sądzę by dobry fachowiec zbudował dobrze ten dom za 50-60 tys. co sądzicie?
  11. kju FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kju Zarejestrowany: 19.07.2009 Posty: 199
    Nie uwierzycie, ale w dzisiejszych czasach istnieją również firmy których nie można się doprosić by zrobiły kosztorys wykonania SSO. Kosztorysantka zabrała projekt do wyceny i telefon zamilkł, po dwóch tygodniach ledwo się doprosiłem by go oddała (oczywiście wyceny nie zrobiła) a na jej szefie nawet nie zrobiło to wrażenia. Pewnie mają za dużo kasy i mniejszych tematów nie ruszają... Strach pomyśleć jakby wyglądała z nimi budowa skoro olewają inwestora już przy składaniu oferty. Stosowny komentarzyk umieszczę na liście wykonawców.
    pozdro
  12. aLien01 ELITA FORUM (min. 1000)
    aLien01 Zarejestrowany: 25.06.2006 Posty: 1343
    Cytat Napisał kju Zobacz post
    Cześć
    Mam jeszcze ofertę na 89000 robocizna ze sprzętem (koparka, szalunki, itp), od naprawdę solidnego fachowca na którego ludzie czekali ponad rok w poprzednich latach, no i teraz też jest zarobiony. Ale cena 200-300zł za m2 jest w przypadku mego projektu raczej nie realna. U' mnie wychodzi 80000 robocizna bez sprzęty to jest ok 350zł za m2. Mam dość trudne warunki ziemne i w dodatku konstrukcja wymaga trochę dłubaniny. Miałem oferty od ok 20 wykonawców i ceny kształtowały sie od 70 do 98tys. (również od firm z listy). więc nie sądzę by dobry fachowiec zbudował dobrze ten dom za 50-60 tys. co sądzicie?
    Witam

    Jak dla mnie 90tys za SSO to zdecydowanie za dużo. Pamiętam jak startowałem z budową też niektóre ekipy tyle krzyczały ale w końcu znalazłem ekipę za 49tys. i ogólnie jestem zadowolony ale jak przeglądam forum i w innych rejonach Polski płacą po 25tys. za to samo to aż mnie skręca. Pamiętam jeszcze jak niektóre ekipy dzwoniły później do mnie, że jak się na nich zdecyduje będę miał 15% rabatu . Też miałem trudne warunki gruntowe (fundament na 1.5m, mokro). Ogólnie nie dajmy się nakręcić w spirale cenową jaka była w 2006-2008. Moim zdaniem cena u ciebie za SSO to około 50-60tys.
  13. agata39 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agata39 Zarejestrowany: 20.11.2007 Posty: 530
    Cytat Napisał agata39 Zobacz post
    Witam!
    Niedługo będziemy robić elewację.Ocieplamy wełną i zastanawiamy się jaki wybrać tynk?W związku z tym mam pytanie......
    Czy ktoś z was robił elewacje w systemie Caparol?
    I gdzie w Szczecinie można dostać dobre ceny na ten systsm?
    Kurcze !
    Nikt nie pomoże
    No to pochwalcie się chociaż jakim tynkiem robiliście elewacje?
  14. Ronin_Namor SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Zarejestrowany: 28.04.2010 Posty: 18
    To nie jest odosobniony przypadek. W prasie zaczyn być głośno o zmowie architektów podobnej do zmowy prawników. Mam kilku znajomych z obu branż i nie mogę się tym razem z prasą zgodzić (niestety, zdarza mi się to często). Niemniej problem z wyceną kosztów adaptacji projektu mam od kilku miesięcy. Żeby być sprawiedliwym załatwiam wszystko na odległość. Może gdybym mógł być fizycznie w Szczecinie byłoby łatwiej. Choć jak widzę nie zawsze Trochę niedzielnie chaotyczny jestem. I rozwlekły

    Chyba przez pomyłkę rozpisałem się na temat starego postu, ale niech leci. Miłej niedzieli
  15. szczukot Lider FORUM (min. 2800)
    szczukot Zarejestrowany: 29.02.2008 Posty: 4811
    Cytat Napisał agata39 Zobacz post
    Kurcze !
    Nikt nie pomoże
    No to pochwalcie się chociaż jakim tynkiem robiliście elewacje?
    Wynika to z tego, ze 99 % robi w styro a nie welna.
    Ja bede robil tynk silikatowy lub silikonowy

    Fantom
  16. Slawek_K DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Slawek_K Zarejestrowany: 03.12.2009 Posty: 810
    Cytat Napisał Ronin_Namor Zobacz post
    To nie jest odosobniony przypadek. W prasie zaczyn być głośno o zmowie architektów podobnej do zmowy prawników. Mam kilku znajomych z obu branż i nie mogę się tym razem z prasą zgodzić (niestety, zdarza mi się to często). Niemniej problem z wyceną kosztów adaptacji projektu mam od kilku miesięcy. Żeby być sprawiedliwym załatwiam wszystko na odległość. Może gdybym mógł być fizycznie w Szczecinie byłoby łatwiej. Choć jak widzę nie zawsze Trochę niedzielnie chaotyczny jestem. I rozwlekły

    Chyba przez pomyłkę rozpisałem się na temat starego postu, ale niech leci. Miłej niedzieli
    ....może muszą zobaczyć, jakim autem przyjedziesz i czy masz garnitur pierre cardin! Hahahaha... A potem dopiero będzie wycena!
  17. Roxi10 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Roxi10 Zarejestrowany: 14.01.2010 Posty: 29
    Cytat Napisał Slawek_K Zobacz post
    Witaj Roxi,

    zaoszczędziłaś 9.000, to ile zażyczył sobie Pan Lorek jeśli mogę zapytać?

    Pozdrawiam
    Sławek
    Witam Sławku,
    wszyscy architekci, u których byliśmy chcieli robic projekt od podstaw, ponieważ chcemy wprowadzić wiele zmian oraz poszerzyć dom. Cena projektu tzw. indywidualnego wraz z pozwoleniem na budowę to kwota od16 tyś. zł. w górę. Pan Lorek zaproponował nam zmiany, które zrobi na gotowym projekcie zakupionym z firmy Archon. Dziś byłam u forumowiczów, którzy zbudowali taki sam dom, który my będziemy budować. Ich zmiany w projekcie również robił pan Lorek. Zastosowane rozwiązania wynikające z wprowadzonych zmian są bardzo funkcjonalne i przemyślane. Kilka z nich również wykorzystam w swoim projekcie.
    Pozdrawiam serdecznie
  18. Ronin_Namor SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Zarejestrowany: 28.04.2010 Posty: 18
    Architekci to ludzie wykształceni więc wiedzą, że facet z forsą do rozrzucania to bardziej zwolennik luźniej bielizny typu dres i łańcuch. Natomiast faceci w garniturach za kilka tysięcy raczej nie jeżdżą po biurach projektowych. To do nich się jeździ. Na szczęście te sprawy są już uregulowane i nikt nie ma pretensji, że światem rządzi pieniądz.
  19. Slawek_K DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Slawek_K Zarejestrowany: 03.12.2009 Posty: 810
    Cytat Napisał Roxi10 Zobacz post
    Witam Sławku,
    wszyscy architekci, u których byliśmy chcieli robic projekt od podstaw, ponieważ chcemy wprowadzić wiele zmian oraz poszerzyć dom. Cena projektu tzw. indywidualnego wraz z pozwoleniem na budowę to kwota od16 tyś. zł. w górę. Pan Lorek zaproponował nam zmiany, które zrobi na gotowym projekcie zakupionym z firmy Archon. Dziś byłam u forumowiczów, którzy zbudowali taki sam dom, który my będziemy budować. Ich zmiany w projekcie również robił pan Lorek. Zastosowane rozwiązania wynikające z wprowadzonych zmian są bardzo funkcjonalne i przemyślane. Kilka z nich również wykorzystam w swoim projekcie.
    Pozdrawiam serdecznie
    Witaj!

    dzięki bardzo za informację!

    Pozdrawiam
    Sławek
  20. caretilla STAŁY BYWALEC (min. 300)
    caretilla Zarejestrowany: 21.04.2009 Posty: 300
    Ktoś w poprzednik poście pisał o kryzysie i cenach w takim okresie.
    No co Wy, jaki kryzys???
    z fachowcami trzeba się umawiać na kilka miesięcy na przód a na tym na którym mi zależy wolny termin ma dopiero na październik.
    W kredytach tłok, w pozwoleniach na budowę jest WIELKA kolejka więc nie miejcie złudzeń że będziecie przebierać w fachowcach jak w ulęgałkach.
    Ja na razie nie zauważyłam aby było łatwiej i taniej. Acha, no i właśnie styropian podskoczył nieźle w górę.
    A jakie Wy macie wrażenie?
Pokaż wyniki od 67861 do 67880 z 77901