dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Szczecińska
  1. Slawek_K DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Slawek_K Zarejestrowany: 03.12.2009 Posty: 810
    Cytat Napisał matam Zobacz post
    Za kilka miesiecy bedziesz miala prawie autostrade , wiec masz ostatnie okazje na przejazd z duza dawka adrenaliny
    a gdzie bęzie ta prawie autostrada, na stronie gminy pod linkiem "inwestycje 2010" nic nie znalazłem o budowie "prawie autostrady". Chyba, że ja źle kojarze tą "adrenalinkę" vel "widokową"
  2. forum_user WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    forum_user Zarejestrowany: 21.07.2010 Posty: 0
    Alter Ego, chyba jakiś architekt Ci robił Zagospodarowanie i wrysował drogę po łuku między bramą a garażem zgodnie z wszelkimi przepisami i wytycznymi? To czemu Ty się sam musisz o to martwić?
  3. Dkodi WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Dkodi Zarejestrowany: 11.11.2009 Posty: 8
    Cytat Napisał tomcat79 Zobacz post
    tez prosze o podeslanie listy
    Bardzo proszę o podesłanie listy. Zaczynam w czerwcu, zupełny laik ze mnie...pomocy!!!
  4. kalisttet FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kalisttet Zarejestrowany: 05.04.2009 Posty: 104
    Cytat Napisał kuciar Zobacz post
    Witam
    Szukam namiarów na sprawdzonego inspektora budowlanego, czy ktoś z Was budował z firma ,, TP Spółka Cywilna Tomasz Szulc Paweł Szulc ,,? Wiem ze jest na szczecińskiej liście ale ostatnie wpisy pochodzą z 2008 roku a do tego czasu rożnie może być....
    Ja miałem z nimi przyjemność, albo i nieprzyjemność. Już na początku mnie olali, jesien 2009. Ale moze i dobrze, że na początku a nie później. Może tez do innych klientów podchodza bardziej solidnie.

    Pozdrawiam
  5. Kasiatomek FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kasiatomek Zarejestrowany: 03.03.2008 Posty: 224
    Czy ktos z was robil moze reku i moze polecic jakas firme ze szczecina
  6. Hubert w Lubczyku SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Hubert w Lubczyku Zarejestrowany: 29.10.2009 Posty: 27
    Cytat Napisał chase Zobacz post
    Ja aktualnie jestem po podpisaniu umowy z ww. firmą na wykonanie instalacji wentylacji mech. Pierwsze prace już wykonane (część otworów w ścianach). Rury chciałem żeby układali dopiero po tynkach (po 20 kwietnia). Więc więcej będę mógł napisać później.
    Dzięki Chase za odp. jak rozumiem dopiero po wybudowaniu SSZ podjęłeś wszelkie tematy związane z WM. Pytam dla tego że masa osób podpowiada mi żeby już przy budowaniu zająć się tematem i pozostawić np. otwory na rury w stropach itp. . Będę Tobie wdzięczny jakbyś za jakiś czas wrzucił jakieś info.
    Pozdrawiam Hubert
    P.S. czy robisz z GWC?
  7. fl1 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fl1 Zarejestrowany: 26.11.2006 Posty: 166
    Cytat Napisał aLien01 Zobacz post
    Nie ma problemu jak będziecie potrzebowali namiary na wywrotkę i koparkę to pisz do mnie podeśle namiary. Sąsiadom trzeba pomagać W której części Dołuj się budujecie? Skasuj sobie wszystkie stare pw ze skrzynki to będziesz mogła wysyłać
    Czy mogę prosić o namiary na tę wywrotkę? Mam posesję między Bezrzeczem a Redlicą, więc to niedaleko. A ile wchodzi na taką wywrotkę, bo mi zaproponowano za wywrotkę 18 tonową 500 Pln. Więc to trochę dużo w porównaniu z tym co tutaj przeczytałem. Pozdrawiam.
  8. Slawek_K DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Slawek_K Zarejestrowany: 03.12.2009 Posty: 810
    Cytat Napisał Dkodi Zobacz post
    Bardzo proszę o podesłanie listy. Zaczynam w czerwcu, zupełny laik ze mnie...pomocy!!!
    Dkodi - poczytaj uważnie forum.... tu nie ma tak, że się wchodzi do pokoju i mówi POPROSZĘ O LISTĘ! Listę dostają użytkownicy forum, którzy są aktywni... ja też staram się zapracować na listę, jestem na forum od grudnia 2009, na początku jako czytelnik, teraz pomału się "udzielam". Mam nadzieję, że jak we właściwym momencie lista dotrze i do mnie....
  9. chase SYMPATYK FORUM (min. 10)
    chase Zarejestrowany: 23.01.2009 Posty: 79
    Cytat Napisał Hubert w Lubczyku Zobacz post
    Dzięki Chase za odp. jak rozumiem dopiero po wybudowaniu SSZ podjęłeś wszelkie tematy związane z WM. Pytam dla tego że masa osób podpowiada mi żeby już przy budowaniu zająć się tematem i pozostawić np. otwory na rury w stropach itp. . Będę Tobie wdzięczny jakbyś za jakiś czas wrzucił jakieś info.
    Pozdrawiam Hubert
    P.S. czy robisz z GWC?
    No więc tak. Temat WM podjąłem zaraz po zakupie projektu. Równocześnie z adaptacją projektu robiłem projekt WM (w pracowni projektowej "Instalator" ul. Nieduża 4/1, na Niebuszewie). Wniosek o pozwolenie na budowę składałem już mając projekt domu z WM (z wykreśloną grawitacyjną). Mając ten projekt mogłem zostawić odpowiednie przepusty w stropie na kanały. Generalnie im wcześniej podejmie się ten temat tym lepiej. Mi np. zależało żeby maksymalnie ile się da uniknąć podwieszanych sufitów.
    GWC nie robię.
  10. Alter ego SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Alter ego Zarejestrowany: 21.08.2007 Posty: 75
    Ogier,
    dziękuję za informację. Ona wiele zmienia i znacznie uprości mi sprawę.


    Cytat Napisał Flawia Zobacz post
    Alter Ego, chyba jakiś architekt Ci robił Zagospodarowanie i wrysował drogę po łuku między bramą a garażem zgodnie z wszelkimi przepisami i wytycznymi? To czemu Ty się sam musisz o to martwić?
    Flawio,
    na razie jeszcze żaden architekt nic dla mnie nie robił, bo chcę sobie najpierw sam wypracować jakąś koncepcję a potem porównać/skonfrontować ją z architektem. A że mam wąską (20m) działkę, to muszę się trochę nagłówkować, aby mieć na niej dom z dwustanowiskowym garażem. Wymyśliłem sobie więc garaż w piwnicy z wjazdem z boku domu, żeby spadek zjazdu do niego nie był tak stromy jak ten gdyby garaż znajdował się od frontu. Łuk raczej nie wchodzi w grę ze względu na ową wąskość działki, ale zastanawiam się ile powinienem zachować miejsca przed bramą garażową, by w miarę wygodnie zakręcać przed wjazdem i po wyjeździe z garażu. Jeśli masz jakieś sugestie Flawio (bądź inni forumowicze) to chętnie się z nimi zapoznam.
    (Działkę mam tak ukształtowaną, że lekko opada w dół w stronę na której znajdowała by się brama do wjazdu na posesję, czyli znajdowała by się ona o około 1 m niżej niż furtka prowadząca do drzwi domu, co dodatkowo zmniejszyłoby stromość zjazdu do garażu...)
  11. Aniutka i Roofi DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Aniutka i Roofi Zarejestrowany: 29.02.2008 Posty: 587
    Cytat Napisał Slawek_K Zobacz post
    a gdzie bęzie ta prawie autostrada, na stronie gminy pod linkiem "inwestycje 2010" nic nie znalazłem o budowie "prawie autostrady". Chyba, że ja źle kojarze tą "adrenalinkę" vel "widokową"
    Adrenalinka prowadzi z Dobrej do Lubieszyna (wdłuż granicy). Zamykaja ją na czas przebudowy kosztem 6 mln -będzie szersza, będzie miała zatoczki autobusowe i przejścia dla pieszych..); słowem-prawdziwa autostrada hi, hi.
  12. Slawek_K DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Slawek_K Zarejestrowany: 03.12.2009 Posty: 810
    Cytat Napisał Aniutka i Roofi Zobacz post
    Adrenalinka prowadzi z Dobrej do Lubieszyna (wdłuż granicy). Zamykaja ją na czas przebudowy kosztem 6 mln -będzie szersza, będzie miała zatoczki autobusowe i przejścia dla pieszych..); słowem-prawdziwa autostrada hi, hi.
    A kiedy się za to zabierają i ile to ma potrwać?
  13. Dkodi WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Dkodi Zarejestrowany: 11.11.2009 Posty: 8
    Jak widzę bardzo uprzejmi jesteśmy wobec siebie. Kłody pod nogi byle nie pomóc! No cóż taka mentalność Polaków. W czym mam się udzielać skoro nie znam się na budowie. Mam pisać bajki...? Kiedy skończę budowę, to będę znała problem ale wtedy nie będzie mi już potrzebna ta cała Wasza lista, więc czegoś tu nie rozumiem. Zaznaczcie jednak, że jest to forum ludzi bez serca(( i nie można liczyć tu na żadną pomoc((
  14. boja2401 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    boja2401 Zarejestrowany: 26.01.2010 Posty: 59
    Cytat Napisał Dkodi Zobacz post
    Jak widzę bardzo uprzejmi jesteśmy wobec siebie. Kłody pod nogi byle nie pomóc! No cóż taka mentalność Polaków. W czym mam się udzielać skoro nie znam się na budowie. Mam pisać bajki...? Kiedy skończę budowę, to będę znała problem ale wtedy nie będzie mi już potrzebna ta cała Wasza lista, więc czegoś tu nie rozumiem. Zaznaczcie jednak, że jest to forum ludzi bez serca(( i nie można liczyć tu na żadną pomoc((
    Dkodi, niepotrzebnie czujesz się urażona. Nie musisz czekać na listę, bo chyba dopiero zaczynasz i nie wszyscy fachowcy potrzebni są od zaraz. Poświęć troszkę czasu i poczytaj to forum, a wiele namiarów wyciągniesz z treści postów, albo wysyłając na priv prośbę do konkretnej osoby o konkretny namiar na chwalonego wykonawcę. Jakbyś poczytała forum dowiedziałabyś się, że o listę pisze się do Azalki - ona zawiaduje listą.
    Ja wprawdzie zarejestrowałam się później od ciebie, ale forum czytam od 2 lat od kiedy zaczęło się poszukiwanie wymarzonej działki.
    Mimo wszystko powodzenia
  15. szczukot Lider FORUM (min. 2800)
    szczukot Zarejestrowany: 29.02.2008 Posty: 4811
    Cytat Napisał matam Zobacz post
    Za kilka miesiecy bedziesz miala prawie autostrade , wiec masz ostatnie okazje na przejazd z duza dawka adrenaliny
    A co tam sie bedzie dzialo ? Nie czasami tylko utwardzenie poboczy ?

    Fantom
  16. forum_user WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    forum_user Zarejestrowany: 21.07.2010 Posty: 0
    Dkodi, niemożliwe żebyś naprawdę myslała to co piszesz! Chyba że pierwszy raz wżyciu widzisz forum na oczy, wtedy uwierzę. Pisanie to również zadawanie pytań. Jak nic nie wiesz to czytasz, a jak czytasz to komentujesz, lub zadajesz dodatkowe pytania. Jak tak bardzo nic nie wiesz to skąd wiesz o liście i skąd wiesz że trzeba na nią popatrzeć??
  17. Slawek_K DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Slawek_K Zarejestrowany: 03.12.2009 Posty: 810
    Cytat Napisał Dkodi Zobacz post
    Jak widzę bardzo uprzejmi jesteśmy wobec siebie. Kłody pod nogi byle nie pomóc! No cóż taka mentalność Polaków. W czym mam się udzielać skoro nie znam się na budowie. Mam pisać bajki...? Kiedy skończę budowę, to będę znała problem ale wtedy nie będzie mi już potrzebna ta cała Wasza lista, więc czegoś tu nie rozumiem. Zaznaczcie jednak, że jest to forum ludzi bez serca(( i nie można liczyć tu na żadną pomoc((
    jestem trochę zaskoczony Twoim oburzeniem... nie przesadzasz trochę? Ta lista powstała dzięki temu, że ta oto grupa ludzi ma ochotę tutaj bywać, poświęcać swój czas by się wymieniac informacjami. Popatrz na daty rejestracji użytkowników a zobaczysz, że niektózy są tutaj od lat i mimo, że ukończyli budwy swocih domów służą radą i pomocą. A Ty chcesz wejść na gotowe "listę proszę" i już... Zaczynasz budowę w czerwcu a w kwietniu przypomniałeś sobie o forum? Ja swój pierwszy post napisałem w marcu 2010, zrejestrowałem się w grudniu 2009 i od tego czasu przejrzałem forum od strony numer 1000.... jest też coś takiego jak wyszukiwarka, tam też możesz znależć sporo informacji, nigdy nie potrzebujesz całej listy od razu, bo jak zaczynasz to szukasz architekta, geodety, murarzy, dekarzy... cierpliwości trochę i nie unoś się, bo jestem skłonny stwierdzić, że sformułowaniami "forum dla ludzi bez serca" wyzrądzasz krzywdę tutaj obecnym... Jak skończysz budowę to lista nie będzie Ci potrzebna, ale byłoby miło, gdybyś tą listę uzupełnił i użyczył innym wraz ze swoim doświadczeniem i opinią... Poza tym piszesz, jakby do miał być dom z betonowych prefabrykatów - zbudowany w 3 miesiące... Nie popadaj w histerię....
  18. Slawek_K DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Slawek_K Zarejestrowany: 03.12.2009 Posty: 810
    Cytat Napisał szczukot Zobacz post
    A co tam sie bedzie dzialo ? Nie czasami tylko utwardzenie poboczy ?

    Fantom
    ja Fantom też się zastanawiam, bo jeszcze w Dobrej nie mieszkam, ale ucieszyłbym się, gdby "adrenalinka" zmienia się w drogę. Fakt faktem, że drzewa powycinali na poboczach, ale tak jak pisałem wcześniej w planie inwestycji gminy DObra na rok 2010 tej drogi nie ma... A może ona nie należy do gminy Dobra tylko do Lubieszyna?
  19. Dkodi WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Dkodi Zarejestrowany: 11.11.2009 Posty: 8
    boja2401, Forum poczytałam, do Azalki również pisałam ale niestety pozostaje głuchy telefon...Dziękuję za dodanie otuchy Może choć ona mi pomoże
  20. Madzia 1976 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Madzia 1976 Zarejestrowany: 29.01.2009 Posty: 765
    Cytat Napisał Slawek_K Zobacz post
    A kiedy się za to zabierają i ile to ma potrwać?
    Zabrać to już się powolutku zabrali - poszerzają drogę, a koniec inwestycji zapowiadają na lipiec, koniec lipca. Ostatnio właśnie latali koparką koło mojej dziłaki i pytaliśmy czy maja gdzie wywozic tą ziemię zebrana bo jeśli nie to ja chętnie przyjme, musze działke wyrółwnać.
Pokaż wyniki od 67681 do 67700 z 77901