dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Szczecińska
  1. kju FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kju Zarejestrowany: 19.07.2009 Posty: 199
    Witam Wszystkich.
    CZY NIKT NIE MA GODNEGO POLECENIA KIEROWNIKA BUDOWY??? Proszę o namiary gdyż budowa niedługo rusza...
    pozdro i z góry dzięki
  2. Micmisio FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Micmisio Zarejestrowany: 03.02.2010 Posty: 105
    Cytat Napisał morka Zobacz post
    Chciałam się zapytać, czy ktoś z Was mógłby powiedzieć mi coś więcej o osiedlu Dolina Słońca? Muszę przeprowadzić się do Szczecina i przeglądając oferty trafiłam na okazyjne ceny właśnie na tym osiedlu. Ale jestem z innego miasta i nie wiem, czy w ogóle jest sens dzwonić i dowiadywać się o szczegóły. Wszystko wygląda bardzo ładnie, a jak z okolicą?
    Teren podmokły, potencjalnie zalewowy. Chyba będzie dwa lata temu jak tam zalało na wiosnę. Dlatego ceny okazyjne.
  3. tomcat79 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomcat79 Zarejestrowany: 13.05.2009 Posty: 69
    Cytat Napisał szczukot Zobacz post
    Sluchajcie, gdzie mozna kupic jakies tanie drzwi wewnetrzne drewniane ?
    Bo jak na razie, wszystko co znajduje to rzad 2-2,5 tys zl

    Fantom
    ja zamawiam drzwi drewniane u stolarza, koszt takich drzwi bedzie wynosil 1400zl, drzwi sosnowe, bejcowane na kolor jaki bede chcial, z szybami i oscieznica, bez klamek.
  4. szczukot Lider FORUM (min. 2800)
    szczukot Zarejestrowany: 29.02.2008 Posty: 4811
    Cytat Napisał tomcat79 Zobacz post
    ja zamawiam drzwi drewniane u stolarza, koszt takich drzwi bedzie wynosil 1400zl, drzwi sosnowe, bejcowane na kolor jaki bede chcial, z szybami i oscieznica, bez klamek.
    No to juz troszke lepiej.
    Dostalem namairy na sklepik w Pilchowie.
    Maja te drzwi : http://www.drzwilj.pl
    Jutro pojade i zerkne. Jakosciowo podobno dobre.
    Cenowo jeszcze nie wiem (tylko wiem, ze bejcowanie na dowolny kolor to rzad 300 zl).

    Fantom
  5. Slawek_K DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Slawek_K Zarejestrowany: 03.12.2009 Posty: 810
    Cytat Napisał RadekO Zobacz post
    A może ktoś poratuje namiarami na Pana z traktorkiem i pługiem/bronami?Pan Bogdan z okolic Dołuj stwierdził, że na 400 - 500 m2 nie chce u się wyciągać sprzętu..... Ile płaciliście za przeoranie i zabronowanie działeczek???Pzdr. i z góry dzięki za informacje
    ja w zeszlym ropku szukalem kogos w Dobrej i znalazlem - okazalo sie, ze jest jeden Pan "rolnik" z ciagnikiem i bronami. Za 1300 m2 wzial 500 zl, ale trwalo mu to chyba 6 tygodni od dnia kiedy sie zgodzil do dnia kiedy wykonal. Generalnie Ci prawdziwi rolnicy maja takie ciagniki i plugi, ze jak to mi powiedziano "ja nawet na Pana dzialce nie zawroce" !
  6. DO_RA SYMPATYK FORUM (min. 10)
    DO_RA Zarejestrowany: 24.09.2008 Posty: 38
    Witam Grupę Szczecinską, jestem architektem wnętrz chętnie posłużę Państwu pomocą w zakresie szeroko pojętej architektury wnętrz. Jeżeli mają Państwo dylematy związane z wyposażeniem wnętrz, wszelkimi zabudowami regipsowymi, sufitami, rozmieszczeniem punktów świetlnych, układem posadzek, ścian działowych, kuchnią, łazienką itp. zapraszam na priv na pewno odpowiem na pytania. Zapraszam także do kontaktu mailowego [email protected] Pozdrawiam
  7. Ronin_Namor SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Zarejestrowany: 28.04.2010 Posty: 18
    Witam, biuro nieruchomosci Magnolia buduje/sprzedaje szeregowce na Osowie. Czy ktos moglby mi cos podpowiedziec? Z gory dziekuje+
  8. q-bis ELITA FORUM (min. 1000)
    q-bis Zarejestrowany: 10.02.2008 Posty: 1951
    Witam,
    syn dorasta, trzeba by schody zabezpieczyć przed brzdącem...
    Nie ma ktoś na zbyciu barierek, furtek czy co tam się stosuje ?
    Pozdrawiam Grupę
  9. anandama SYMPATYK FORUM (min. 10)
    anandama Zarejestrowany: 08.10.2008 Posty: 56
    Cytat Napisał Slawek_K Zobacz post
    ja w zeszlym ropku szukalem kogos w Dobrej i znalazlem - okazalo sie, ze jest jeden Pan "rolnik" z ciagnikiem i bronami. Za 1300 m2 wzial 500 zl, ale trwalo mu to chyba 6 tygodni od dnia kiedy sie zgodzil do dnia kiedy wykonal. Generalnie Ci prawdziwi rolnicy maja takie ciagniki i plugi, ze jak to mi powiedziano "ja nawet na Pana dzialce nie zawroce" !


    Ja też sie podłanczam do prośby o namiar na pana rolnika, mam razem do zaorania około 1000 metrów, a dziłeczkę mam na bezrzeczu, moze macie jakis namiar.
    A i prawie w koncu zakonczyłam budowę po dwóch latach zmagań, przede mną odbiór .


    Ps. Mam troche Ytonga 36 i 30 na zbyciu- oddam w dobre ręce.
  10. Slawek_K DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Slawek_K Zarejestrowany: 03.12.2009 Posty: 810
    Mam do Was pytanie - przewija sie co jakis czas temat kierownika budowy, natomiast nie widuje jakos za wiele o inspektorach nadzoru. Podczas castingu na wykonawce dostaje oferty z kierownikiem budowy w cenie. Zastanawiam sie, czy: (a) zostawic tego kierownika i zatrudnic sobie z zewnatrz inspektora nadzoru, bo w koncu i tak kierbud jemu podlega; (b) zrezygnowac z "ichniego" kierbuda, zatrudnic obcego i nie szukac juz inspektora nadzoru?
  11. Slawek_K DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Slawek_K Zarejestrowany: 03.12.2009 Posty: 810
    Czy ktoś z Was kończacych budowę ma może na zbyciu niewielki i niedrogi kontenerek na narzedzia na czas budowy?
  12. szczukot Lider FORUM (min. 2800)
    szczukot Zarejestrowany: 29.02.2008 Posty: 4811
    Ja moge teoretycznie swojego blaszaka odsprzedac, ale to problem z przewiezieniem zawsze jest. To jest taki garaz co na Zawadzkiego staly.
    Ja wiozlem rozebranego na lawecie.

    Fantom
    ps. Mam do odsprzedania 2 szt dzwi budowlanych
  13. caretilla STAŁY BYWALEC (min. 300)
    caretilla Zarejestrowany: 21.04.2009 Posty: 300
    lepiej mieć kierownika budowy niezależnego od ekipy budującej, który jest przedstawicielem inwestora a nie firmy która wykonuje nam dom. Inspektora bym sobie podarowała, lepiej zainwestować w dobrego kierownika.
  14. q-bis ELITA FORUM (min. 1000)
    q-bis Zarejestrowany: 10.02.2008 Posty: 1951
    Cytat Napisał caretilla Zobacz post
    lepiej mieć kierownika budowy niezależnego od ekipy budującej, który jest przedstawicielem inwestora a nie firmy która wykonuje nam dom. Inspektora bym sobie podarowała, lepiej zainwestować w dobrego kierownika.
    Nie zawsze.
    Bezwzględnie trzeba mieć nadzór nad budową niezależny od ekipy - co do tego zgoda.
    Ale, jeśli ekipa daje kierownika to mniej powinniśmy wydać na naszego inspektora. Bo to już nie on będzie prowadził DB i nie on odpowiada za budowę.
    Tylko, że w efekcie końcowym i tak wszystko rozbija się o to z kim mamy do czynienia...bo np. w wypadku nieporozumień finansowych, czy innych, DB jest u wykonawcy...
    Ja miałem swojego kierownika. Drogiego ale b. dobrego. Warto było.
  15. Slawek_K DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Slawek_K Zarejestrowany: 03.12.2009 Posty: 810
    Dzięki za info, a teraz trochę z innej beczki. Czy jak zbieraliście oferty na budowę to też wyglądało to tak, że 2 tygodnie minęły i cisza.... i trzeba od nowa wydzwaniać do każdego i wysłuchiwać "już prawie kończę kalkulację", "mail nie dotarł", "już się za to zabieram"... tylko jedna firma przysłała ofertę, jestem załamany, jak tak ma wyglądać współpraca na dalszym etapie...
  16. arto72 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arto72 Zarejestrowany: 30.03.2010 Posty: 23
    Cytat Napisał Slawek_K Zobacz post
    Drodzy Forumowicze,

    czy Azalka rozsyłała już aktualną listę? Bo do mnie nie dotarła, a mam nadzieję, że może jakieś nowe kontakty będą na liście jeśli chodzi o wykonawców SSO. Chyba, że ktoś chce się tutaj na forum podzielić swoimi namiarami. Szukam ekipy na wrzesień, górale są pozajmowani w większości...

    Pozdrawiam
    Sławek
    Ja raczej będę mógł polecić ekipę, która buduje mi dom. Dopiero zaczęli, ale póki co (odpukać) wszyscy w okolicy są pod wrażeniem
    Firma nie jest tania, ale pewna. Jakby co - pisz na priv.
  17. kju FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kju Zarejestrowany: 19.07.2009 Posty: 199
    Witam i ponawiam zapytanie:
    CZY NIKT NIE MA SPRAWDZONEGO KIEROWNIKA BUDOWY???
    Wszyscy co budują są niezadowoleni ze swoich kierbudów?
    Bardzo prosze o namiary.
    pozdrówka
  18. Slawek_K DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Slawek_K Zarejestrowany: 03.12.2009 Posty: 810
    Cytat Napisał kju Zobacz post
    Witam i ponawiam zapytanie:
    CZY NIKT NIE MA SPRAWDZONEGO KIEROWNIKA BUDOWY???
    Wszyscy co budują są niezadowoleni ze swoich kierbudów?
    Bardzo prosze o namiary.
    pozdrówka
    albo tak zadowoleni, ze nie chca sie dzielic!
  19. arto72 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arto72 Zarejestrowany: 30.03.2010 Posty: 23
    Cytat Napisał Slawek_K Zobacz post
    albo tak zadowoleni, ze nie chca sie dzielic!
    ja się moge podzielić... ale po budowie
    no... chociaż po zakończeniu SSO...
  20. Slawek_K DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Slawek_K Zarejestrowany: 03.12.2009 Posty: 810
    a kiedy kończysz SSO ?
Pokaż wyniki od 68081 do 68100 z 77901