dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Szczecińska
  1. piotr_mielonka FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotr_mielonka Zarejestrowany: 18.12.2006 Posty: 121
    Cytat Napisał aLien01
    Tak to zalezy od oczyszczalni a przede wszystkim od typu ekologiczna a biologiczna. Polecam ta druga gdyz caly proces oczyszczania odbywa sie w zbiorniku i na wyjsciu jest woda 2 klasy czystosci. Jesli chodzi o firme mialem Ekopola ale tez sa dobre Sotralentz. W drugim domu tez planuje oczyszczalnie.
    Ponawiam prośbę o namiary na fachowca od oczyszczalni...
  2. kju FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kju Zarejestrowany: 19.07.2009 Posty: 199
    cześć
    Witam grupę po ponad półrocznej nieobecności. Odświeżyłem sobie posty od 2011 roku i widzę że faktycznie już "lista wykonawców" odeszła śmiercią naturalną Tak jak wielu z Was radziło dużo kontaktów można otrzymać na bieżąco od forumowiczów. Na wiosne zaczynamy wykończeniówkę i muszę przyznać że lektura grupy bardzo mi pomogła. Mam sporą listę do castingu na tynkarzy, elektryków, posadzkarzy. Obecnie wybieramy okna i prawdopodobnie zdecydujemy się na MS. I pytanko,u którego przedstawiciela (a jest w Szczecinie trzech) warto zamówić? (kwestia rabatów i dobrego montażu) Dobre opinie słyszałem o oddziale z Gdańskiej. Użytkowników również proszę o opinie jak sprawują się okna z MS.
    pozdro
  3. fajna kobieta OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    fajna kobieta Zarejestrowany: 25.04.2009 Posty: 6410
    Cytat Napisał kju
    cześć
    Witam grupę po ponad półrocznej nieobecności. Odświeżyłem sobie posty od 2011 roku i widzę że faktycznie już "lista wykonawców" odeszła śmiercią naturalną Tak jak wielu z Was radziło dużo kontaktów można otrzymać na bieżąco od forumowiczów. Na wiosne zaczynamy wykończeniówkę i muszę przyznać że lektura grupy bardzo mi pomogła. Mam sporą listę do castingu na tynkarzy, elektryków, posadzkarzy. Obecnie wybieramy okna i prawdopodobnie zdecydujemy się na MS. I pytanko,u którego przedstawiciela (a jest w Szczecinie trzech) warto zamówić? (kwestia rabatów i dobrego montażu) Dobre opinie słyszałem o oddziale z Gdańskiej. Użytkowników również proszę o opinie jak sprawują się okna z MS.
    pozdro
    Witam.My jestesmy po montazu okien z firmy M&S i poki co nie wiele moge powiedziec o jakosci i uzytkowaniu gdyz na chwile obecna mam dopiero stan SSZ.Okna zamawialismy w punkcie na Gdanskiej wlasnie.Pan Pawel byl bardzo pomocny bardzo fachowo odpowiadal na wszystkie moje pytania(niektore niedorzeczne)Okna mialy byc na 15.12 i...byly dokladnie montowane w tym dniu.Takze terminowosc na 5.Cos wiecej bedde mogla powiedziec kiedy zaczne uzytkowac(mieszkac)a mam nadzieje ze to nastapi juz w tym roku.Pozdrawiam.
  4. gosia@ Lider FORUM (min. 2800)
    gosia@ Zarejestrowany: 22.11.2004 Posty: 3846
    Odnośnie oczyszczalni, nie widzialam jeszcze, a widziałam sporo, takiej której by nie było czuć. Musisz pojechac i sprawdzić namacalnie sam. OGólnie jest tak, ze jak ktos zadowolony to chwali, a jak niezadowolony, to milczy albo nie widzi problemu

    Odnosnie pośredników, być może znowu ja zle trafilam, ale dzieki pośrednikowi który zawalił terminy ( bardzo polecany zreszta) zostałam bez kredytu. Tak ze sama zabieram się w przyszłym roku
  5. gosia@ Lider FORUM (min. 2800)
    gosia@ Zarejestrowany: 22.11.2004 Posty: 3846
    jezeli chodzi o polecanie moge polecic z czystym sumieniem tylko dekarza gdyby ktos chciał na chwile obecną
  6. kju FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kju Zarejestrowany: 19.07.2009 Posty: 199
    Cytat Napisał fajna kobieta
    Witam.My jestesmy po montazu okien z firmy M&S i poki co nie wiele moge powiedziec o jakosci i uzytkowaniu gdyz na chwile obecna mam dopiero stan SSZ.Okna zamawialismy w punkcie na Gdanskiej wlasnie.Pan Pawel byl bardzo pomocny bardzo fachowo odpowiadal na wszystkie moje pytania(niektore niedorzeczne)Okna mialy byc na 15.12 i...byly dokladnie montowane w tym dniu.Takze terminowosc na 5.Cos wiecej bedde mogla powiedziec kiedy zaczne uzytkowac(mieszkac)a mam nadzieje ze to nastapi juz w tym roku.Pozdrawiam.
    cześć
    dzięki za odpowiedź. A jaki macie model? Jeśli chodzi o MS to u nas wchodzą w grę tylko MSline ze względu na kanciaste ramy, bo tylko takie pasują do architektury naszego domu. Reszta modeli niestety ma profile zaokrąglone. A jak z jakościa montażu? Montowali Wam na piankę czy taśmach rozprężnych i czy uszczelniali folią?
    pozdrawiam
  7. kju FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kju Zarejestrowany: 19.07.2009 Posty: 199
    Cytat Napisał gosia@
    jezeli chodzi o polecanie moge polecic z czystym sumieniem tylko dekarza gdyby ktos chciał na chwile obecną
    gosia@, możesz wysłać mi na priv namiary na tego dekarza, mam do zamontowania za jakiś czas jeszcze kilka okien połaciowych.
    dzięki
  8. zachcianka FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zachcianka Zarejestrowany: 01.05.2006 Posty: 259
    Witajcie,
    Czy ktoś z was miał do czynienia z firmą od ogrzewania/ hydrauliki - Szymański Marek?. Ewentualne uwagi prosiłabym na priv.
    Ewentualnie możecie polecić jakieś sprawdzone wasze ekipy od podłogówek?
  9. PRIAPOS SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PRIAPOS Zarejestrowany: 23.05.2010 Posty: 45
    Cytat Napisał zachcianka
    Witajcie,
    Czy ktoś z was miał do czynienia z firmą od ogrzewania/ hydrauliki - Szymański Marek?. Ewentualne uwagi prosiłabym na priv.
    Ewentualnie możecie polecić jakieś sprawdzone wasze ekipy od podłogówek?
    Poruszam się w branży instalacyjnej, stąd jeśli chcesz to mogę podesłać kilku godnych polecenia.
    Powyższego nie znam.
  10. PRIAPOS SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PRIAPOS Zarejestrowany: 23.05.2010 Posty: 45
    A tak w temacie oczyszczalni...
    Mam w pozwoleniu na budowę ( i w warunkach zabudowy) zbiornik bezodpływowy, który no nie uśmiecha mi sie wcale. Czy macie w tym zakresie wiedzę co do możliwości zmiany na tym etapie? Kroki, procedury, działanie jakie powinienem wykonać aby to zmienić?
  11. PRIAPOS SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PRIAPOS Zarejestrowany: 23.05.2010 Posty: 45
    Cytat Napisał piotr_mielonka
    Ponawiam prośbę o namiary na fachowca od oczyszczalni...
    Witaj
    Znajomy korzystał z firmy ASEKO, był zadowolony. Namiary znajdziesz na ich stronie internetowej.
  12. zachcianka FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zachcianka Zarejestrowany: 01.05.2006 Posty: 259
    Cytat Napisał PRIAPOS
    Poruszam się w branży instalacyjnej, stąd jeśli chcesz to mogę podesłać kilku godnych polecenia.
    Powyższego nie znam.
    Poprosze
  13. PRIAPOS SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PRIAPOS Zarejestrowany: 23.05.2010 Posty: 45
    Cytat Napisał zachcianka
    Poprosze
    Poszło na priv.
  14. FlashBack ELITA FORUM (min. 1000)
    FlashBack Zarejestrowany: 16.11.2008 Posty: 2167
    Cytat Napisał kju
    gosia@, możesz wysłać mi na priv namiary na tego dekarza, mam do zamontowania za jakiś czas jeszcze kilka okien połaciowych.
    dzięki
    nie zapomnij o rynience i fartuchu.
  15. jahhoo2 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jahhoo2 Zarejestrowany: 12.03.2012 Posty: 18
    Witam. Czy słyszal ktoś o firmie Przedsiebiorstwo Budowlane "Dom" z Polic? Bede wdzięczny za kazde opinie na ich temat... te pozytywne jak i negatywne...
  16. Tomek_Police DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Tomek_Police Zarejestrowany: 19.09.2007 Posty: 654
    Cytat Napisał jahhoo2
    Witam. Czy słyszal ktoś o firmie Przedsiebiorstwo Budowlane "Dom" z Polic? Bede wdzięczny za kazde opinie na ich temat... te pozytywne jak i negatywne...
    Nie znam tej firmy ale to jest http://www.twojapompa.pl/. Wiem bo budują dom bliźniak przy Szosie Polskiej i codziennie obok przejeżdżam. Na siatce jest ich ogłoszenie/reklama.
  17. q-bis ELITA FORUM (min. 1000)
    q-bis Zarejestrowany: 10.02.2008 Posty: 1951
    Szczukot - przypadkiem wpadłem na Twój post z 2010 dot. deszczówki:
    No ja tez to licze na wszelkie sposoby, i wychodzi mi, ze pod katen ekonomicznym to sie po prostu nie oplaca.
    U nas woda kosztuje 2,7 za m3 a scieki niecale 5 zl m3.
    Fantom


    Ciągle się nie opłaca ?

  18. szczukot Lider FORUM (min. 2800)
    szczukot Zarejestrowany: 29.02.2008 Posty: 4811
    Ciagle sie nie oplaca

    Fantom
  19. blekowca ELITA FORUM (min. 1000)
    blekowca Zarejestrowany: 19.06.2012 Posty: 1573
    Cytat Napisał q-bis
    Szczukot - przypadkiem wpadłem na Twój post z 2010 dot. deszczówki:
    No ja tez to licze na wszelkie sposoby, i wychodzi mi, ze pod katen ekonomicznym to sie po prostu nie oplaca.
    U nas woda kosztuje 2,7 za m3 a scieki niecale 5 zl m3.
    Fantom


    Ciągle się nie opłaca ?

    Sorki że się wtrącam, ale czy od zużytej wody nie mieli zacząć obliczać kosztu wywozu śmieci? Czy to nie zmienia kalkulacji

    Cytat Napisał http://www.mierzyn24.pl
    Radni gminy Dobra postanowili, że stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w przypadku nieruchomości zamieszkałych wynosić będzie 5,30 zł za 1m³ zużytej wody. Stawkę będziemy mogli obniżyć w przypadku, gdy zobowiążemy się do zbierania odpadów w sposób selektywny. Wtedy opłata wynosić będzie 4,30 zł za 1m³ zużytej wody.
    Tylko pamiętam że był jakiś szum w temacie, że mają zmieniać w ustawie, czy rozporządzeniu, więc w końcu nie wiem czy to co przytoczyłem się w końcu nie zmieni.
  20. arekba WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    arekba Zarejestrowany: 29.07.2010 Posty: 3
    Witam po długiej przerwie. Jaki jest aktualnie koszt opinii kominiarskiej do odbioru budynku (dwa kominy, w jednym: piec gazowy -wkład koncentryczny i dwa piony wentylacyjne, w drugim kominek - wkład ceramiczny plus dwa piony wentylacyjne). Może ktoś ma namiary na rozsądnego, również cenowo kominiarza, lub może wskazać gdzie takie namiary z jakąś rekomendacją uzyskać.

    Pozdrawiam
    Arek

    Szczecin Osów/Warszewo
Pokaż wyniki od 74861 do 74880 z 77901