dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Szczecińska
  1. jolly ELITA FORUM (min. 1000)
    jolly Zarejestrowany: 28.05.2004 Posty: 1333
    Cytat Napisał szczukot
    No reku w tym pomoze.
    Ale ogólnie chyba masz coś skopane jak przy oknach masz wilgoć. Przy połaciowych czy normalnych pionowych ?

    Fantom
    przy normalnych ...( tak pisałam o tym, ze praktycznie moja wentylacja jest do kitu - praktycznie nie istnieje ;((( i po latach wyszło szydło ;((
  2. agusia1 WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    agusia1 Zarejestrowany: 21.08.2012 Posty: 7
    Witam.Jestem poczatkujaca i przedemna dluga droga do budowy . Szukam geodety dobrego i niedrogiego do podzialu dzialki. Pozdrawiam
  3. szczukot Lider FORUM (min. 2800)
    szczukot Zarejestrowany: 29.02.2008 Posty: 4811
    No ja zawsze polecam "swojego" :
    http://www.geosat.com.pl/kontakt

    Możesz powołać się śmiało na Tomka z Dobrej

    pozdrawiam
    Fantom
  4. dszczecin FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dszczecin Zarejestrowany: 19.01.2011 Posty: 152
    Cytat Napisał marek_77
    Witam,
    Czy szanowni koledzy/koleżanki mają jakieś doświadczenia z firmą madoprojekt dotyczące adaptacji projektów ?
    Pytam bo jak na razie przedstawili najlepszą ofertę cenową.

    Pozdrowienia
    Marek
    Witam

    Adaptacja i pozwolenie załatwiane w tym roku - bez problemów - polecam
  5. dszczecin FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dszczecin Zarejestrowany: 19.01.2011 Posty: 152
    Witam

    A moze ktos by sie podzielił namiarami na sprawdzonych elektryków i hydraulików którzy nie puszczą mnie z torbami - szczególnie hydraulik i podłogówka.

    Pozdrawiam
  6. dszczecin FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dszczecin Zarejestrowany: 19.01.2011 Posty: 152
    A ktos może sie zastanawiał nad montażem paneli fotowoltaicznych - od stycznia rusza u nas nabór wniosków na dofinansowanie 40% i kredytowanie na 1% odsetek - moze ktos ma i wie jak sie sprawdza?

    Pozdrawiam
  7. boncalski SYMPATYK FORUM (min. 10)
    boncalski Zarejestrowany: 05.10.2014 Posty: 47
    Witam serdecznie,

    Mam na imię Daniel. Będzie to chyba pierwszy mój post na forum.

    przymierzam się do inwestycji związanej z zakupem działki. Preferowana przeze mnie lokalizacja to okolice Mierzyna. Chciałbym poznać Waszą opinię na temat kształtowania się cen działek w tej okolicy w niedalekiej przyszłości. Budowę domu planowałbym za 2-3 lata. Zastanawiam się czy warto już teraz kupić działkę czy przeczekać ? 800-900 m2, najlepiej uzbrojona. Zastanawia mnie perspektywa zakończenia okresu przejściowego uniemożliwiającego bezpośredniego zakupu naszej ziemi przez obcokrajowców który to kończy się o ile dobrze wiem w połowie roku 2016.

    Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi.
  8. fajna kobieta OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    fajna kobieta Zarejestrowany: 25.04.2009 Posty: 6410
    Witaj,Daniel! Z tego co ja sie orientuje to cena działek jest zależna od położenia .W jednej części Mierzyna sa droższe w drugiej tańsze.
  9. szczukot Lider FORUM (min. 2800)
    szczukot Zarejestrowany: 29.02.2008 Posty: 4811
    Cytat Napisał dszczecin
    A ktos może sie zastanawiał nad montażem paneli fotowoltaicznych - od stycznia rusza u nas nabór wniosków na dofinansowanie 40% i kredytowanie na 1% odsetek - moze ktos ma i wie jak sie sprawdza?

    Pozdrawiam
    Ja tam nie wiem, ale kiedyś sprawdzałem dofinansowanie na panele słoneczne jakie dawali. A było to chyba 45%. Przeliczyłem całość i wyszło, że dokładnie tyle ile daje Państwo zabiera bank. Czyli kupoiwało się na kredyt solary, który kosztował jakby 0%. Dopłaty jakby wiec nie było.

    Co do samej fotowoltaniki, to jak patzrałem jakiś czas temu, to dla produkcji 1 kwata to był rząd 10 zł (małe instalacje). Przy instalacji powiedzmy 2kW wyjdzie 20 tyś zł ! Zwróci sie ?
    Dla zabawy kiedyś miałem taki panel co mial mięc chyba coś koło 50W. Jak dawał 20W to było maks. Do tego akumulator, sterownik itp. Całość chyba z 500 zł kosztowała.
    Same akumulatory do magazynowania to kupa kasy. Muszą być AGM lub żelowe. Mają trwałość od 5 do 10 lat maks.

    Fantom
  10. ArKaMa STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ArKaMa Zarejestrowany: 24.08.2006 Posty: 483
    Cytat Napisał szczukot
    Ja tam nie wiem, ale kiedyś sprawdzałem dofinansowanie na panele słoneczne jakie dawali. A było to chyba 45%. Przeliczyłem całość i wyszło, że dokładnie tyle ile daje Państwo zabiera bank. Czyli kupoiwało się na kredyt solary, który kosztował jakby 0%. Dopłaty jakby wiec nie było.

    Co do samej fotowoltaniki, to jak patzrałem jakiś czas temu, to dla produkcji 1 kwata to był rząd 10 zł (małe instalacje). Przy instalacji powiedzmy 2kW wyjdzie 20 tyś zł ! Zwróci sie ?
    Dla zabawy kiedyś miałem taki panel co mial mięc chyba coś koło 50W. Jak dawał 20W to było maks. Do tego akumulator, sterownik itp. Całość chyba z 500 zł kosztowała.
    Same akumulatory do magazynowania to kupa kasy. Muszą być AGM lub żelowe. Mają trwałość od 5 do 10 lat maks.

    Fantom
    Akumulatory to droga zabawka. Ale panele foto i podłączona grzałka w baniaku na wodę to ciekawe rozwiązanie.
    Przynajmniej za takim się rozglądam.
    Ktoś powie czemu nie solary? Bo tam znowu glikol, problem z urlopem. Poza tym bezpieczniej puścic na dach kabel niż rurę.
  11. szczukot Lider FORUM (min. 2800)
    szczukot Zarejestrowany: 29.02.2008 Posty: 4811
    Eeee tam. Jaki problem z urlopem ? Baniak wychładza się w nocy w trybie urlopowym. A glikol ? Czego się bać ? Nawet jak wypijesz to najwyżej toaletę kilka razy odwiedzisz.
    Problem i z jednymi i z drugimi jest ten sam : musi być słonecznie !! A z tym u nas słaaaabo. Kilka zim temu w ciągu 3 miesięcy słoenczna pogoda była przez .... 6 dni !

    Fantom
  12. aLien01 ELITA FORUM (min. 1000)
    aLien01 Zarejestrowany: 25.06.2006 Posty: 1343
    ArkaMa poczekaj do przyszłego roku na dofinansowanie z programu Prosument. Ustawa już weszła teraz wyznaczają banki, które wejdą do tego programu. Osobiście też się tym interesuje. Obecnie składam zestaw do testów. Mam już panel 180W + aku 100ah + regulator ładowania mppt. zestaw służy jako UPS do zasilania pomp CO. W przyszłości też myślałem nad grzałką + zasilanie urządzeń i ewentualnie nadwyżkę do oddania do sieci.
  13. szczukot Lider FORUM (min. 2800)
    szczukot Zarejestrowany: 29.02.2008 Posty: 4811
    Ile dałeś rady wydusic z tego panela ?
    Jaki masz akku, ile kosztował i gdzie stoi ?

    Fantom
  14. aLien01 ELITA FORUM (min. 1000)
    aLien01 Zarejestrowany: 25.06.2006 Posty: 1343
    Nowy Panel BP koszt 350zł - na allegro można trafić


    Akumulator żelowy 75ah 1,5 roczny koszt 250zł + nowy 24ah 200zł (na tym zestawie 2 pompy wytrzymały mi około 10h ciągłej pracy)
    Regulator TRACER 2210RN 20A + wyświetlacz - 400zł
    Kable 100zł
    Przetwornica napięcia z pełnym sinusem 250zł
    Razem 1550zł

    Zestaw mam od niedawna w lekko słoneczny dzień można było osiągnąć 120W. Zestaw wymaga jeszcze dopieszczenia ale ze względu na brak czasu jest jak jest Mam nadzieje po nowym roku potestować.
  15. agusia1 WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    agusia1 Zarejestrowany: 21.08.2012 Posty: 7
    Cytat Napisał szczukot
    No ja zawsze polecam "swojego" :
    http://www.geosat.com.pl/kontakt

    Możesz powołać się śmiało na Tomka z Dobrej

    pozdrawiam
    Fantom
    Bardz dziekuje za namiary.Pozdrawiam
  16. boncalski SYMPATYK FORUM (min. 10)
    boncalski Zarejestrowany: 05.10.2014 Posty: 47
    Cytat Napisał fajna kobieta
    Witaj,Daniel! Z tego co ja sie orientuje to cena działek jest zależna od położenia .W jednej części Mierzyna sa droższe w drugiej tańsze.
    Witaj,

    zgadza się. Mnie interesują okolice ulicy baśniowej, ozdobnej. Pytałem bardziej o ogólną tendencję. Wiem, że działki w lepszej lokalizacji tanieją stosunkowo wolniej niż działki w gorszej. Mnie najbardziej zastanawia ogólny trend. No i pytanie zasadnicze: kupować już czy czekać ?

    pozdrawiam
    Daniel
  17. dszczecin FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dszczecin Zarejestrowany: 19.01.2011 Posty: 152
    Co do woltaiki to montowanie akumulatorów niezbyt ma sens - zgodnie z nowa ustawa o oze - nadmiar wyprodukowanej energi oddajesz do siecie i jest to kompensowane z tym co z sieci pobierzesz np w nocy. Energetyka ma obowiązek założyć na swój koszt licznik dwukierunkowy - wiec jaki jest sens wydawania tysiecy na akumulatoru .

    Obecnie z tego co sie orientowałem instalacja ok 4kw koszt ok 32 000

    Pozdrawiam
  18. dszczecin FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dszczecin Zarejestrowany: 19.01.2011 Posty: 152
    Wg mnie tendencja działek bedzie taka że zacznie drożeć - obserwuje to po ilosci zapytan o budowe domków i stwierdzam że zaczyna się cos w budownictwie ruszać - potwierdza to tez znajomy zajmujący sie sprzedaża działek

    Pozdrawiam
  19. Kasieńka i Piotr STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kasieńka i Piotr Zarejestrowany: 29.08.2010 Posty: 497
    Ja myślę, że ziemia będzie już tylko drożeć, jest jej coraz mniej a ludzi więcej. Natenczas taniej można kupić samochód, bo z rabatem, na ziemię nie widziałem jeszcze rabatów, chyba, że działka z jakimś felerem.
  20. boncalski SYMPATYK FORUM (min. 10)
    boncalski Zarejestrowany: 05.10.2014 Posty: 47
    A jak zapatrujecie się na kwestię uwolnienia ziemi dla pozostałych obywateli UE w połowie 2016 w perspektywie cen ziemi ? Wpłynie to na jej cenę ? A może spekulacyjnie już wpłynęło... ? i po połowie 2016 z tego punktu widzenia nic się nie zmieni ?
Pokaż wyniki od 76781 do 76800 z 77901