dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Szczecińska
  1. szczukot Lider FORUM (min. 2800)
    szczukot Zarejestrowany: 29.02.2008 Posty: 4811
    Witamy

    Jaka lokalizacja ?
    Nie znam sie na tym za bardzo, ale chyba tylko wyburzenie zostaje.
    Przecież to już ma wyprowadezenia rur itp. Raczej się do tego projektu swojego nie da więc adoptowac.
    Prawda jest taka, że właśnie ludzie wciskają działki np z papierami już lub rozpoczętą budową, biorą za to więcej kasy, a dla kupującego to wielka wtopa. Sama działka jest warta więcej niż działka z "dodatkami".

    Fantom
  2. Zielony91 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Zielony91 Zarejestrowany: 15.06.2015 Posty: 11
    Witam. Po długich poszukiwaniach działki, dzisiaj natrafiłem na to forum.
    Działka już znaleziona w trakcie realizacji zakupu.
    Jednak nie jest to łatwa decyzja tak wiec i nerwy spore. Działkę znalazłem w Wołczkowie na ulicy Łanowej, okolica bardzo ładna i spokojna aczkolwiek w internecie jest dużo informacji o problemach gruntów w tej miejscowości.
    Media są w drodze gminnej która przechodzi obok działki tak wiec nie powinno być problemu z przyłączeniem. Warunki zabudowy ma przedstawić mi pośrednik przy podpisaniu umowy za 2-mc. Na co muszę uważać kupując tą działkę? Podejrzewam ze konieczny będzie drenaż bo problem z zalewaniem maja mieszkańcy ul Siennej która znajduje się w pobliżu. Jest może ktoś kto mieszka w tej okolicy i może powiedzieć mi o największych problemach związanych z budową domu w tej okolicy?
    Pozdrawiam
  3. szczukot Lider FORUM (min. 2800)
    szczukot Zarejestrowany: 29.02.2008 Posty: 4811
    Wystąp do wszytskich dostawców mediów o warunki przyłączenia.
    To, że media są w drodsze o niczym nie świadczy. Dopiero jak dostaniesz od nich info na jakich warunkach może nastąpić przyłączenie to jest ok. A możesz dostać odmowę ...
    No i chyba odwierty geotechniczne by się tam przydały. Kilka odwierttów powie co pod spodem siedzi.
    No i sprawdź koncepcję nowej drogi która ma przechodzić przez Wołczkowo. Czy czasami działka nie leży przy przyszłej nowej drodze przelotowej w kierunku Bezrzecza.

    Fantom
  4. Zielony91 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Zielony91 Zarejestrowany: 15.06.2015 Posty: 11
    O warunki przyłączenia mediów do działki wnioskuje pośrednik, ma je przedstawić przy podpisywaniu umowy. Tak więc przy zakupie działki będę miał dokumenty na wszystkie media załatwione przez niego.
    Co do odwiertów geotechnicznych zastanawiam się kiedy je wykonać, ponieważ działka ma prawie 50m szerokości a nie wiem jeszcze w której części będzie stał dom, ponieważ chcę ubiegać o wjazd z drogi gminnej,a nie jak jest to zaplanowane z drogi w udziałach (działka skrajna przy drodze gminnej).
    W jakiej firmie sprawdzonej najlepiej takie odwierty dokonać?
    W przyszłym tygodniu udam się aby sprawdzić plan zagospodarowania przestrzennego aby mieć pewność,że nowa droga będzie w znaczącej odległości od działki oraz jakąś mapę gdzie znajdują się rowy melioracyjne.
    Co jest jeszcze coś co muszę sprawdzić kupując działkę w tych rejonach?
  5. szczukot Lider FORUM (min. 2800)
    szczukot Zarejestrowany: 29.02.2008 Posty: 4811
    Ta nowa przyszła droga na pewno nie będzie ujęta w planie zagospodarowania przestrzennego.

    Fantom
    ps. Może warto jeszcze poznać sąsiadów
  6. Zielony91 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Zielony91 Zarejestrowany: 15.06.2015 Posty: 11
    Z sąsiadami największy problem jest taki ich nie ma. Przynajmniej w najbliższej okolicy. Naprzeciwko działki stoją 2 bliźniaki lecz dopiero do sprzedania.
    Na części tego pola na którym kupiłem działkę jeszcze nikt nie rozpoczął budowy, lecz działki są już sprzedane.
    W jaki sposób dowiedzieć się o tej drodze? Może ktoś z forumowiczów ma jakąś wiedzę na ten temat?
  7. q-bis ELITA FORUM (min. 1000)
    q-bis Zarejestrowany: 10.02.2008 Posty: 1951
    Jeśli są problemy melioracyjne to znaczy, że może być podwyższona wilgoć na tym obszarze. W Dobrej jest rejon który przy odpowiednich warunkach pogodowych cały zatapia się na pół doby w gęstej mgle... aż po dachy domów...najrzadziej zjawisko występuje oczywiście latem Dobrze rozpytaj mieszkańców - nie koniecznie tylko tych najbliższych.
    Ja sprawdził bym też dojazd czyli wyprawa na działkę ok 7:30 i powrót a drugi raz ok 16:30 i powrót, może się okazać, że to dla ciebie za dużo dobrego , oczywiście jeśli planujesz codzienne wyprawy do Szczecina.
  8. platini WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    platini Zarejestrowany: 13.05.2014 Posty: 7
    Witam.
    Czy ktos posiada namiar na jakas sprawdzona firme od balustrad tarasowych z wypelnieniem szklanym?

    pozdrawiam
  9. szczukot Lider FORUM (min. 2800)
    szczukot Zarejestrowany: 29.02.2008 Posty: 4811
    Co do drogi to miałem na myśli tą :
    http://www.dobraszczecinska.pl/index...ego&Itemid=211

    Ale patrząc na położenie ulicy Łanowej to bym zerknał jednak na inne tematy :
    1) gdzieś tam w pobliżu chyba jakiś stodoły itp są z kozami (Zapach itp)
    2) Jeżeli kiedykolwiek powstanie, to czy nie będzie za blisko domu : http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=467101

    Fantom
  10. Zielony91 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Zielony91 Zarejestrowany: 15.06.2015 Posty: 11
    1) Co do tych kóz wybiorę się i jeszcze raz sprawdzę czy nie będą zbyt uciążliwe, lecz nie powinny być problemem. W którym dokładnie miejscu znajduje się ferma Kozi Gródek?

    2) Bardziej martwi mnie odwodnia zachodnia. Według mapy przebiegać ona będzie blisko działki. Fantom widziałem ze jesteś w temacie odnośnie tej inwestycji. Zdaje sobie sprawę ze jest ona odwlekana, ale czy powinna być ona powodem odpuszczenia działki w tych rejonach? Myślę że nie powinna ta droga powstać, ponieważ Police taniej będzie połączyć z S3 przy Goleniowie, tak wiec nasi włodarze raczej nie przeznaczą znaczących środków na budowę drogi przez Wołczkowo.
    3)Czy poważnym problemem są wysokie wody gruntowe, przy budowie domu bez podpiwniczenia? Czy jest to powód aby zrezygnować z działki?
    Drenaż załatwi problem z wodami?
  11. szczukot Lider FORUM (min. 2800)
    szczukot Zarejestrowany: 29.02.2008 Posty: 4811
    Osobiście bardzo bym chciał aby obwodnica zachodnia powstała, ale stawiam, że szansa to może z 10%. Kwestia kasy i blokujących ekologów.

    Fantom
  12. semiramida DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    semiramida Zarejestrowany: 11.05.2012 Posty: 540
    drenaż by załatwił problem jesli masz dokąd odprowadzić te wody. zazwyczaj to mało pomaga i trzeba dodatkowo coś nasypać na taki grunt
  13. madopro FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    madopro Zarejestrowany: 01.04.2014 Posty: 227
    @orlikus
    Jeżeli podbudowa i płyta zostały wykonane z godnie ze sztuką budowlaną, to można spróbować na tym zaprojektować coś innego.
    Przerabialiśmy kiedyś podobny temat - wiąże się to z pewnymi ograniczeniami (lub kosztami), ale jest wykonalne.
  14. studio45 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    studio45 Zarejestrowany: 06.02.2010 Posty: 34
    Witam , czy ma ktoś może oczyszczalnie biologiczną BioPura ?? Jakieś opinie sugestie ?? Będę wdzięczny )
  15. madopro FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    madopro Zarejestrowany: 01.04.2014 Posty: 227
    Witam,
    czy orientujecie się jak bardzo elastyczne cenowo są szczecińskie sklepy/hurtownie z płytkami, np. Hiper Glazur czy Ceramik?
    Idzie wywalczyć jakiś sensowny rabat?

    Dla przykładu - wybraliśmy jakieś tam ciekawe płytki, cena w szczecińskich sklepach taka jak sugerowana przez producenta - 68zł/mkw
    Na ceneo znaleźliśmy co najmniej 30 sklepów, w których te płytki idzie kupić aż o 1/3 taniej (43-45zł/mkw).
    W efekcie płytki do samej niedużej łazienki mogą nas kosztować albo 2500zł, albo 1700zł.
    Oczywiście w grę wchodzi tylko wysyłka, gdyż najbliższy z tych sklepów jest w Poznaniu.

    Idzie gdzieś u nas wywalczyć rabat podobnej wielkości?
  16. szczukot Lider FORUM (min. 2800)
    szczukot Zarejestrowany: 29.02.2008 Posty: 4811
    Ja częściowo kupowałem lokalnie, ale w sieci zawsze było taniej - łącznie z przesyłką.

    Fantom
  17. sturmowikwaw WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sturmowikwaw Zarejestrowany: 22.06.2015 Posty: 7
    Witam forumowiczow

    Jestem nowy na tym forum. Budujemy z zona dom na terenie PARKU BEZZRZECZE. W chwili obecnej wyszlismy ze stanu zero i powstaja juz sciany nosne.

    Powoli zbieram oferty na okna. Dostalem oferty od WINTECH, Framexu i Vetrexu. Cenowo oferty sa zblizone dlatego czcialbym zapytac forumowiczow czy maja jakies pozytywne lub negatywne doswiadczenia z tymi firmami.

    Za wszelakie uwagi z gory dziekuje
  18. Zielony91 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Zielony91 Zarejestrowany: 15.06.2015 Posty: 11
    Witam, potrzebuje wykonać badania geotechniczne. Jakie szczecińskie firmy polecacie? Macie jakieś doświadczenia z nimi związane?

    Lisek
  19. sturmowikwaw WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sturmowikwaw Zarejestrowany: 22.06.2015 Posty: 7
    Cytat Napisał Zielony91
    Witam, potrzebuje wykonać badania geotechniczne. Jakie szczecińskie firmy polecacie? Macie jakieś doświadczenia z nimi związane?

    Lisek
    N-GEO Michał Niedziółka,


    N-GEO Michał Niedziółka, Szczecin, N-GEO, Al. Bohaterów Warszawy, 34/35, tel. 484 38 40,

    Szybko i sprawnie, Zapacilem 800 PLN za trzy odwierty i 4 kopie operatu w listopadzie 2014
  20. Nasz Domek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nasz Domek Zarejestrowany: 14.06.2004 Posty: 347
    Witam
    Pewnie to już padło ale na dziś ponawiam zapytanie - poszukuję wykonawcy przyłącza kanalizacyjnego oczywiście z odbiorami.
    Będę wdzięczna za namiary.
    Ze swojej strony co już proponowałam mam do polecenia sprawdzonych:
    - wykonawcę stanu surowego ( górale)
    - kierownika budowy
    -tapicera

    Pozdrawiam
Pokaż wyniki od 77001 do 77020 z 77901