dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Szczecińska
  1. Slawek_K DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Slawek_K Zarejestrowany: 03.12.2009 Posty: 810
    Cytat Napisał caretilla Zobacz post
    Ktoś w poprzednik poście pisał o kryzysie i cenach w takim okresie.
    No co Wy, jaki kryzys???
    z fachowcami trzeba się umawiać na kilka miesięcy na przód a na tym na którym mi zależy wolny termin ma dopiero na październik.
    W kredytach tłok, w pozwoleniach na budowę jest WIELKA kolejka więc nie miejcie złudzeń że będziecie przebierać w fachowcach jak w ulęgałkach.
    Ja na razie nie zauważyłam aby było łatwiej i taniej. Acha, no i właśnie styropian podskoczył nieźle w górę.
    A jakie Wy macie wrażenie?
    ja już dawno powtarzam, że z tym kryzysem to jest jak z YETI - wszyscy o nim słyszeli ale nikt go nie widział...
  2. agata39 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agata39 Zarejestrowany: 20.11.2007 Posty: 530
    Cytat Napisał szczukot Zobacz post
    Wynika to z tego, ze 99 % robi w styro a nie welna.
    Ja bede robil tynk silikatowy lub silikonowy

    Fantom
    Dzięki szczukot za odpowiedź.
    Może ci co kładą wełnę nie udzielają się na forum.
  3. azalka DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    azalka Zarejestrowany: 05.04.2007 Posty: 968
    PRIMO:
    Planuje kolejna edycje listy wykonawcow max za dwa tygodnie, wszystkich, ktorzy jeszcze chcieliby sie dolozyc ze swoimi, prosze o przeslanie jak najszybciej opinii,
    Za dotychczasowe "przesylki" dziekuje w imieniu listowiczow

    -----
    Mysmy wyceniali nasz domeczek i ceny wahaja sie od 60 tys do 85 tys za stan surowy otwarty z dachem (poczynajac od zdjecia humusu, sprzet wykonawcy). Parterówka, mozna przyjac, ze wyceniali 150m2.
    Cena wykonawcza w naszym miescie za dobrego wykonawce 400-500PLN.
    Oczywiscie pisze tylko o robociznie!
  4. szczukot Lider FORUM (min. 2800)
    szczukot Zarejestrowany: 29.02.2008 Posty: 4811
    Cytat Napisał agata39 Zobacz post
    Dzięki szczukot za odpowiedź.
    Może ci co kładą wełnę nie udzielają się na forum.
    Wystarczy przejecha sie po budowach.
    Ja powiem tak : kojarze tylko JEDNA gdzie jest ocieplane welna. Pozostale setki ktore mijam maja styro (tak jak i ja)

    Fantom
  5. szczukot Lider FORUM (min. 2800)
    szczukot Zarejestrowany: 29.02.2008 Posty: 4811
    Pytanie : ile placiliscie za ostateczne pomiary dla geodety ? Czy cena 1400 zl to norma/duzo/malo ?

    Fantom
  6. Ronin_Namor SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Zarejestrowany: 28.04.2010 Posty: 18
    Cytat Napisał szczukot Zobacz post
    Pytanie : ile placiliscie za ostateczne pomiary dla geodety ? Czy cena 1400 zl to norma/duzo/malo ?

    Fantom
    Pomiary czy mapka do celów projektowych? Za mapkę + CD zapłaciłem 900 zł. Bardzo polecam Pana Piotra 606 471 147. Mnie też go polecali.
  7. barnich DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    barnich Zarejestrowany: 20.11.2007 Posty: 515
    Czy wiecie gdzie mogę kupić gazony (poza SCMB - 56 zł/szt. oraz Poz-brukiem- 23 zł/szt, ale wstrzymali produkcję). z góry dzięki za inf.
    pzdr Bartek
  8. kju FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kju Zarejestrowany: 19.07.2009 Posty: 199
    Cytat Napisał azalka Zobacz post
    PRIMO:
    Planuje kolejna edycje listy wykonawcow max za dwa tygodnie, wszystkich, ktorzy jeszcze chcieliby sie dolozyc ze swoimi, prosze o przeslanie jak najszybciej opinii,
    Za dotychczasowe "przesylki" dziekuje w imieniu listowiczow

    -----
    Mysmy wyceniali nasz domeczek i ceny wahaja sie od 60 tys do 85 tys za stan surowy otwarty z dachem (poczynajac od zdjecia humusu, sprzet wykonawcy). Parterówka, mozna przyjac, ze wyceniali 150m2.
    Cena wykonawcza w naszym miescie za dobrego wykonawce 400-500PLN.
    Oczywiscie pisze tylko o robociznie!
    Azalko, to widzę że moja wycena, nie całe 90tys nie jest jeszcze taka straczna, zważywszy że nasz dom ma 230 m2 ze sprzętem, kopaniem, szalunkami itp. Sprawdzeni i dobrzy fachowcy jakoś wysoko się cenią w naszym rejonie. Już myślałem by nie poszukac kogoś gdzieś na wschodzie Polski, wynająć im mieszkanko i zmieścić się w 50tys. Kiedy zamierzacie budować? Którą ekipę wybierzecie (chodzi mi o poziom cenowy)?
    pozdro
  9. szczukot Lider FORUM (min. 2800)
    szczukot Zarejestrowany: 29.02.2008 Posty: 4811
    Cytat Napisał barnich Zobacz post
    Czy wiecie gdzie mogę kupić gazony (poza SCMB - 56 zł/szt. oraz Poz-brukiem- 23 zł/szt, ale wstrzymali produkcję). z góry dzięki za inf.
    pzdr Bartek
    Tez szukalm. Z internetu mozna kupic i po 12 zl, ale transport to drugie tyle

    Fantom
  10. szczukot Lider FORUM (min. 2800)
    szczukot Zarejestrowany: 29.02.2008 Posty: 4811
    Cytat Napisał Ronin_Namor Zobacz post
    Pomiary czy mapka do celów projektowych? Za mapkę + CD zapłaciłem 900 zł. Bardzo polecam Pana Piotra 606 471 147. Mnie też go polecali.
    Chodzi mi o taki pomiar do pozwolenia na uzytkowanie. Czyli ten na koncu a nie poczatku.

    Fantom
  11. Ronin_Namor SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Zarejestrowany: 28.04.2010 Posty: 18
    Cytat Napisał szczukot Zobacz post
    Chodzi mi o takpi pomiar do pozwolenia na uzytkowanie. Czyli ten na koncu a nie poczatku.

    Fantom
    Prawdę powiedziawszy to nie jażę. Niemniej jeśli chodzi o pomiar nie "na początku" tzn że nie chodzi o to co napisałem. Pamiętam, że geodeta coś majstrował z moim obecnym domem w ramach przyjęcia inwestycji do OK, ale to już nie powinny być końcowe pieniądzę rzędu 1kilo. A może jam w błędzie i o to chodzi...?
  12. azalka DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    azalka Zarejestrowany: 05.04.2007 Posty: 968
    Cytat Napisał kju Zobacz post
    Azalko, to widzę że moja wycena, nie całe 90tys nie jest jeszcze taka straczna, zważywszy że nasz dom ma 230 m2 ze sprzętem, kopaniem, szalunkami itp. Sprawdzeni i dobrzy fachowcy jakoś wysoko się cenią w naszym rejonie. Już myślałem by nie poszukac kogoś gdzieś na wschodzie Polski, wynająć im mieszkanko i zmieścić się w 50tys. Kiedy zamierzacie budować? Którą ekipę wybierzecie (chodzi mi o poziom cenowy)?
    pozdro
    Też o tym myśleliśmy

    Czekam na decyzję w sprawie pracy męża, jeśli go nie oddelegują na lata poza Szczecin, to zaczynamy budować latem.
    Trzymajcie kciuki, bo baaardzo nie chcę wyjeżdżać...

    Co do ekip - pytaliśmy o oferty tylko dobre, solidne, sprawdzone i polecone firmy. Wolę nieco dopłacić, niż później wyrzucać papraków i płakać nad zniszczonym materiałem (oby tylko). Myślę, że suma sumarum wyjdzie taniej, a nerwów szkoda.
    Zdecydowaliśmy na ekipę za ok.60tys, nota bene przyjezdną, która została nam polecona niezależnie przez architekta, inspektora nadzoru i kierownika budowy (nie znają się) i miała najlepsze recenzje od ludzi, którym ufam. Śmieszne, bo myśleliśmy, ze akurat oni będą najdrożsi i nie będzie nas na nich stać, a bardzo chciałam, aby właśnie ta firma stawiała mój domek... To granica pieniążków, jakie przeznaczyłam na ten etap. Powyżej tej kwoty byliśmy gotowi ściągać kogoś "z Polski".
  13. barnich DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    barnich Zarejestrowany: 20.11.2007 Posty: 515
    Jak uważacie 60 zł za metr wykonania podmurówki pod płot to dobra cena ? (sama robocizna). Ile kosztuje teraz położenie polbruku? czy możecie polecić kogoś kto wykonuje przesła do płotów ogordzeń?
    pzdr Bartek
  14. barnich DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    barnich Zarejestrowany: 20.11.2007 Posty: 515
    Fantom- dowiedziałem się dzisiaj w Poz-bruku, że od soboty wznawiają produkcję gazonów, a nigdzie taniej nie znalazłem.
    Bartek
  15. tomcat79 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomcat79 Zarejestrowany: 13.05.2009 Posty: 69
    ja placilem 85zl robocizna + materiał, ogrodzenie z tzw prefabrykowanych betonowych podmurówek + słupki i siatka BETAFENCE
  16. A l e k SYMPATYK FORUM (min. 10)
    A l e k Zarejestrowany: 27.01.2006 Posty: 71
    Cytat Napisał szczukot Zobacz post
    Chodzi mi o taki pomiar do pozwolenia na uzytkowanie. Czyli ten na koncu a nie poczatku.

    Fantom
    Czesc Fantom.
    Ja płaciłem Panu Dwornikowi (jest na liscie) za dokumentację inwentaryzacyjną tysiąc złotych ale robiłem u niego kolejne etapy budowy. Jeśli jesteś pierwszy raz to zdaje się ma cenę 1100-1200 zl. Tak czy owak od Twojej ceny masz 200 stówki w kieszeni. Od razu mówię, ze trwa to troche. Najdluzej czeka sie na pieczątki w UM. W sumie cos kolo 1,5 miesiaca (mimo,ze pomiary chlopaki zrobili po ok tygodniu).

    Pozdrawiam
    Alek
  17. szczegol FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    szczegol Zarejestrowany: 18.09.2006 Posty: 113
    Witam

    Poszpachlowane, poszlifowane...czeka na kafelki. Wiec czy moglbym prosic na priv lub od razu na emalie: [email protected] namiary na ludzi ktorzy sie u Was sprawdzili w kwestii glazury? Bede wdzieczny.
    W razie czego mam solidna i rozsadna cenowa ekipe na gladzie. Jakby ktos chcial to niech sie odezwie.

    Pozdrawiam
  18. PRIAPOS SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PRIAPOS Zarejestrowany: 23.05.2010 Posty: 45
    Witam wszystkich!
    Chciałbym się przywitać jako nowy bywalec tejże grupy, choć faktycznie zamierzam stawiać dom w okolicach Szczecina to mam nadzieje, że będę mógł liczyć na dwukierunkową wymianę informacji.
    Pozdrawiam
  19. PRIAPOS SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PRIAPOS Zarejestrowany: 23.05.2010 Posty: 45
    Tak się składa, że zawodowo zajmuje się tematyką dociepleń, więc mogę pomóc, stąd w razie pytań zapraszam.


    Cytat Napisał agata39 Zobacz post
    Kurcze !
    Nikt nie pomoże
    No to pochwalcie się chociaż jakim tynkiem robiliście elewacje?
  20. szczukot Lider FORUM (min. 2800)
    szczukot Zarejestrowany: 29.02.2008 Posty: 4811
    Jezlei ktos potrzebuje, to mam na odsprzedanie dwie sztuki drzwi budowlnaych. Zrobily swoje przez ostatnie pol roku, a docelowe wlasnie zostaly wstawione. Sa to takie normalne stalowe drzwi+osciezrnice, kupione chyba w Castoramie za cos kolo 300 zl/szt. Dodac do tego moge dokupione wkladki jeszcze (tez cos kosztuja kolo 30 zl/szt). Ale to juz jak ktos potrzebuje, bo nawet ja juz nie mam kompletu kluczy do nich, a bezpieczniej kupic moze wlasne.
    Cena za komplet to powiedzmy 350 zl.
    Drzwi "stoja" w Dobrej

    Fantom
Pokaż wyniki od 67881 do 67900 z 77901