dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Szczecińska
  1. szczukot Lider FORUM (min. 2800)
    szczukot Zarejestrowany: 29.02.2008 Posty: 4811
    No ogólnie ok. Papa zgrzewalna, na to gruba flia budowalna, stryopian.
    Nie wiem tylko czemu tak kombinujesz z tymi warstwami. Dajesz normalnie 2 x 10 cm i tyle. Do tego na spinki mocuje się podłogówkę.
    Co do atestu papy, to nie wiem czy są takie które posiadają takowy do zastosowań wewnatrz pomieszczeń Więc można brać dowolną.

    Fantom
  2. krecik73 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krecik73 Zarejestrowany: 21.02.2005 Posty: 131
    Cytat Napisał szczukot
    No ogólnie ok. Papa zgrzewalna, na to gruba flia budowalna, stryopian.
    Nie wiem tylko czemu tak kombinujesz z tymi warstwami. Dajesz normalnie 2 x 10 cm i tyle. Do tego na spinki mocuje się podłogówkę.
    Co do atestu papy, to nie wiem czy są takie które posiadają takowy do zastosowań wewnatrz pomieszczeń Więc można brać dowolną.

    Fantom
    Co do papy to ile wiem firma ICOPAL ma swojej ofercie takową papę. Ale muszę to jeszcze sprawdzić (pewnie cena z kosmosu).
    Jeżeli chodzi o warstwy, to tak zaproponował posadzkarz. Wydaję się że mogłoby być 10 cm, 7 cm i na to 3 cm podkład pod ogrzewanie podłogowe. W sumie to bez znaczenia jeżeli chodzi o koszty, przy założeniu że jednak chcę montażu ogrzewania do styropianu systemowego o grubości 3 cm.
    Witek
  3. ArKaMa STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ArKaMa Zarejestrowany: 24.08.2006 Posty: 483
    Cytat Napisał krecik73
    Co do papy to ile wiem firma ICOPAL ma swojej ofercie takową papę. Ale muszę to jeszcze sprawdzić (pewnie cena z kosmosu).
    Jeżeli chodzi o warstwy, to tak zaproponował posadzkarz. Wydaję się że mogłoby być 10 cm, 7 cm i na to 3 cm podkład pod ogrzewanie podłogowe. W sumie to bez znaczenia jeżeli chodzi o koszty, przy założeniu że jednak chcę montażu ogrzewania do styropianu systemowego o grubości 3 cm.
    Witek
    MAm tak zrobione papa ICOPAL zgrzewana - pod ścianami ta sama papa, połączenie tez zgrzane. 24 cm styropianu 10+5+5+1+3.
    Ten jeden wydzedl przypadkiem
    Zależy kto kładzie styropian - pomysł posadzkarza ma zminimalizować straty na szparach. Układanie kolejnych warstw na krzyż.
  4. ArKaMa STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ArKaMa Zarejestrowany: 24.08.2006 Posty: 483
    A tak to wyglądało:
  5. ArKaMa STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ArKaMa Zarejestrowany: 24.08.2006 Posty: 483
    Potem tak:
  6. szczukot Lider FORUM (min. 2800)
    szczukot Zarejestrowany: 29.02.2008 Posty: 4811
    Cytat Napisał krecik73
    Co do papy to ile wiem firma ICOPAL ma swojej ofercie takową papę. Ale muszę to jeszcze sprawdzić (pewnie cena z kosmosu).
    Jeżeli chodzi o warstwy, to tak zaproponował posadzkarz. Wydaję się że mogłoby być 10 cm, 7 cm i na to 3 cm podkład pod ogrzewanie podłogowe. W sumie to bez znaczenia jeżeli chodzi o koszty, przy założeniu że jednak chcę montażu ogrzewania do styropianu systemowego o grubości 3 cm.
    Witek
    Wg mnie szkoda kasy i nic sie nie zyskuje kładąc styropian systemowy.
    dwie wartswy (na krzyż) styropinau 10 cm i na to folia aluminiowa i rury od razu. Duzo taniej i TAK SAMO.

    Fantom
  7. krecik73 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krecik73 Zarejestrowany: 21.02.2005 Posty: 131
    Cytat Napisał ArKaMa
    MAm tak zrobione papa ICOPAL zgrzewana - pod ścianami ta sama papa, połączenie tez zgrzane. 24 cm styropianu 10+5+5+1+3.
    Ten jeden wydzedl przypadkiem
    Zależy kto kładzie styropian - pomysł posadzkarza ma zminimalizować straty na szparach. Układanie kolejnych warstw na krzyż.
    Byłem przed chwilą na budowie. Posadzkarz (jeszcze nie wybrany, ale z nim rozmawiam) zaproponował, aby dać teraz papę. Jego cena z materiałem to ok 22 zł. Nie wiem co za papę wykorzystuję, ale na pewno nie jest to górna półka, tak w granicach 12 zł z metr. Natomiast papa ICOPAL FUNDAMENT 4,0 SZYBKI PROFI kosztuje za metr ok 30 zł. Nie wiem czy jest sens wybierać tak drogi produkt. Przy moich 120 metrach cena za zabezpieczenie posadzki papą w ofercie mojego posadzkarza wynosi łacznie 2640 zł, podczas gdy sama papa ICOPAL FUNDAMENT 4,0 SZYBKI PROFI kosztuje 3600. Tak więc z robocizną to było ok 5 tys.
    Witek
  8. aLien01 ELITA FORUM (min. 1000)
    aLien01 Zarejestrowany: 25.06.2006 Posty: 1343
    Krecik a musisz w ogóle kłaść papę? "Mokrą masz działkę"? Jeśli nie dał bym tylko 2x folię.
  9. krecik73 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krecik73 Zarejestrowany: 21.02.2005 Posty: 131
    Cytat Napisał aLien01
    Krecik a musisz w ogóle kłaść papę? "Mokrą masz działkę"? Jeśli nie dał bym tylko 2x folię.
    Raczej muszę, działka na glinie, wody sporo.
  10. aLien01 ELITA FORUM (min. 1000)
    aLien01 Zarejestrowany: 25.06.2006 Posty: 1343
    Pochwalę się, że wczoraj dostałem list z nadzoru budowlanego, że nie wnoszą sprzeciwu do zakończenia budowy. Tym samym moja druga w życiu przygoda z budową własnego domu zakończyła się. Muszę przyznać, że za drugim razem było łatwiej, milej. Mniej nerwów, lepiej można było przypilnować fachowców. Stwierdziłem, że mam chyba jeszcze siłę na kolejne dwie budowy
  11. ArKaMa STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ArKaMa Zarejestrowany: 24.08.2006 Posty: 483
    Cytat Napisał aLien01
    Pochwalę się, że wczoraj dostałem list z nadzoru budowlanego, że nie wnoszą sprzeciwu do zakończenia budowy. Tym samym moja druga w życiu przygoda z budową własnego domu zakończyła się. Muszę przyznać, że za drugim razem było łatwiej, milej. Mniej nerwów, lepiej można było przypilnować fachowców. Stwierdziłem, że mam chyba jeszcze siłę na kolejne dwie budowy
    Gratulacje.
    To jeszcze co najmniej jeden - dla siebie. (dla wroga, dla przyjaciela, dla siebie)
  12. fajna kobieta OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    fajna kobieta Zarejestrowany: 25.04.2009 Posty: 6410
    Cytat Napisał aLien01
    Pochwalę się, że wczoraj dostałem list z nadzoru budowlanego, że nie wnoszą sprzeciwu do zakończenia budowy. Tym samym moja druga w życiu przygoda z budową własnego domu zakończyła się. Muszę przyznać, że za drugim razem było łatwiej, milej. Mniej nerwów, lepiej można było przypilnować fachowców. Stwierdziłem, że mam chyba jeszcze siłę na kolejne dwie budowy
    Podziwiam....No i gratuluje oczywiście!!! Ja bym sie juz nie odważyła po raz drugi.Po całej przeprawie z pseudofachowcami drugiej budowie mowie stanowcze NIE!!!!!
  13. aLien01 ELITA FORUM (min. 1000)
    aLien01 Zarejestrowany: 25.06.2006 Posty: 1343
    Cytat Napisał ArKaMa
    Gratulacje.
    To jeszcze co najmniej jeden - dla siebie. (dla wroga, dla przyjaciela, dla siebie)
    Czwarty na emeryturę jakiś mały domek
  14. krecik73 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krecik73 Zarejestrowany: 21.02.2005 Posty: 131
    Cytat Napisał krecik73
    Byłem przed chwilą na budowie. Posadzkarz (jeszcze nie wybrany, ale z nim rozmawiam) zaproponował, aby dać teraz papę. Jego cena z materiałem to ok 22 zł. Nie wiem co za papę wykorzystuję, ale na pewno nie jest to górna półka, tak w granicach 12 zł z metr. Natomiast papa ICOPAL FUNDAMENT 4,0 SZYBKI PROFI kosztuje za metr ok 30 zł. Nie wiem czy jest sens wybierać tak drogi produkt. Przy moich 120 metrach cena za zabezpieczenie posadzki papą w ofercie mojego posadzkarza wynosi łacznie 2640 zł, podczas gdy sama papa ICOPAL FUNDAMENT 4,0 SZYBKI PROFI kosztuje 3600. Tak więc z robocizną to było ok 5 tys.
    Witek
    Przeprowadziłem rozmowę z kierownikiem budowy. Wykonawca od posadzek chciał kłaść papę teraz, jeszcze przed elektrykiem i tynkami. Wskazywał że wylewka jest czysta i robota będzie dobrze zrobiona. Ja miałem obawy że izolacja z papa zostanie rozjechana przez tynkarzy i innych specjalistów . Po rozmowie zostaje przy swoim starym planie. Najpierw okna, rolety, brama garażowo o raz jakieś drzwi tymczasowe budowlane. Potem elektryk (nie ma prawa wejść z przewodami w posadzki) i razem z nim gość od rekuperacji i być może hydraulik (przebicia otworów dla pionów). Po tej wesołej gromadce tynkarz, a dopiero po nim izolacja posadzek. Potem hydraulik rozprowadzi wodę, gaz, ogrzewanie podłogowe itp. Na końcu posadzkarz. I będzie prawie stan deweloperski w środku budynku, choć trzeba będzie jeszcze zrobić zabudowę poddasza nieużytkowanego. Potem jak starczy pieniędzy zabiorę się za wykończanie budynku i siebie
  15. ArKaMa STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ArKaMa Zarejestrowany: 24.08.2006 Posty: 483
    Cytat Napisał aLien01
    Czwarty na emeryturę jakiś mały domek
    Czwarty, mały poglądowy: po prawej jak powinno być, po lewej jak można zepsuć.
  16. krecik73 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krecik73 Zarejestrowany: 21.02.2005 Posty: 131
    Cytat Napisał ArKaMa
    Czwarty, mały poglądowy: po prawej jak powinno być, po lewej jak można zepsuć.
    Gratuluje serdecznie. Wybudować dwa domy. Ho ho ho.
    Ja buduje pierwszy i ciągle sobie powtarzam że to już ostatni.
    Witek
  17. krecik73 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krecik73 Zarejestrowany: 21.02.2005 Posty: 131
    Na dworze zima (dobrze że tak lekka) a ja jadę na budowę rozmawiać z kolejnym fachowcem od posadzek. Człowiek polecany na tym forum, zobaczymy co zaproponuje. Pozdrawiam
    Witek
  18. madopro FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    madopro Zarejestrowany: 01.04.2014 Posty: 227
    Witam.
    Czy mógłbym prosić o namiar na dobrego i niedrogiego tynkarza?
    Takiego co ma doświadczenie z Knaufem Diamantem i potrafi go zrobić na super-gładko.
    Robota w Goleniowie.
  19. PaniKasia FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    PaniKasia Zarejestrowany: 18.06.2013 Posty: 214
    Halo, halo czy grupa zapadła w sen zimowy? Gdzie jeszcze oprócz ciepłej chaty i proogrzewania warto dać do wyceny istalację c.o., sanitarną oraz rekuperację? Najwygodniej byłoby chyba aby wszystko kompleksowo wykonała jedna firma, z uwagi choćby na serwis i może jakiś rabat Znalazłam jeszcze firmę Zielone ciepło czy ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?
  20. blekowca ELITA FORUM (min. 1000)
    blekowca Zarejestrowany: 19.06.2012 Posty: 1573
    Z Zielonym Ciepłem fajnie mi się działa, pogadaj jeszcze z nimi tak nieoficjalnie - można tak szukać oszczędności.
Pokaż wyniki od 76861 do 76880 z 77901