dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Szczecińska
Strona 1 z 3896
  1. maksiu REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    maksiu Zarejestrowany: 19.07.2002 Posty: 12216
    na każdym zebraniu jest tak że ktoś pierwszy zabiera głos, dziekuje
    maksiu
    a
  2. Jasiu ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu Zarejestrowany: 23.07.2002 Posty: 2099
    To ja podpisuje liste obecności.

    BTW. Jakie rejony, jakie projekty i na jakim etapie jesteście ?
    (to tak żeby było o czym pogadać)

    My:
    Gmina Dobra
    Akacja II (Horyzont)
    Pozwolenie na budowę
  3. EWAR FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    EWAR Zarejestrowany: 24.07.2002 Posty: 127
    Ja też się podpisuję.
    Gmina Dobra
    Rodzinny Dom II / Stylowy Dom W-wa
    pozwolenie na budowę

    Pozdrawiam
  4. Jasiu ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu Zarejestrowany: 23.07.2002 Posty: 2099
    Ha !!!
    To będziemy (prawie) z jednej wsi.

    I widzę, że jesteśmy w tym samym miejscu.
    Masz zamiar w tym roku zacząć ?

    BTW. W gm.Dora mam już kilku znajomych, którzy kupili działki i zbierają siły ($$$) przed inwestycją. Za 2-3 lata w mieście nikt już nie zostanie ;o)
  5. maksiu REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    maksiu Zarejestrowany: 19.07.2002 Posty: 12216
    Cieszę się że coś drgnęło

    Zatem o sobie:

    Gmina: Stargard Szczeciński, Grzędzice
    projekt indywidualny
    projekt domu

    pozdrawiam
  6. agi FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agi Zarejestrowany: 30.06.2002 Posty: 118
    Witam!Jestem chyba najmniej zaawansowana z całego towarzystwa bo dopiero na etapie kupna działki i wyboru projektu domku. Budować zacznę się więc dopiero na wiosnę i zamierzam to zrobić w jeden sezon. Na razie optymizm mnie nie opuszcza. Choć sama słodycz czyli załatwianie wszystkich pozwoleń dopiero przede mną.Na dodatek chyba nie skorzystamy z usług upatrzonej firmy do stanu surowego, bo ostatecznie przerastają nasze mozliwości finanasowe. Może ktoś z Was ma taką niedrogą i solidną firmę do polecenia. Wchodzi w grę dopiero wiosna 2003, ale trzeba by się przymierzać do zaklepywania terminów.Pozdrowienia!AGI
  7. Jagho SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jagho Zarejestrowany: 26.07.2002 Posty: 24
    Witam wszystkich

    - Gmina Kołbaskowo
    - projekt Ksenia II (Archipelag)
    - mury parteru już stoją, dziś na budowę wjechały pustaki stropowe.

    Pozdrawiam
  8. agus SYMPATYK FORUM (min. 10)
    agus Zarejestrowany: 10.07.2002 Posty: 44
    Cześć!
    Szczecin, Bezrzecze, projekt indywidualny, stan surowy prawie zamknięty
  9. Jasiu ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu Zarejestrowany: 23.07.2002 Posty: 2099
    Do AGI

    To się spiesz - my kupiliśmy (a w zasadzie wybraliśmy) działkę równo rok temu. Załatwienie wszystkich formalności (notariusz, projekt, przyłącza, dokumentacje, itd...) zajęły nam prawie rok.

    Też myśleliśmy, że zaczniemy na wiosne (2002) ale dla urzędników minimalna jednostka czasu to miesiąc.

    Pozatym najpierw kup ziemie, a potem szukaj projektu - bryła budynku i rozplanowanie pomieszczeń zależą od kształtu działki i orientacji w stosunku do stron świata.

    A jeśli chcesz stawiać w jeden sezon to musisz zacząć bardzo wcześnie (luty-marzec) albo wybierać suchsze technologie - budynek przed zamknięciem musi przeschnąć 1-2 m-ce, a i po tynkowaniu i wylewkach trzeba odczekać.

    Co do ekipy niech się wypowiedzą ci co już coś postawili, ja nie mogę jeszcze nikogo polecić (...idźcie i budujcie, a ekipę po owocach ich poznacie...)

    PS. A słyszeliście o obwodnicy zachodniej ? Mają ją postawić w 2005-2006. Z Kołbaskowa do Goleniowa (przez Dołuje i Police) będzie dwupasmówka - ma tędy lecieć cały ruch do Polic i nad morze (z TIR'ami włącznie). Mam się to nie bardzo podoba - wolałbym, żeby te tereny zostały na uboczu
  10. agi FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agi Zarejestrowany: 30.06.2002 Posty: 118
    Jasiu! Nieco zburzyłeś mój spokój, ale nadal wierzę, że damy radę.Na naszą korzyść przemawia to że działka jest już praktycznie upatrzona i uzbrojona a tranzakcja będzie realizowana we wrześniu.Dlatego mogłam się zabrać za szukanie projektu, który już chyba znalazłam -LMP 90, mały domek po przeróbkach niecałe 100m2 użytkowej. Oczywiście zawsze moze coś pojść nie tak ale dlatego "ku pokrzepieniu" podłaczyłam się do Forum.
  11. Jagho SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jagho Zarejestrowany: 26.07.2002 Posty: 24
    On 2002-08-08 09:31, Jasiu wrote:

    PS. A słyszeliście o obwodnicy zachodniej ? Mają ją postawić w 2005-2006. Z Kołbaskowa do Goleniowa (przez Dołuje i Police) będzie dwupasmówka - ma tędy lecieć cały ruch do Polic i nad morze (z TIR'ami włącznie). Mam się to nie bardzo podoba - wolałbym, żeby te tereny zostały na uboczu

    Pewne dane na ten temat oraz mapkę (kompletnie nieczytelną) znaleźć można na: http://www.szczecin.pl/aktualne/komu.../2002/0510.htm

    Pozdrowienia
  12. EWAR FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    EWAR Zarejestrowany: 24.07.2002 Posty: 127
    A ja mam działkę w Dołujach . Agi optymizmu tylko pozazdrościć. Ja kupiłam działkę we wrześniu 2001 i do tej pory czekam na pozwolenie. Może na wiosnę przyszłego roku uda mi się rozpocząć budowę.
  13. Jasiu ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu Zarejestrowany: 23.07.2002 Posty: 2099
    Mapka nie tylko jest nieczytelna ale i nieaktualna (2 dni temu w urzędzie marszałkowskim dostałem aktualną kopie).

    Chodzi o to, że kupowałem sobie ziemię na zadupiu, a teraz się okazuje, że kilkaset metrów od domu będę miał drogę szybkiego ruchu.

    W dodatku ta droga plus niepokazana na mapce obwodnica kolejowa z całą pewnością przyczynią się do degradacji pięknego kompleksu leśnego. Jakby ktoś wiedział gdzie trzeba podłożyć bombę żeby tego paskudztwa nie budowali to ja poproszę o namiary
  14. Jasiu ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu Zarejestrowany: 23.07.2002 Posty: 2099
    Do EWAR

    Już nie przesadzaj - zostało ci tylko pozwolenie i możesz wbijać łopatę w ziemię. Pomyśl czy nie lepiej by było w tym roku pociągnąc stan surowy otwarty (na to potrzeba 2 m-ce), dać chałupie przeschnąć do lutego (w Szczecinie zimy są symboliczne), a wczesną wiosną wziąć się za stolarkę, instalacje i wykończenie - przy odrobinie szczęścia na wielkanoc będziesz w Domu ;o)
  15. Jagho SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jagho Zarejestrowany: 26.07.2002 Posty: 24
    Do Jasia,

    Jeżeli masz skaner to czy możesz przesłać mi skan tej mapki na [email protected] ??

    Pozdrówka
  16. Jasiu ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu Zarejestrowany: 23.07.2002 Posty: 2099
    Mam - ale tylko mały fragment (ten co mnie interesował - mapa jest w dużej skali) - na granicy gm.Dobra i Police (koło Bartoszewa). Z tego co mi wiadomo gmina Kołbaskowo i Police jest już po uzgodneniach i plany są zatwierdzone. Gmina Dobra Szczecińska jeszcze nie przesłała planów do uzgodnień i ten fragment uległ (ulega) małym zmianom.
    Jeśli interesuje cię ten kawałek to mogę przeskanować, Jak potrzebujesz inny to skontaktuj się z urzędem marszałkowskim woj.zachodniopomorskiego - nie robią problemów - telefony znajdziesz na ich stronach.
  17. Jagho SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jagho Zarejestrowany: 26.07.2002 Posty: 24
    W takim razie będę się musiał rzeczywiście pofatygować do urzędu. Dzięki za informacje.
  18. rafxxww WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rafxxww Zarejestrowany: 10.08.2002 Posty: 3
    A wiec budowa w gminie Goleniow - projekt Bonifacy z Archetonu. Prosze was wymiane pogladow i doswiadczen - z czego budujecie -mury(czy ktos buduje z Optiroca - Optiblok?), jakie kominy, stropy, co na dach blacha czy dachowka no i jakie daliscie rade wynegocjowac upusty. Czekam niecierpliwie.
  19. Jasiu ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu Zarejestrowany: 23.07.2002 Posty: 2099
    Po przemęczeniu wszystkiego (miałem na to prawie rok) wybrałem ostatecznie najprostrze materiały:

    * fundament z bloczków
    * ściany dwuwarstwowe z betonu komórkowego
    * strop terriva
    * dach z dachówki cementowej

    Każdy wybór to kompromis i wymagałby dłuższego omówienia, ale generalnie (IMHO) takie zestawienie daje najlepszy współczynnik jakość/cena.

    Co do upustów to wszystko zależy od wielu rzeczy. Co ci po tanim składzie jak jest daleko i transport będzie kosztowny. Ogólne zalecenia są takie:

    1. Przygotuj spobie listę podstawowych materiałów z których chcesz budować (przekonsultuj ją ze swoim kierownikiem budowy), a których wartośc jest ważąca (np.: takie na które wydasz więcej niż 2 tys.)

    2. Odwiedź kilka najbliższych składów i rozdawaj swój spis z prośbą o ofertę cenową - "na dzień dobry" dostaniesz przeważnie 10-20% upustu (zależy od materiału).

    3. Po zebraniu kilku ofert wybierz finalistów i wróć do nich ze swoimi listami - możesz je im pokazać - każdy będzie się starał ciebie zatrzymać więc coś tam jeszcze odpuści, może nie z ceny ale dołoży transport gratis, albo jakieś dodatki.

    4. Unikaj zajeżdżania dobrym samochodem w garniturze.

    5. Targuj się nawet jak ci się cena podoba.

    6. W większych składach możesz kupić więcej na raz (mniej biegania) i sumarycznie możesz dostać lepsze ceny. W mniejszych są bardzej elastyczni.

    7. Możesz wysłać żonę w misji "blondynka" - moja małżowina w kwestii papierów tą metodą dokonała cudów ;o)
  20. rafxxww WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rafxxww Zarejestrowany: 10.08.2002 Posty: 3
    dzięki bardzo za rady!!!!!!! Sprobuje tego w kilku skladach budowlanych.
    Rafal ze Szczecina
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 77901
Strona 1 z 3896