dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Szczecińska
  1. fergson SYMPATYK FORUM (min. 10)
    fergson Zarejestrowany: 14.04.2011 Posty: 85
    Cytat Napisał Tomek_Police
    Od niecałych dwóch tygodni mam włączony już kocioł. Ustawione 20,5* całą dobę ze względu na podłogówkę, piec skręcony na minimum i zużycie 6m3 gazu na dobę. Parterówka 240m2 po posadzce, ale tylko ok 200m2 jest ogrzewane po podłogówce bo w garażu jest kaloryfer z termostatem ustawionym na 2 (ok 10*). A jak tam u Was?
    Kocioł włączyłem dwa tygodnie temu. Ustawiłem 30 całą dobę. Wytrzymałem pierwsze 48 godzin Parówka ! Później stopniowo zacząłem zniżać w dół 27, 25, 23, 22, 21, 22, 21, 21, 20, 19,5. O zużyciu gazu się nie wypowiadam. Chata jest nowa, nie zamieszkiwana wcześniej, pierwszy sezon. O rachunkach pomyślę na wiosnę. Nie wiem jak liczyć budynek z garażem, bez ale powiedzmy 200 m2. Podłogówka po całości dwa kalafiory w garażu
  2. Macek17 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Macek17 Zarejestrowany: 28.01.2008 Posty: 16
    Witam serdecznie wszystkich na forum,

    Jestem nowy (dawno zarejestrowany) lecz do tej pory mało aktywny ze względu na to, ze ta moja ''przygoda'' z budowa własnego domu jest ciągle z pewnych względów przesuwana w czasie .
    Z góry więc proszę o zrozumienie jeśli coś tam będzie nie tak.
    Noszę się z zamiarem budowy na Bezrzeczu (okolice Doliny Słońca).
    Dom parterowy z użytkowym poddaszem - ok. 250m.
    Dołączyłem do grupy w celu uzyskania informacji jak również dzielenia się nimi w trakcie trwania budowy.
    Powiem szczerze, ze cale to przewieziecie (budowa) mnie trochę przeraza i mam nadzieje, ze przy waszej pomocy będzie mi trochę łatwiej przez to wszystko przejść.
    Na razie mamy ''na oku'' projekt gotowy (firma z Warszawy), zakup w grudniu 2013, ale czeka nas adaptacja (zmiany) u architekta w Szczecinie (bo chyba tak będzie najlepiej - na odległość ustalanie szczegółów jakoś mi się nie widzi).
    Chce wykorzystać zimę na załatwienie wszystkich formalności i znalezienia jakieś solidnej (w miarę taniej) ekipy do realizacji tego przedsięwzięcia.
    Jestem pod wrażeniem aktywności i fachowości wypowiedzi niektórych członków grupy - pełen szacun.

    Jeszcze raz serdecznie wszystkich pozdrawiam
  3. fajna kobieta OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    fajna kobieta Zarejestrowany: 25.04.2009 Posty: 6410
    Witamy witamy i służymy pomocą.
  4. Kasieńka i Piotr STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kasieńka i Piotr Zarejestrowany: 29.08.2010 Posty: 497
    Witamy w gronie
  5. Macek17 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Macek17 Zarejestrowany: 28.01.2008 Posty: 16
    Dzięki za przywitanie .
    Zapewne te problemy, które będę tu poruszał na początku, macie już dawno za sobą.
    Szczerze mówiąc ten gotowy projekt, co go sobie upatrzyłem jest już drugim, który zamierzam zrealizować (jak widać podchodzę do sprawy jak do jeża).
    Pierwszy był indywidualny z działalnością i dość dużym metrażem (jak się później okazało zbyt dużym, by to zrealizować w krótkim czasie).
    Poszło na to sporo kasy - projekt super (biuro architektoniczne też, ale dość drogie), jeszcze ważne pozwolenie na budowę, ale co z tego jak nie da się zrealizować.
    Teraz ze względu na koszty zdecydowałem się na gotowca (domek już tylko dla siebie - bez działalności), ale nie wiem, czy adaptacja (będzie trochę zmian) nie będzie zbliżona do kosztów projektu indywidualnego - wiec znów dylemat.
    Czy znacie kogoś solidnego, kto robi takie adaptacje w miarę rozsądnych cenach i jest godny polecenia.
    Z góry dziękuje za radę.
  6. źrebak SYMPATYK FORUM (min. 10)
    źrebak Zarejestrowany: 29.12.2007 Posty: 99
    Hej,

    czy stosował ktoś do ocieplenia fundamentów płyty URSA XPS, ew. gdzie najtaniej dostać takie w Szczecinie?

    pozdr
  7. Kasieńka i Piotr STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kasieńka i Piotr Zarejestrowany: 29.08.2010 Posty: 497
    Cytat Napisał Macek17
    Teraz ze względu na koszty zdecydowałem się na gotowca (domek już tylko dla siebie - bez działalności), ale nie wiem, czy adaptacja (będzie trochę zmian) nie będzie zbliżona do kosztów projektu indywidualnego - wiec znów dylemat.
    My też chcieliśmy robić projekt indywidualny z braku gotowych dostosowanych do naszych potrzeb. Ale szukaliśmy wytrwale i tak minęły 3 lata i znaleźliśmy. Z gotowca wywaliłem wszystkie połaciówki, zlikwidowałem jeden taras a drzwi tarasowe zastępując normalnym oknem, dołożyłem okno w garażu i podniosłem ściankę kolankową. Szukaj, pewnie jest gdzieś Twój domek
  8. Macek17 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Macek17 Zarejestrowany: 28.01.2008 Posty: 16
    Cytat Napisał Kasieńka i Piotr
    Szukaj, pewnie jest gdzieś Twój domek
    Praktycznie projekt mam już wybrany (JM studio z Warszawy).Kwestia tego, że będzie trochę przeróbek (na co autor wyraża zgodę).
    Chodzi tylko o to jaka, jest relacja cen gotowego projektu z przeróbkami a indywidualnego - czy ta różnica jest relatywnie duża. Zdaje sobie sprawę, że zależy to również od ilości i zakresu zmian, ale wiem też, że ceny tej samej pracy u różnych architektów czasem znacząco się różnią, stąd to pytanie o architekta z okolicy.
    A czy Wy na na tym etapie porównywaliście koszty (bo też mieliście w planach indywidualny) i co przeważyło za gotowcem???
    Jak procentowo te przeróbki podrożyły Wasz projekt (mowa o cenie bazowej kupna projektu bez żadnych zmian)?
    Ten mój kosztuje 3500zł i ciekaw jestem ile finalnie będę musiał za niego zapłacić zanim zacznę budowę (być może 2 tyle ).
  9. fajna kobieta OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    fajna kobieta Zarejestrowany: 25.04.2009 Posty: 6410
    Pamiętaj ze nie wszystkie zmiany musisz zgłaszać architektowi.Istotne zmiany konstrukcyjne tak a resztę wystarczy kierownikowi.My niestety przed rozpoczęciem budowy jeszcze tego nie wiedzieliśmy i zgłosiliśmy wszystko jak leci architektce.Kosztowalo nas to około 9 tys.
  10. szczukot Lider FORUM (min. 2800)
    szczukot Zarejestrowany: 29.02.2008 Posty: 4811
    To podaj wszystkim kto to byl - bo to naciagaczka.
    Powinna Was o tym poinformowac.

    Fantom
  11. q-bis ELITA FORUM (min. 1000)
    q-bis Zarejestrowany: 10.02.2008 Posty: 1951
    Macek17 - poszperaj trochę kilka stron wcześniej bo chyba ten temat przerabialiśmy niedawno ( nie po raz pierwszy zresztą .
    Zdecydowanie szukaj projektu który będzie maksymalnie dostosowany. Tego jest tysiące. Lepiej poświęcić czas teraz, zwłaszcza, że już raz podjąłeś złą decyzję. Dobierz taki prawie dla Ciebie a potem zmiany niech wprowadzi kierownik budowy - którego zdecydowanie powinieneś mieć. (lub inspektor nadzoru jeśli kierownik jest z firmy budującej, ale takich mają tylko większe firmy a nam najczęściej budują te małe...)
    Teraz takie ceny za gotowca ? Kilka lat temu płaciłem coś koło 1,5 K... ale chyba trafiłeś - adaptacja to drugie tyle...jeśli liczyć z branżystami i jakimiś zmianami...
  12. Macek17 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Macek17 Zarejestrowany: 28.01.2008 Posty: 16
    fajna kobieta i q-bis - dzięki za rady . Faktycznie te drobne zmiany (których jest większość) może zrobić kierownik budowy - zwrócę na to uwagę podczas robienia adaptacji. Po powrocie do kraju jeszcze poszperam tutaj na forum skoro ten temat był już wałkowany - zawsze coś ciekawego można wyczytać (na razie niestety do netu nie zawsze mam dostęp, ale od połowy grudnia już tak, więc ostro się za to wezmę) .
    Niestety, na razie nikt na forum nie zna architekta, którego mógłby z ''ręką na sercu'' polecić, wiec będę musiał trochę pobiegać i metodą prób i błędów sam coś znaleźć. Jak nie będzie alternatywy to ostatecznie skorzystam z tej samej pracowni, która robiła mi ten projekt indywidualny (fakt, że bardzo dobra i renomowana, ale dość kosztowna).
    jeszcze raz wielkie dzięki.
  13. sebcioc55 ELITA FORUM (min. 1000)
    sebcioc55 Zarejestrowany: 29.03.2013 Posty: 2191
    Witam,
    chciałem się przywitać Jestem na forum już od jakiegośczasu i do tej pory tylko chłonąłem zawartą tutaj wiedzę.
    Obecnie czekam na decyzję o warunkach zabudowy i na wiosnę zamierzam się budować pod Nowogardem.
    Projekt to Duris 3 z biura projektowego Domena. Zastanawiam się mocno nad postawieniem budynku na płycie fundamentowej, czy ktoś z was może w okolicy ma takie rozwiązanie lub je planuje/realizuje ?

    Pozdrawiam
  14. q-bis ELITA FORUM (min. 1000)
    q-bis Zarejestrowany: 10.02.2008 Posty: 1951
    Cytat Napisał Macek17
    fajna kobieta i q-bis - dzięki za rady . Faktycznie te drobne zmiany (których jest większość) może zrobić kierownik budowy - zwrócę na to uwagę podczas robienia adaptacji. Po powrocie do kraju jeszcze poszperam tutaj na forum skoro ten temat był już wałkowany - zawsze coś ciekawego można wyczytać (na razie niestety do netu nie zawsze mam dostęp, ale od połowy grudnia już tak, więc ostro się za to wezmę) .
    Niestety, na razie nikt na forum nie zna architekta, którego mógłby z ''ręką na sercu'' polecić, wiec będę musiał trochę pobiegać i metodą prób i błędów sam coś znaleźć. Jak nie będzie alternatywy to ostatecznie skorzystam z tej samej pracowni, która robiła mi ten projekt indywidualny (fakt, że bardzo dobra i renomowana, ale dość kosztowna).
    jeszcze raz wielkie dzięki.
    Na Bezrzeczu mieszka (a przynajmniej mieszkał kiedy ja się budowałem) Jan Pruński, architekt który mi robił adaptację. Tel 501032648.
  15. fajna kobieta OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    fajna kobieta Zarejestrowany: 25.04.2009 Posty: 6410
    sebcioc55mój stoi na płycie ale niestety nie w Twojej okolicy...
  16. BiG35 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    BiG35 Zarejestrowany: 15.09.2010 Posty: 321
    Cytat Napisał Tomek_Police
    Od niecałych dwóch tygodni mam włączony już kocioł. Ustawione 20,5* całą dobę ze względu na podłogówkę, piec skręcony na minimum i zużycie 6m3 gazu na dobę. Parterówka 240m2 po posadzce, ale tylko ok 200m2 jest ogrzewane po podłogówce bo w garażu jest kaloryfer z termostatem ustawionym na 2 (ok 10*). A jak tam u Was?
    Ja już grzeję trzeci sezon. Dom ok. 240m2 bez garażu z ogrzewaniem podłogowym, średnie zyżycie ok 15m3 dziennie w zależności od pogody.
  17. sebcioc55 ELITA FORUM (min. 1000)
    sebcioc55 Zarejestrowany: 29.03.2013 Posty: 2191
    Cytat Napisał fajna kobieta
    sebcioc55mój stoi na płycie ale niestety nie w Twojej okolicy...
    gdzie dokładnie, z chęcią bym podjechał i obejrzał i pogadał chyba że to baaardzo daleko.
  18. Zieleniewo SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Zieleniewo Zarejestrowany: 06.03.2013 Posty: 34
    instalował KTOŚ z forumowiczów lub słyszał co nie co o firmie Agico z ul. Miłej http://www.agico.com.pl/ ? Robiłem wyceny okien w kilku firmach, i muszę podjąć decyzję, a akurat ta nie obiła się wcześniej o uszy
  19. gosia@ Lider FORUM (min. 2800)
    gosia@ Zarejestrowany: 22.11.2004 Posty: 3846
    Cytat Napisał Zieleniewo
    instalował KTOŚ z forumowiczów lub słyszał co nie co o firmie Agico z ul. Miłej http://www.agico.com.pl/ ? Robiłem wyceny okien w kilku firmach, i muszę podjąć decyzję, a akurat ta nie obiła się wcześniej o uszy
    Nie, z tego co kojarzę. Ja robiłam w M&S na Gdańskiej Fajna Kobieta też, polecam cenowo i jezeli chodzi o montaz

  20. lekrol SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lekrol Zarejestrowany: 10.04.2009 Posty: 37
    Cytat Napisał Macek17
    fajna kobieta i q-bis - dzięki za rady . Faktycznie te drobne zmiany (których jest większość) może zrobić kierownik budowy - zwrócę na to uwagę podczas robienia adaptacji. Po powrocie do kraju jeszcze poszperam tutaj na forum skoro ten temat był już wałkowany - zawsze coś ciekawego można wyczytać (na razie niestety do netu nie zawsze mam dostęp, ale od połowy grudnia już tak, więc ostro się za to wezmę) .
    Niestety, na razie nikt na forum nie zna architekta, którego mógłby z ''ręką na sercu'' polecić, wiec będę musiał trochę pobiegać i metodą prób i błędów sam coś znaleźć. Jak nie będzie alternatywy to ostatecznie skorzystam z tej samej pracowni, która robiła mi ten projekt indywidualny (fakt, że bardzo dobra i renomowana, ale dość kosztowna).
    jeszcze raz wielkie dzięki.
    Witam
    Adaptacje mojego domu robił mi pan Rossa z Gryfina zapłaciłem mu 2000zł. Trochę trzeba go pilnować z terminami ale ogólnie może być - jeśli się weźmie pod uwagę cenę.
Pokaż wyniki od 75861 do 75880 z 77901