dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Szczecińska
  1. PaniKasia FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    PaniKasia Zarejestrowany: 18.06.2013 Posty: 214
    macintoo, nie znam tej firmy z Pucic, nam całą instalację wodkan, reku, pompa ciepła robi Ciepła chata, z jakim skutkiem okaże się po jakimś czasie dlatego na razie powstrzymam się od opinii, natomiast co do reku to sporo komplementów zbiera firma wioldar z gorzowa, może u nich też wyceń-mi wycenili drożej niż ciepła chata i trochę bałam się brać firmę z spoza Szczecina z uwagi na serwis itp.

    Pytanko mam, gdzie zamawialiście parapety, blaty z granitu. Podobno w Jasienicy jest duży wybór, nie chciałabym trafić na chiński zamiennik
  2. krecik73 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krecik73 Zarejestrowany: 21.02.2005 Posty: 131
    Ja mam wentylację od firmy Wioldar z Gorzowa. Nie będę oceniał wykonania bo narazi mam zamontowane kanały wentylacyjne, w listopadzie jak dom już będzie na ukończeniu zamontuje rekuperator. Sama montaż był bezproblemowy, umówili się na konkretnuy dzień i w dwa dni zrobili swoją robotę. Kontakt sprawny i szybki telefonicznie lub email.
    Całą resztę instalacji wykonał mi pan Jacek. Robi sam, może nie szybko ale dokładnie i drobiazgowo. Jak się ostatecznie sprawuje dowiem się wstepnie za kilka dni bo właśnie podłączyli mi gaz, więc można włączyć kocioł i grzać podłogówkę.
  3. macintoo SYMPATYK FORUM (min. 10)
    macintoo Zarejestrowany: 16.09.2013 Posty: 11
    Cytat Napisał PaniKasia
    Pytanko mam, gdzie zamawialiście parapety, blaty z granitu. Podobno w Jasienicy jest duży wybór, nie chciałabym trafić na chiński zamiennik
    No niestety nie pomogę. My jeszcze do wykańczania daleko a i tak parapety zewnętrzne będą z blachy tytan–cynk a wewnętrznych nie będzie. Dom z drewna, ściana dość cienka i w zasadzie parapetu nie będzie. Przykro mi.
  4. Sabat FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Sabat Zarejestrowany: 12.07.2015 Posty: 155
    Witajcie
    Może ktoś polecić firmę do wykonania przyłącza kanalizacyjnego?
    Czy zostaje Zwik?
  5. PaniKasia FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    PaniKasia Zarejestrowany: 18.06.2013 Posty: 214
    Sabat, ja robiłam przyłącze wody przez Zwik i wyszło taniej niż polecony fachman, który ewidentnie szukał jelenia. Wyceń u prywaciarza i w Zwiku bo możesz się mile zaskoczyć, a i z odbiorem nie będzie żadnych problemów.
    Ponawiam pytanie odnośnie blatów i parapetów z kamienia. Gdzie nie natknę się na chińszczyznę?
  6. q-bis ELITA FORUM (min. 1000)
    q-bis Zarejestrowany: 10.02.2008 Posty: 1951
    Cytat Napisał PaniKasia
    Sabat, ja robiłam przyłącze wody przez Zwik i wyszło taniej niż polecony fachman, który ewidentnie szukał jelenia. Wyceń u prywaciarza i w Zwiku bo możesz się mile zaskoczyć, a i z odbiorem nie będzie żadnych problemów.
    Ponawiam pytanie odnośnie blatów i parapetów z kamienia. Gdzie nie natknę się na chińszczyznę?
    Może tutaj
    http://chinskigranit.pl/

    Linkuję trochę żartem, ale przecież to stwierdzenie "chińszczyzna"ma pejoratywne znaczenie bo wiadomo - jakość i podróby. Chociaż i to nie do końca prawda bo robią też rzeczy b. wysokiej jakości ale ich nie widzimy bo są komponentami np. naszych urządzeń, aut itp.
    Ale w wypadku kamienia to chyba się nie sprawdza - czy ich granit jest gorszy od polskiego albo na odwrót... nie jestem przekonany. Pomijając oczywiście gust itp to kamieni z tego kraju masa i są też naprawdę ładne.
    Osobiście mam dębowe - i blaty i parapety
  7. blekowca ELITA FORUM (min. 1000)
    blekowca Zarejestrowany: 19.06.2012 Posty: 1573
    Cytat Napisał Sabat
    Witajcie
    Może ktoś polecić firmę do wykonania przyłącza kanalizacyjnego?
    Czy zostaje Zwik?
    Mi przyłącz wody robił człowiek polecony przez kierbuda, cenowo było OK, do jakości też póki co zastrzeżeń brak.
    Zapomniałem imienia dzwoń pod telefon 501 103 843.
  8. TycjanJ SYMPATYK FORUM (min. 10)
    TycjanJ Zarejestrowany: 21.04.2015 Posty: 32
    witam,
    poszukuje chętną osobę na wspólny zakup styropianu na elewacje, Termo Organika Termonium Plus Fasada - 196 zł m3. Minimum zamówieniowe to 30m3 a ja potrzebuje ok 24m3. Chetnych prosze o wiadomość na priv.

    chyba że ktoś ma dobre namiary na styropian tej firmy ablo KNAUF Therm EXPERT XTherm też proszę o kontakt.
  9. grzesiu26 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grzesiu26 Zarejestrowany: 06.05.2013 Posty: 15
    Jakby ktoś polecił kogoś od pieca gazowego kondensacyjnego i podłogówki....
    Byłoby miło... Z góry dzięki !
  10. q-bis ELITA FORUM (min. 1000)
    q-bis Zarejestrowany: 10.02.2008 Posty: 1951
    Cytat Napisał grzesiu26
    Jakby ktoś polecił kogoś od pieca gazowego kondensacyjnego i podłogówki....
    Byłoby miło... Z góry dzięki !
    Krzysztof Bergiel. Tel. 602 289 329
  11. PaniKasia FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    PaniKasia Zarejestrowany: 18.06.2013 Posty: 214
    Cytat Napisał q-bis
    Może tutaj
    http://chinskigranit.pl/

    Linkuję trochę żartem, ale przecież to stwierdzenie "chińszczyzna"ma pejoratywne znaczenie bo wiadomo - jakość i podróby. Chociaż i to nie do końca prawda bo robią też rzeczy b. wysokiej jakości ale ich nie widzimy bo są komponentami np. naszych urządzeń, aut itp.
    Ale w wypadku kamienia to chyba się nie sprawdza - czy ich granit jest gorszy od polskiego albo na odwrót... nie jestem przekonany. Pomijając oczywiście gust itp to kamieni z tego kraju masa i są też naprawdę ładne.
    Osobiście mam dębowe - i blaty i parapety
    Nie twierdzę, że wszystko co chińskie jest be, ale akurat zewnetrzne parapety wolałabym mieć porządne o chińskich krążą złe opinie i boje się zaryzykować. Do wnętrz pewnie też wybierzemy drewniane.
  12. ap_mirek WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ap_mirek Zarejestrowany: 12.05.2004 Posty: 6
    Dzień dobry,
    Przeszukałem większość wpisów grupy szczecińskiej ale nie trafiłem na przypadek podobny do mojego.

    Mieszkam w szeregowcu w którym przed domem stoja sobie szafka gazowa i elektryczna. Zostały tak niefortunnie (żeby nie powiedzieć specjalnie ) umieszczone, że utrudniają wyjazd z garażu oraz otwieranie drzwi w samochodzie stojącym w świetle tegoż garażu.
    Oczywiście po latach mieszkania się do tego przyzwycziliśmy ale chcemy zmienić polbruk przed domem, więc naturalnie pomyśleliśmy o "uporządkowaniu" również tych dwóch "elementów krajobrazu".
    Szafka gazowa powinna trafic na ścianę domu a "słupek" elektryczny w jeden z rogów (koło żywopłotu)
    Z tego co się do tej pory zorientowałem obie operacje wymagają zgody PGNiG i ENEA co jest oczywiste.

    Moje pytanie jest następujące.

    Czy znacie i możecie polecić firmę(firmy), który zajęły by się (zgodnie z obowiązującymi regulacjami) przesunięciem obu szafek i położeniem na koniec polbruku na całości? Chodzi mi o wykonanie tego kompleksowo a nie osobno ekipie od "gazu", ekipie od "prądu" i brukarzowi. O ile oczywiście jest to wykonalne w taki sposób.

    Dziękuję i pozdrawiam
    Mirek
  13. fajna kobieta OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    fajna kobieta Zarejestrowany: 25.04.2009 Posty: 6410
    Cytat Napisał PaniKasia
    Sabat, ja robiłam przyłącze wody przez Zwik i wyszło taniej niż polecony fachman, który ewidentnie szukał jelenia. Wyceń u prywaciarza i w Zwiku bo możesz się mile zaskoczyć, a i z odbiorem nie będzie żadnych problemów.
    Ponawiam pytanie odnośnie blatów i parapetów z kamienia. Gdzie nie natknę się na chińszczyznę?
    Hej.Ja moge ci powiedziecgdzie na pewno natkniesz sie na chinszczyzne. Zakład Lastrico pod Policami.Robilismy tam blaty kuchenne z kamienia ktory juz mamy położony przy kominku okazało sie ze sa to dwa rożne kamienie.Na kominek zamawialiśmy w firmie Gim ( lub Gym) juz nie pamietam w Mierzynie i ten jest ok zaś kamień z Polic okazał sie chińszczyzna.
  14. krecik73 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krecik73 Zarejestrowany: 21.02.2005 Posty: 131
    Też jestem na etapie doboru kamienia na blat kuchenny. Nie bardzo rozumiem co to znaczy że granit jest chiński. Co to za różnica, czy jest z Chin, Japoni, Włoch , czy też innego bantustanu. Jak rozumiem każdy z tych kamieni powstał setki tysięcy lat temu. Czy może Chińczycy produkują sztuczny granit, który sprzedają jako prawdziwy.
    Może ktoś mi to wytłumaczy jakoś sensownie, bo ja chyba za głupi. A tak ogólnie to chcę mieć czarny granitowy blat w kuchni. I niestety powiem wam że tanio nie jest.
    Pozdrawiam
    Witek
  15. PaniKasia FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    PaniKasia Zarejestrowany: 18.06.2013 Posty: 214
    Fajna dzięki za info. A czym konkretnie różniły się te kamienie, różnica widoczna na pierwszy rzut oka?
    krecik73 niby kamień jak kamień, ale jak widać ten sam kamień tzn tak samo nazywający się może być różnej jakości. Nie tyle wystrzegałabym się samej chińszczyzny bo się nie da, ale nieuczciwych kamieniarzy. Mama mnie wyczuliła, odnośnie nagrobków, że sprzedają jakiś bubel, który pęka, a nie granit. Blat zamówiłam w studiu kuchennym, niby od lat współpracują z jednym zakładem. Tak jak piszesz, tanio nie jest więc lepiej zrobić rozeznanie, a nie pluć sobie potem w brodę.
  16. fajna kobieta OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    fajna kobieta Zarejestrowany: 25.04.2009 Posty: 6410
    Cytat Napisał PaniKasia
    Fajna dzięki za info. A czym konkretnie różniły się te kamienie, różnica widoczna na pierwszy rzut oka?
    krecik73 niby kamień jak kamień, ale jak widać ten sam kamień tzn tak samo nazywający się może być różnej jakości. Nie tyle wystrzegałabym się samej chińszczyzny bo się nie da, ale nieuczciwych kamieniarzy. Mama mnie wyczuliła, odnośnie nagrobków, że sprzedają jakiś bubel, który pęka, a nie granit. Blat zamówiłam w studiu kuchennym, niby od lat współpracują z jednym zakładem. Tak jak piszesz, tanio nie jest więc lepiej zrobić rozeznanie, a nie pluć sobie potem w brodę.
    Hej.Roznica jest kolosalna to sa dwa rożne kamienie mające ta sama nazwę.Poprosilismy osobę postronna ktora zajmuje sie handlem kamieniem zeby ceniła ten nasz i stwierdziła ze kamień na kominku to jest faktycznie Galaxy star zaś kamien w kuchni to No name! W dodatko słaby jakościowo.Myslalam ze mnie krew zaleje! Wezwałam właściciela Lastriko ale chciał z nas wariatów zrobic i w bezczelny sposób dał nam do zrozumienia ze możemy go pocałować w dupę.
  17. krecik73 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krecik73 Zarejestrowany: 21.02.2005 Posty: 131
    Cytat Napisał fajna kobieta
    Hej.Roznica jest kolosalna to sa dwa rożne kamienie mające ta sama nazwę.Poprosilismy osobę postronna ktora zajmuje sie handlem kamieniem zeby ceniła ten nasz i stwierdziła ze kamień na kominku to jest faktycznie Galaxy star zaś kamien w kuchni to No name! W dodatko słaby jakościowo.Myslalam ze mnie krew zaleje! Wezwałam właściciela Lastriko ale chciał z nas wariatów zrobic i w bezczelny sposób dał nam do zrozumienia ze możemy go pocałować w dupę.
    Ok. Czyli bez fachowej pomocy nie łatwo jest się zorientować, czy mamy do czynienia z oryginalnym granitem czy też nie. Firmę Lastrico poleca mi zarówno mój wykonawca kuchni (często z nimi współpracuję), jak i niezależnie mój wykończeniowiec od całego mieszkania. Byłem i widziałem konkretny materiał. Moje typy to granit galaxy star lub nero absoluto. Oba czarne, ciekawszy jest chyba galaxy star (ma takie ładne miedziane plamki), ale mi do kuchni bardziej będzie chyba pasował nero absoluto. Będę jeszcze oglądał materiały i prace w innych firmach kamieniarskich to sobie może wyrobię jakieś zdanie w tym temacie.
  18. aLien01 ELITA FORUM (min. 1000)
    aLien01 Zarejestrowany: 25.06.2006 Posty: 1343
    Cytat Napisał q-bis
    Krzysztof Bergiel. Tel. 602 289 329
    Ja tego Pana nie polecam szczególnie do podłogówki. Zrobił u mnie pętle 160m i twierdzi, że będzie działać jak założę piec gazowy. I co założyłem piec i dalej nie działa tak jak powinna. Druga sprawa to cyrkulacja - trochę musiałem czekać na ciepłą wodę . O rozliczeniu się już nie będę się rozpisywał. Hydraulikiem to on jest samozwańczym. Robił u mnie też elektrykę i tu nie mam zastrzeżeń jeśli chodzi o wykonanie. Ogólnie nie polecam
  19. PaniKasia FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    PaniKasia Zarejestrowany: 18.06.2013 Posty: 214
    Cytat Napisał fajna kobieta
    Myslalam ze mnie krew zaleje! Wezwałam właściciela Lastriko ale chciał z nas wariatów zrobic i w bezczelny sposób dał nam do zrozumienia ze możemy go pocałować w dupę.
    Wykonawcy. Do tej pory na prawdę miałam fart, pan od okien trochę mnie wnerwiał, ale ostatecznie wyszło ok. Za to, to co teraz przechodzę z typem od instalacji, to jest droga przez mękę. Jestem po prostu wściekła. Jakbyśmy my byli dla niego, a nie odwrotnie. Najważniejsza psia mać persona na budowie. Eh brak słów.
  20. sturmowikwaw WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sturmowikwaw Zarejestrowany: 22.06.2015 Posty: 7
    Witam

    Szukam ekipy do wykonanie tynków cementowo-wapiennych, 534m2, Bezrzecze. Dom parterowy

    Prosze o namiary.
Pokaż wyniki od 77081 do 77100 z 77901