dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Szczecińska
  1. barnich DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    barnich Zarejestrowany: 20.11.2007 Posty: 515
    Cytat Napisał caretilla Zobacz post
    do barnich:
    ja mam dachówkę Robena monza plus kasztan.
    Buduję się w Mierzynie

    Podaj adres proszę. Na prywatną skrzynkę oczywiście.
    pzdr. Bartek
  2. sethan SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sethan Zarejestrowany: 07.09.2008 Posty: 70
    Cytat Napisał Ronin_Namor Zobacz post
    Witaj Kalistter,
    Chyba jestem w błędnym przekonaniu, że bez uprawnień architekta, niewiele jesteśmy w stanie załatwić. Przecież to architekt musi wyrysować dom na działce i zrobić projekty przyłączy. Gdy on to wszystko wyrysuje to dopiero wtedy możesz zanieść papiery do powiatu. Mógłbyś mnie oświecić? Z góry dzięki. Pozdrawiam, Ronin+

    W Gryfinie nie musisz mieć projektów przyłączy tylko warunki przyłączy by dostać PnB, osadzić dom na działce owszem ale nie projekty- proekty będą potrzebne Ci dopiero przy odbiorze budynku.

    A.
  3. Ronin_Namor SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Zarejestrowany: 28.04.2010 Posty: 18
    Cytat Napisał sethan Zobacz post
    W Gryfinie nie musisz mieć projektów przyłączy tylko warunki przyłączy by dostać PnB, osadzić dom na działce owszem ale nie projekty- proekty będą potrzebne Ci dopiero przy odbiorze budynku.
    Kompletnie mnie zaskoczyłeś/zaskoczyłaś, tzn jestem zaskoczony. Jutro dzwonie do Powiatu i podpytam. Mam warunki przyłączy (energia w drodze) i nie mogę dogadać się z architektami, żeby po prostu posadzili mi gotowy projekt na mojej działce. Co prawda załatwiam to z Gdańska, ale w globalnej/internetowej wiosce miałem nadzieję, że to nie takie trudne. Wielkie dzięki za podpowiedź. Dobranoc+
  4. caretilla STAŁY BYWALEC (min. 300)
    caretilla Zarejestrowany: 21.04.2009 Posty: 300
    nigdzie nie jest wymagane dla domów jednorodzinnych (brawo budowlane) składanie do pozwolenia na budowę również projektów branżowych.
    Niektóre gminy tego wymagają tak na wyrost co dla mnie nie jest uzasadnione w zaden sposób bo i tak projekt sobie a życie sobie. Zwłaszcza śmieszą mnie projekty instalacji wewnętrznych. One dopiero mają sens jak są zrobione projekty funkcjonalne poszczególnych pomieszczeń a to rzadko kto ma już przemyślane na poziomie projektu budowlanego. Zazwyczaj jak wchodzi elektryk to ludziska się zastanawiają co gdzie ma być.
  5. Ronin_Namor SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Zarejestrowany: 28.04.2010 Posty: 18
    Starostwo potwierdziło, że warunki są wystarczające. Musi być tylko adnotacja, że przyłącza będą zaprojektowane i przekazane później. Dziękuję za podpowiedź. Zrobiłem następny mały kroczek do przodu. Miłego dnia, Ronin+
  6. Slawek_K DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Slawek_K Zarejestrowany: 03.12.2009 Posty: 810
    Cytat Napisał Ronin_Namor Zobacz post
    Starostwo potwierdziło, że warunki są wystarczające. Musi być tylko adnotacja, że przyłącza będą zaprojektowane i przekazane później. Dziękuję za podpowiedź. Zrobiłem następny mały kroczek do przodu. Miłego dnia, Ronin+
    no jak przeczytałem tą informację to też jestem zaskoczony! to znaczy, że kupuję projekt, dokładam do tego warunki przyłączenia do sieci (gaz, prąd, kanaliza) i mogę występować o PNB?! Byłoby to o tyle wygodne, że już biegłby sobie termin oczekiwania na PNB a w tym czasie projekty przyłączy mogłyby zostać wykonane... dobrze rozumuję?
  7. caretilla STAŁY BYWALEC (min. 300)
    caretilla Zarejestrowany: 21.04.2009 Posty: 300
    kupujesz projekt, architekt go ci przystosowuje do warunków zadanych, dokładasz do tego warunki przyłączeniowe na media, ni ma obowiązku dołączania projektów branżowych.
    Dokumentacja branżowa potrzebna jest do odbioru budynku. Ale np. jak ktoś wam będzie robił przyłącze zewnętrzne na wszej działce to już będzie chciał zobaczyć dokumentację projektową i zgodnie z nią ma obowiązek wykonać takie przyłącze. Przyłącze wykonane, przed zasypaniem trzeba wezwać geodetę aby naniósł przyłącze na wtórnik.
  8. barnich DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    barnich Zarejestrowany: 20.11.2007 Posty: 515
    Cytat Napisał DAREX4 Zobacz post
    Zapraszam do mnie na Łęgi, ja mam tą dachówkę.
    Cześć
    wielkie dzięki za adres, dzisiaj obejrzałem ładnie się prezentuje czy Twój sąsiad też ma tą samą dachówkę? i napisz proszę gdzie ją kupiłeś i jaka była cena
    jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam
  9. Ronin_Namor SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Zarejestrowany: 28.04.2010 Posty: 18
    Cytat Napisał caretilla Zobacz post
    kupujesz projekt, architekt go ci przystosowuje do warunków zadanych, dokładasz do tego warunki przyłączeniowe na media, ni ma obowiązku dołączania projektów branżowych.
    Dokumentacja branżowa potrzebna jest do odbioru budynku. Ale np. jak ktoś wam będzie robił przyłącze zewnętrzne na wszej działce to już będzie chciał zobaczyć dokumentację projektową i zgodnie z nią ma obowiązek wykonać takie przyłącze. Przyłącze wykonane, przed zasypaniem trzeba wezwać geodetę aby naniósł przyłącze na wtórnik.
    Caretilla, wielkie dzięki. Bardzo się cieszę że zarejestrowałem się na Waszym forum. Mam nadzieję, że w przyszłości też się na coś przydam.
  10. szczukot Lider FORUM (min. 2800)
    szczukot Zarejestrowany: 29.02.2008 Posty: 4811
    Cytat Napisał Flawia Zobacz post
    szczukot, budujemy zbiorniki na deszczówkę bo nam żal żeby woda deszczowa znikała w ziemi. I tak trzeba robić system rur odbierający deszczówkę z placu i z dachu i odprowadzający ją daleko,żeby nie uszkodziła budowli - tyle zachodu żeby ją na końcu wylać zamiast zużyć? Zbiornik na deszczówkę nie zużywa prądu (a jeśli zużywa to nie codziennie) i nie wyklucza budowy również studni, ale chyba nie wolno mieć legalnej studni na terenach uzbrojonych w wodociąg..Dziwne by było wylewanie "tej" wody a pompowanie innej. Wcale nikt nie musi Ci obiecywać że uzbieranej deszczówki wystarczy na wszystkie potrzeby gospodarcze....
    Zbiornik zuzywa tak samo prad jak studnia (moze troche mniej bo slabsza pompa wystarczy ?).
    Jedna sprawa : ja wcale nie jestem w 100 % ZA studnia. To na razie tylko taki pomysl. Zbieranie wody deszczowej wg mnie nie jest uzasadanione z zadnej strony. Zostaje wiec uzywanie normalnie wody z wodociagow, lub .... no wlasnie cos innego. Dlatego pomysallem o tej studni. I jakby woda byla tak do 30 m dostepna to duzo lepsze rozwiazanie niz zbieranie deszczowki.

    Fantom
    ps. Wczoraj odbylem rozmowe z osoba ktora ma zbiornik 10 m3 od kilku lat. Oczywiscie ile kasy wydal nie wspomne, ale duzo. No i sredniorocznie, mowi, ze udaje mu sie z tego wydusic .... 15m2. Sam widzi swoj blad. Te 15 m3 z wodociagow to jakies 40 zl rocznie. Nie wspominajac o tym, ze czesto nie mail tej wody jak potrzebowal w lato.
  11. sethan SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sethan Zarejestrowany: 07.09.2008 Posty: 70
    No to się cieszę - chyba spotkaliśmy się na innym forum ale pytałeś się trochę na około- odpowiedzi przeważnie są proste sztuką jest zadać pytanie
    Buduję się (i mieszkam) w Gryfinie więc jeżeli coś Ci z papirologii będę w stanie pomóc to nie ma sprawy

    pozdrawiam

    Artur
  12. sfinx1 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sfinx1 Zarejestrowany: 13.05.2010 Posty: 3
    Witajcie! Jestem tutaj nowy i chciałbym się przywitać. Na imię mi Adam, mam działkę w Lipniku koło Stargardu i projekt Karmelia II w trakcie przeróbek u architekta.
    Na to forum trafiłem kilka dni temu i widząc miłą atmosferę i chęć współpracy postanowiłem dołączyć. Nie mam doświadczenia budowlanego, to będzie mój pierwszy raz....
  13. Micmisio FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Micmisio Zarejestrowany: 03.02.2010 Posty: 105
    Z cyklu konkurs na wykonawcę: za domek 150 m p.u., 210 calkowita, dach dwuspadowy, prosta konstrukcja, bez piwnicy: SSO ze schodami zew. i tarasem - 65 tys. brutto. Wykonawca w tej cenie zapewnia całość sprzętu z kontenerem i nawet kibelkiem. Firma sprawdzona. Chyba trochę dużo?
  14. barnich DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    barnich Zarejestrowany: 20.11.2007 Posty: 515
    Cytat Napisał sfinx1 Zobacz post
    Witajcie! Jestem tutaj nowy i chciałbym się przywitać. Na imię mi Adam, mam działkę w Lipniku koło Stargardu i projekt Karmelia II w trakcie przeróbek u architekta.
    Na to forum trafiłem kilka dni temu i widząc miłą atmosferę i chęć współpracy postanowiłem dołączyć. Nie mam doświadczenia budowlanego, to będzie mój pierwszy raz....
    Witaj,a gdzie jest Lipnik? z której strony Stargardu?
  15. barnich DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    barnich Zarejestrowany: 20.11.2007 Posty: 515
    Cytat Napisał Micmisio Zobacz post
    Z cyklu konkurs na wykonawcę: za domek 150 m p.u., 210 calkowita, dach dwuspadowy, prosta konstrukcja, bez piwnicy: SSO ze schodami zew. i tarasem - 65 tys. brutto. Wykonawca w tej cenie zapewnia całość sprzętu z kontenerem i nawet kibelkiem. Firma sprawdzona. Chyba trochę dużo?
    no chyba umiarkowanie utarguj z 7 i bedzie dobrze, aczkolwiek jak sprawdzona ekipa to lepiej ciut wiecej zaplacić. A swoją drogą chyba znów jakis boom budowlany się zaczyna na odpowiedź banku o kredyt czekam juz m-c, a podobno jeszcze sie nim nikt nie zajął bo czeka w dłuuuugiej kolejce,a w tym tygodniu kupowałem bloczki na mur oporowy i musiałem się zapisać w kolejkę .
  16. sfinx1 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sfinx1 Zarejestrowany: 13.05.2010 Posty: 3
    Cytat Napisał barnich Zobacz post
    Witaj,a gdzie jest Lipnik? z której strony Stargardu?
    Wjeżdżając od strony Szczecina zaraz po prawej stronie. Mam w linii prostej 700m do Tesco przy rondzie
  17. sfinx1 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sfinx1 Zarejestrowany: 13.05.2010 Posty: 3
    Cytat Napisał Micmisio Zobacz post
    Z cyklu konkurs na wykonawcę: za domek 150 m p.u., 210 calkowita, dach dwuspadowy, prosta konstrukcja, bez piwnicy: SSO ze schodami zew. i tarasem - 65 tys. brutto. Wykonawca w tej cenie zapewnia całość sprzętu z kontenerem i nawet kibelkiem. Firma sprawdzona. Chyba trochę dużo?
    Znajomy buduje się 400 metrów ode mnie, dom w pełni podpiwniczony (120m) + parter (120m) + poddasze, dach dwuspadowy, 2 x schody, taras, cały sprzęt przywożą ze sobą - ekipa z najbliższej okolicy (do fundamentów przyjechali w dziesięciu!!), bierze 64tys. chyba całkiem nieźle.
  18. agata39 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agata39 Zarejestrowany: 20.11.2007 Posty: 530
    Witam!
    Niedługo będziemy robić elewację.Ocieplamy wełną i zastanawiamy się jaki wybrać tynk?W związku z tym mam pytanie......
    Czy ktoś z was robił elewacje w systemie Caparol?
    I gdzie w Szczecinie można dostać dobre ceny na ten systsm?
  19. Ronin_Namor SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Zarejestrowany: 28.04.2010 Posty: 18
    Cytat Napisał M.Szafrański Zobacz post
    dzień dobry wszystkim forumowiczom
    to mój pierwszy raz na forum, budowa na etapie planów
    mam pytanie odnośnie firm budowlanych w szczecinie: czy ktoś mógłby mi polecić jakiegoś wykonawcę?
    na co uważać przy wyborze?
    póki co rzuciła mi się w oczy reklama firmy witold walczak, czy ktoś zna tego wykonawcę? czy mogę prosić o opinie byłych lub obecnych klientów? od jak dawna firma wogóle buduje?
    bardzo dziękuję za odpowiedzi na priv
    pozdrawiam i do zobaczenia
    Ja też jestem dosyć świeży na Forum, ale uzyskałem tutaj wiele pomocy i zaczynam się odwdzięczać. Gdybyś wybierał architekta do adaptacji projektu to podpowiadam jakie są ceny maksymalne takiej usługi:

    Projekt architektoniczny:
    1. Adaptacja typowego projektu do warunków gruntowych 800,
    2. Projekt zagospodarowania terenu 800,
    3. Uzgodnienia 500,
    4. Załatwienia spraw formalnych 500,

    Projekty branżowy
    1. Projekt przyłącza elektryczny 800,
    2. Projekt przyłącza wod. 600,
    3. Projekt przyłącza kan. 600,
    4. Projekt oczyszczalnia 600.

    Pozdrawiam, Ronin+
  20. Roxi10 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Roxi10 Zarejestrowany: 14.01.2010 Posty: 29
    Witam Stałych Bywalców forum i Wszystkich Początkujących ! Trochę mnie tu nie było ale w tym czasie udało mi się wymierzyć działkę, zrobić badanie geologiczne gruntu, kupić projekt, który jest u architekta i ulega zmianom (w tym miejscu polecam wszystkim architekta - pana Lorka. Jako jedyny potraktował nas uczciwie i powiedział, że pomimo wielu zmian, które chcemy wprowadzić do projektu nie musimy zlecać zrobienia projektu od podstaw. Dzięki temu zaoszczędziliśmy 9 tyś zł). Wybrałam również ekipę budowlaną oraz kierownika budowy. Jak wszystko będzie szło wg planu to ruszamy w sierpniu z budową.

    Pozdrawiam Wszystkich bardzo serdecznie.
Pokaż wyniki od 67841 do 67860 z 77901