dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Szczecińska
  1. Tomek_Police DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Tomek_Police Zarejestrowany: 19.09.2007 Posty: 654
    Cytat Napisał BiG35
    Ja już grzeję trzeci sezon. Dom ok. 240m2 bez garażu z ogrzewaniem podłogowym, średnie zyżycie ok 15m3 dziennie w zależności od pogody.
    15m3 wydaje mi się sporo. W zeszłą zimę przy wielu próbach i zmianach ustawień zszedłem do 12m3, ale wtedy robiłem temperaturę dzienną 21*C i nocną 20*C. W tym roku zmniejszyłem o 0,5*C ale 24h na dobe (ciągle jest 20,5*C). Grzejemy już drugi sezon i spalanie teraz ciągle na poziomie 6m3 dziennie. Kocioł chodzi na krzywej 0,1 (już niżej się nie da).
  2. szczukot Lider FORUM (min. 2800)
    szczukot Zarejestrowany: 29.02.2008 Posty: 4811
    Kurcze. Krzywa ustawiona na 0,1 mowi mi ze to normalnie dom pasywny. Z drugiej strony 6m3/24h mowi, ze to tylko dom energooszczedny.
    Przy takiej krzywej, to chyba w kaloryfery idzie tylko z 23 stopnie przyz zerze na zewnatrz ?

    Fantom
  3. maksimini SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maksimini Zarejestrowany: 03.11.2013 Posty: 95
    Witam wszystkich forumowiczów i proszę o przyjęcie do Waszego zacnego grona. Jestem nowa, do tej pory podczytywałam trochę z krzaczorów, nie mam jeszcze zakupionej działki, choć konkretną mam już na oku i wszystko wskazuje na to że jeszcze w tym roku stanę się jej właścicielką. Jestem zdecydowana na projekt indywidualny, przejrzałam niezliczoną ilość projektów gotowych i żaden mi tak od początku do końca nie odpowiada . Może gdzieś tam jest projekt bardzo zbliżony do tego "mojego" ale wybór mam dość ograniczony m.in. ze względu na dość wąską działkę . Możecie kogoś polecić godnego zaufania i z rozsądnymi cenami?
    Macek17 Może Ty? Robiłeś projekt indywidualny.
  4. fajna kobieta OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    fajna kobieta Zarejestrowany: 25.04.2009 Posty: 6410
    maksimini oczywiście zdajesz sobie sprawę z tego ze projekt indywidualny to są inne( większe ) koszta niż gotowiec z biura?
  5. maksimini SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maksimini Zarejestrowany: 03.11.2013 Posty: 95
    Cytat Napisał fajna kobieta
    maksimini oczywiście zdajesz sobie sprawę z tego ze projekt indywidualny to są inne( większe ) koszta niż gotowiec z biura?
    wiem, wiem że większe i to sporo, ale cóż już się z tym pogodziłam i jakoś to przełknę
  6. q-bis ELITA FORUM (min. 1000)
    q-bis Zarejestrowany: 10.02.2008 Posty: 1951
    Cytat Napisał maksimini
    Witam wszystkich forumowiczów i proszę o przyjęcie do Waszego zacnego grona. Jestem nowa, do tej pory podczytywałam trochę z krzaczorów, nie mam jeszcze zakupionej działki, choć konkretną mam już na oku i wszystko wskazuje na to że jeszcze w tym roku stanę się jej właścicielką. Jestem zdecydowana na projekt indywidualny, przejrzałam niezliczoną ilość projektów gotowych i żaden mi tak od początku do końca nie odpowiada . Może gdzieś tam jest projekt bardzo zbliżony do tego "mojego" ale wybór mam dość ograniczony m.in. ze względu na dość wąską działkę . Możecie kogoś polecić godnego zaufania i z rozsądnymi cenami?
    Macek17 Może Ty? Robiłeś projekt indywidualny.
    Witaj

    Tak sobie myślę, że skoro jeszcze nie masz działki, to może nie ma co szukać projektanta do indywidualnego projektu, bo może wcale nie kupisz tej działki ... i cała para w komin... czy jakoś tak

    Nie mniej jednak życzę powodzenia.
    Czytaj, pytaj.
  7. gosia@ Lider FORUM (min. 2800)
    gosia@ Zarejestrowany: 22.11.2004 Posty: 3846
    Cytat Napisał q-bis
    Witaj

    Tak sobie myślę, że skoro jeszcze nie masz działki, to może nie ma co szukać projektanta do indywidualnego projektu, bo może wcale nie kupisz tej działki ... i cała para w komin... czy jakoś tak

    Nie mniej jednak życzę powodzenia.
    Czytaj, pytaj.
    Kolega dobrze gada, dać mu wódki Projekt indywidualny jest scisle zwiazany z działką, a juz na pewno głupotą by było nie wykorzystac potencjału działki. Ja dwa domy projektowałam z Ryszardem Długopolskim 501 493 413 , ale od razu uprzedzam, ze do najtańszych nie należy. Z architektami trzeba sie spotkać, pogadać, poczuć chemięInaczej nici z dobrego projektu.
  8. Tomek_Police DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Tomek_Police Zarejestrowany: 19.09.2007 Posty: 654
    Cytat Napisał szczukot
    Kurcze. Krzywa ustawiona na 0,1 mowi mi ze to normalnie dom pasywny. Z drugiej strony 6m3/24h mowi, ze to tylko dom energooszczedny.
    Przy takiej krzywej, to chyba w kaloryfery idzie tylko z 23 stopnie przyz zerze na zewnatrz ?

    Fantom
    W podłogówkę Do tej pory max 27*C w instalacji. Podejrzewam, że przy niższych temperaturach będę musiał podnieść krzywą ale zobaczymy. Dom ciągle utrzymuje 20,5* więc na razie nic nie robię. To jest drugi rok nauki pracy kotła. Zeszły rok był gorzką nauczka
  9. maksimini SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maksimini Zarejestrowany: 03.11.2013 Posty: 95
    Cytat Napisał q-bis
    Witaj

    Tak sobie myślę, że skoro jeszcze nie masz działki, to może nie ma co szukać projektanta do indywidualnego projektu, bo może wcale nie kupisz tej działki ... i cała para w komin... czy jakoś tak

    Nie mniej jednak życzę powodzenia.
    Czytaj, pytaj.
    Działka co prawda nie jest jeszcze moja ale umowę przedwstępną już mam

    gosia@ dzięki za info
  10. e_tomi STAŁY BYWALEC (min. 300)
    e_tomi Zarejestrowany: 25.11.2006 Posty: 428
    Cytat Napisał Tomek_Police
    W podłogówkę Do tej pory max 27*C w instalacji. Podejrzewam, że przy niższych temperaturach będę musiał podnieść krzywą ale zobaczymy. Dom ciągle utrzymuje 20,5* więc na razie nic nie robię. To jest drugi rok nauki pracy kotła. Zeszły rok był gorzką nauczka
    Piec uruchomiony 1,5 miesiąca temu. Temp. ustawiona 19-20. Za listopad wyszło mi niecałe 100 m3 bez podgrzewania wody, ale bez drzwi wewnętrznych i prowizorycznymi drzwiami do garażu. Zobaczy,my jak przy niższych temperaturach. Pod koniec grudnia wprowadzka
  11. szczukot Lider FORUM (min. 2800)
    szczukot Zarejestrowany: 29.02.2008 Posty: 4811
    Cytat Napisał fajna kobieta
    maksimini oczywiście zdajesz sobie sprawę z tego ze projekt indywidualny to są inne( większe ) koszta niż gotowiec z biura?
    O licznych błędach, które bedą w tym projeckie nie wspomnę.

    Fantom
  12. szczukot Lider FORUM (min. 2800)
    szczukot Zarejestrowany: 29.02.2008 Posty: 4811
    Cytat Napisał Tomek_Police
    W podłogówkę Do tej pory max 27*C w instalacji. Podejrzewam, że przy niższych temperaturach będę musiał podnieść krzywą ale zobaczymy. Dom ciągle utrzymuje 20,5* więc na razie nic nie robię. To jest drugi rok nauki pracy kotła. Zeszły rok był gorzką nauczka
    Krzywa grzewcza dlatego jest krzywa, ze nie ustawia sie jej dla temepratur panujacych na zewnatrz, a dopasowuje sie do domu (izolacyjnosci itp).
    Ale gratuluje wstepnie wyniku. Ja w podlogowke puszczam 30 stopni aby miec 21st w domu. Fakt, ze na podlogowce lezy deska, wiec ciepleko nie dochodzi takl szybko i w takiej ilosci jak prezez kafle itp

    Fantom
  13. gosia@ Lider FORUM (min. 2800)
    gosia@ Zarejestrowany: 22.11.2004 Posty: 3846
    Cytat Napisał szczukot
    O licznych błędach, które bedą w tym projeckie nie wspomnę.

    Fantom
    Polemizowałabym, przeróbki gotowca, przewymiarowanie itd. Drugi raz mam indywidualny i nie wyobrazam sobie innej opcji
  14. Tomek_Police DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Tomek_Police Zarejestrowany: 19.09.2007 Posty: 654
    Cytat Napisał szczukot
    Krzywa grzewcza dlatego jest krzywa, ze nie ustawia sie jej dla temepratur panujacych na zewnatrz, a dopasowuje sie do domu (izolacyjnosci itp).
    Ale gratuluje wstepnie wyniku. Ja w podlogowke puszczam 30 stopni aby miec 21st w domu. Fakt, ze na podlogowce lezy deska, wiec ciepleko nie dochodzi takl szybko i w takiej ilosci jak prezez kafle itp

    Fantom
    Doprawdy? Przecież jeśli temperatura na zewnątrz spada nie zmieniając krzywej grzewczej nie uzyskam odpowiedniej temperatury czynnika grzewczego. Tym samym nie osiągnę zakładanej temperatury w domu.

    PS. Na posadzkach mam dechy 3W klejone do posadzki. W łazienkach kafle, ale nie są ciepłe, rzekłbym neutralne/chłodne.
  15. szczukot Lider FORUM (min. 2800)
    szczukot Zarejestrowany: 29.02.2008 Posty: 4811
    KRZYWA grzewcza polaga na tym, ze im nizsza temperatura na zewnatrz, to w kaloryfery/podlogowke leci cieplejsza woda.
    A wartosc krzywej mowi (np w zakresie 0,1-2,0) mowi o jej nachyleniu. Czyli jak spadnie temp na zewnatrz np o 1 st to o ile podniesc temp w rurach, aby utrzyac wymagana temp w domu.

    Fantom
  16. Tomek_Police DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Tomek_Police Zarejestrowany: 19.09.2007 Posty: 654
    Cytat Napisał szczukot
    KRZYWA grzewcza polaga na tym, ze im nizsza temperatura na zewnatrz, to w kaloryfery/podlogowke leci cieplejsza woda.
    A wartosc krzywej mowi (np w zakresie 0,1-2,0) mowi o jej nachyleniu. Czyli jak spadnie temp na zewnatrz np o 1 st to o ile podniesc temp w rurach, aby utrzyac wymagana temp w domu.

    Fantom
    No pięknie. Ale jak zapewne wiesz przy krzywej 0,1 nie dojdę do pewnej temperatury cieczy roboczej, bo jest to ograniczone. Zatem przy temperaturach na zewnątrz na poziomie -15*C i krzywej 0,1 nie uzyskam (strzelam, bo nie wiem dokładnie) np. 32*C w rurkach. Będę musiał ją podnieść do (strzelam) 0,4.
  17. szczukot Lider FORUM (min. 2800)
    szczukot Zarejestrowany: 29.02.2008 Posty: 4811
    No wlasnie - ale ona w takim razie zawsze powinna byc ustawiona (np) na 0,4.

    Fantom
  18. szczukot Lider FORUM (min. 2800)
    szczukot Zarejestrowany: 29.02.2008 Posty: 4811
    Co do zuzycia gazu, w ciagu ostatnich 11 miesiecy zuzylem 1000 m3. Wiec jeszcze grudzien, i na 99 % bedzie znowu te okolo 1200 m3. Mam nadzieje, ze lekko mniej = inna taryfa.
    Wg licznika, w miesiacach zimowych, leci mi okolo 220 m3/miesiac. Czyli jakies 7-8 m3/24h.

    Fantom
  19. Tomek_Police DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Tomek_Police Zarejestrowany: 19.09.2007 Posty: 654
    Cytat Napisał szczukot
    No wlasnie - ale ona w takim razie zawsze powinna byc ustawiona (np) na 0,4.

    Fantom
    Przy wyższej krzywej t min wody w rurkach będzie startowało od wyższych temperatur i może się okazać że przy wyższych temperaturach na zewnątrz będzie za ciepło w domu.
  20. Tomek_Police DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Tomek_Police Zarejestrowany: 19.09.2007 Posty: 654
    Cytat Napisał szczukot
    Co do zuzycia gazu, w ciagu ostatnich 11 miesiecy zuzylem 1000 m3. Wiec jeszcze grudzien, i na 99 % bedzie znowu te okolo 1200 m3. Mam nadzieje, ze lekko mniej = inna taryfa.
    Wg licznika, w miesiacach zimowych, leci mi okolo 220 m3/miesiac. Czyli jakies 7-8 m3/24h.

    Fantom
    Przy taryfie do 1200 m3 czyli W2 coś tam masz tylko maksymalnie 2 odczyty rzeczywiste, reszta to faktury prognozowane.
Pokaż wyniki od 75881 do 75900 z 77901