dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Szczecińska
  1. boby SYMPATYK FORUM (min. 10)
    boby Zarejestrowany: 14.04.2012 Posty: 23
    Chcę wybudować w salonie kominek w technice zduńskiej z kumulacją ciepła jak również gril na tarasie. Czy możecie kogoś polecić?
  2. boby SYMPATYK FORUM (min. 10)
    boby Zarejestrowany: 14.04.2012 Posty: 23
    Cytat Napisał dszczecin
    Witam

    A moze ktos by sie podzielił namiarami na sprawdzonych elektryków i hydraulików którzy nie puszczą mnie z torbami - szczególnie hydraulik i podłogówka.

    Pozdrawiam
    Śmiało polecam " Ciepłą Chatę" zrobili solidnie w rozsądnej cenie i nie naciągają na fajerwerki.
  3. madopro FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    madopro Zarejestrowany: 01.04.2014 Posty: 227
    Cytat Napisał madopro
    Witam.
    Czy mógłbym prosić o namiar na dobrego i niedrogiego tynkarza?
    Takiego co ma doświadczenie z Knaufem Diamantem i potrafi go zrobić na super-gładko.
    Robota w Goleniowie.
    Nikt, nic?
  4. Kasieńka i Piotr STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kasieńka i Piotr Zarejestrowany: 29.08.2010 Posty: 497
    Cytat Napisał madopro
    Nikt, nic?
    Mój wziął 21 zł/m2 razem z materiałem tynki gipsowe w Goleniowie, ale nie polecę Ci go, bo nie jestem zadowolony z jego roboty.
  5. Lesiu81 WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Lesiu81 Zarejestrowany: 29.05.2013 Posty: 3
    Witam.
    Buduję dom w okolicach Szczecina i poszukuję sprawdzonego, uczciwego i dobrego fachowca od elektryki i hydrauliki.
    Chcę zlecić kompleksowe wykonanie instalacji elektrycznej, wodnej, kanalizacyjnej i ogrzewania.
    Może możecie polecić kogoś z czystym sumieniem.
    Pozdrawiam.
  6. q-bis ELITA FORUM (min. 1000)
    q-bis Zarejestrowany: 10.02.2008 Posty: 1951
    Cytat Napisał madopro
    Nikt, nic?
    A ja nie polecam bo już minęło 5 lat od tynkowania - ale bo ja wiem, co oni i jak teraz robią ...
    Poza tym mam cem-wap.
  7. krecik73 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krecik73 Zarejestrowany: 21.02.2005 Posty: 131
    Cytat Napisał q-bis
    A ja nie polecam bo już minęło 5 lat od tynkowania - tynki od ale bo ja wiem, co oni i jak teraz robią ...
    Poza tym mam cem-wap.
    Ja też nie będę polecał swojego, bo dopiero będzie robił tynki gipsowe - prawdopodobnie właśnie Knaufa Diament . Jak skończy ok. polowy marca (oby pogoda dopisała) to się wypowiem. Tak samo zresztą z elektrykiem i hydraulikiem. Oni też będą dopiero u mnie robili. Zobaczę i na pewno opowiem na forum jak się sprawowali.Pozdrawiam
    Witek
  8. boby SYMPATYK FORUM (min. 10)
    boby Zarejestrowany: 14.04.2012 Posty: 23
    Fachowca do kominka i grila poroszę. Mam ndzieję że ktoś z was ma dobre doświadczenia.
  9. krecik73 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krecik73 Zarejestrowany: 21.02.2005 Posty: 131
    Niech ta zima się kończy. Wiem że nie ma co narzekać w tym roku, ale mi trochę komplikuje plany. W przyszły czwartek i piątek M&S mam mi montowane okna i bramę garażową. Okna nie ma raczej problemu, ale bram to już inna kwestia. Aby ją zamontować tynkarz musi mi otynkować ściankę przy otworze. No i zaczyna się problem. Bo pogoda raczej nie sprzyja pracom tynkarskim na dworze. Patrząc na prognozy w poniedziałek, wtorek i środę ma być w dzień koło 3 stopni, a w nocy ok. 0 stopni. Chyba spróbujemy wykonać ten tynk. Może przykryję otwór garażowy jakąś folią. Zobaczymy.
    Jak się nie da to pozostanie mi zabezpieczyć otwór płytą OSB. Chciałem uniknąć tych kosztów i zabezpieczyć w ten sposób tylko otwory drzwiowe.
    Czas mnie goni bo w następnym tygodniu będę montować rury wentylacji mechanicznej, a potem już tupią nóżkami elektryk i hydraulik.
    Pozdrawia
    Witek
  10. krecik73 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krecik73 Zarejestrowany: 21.02.2005 Posty: 131
    Jeszcze jedno, gdzie robiliście kominek. Do tej pory nie interesowałem się tą kwestią ale teraz muszę powoli interesować się jaki kominek (mam wentylacje mechaniczną). Zależy mi na klasycznym wyglądzie obudowy kominka (tak trochę pałacową aranżacja). Macie jakieś namiary na firmy kominkowe ewentualnie kogoś od zabudowy tego kominka.
    Pozdrawiam
    Witek
  11. szczukot Lider FORUM (min. 2800)
    szczukot Zarejestrowany: 29.02.2008 Posty: 4811
    Ogólnie polecam kominki "regionalne" Arysto. Robione w Sławoszewie. Kilku dystrybutorów w Szczecinie. Można zamówić dowolny wymiar itp. Mam i polecam.

    Fantom
  12. krecik73 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krecik73 Zarejestrowany: 21.02.2005 Posty: 131
    Cytat Napisał szczukot
    Ogólnie polecam kominki "regionalne" Arysto. Robione w Sławoszewie. Kilku dystrybutorów w Szczecinie. Można zamówić dowolny wymiar itp. Mam i polecam.

    Fantom
    Fantom może być regionalna firma. Podstawowa sprawa to taka, że ja mam w domu wentylację mechaniczną. W konsekwencji kominek musi mieć zamkniętą komorę spalania. Mam już doprowadzony w posadzce przewód powietrzny i teraz pora wybierać wkład. Z tego co się zorientowałem (nie miałem o tym pojęcia wcześniej) to nie będę miał jakiegoś wielkiego wyboru wkładów, no i będzie mnie to trochę kosztowało, bo wkłady takie są niestety droższe od zwykłych.
    Witek
  13. szczukot Lider FORUM (min. 2800)
    szczukot Zarejestrowany: 29.02.2008 Posty: 4811
    No arysto ma wkłady z zamkniętą komorą (mam taki). Do wyboru też ma np system wyciągania popiołu (od s©odka lub od tyłu). No i na wymiar pra ktycznie dowolny ci zrobi. Sam kominek dobrze wykonany. Kurtyna powiterzna, dopalanie spalin itp

    Fantom
  14. krecik73 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krecik73 Zarejestrowany: 21.02.2005 Posty: 131
    Cytat Napisał szczukot
    No arysto ma wkłady z zamkniętą komorą (mam taki). Do wyboru też ma np system wyciągania popiołu (od s©odka lub od tyłu). No i na wymiar pra ktycznie dowolny ci zrobi. Sam kominek dobrze wykonany. Kurtyna powiterzna, dopalanie spalin itp

    Fantom
    Dzięki. Sprawdziłem i pasowałby mi chyba wkład A11.
    http://arysto.com.pl/a11-670x510/
    Muszę podejść do jakiegoś salonu aby pogadać na ten temat.
    A jaka firma ci robiła kominek, zadowolony ze współpracy ??
    Witek
  15. szczukot Lider FORUM (min. 2800)
    szczukot Zarejestrowany: 29.02.2008 Posty: 4811
    Jakaś z prawobrzeża, ale to w sumie bez róznicy. W sumie ich rola sprowadzała się tylko do przywiezienia, postawienia i podłączenia do komina. Obudowę robiłem u kamieniarza.

    Fantom
  16. szczegol FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    szczegol Zarejestrowany: 18.09.2006 Posty: 113
    Cytat Napisał krecik73
    Dzięki. Sprawdziłem i pasowałby mi chyba wkład A11.
    http://arysto.com.pl/a11-670x510/
    Muszę podejść do jakiegoś salonu aby pogadać na ten temat.
    A jaka firma ci robiła kominek, zadowolony ze współpracy ??
    Witek
    Pogadaj z Wod Kanem z Dobrej, oni nie mają "salonu" ale współpracują z Arysto i znają się od dawna. Ceny pewnie wszędzie podobne, ale jak ja się zastanawiałem nad kominkiem, to mi wybili z głowy dosyć karkołomne (jak dzis wiem) rozwiązania, które mi proponowali sprzedawcy z salonów.

    Pozdr
    Piotrek
  17. krecik73 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krecik73 Zarejestrowany: 21.02.2005 Posty: 131
    Witajcie,
    wczoraj spędziłem cały dzień na budowie. Powiem wam że po jednym dniu, gdzie faktycznie nic nie robiłem, tylko byłem i "nadzorowałem" stwierdzam że wolę swoją pracę w biurze, niż na dworze w zimnie.
    A co do budowy to rozpocząłem sezon wiosenny. Chłopaki z MS zaczęli montować mi okna - dziś będą kontynuować zabawę. Okna dotarły całe i bardzo mi się podobają. Nawet szprosy których za bardzo nie chciałem mają jednak swój urok. A budynek po zamontowaniu okiem nabiera innego wyrazu. Przez moment czułem się jak by przeprowadzka miała być na dniach
    Oprócz montażystów okien, byli ludzie od tynków i moja stara ekipa od SSO która robiła małe poprawki. W pewnym momencie na budowie było z 12 osób. Prawie nie dało się przejść aby się z kimś nie zderzyć.
    Tak więc zaczynam powoli wykańczać budynek i liczę że mikołaj przyniesie prezenty już do nowego domu - przynajmniej będę miał kominek, przez który będzie mógł wejść.
    Witek
  18. PaniKasia FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    PaniKasia Zarejestrowany: 18.06.2013 Posty: 214
    krecik73, gratuluję szybkich postepów na budowie oby dalej szlo sprawnie. Liczę, że u nas też będzie ok, (mamy tę samą ekipę SSO)Ja się ostatnio nieco zraziłam do szprosów ale tych montowanych między szybami. Juz u kilku osób zauważyłam, że na skrzyzowaniach szprosów jest kropelka jakiegos silikonu, która z czasem żółknie, mam taki efekt na oknach w pracy i u znajomych tez jest cos takiego, z bliska wygląda to niefajnie. Muszę się dowiedzieć czy MS też to praktykuje. Na chwilę obecną zaklinamy przestrzeń, aby pogoda w kwietniu dopisała, żeby było sucho i udało się wylać płytę bez opóźnień, a także studiujemy wiedzę tajemną czyli piec kondensacyjny kontra powietrzna pompa ciepła. Im więcej czytam tym mniej wiem
  19. krecik73 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krecik73 Zarejestrowany: 21.02.2005 Posty: 131
    Cytat Napisał PaniKasia
    krecik73, gratuluję szybkich postepów na budowie oby dalej szlo sprawnie. Liczę, że u nas też będzie ok, (mamy tę samą ekipę SSO)Ja się ostatnio nieco zraziłam do szprosów ale tych montowanych między szybami. Juz u kilku osób zauważyłam, że na skrzyzowaniach szprosów jest kropelka jakiegos silikonu, która z czasem żółknie, mam taki efekt na oknach w pracy i u znajomych tez jest cos takiego, z bliska wygląda to niefajnie. Muszę się dowiedzieć czy MS też to praktykuje. Na chwilę obecną zaklinamy przestrzeń, aby pogoda w kwietniu dopisała, żeby było sucho i udało się wylać płytę bez opóźnień, a także studiujemy wiedzę tajemną czyli piec kondensacyjny kontra powietrzna pompa ciepła. Im więcej czytam tym mniej wiem
    Ja też się cieszę, że udało się zamknąć budynek. Co do okien to mi się bardzo podobają. Na początku nie byłem zachwycony koncepcją szprosów w oknach. Moja małżonka jednak ma tak nieodparty urok osobisty, że dałem się przekonać.
    My w swoich oknach nie mamy szprosów wewnątrz szybowych, ale naklejane na szyby o szerokości ok 2 cm. Wygląda to zdecydowanie lepiej niż takie umieszczone wewnątrz szyby. Ma to oczywiście swoje minusy: słabsze wartości przenikalności cieplnej, w przyszłości problemy z myciem okien itp. Nam się jednak tak podoba. Zdajemy sobie sprawę z tych problemów.
    To trochę jak z podłogami. Chcemy mieć podłogę olejową dębową bieloną szczotkowaną. Wiem że będzie, wiem że położenie drewna na posadzki ogrzewane to też nie najlepsze rozwiązanie (lepiej jakiś kamień), ale tak nam się podoba i już. W końcu kto bogatemu broni szaleć
    Pozdrawiam
    Witek
  20. niiko SYMPATYK FORUM (min. 10)
    niiko Zarejestrowany: 24.04.2007 Posty: 36
    Cytat Napisał krecik73
    Ja też się cieszę, że udało się zamknąć budynek. Co do okien to mi się bardzo podobają. Na początku nie byłem zachwycony koncepcją szprosów w oknach. Moja małżonka jednak ma tak nieodparty urok osobisty, że dałem się przekonać.
    My w swoich oknach nie mamy szprosów wewnątrz szybowych, ale naklejane na szyby o szerokości ok 2 cm. Wygląda to zdecydowanie lepiej niż takie umieszczone wewnątrz szyby. Ma to oczywiście swoje minusy: słabsze wartości przenikalności cieplnej, w przyszłości problemy z myciem okien itp. Nam się jednak tak podoba. Zdajemy sobie sprawę z tych problemów.
    To trochę jak z podłogami. Chcemy mieć podłogę olejową dębową bieloną szczotkowaną. Wiem że będzie, wiem że położenie drewna na posadzki ogrzewane to też nie najlepsze rozwiązanie (lepiej jakiś kamień), ale tak nam się podoba i już. W końcu kto bogatemu broni szaleć
    Pozdrawiam
    Witek
    Tak gwoli ścisłości - masz tak zwane szprosy wiedeńskie ( naklejane ) , co do mycia ...oczywista oczywistość , co do parametrów cieplnych odwrotnie ...szpros międzyszybowy jest mostkiem termicznym
Pokaż wyniki od 76881 do 76900 z 77901