dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Szczecińska
  1. dome FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dome Zarejestrowany: 25.11.2009 Posty: 134
    Cytat Napisał leszekd
    DOME,

    wracam do walki o te ceny - jak?
    Bez wykonawcy nie masz o co się targować?!
    Napisz na priv jak genialnie to wszystko połączyć.
    Tu nie ma nic genialnego. Gospodarka wolnorynkowa. Kupując worek cementu - nie dasz rady nic z ceny urwać, dlatego szukasz wszędzie i kupujesz tam, gdzie najtaniej. Gdy ustalisz z hurtownią, że zawsze od nich będziesz brał tę drobnicę, masz szansę na stały rabat.
    Jednak kupując już materiał na dom (produkt budulcowy, dachówka, drewno na więźbę, styrodur XPS na fundament itp.) masz siłę przebicia wykonawcy. Nie jest Ci potrzebny do negocjacji.
    Mam instalacją odgromową i nawet jadąc do hurtowni z materiałami elektrycznymi po uchwyty na dach, dzwoniłam do trzech hurtowni. W ostatniej zadałam grzecznie pytanie : Co mogą mi zaproponować, bym przyjechała do nich, a nie do i innych. Dostałam 1,40 zł taniej na uchwycie. 431 zł zostało w kieszeni. Zawsze to lepiej dzieciom zabawki kupić
    Zrób sobie harmonogram z zapotrzebowaniem materiałowym i zaplanuj zakupy. Nie wiem, jak Ty. Ja musiałam każdorazowo, przed każdym zakupem, wszystkich produktów się uczyć. Dzisiaj mogłabym rzucić w pieruny własną pracę i zatrudnić się w hurtowni lub na budowie
    Co do firmy od Twoich okien. Proponuję poprosić o ofertę wszystkich przedstawicieli firmy Vetrex. Wygoogluj, wyskoczy Ci ich kilku. Wszyscy pracują na marży realizowanej. Każdy może z niej nieco zejść, by Ciebie przy sobie zatrzymać Kierownicy hurtowni mają wynik roczny od obrotu, więc mają pełne pole do popisu. Jeśli nie - mogą wyciskać rabat u dostawcy itd, itd, itd. Tak kupiłam okna połaciowe VELUX GLU o 1020 zł taniej. Dla mnie to bardzo duża oszczędność.
    Kupowałam również np. suche drewno KVH na więźbę i deski na nadbitkę w... Niemczech. BO BYŁO TANIEJ!!! Wiem, brzmi jak bzdura. Sprawdź - firma Roggemann. Mogę wysłać Ci tel. do polskojęzycznego przedstawiciela na priv. Gdy dostałam mail z informacją, że transport z rozładunkiem kosztuje 12 €, byłam pewna, że to za kilometr... To było za całość. Przyjeżdża taka wielka ciężarówka z doczepionym z tyłu pojazdem (z tyłu trzykołowym, nie mam pojęcia jak to się nazywa jeździ bokiem i przodem) i kierowca sam rozładowuje te bele.

    Trzymam kciuki - dasz radę.
  2. leszekd SYMPATYK FORUM (min. 10)
    leszekd Zarejestrowany: 29.01.2018 Posty: 48
    Cytat Napisał dome
    Tu nie ma nic genialnego. Gospodarka wolnorynkowa. Kupując worek cementu - nie dasz rady nic z ceny urwać, dlatego szukasz wszędzie i kupujesz tam, gdzie najtaniej. Gdy ustalisz z hurtownią, że zawsze od nich będziesz brał tę drobnicę, masz szansę na stały rabat.
    Jednak kupując już materiał na dom (produkt budulcowy, dachówka, drewno na więźbę, styrodur XPS na fundament itp.) masz siłę przebicia wykonawcy. Nie jest Ci potrzebny do negocjacji.
    Mam instalacją odgromową i nawet jadąc do hurtowni z materiałami elektrycznymi po uchwyty na dach, dzwoniłam do trzech hurtowni. W ostatniej zadałam grzecznie pytanie : Co mogą mi zaproponować, bym przyjechała do nich, a nie do i innych. Dostałam 1,40 zł taniej na uchwycie. 431 zł zostało w kieszeni. Zawsze to lepiej dzieciom zabawki kupić
    Zrób sobie harmonogram z zapotrzebowaniem materiałowym i zaplanuj zakupy. Nie wiem, jak Ty. Ja musiałam każdorazowo, przed każdym zakupem, wszystkich produktów się uczyć. Dzisiaj mogłabym rzucić w pieruny własną pracę i zatrudnić się w hurtowni lub na budowie
    Co do firmy od Twoich okien. Proponuję poprosić o ofertę wszystkich przedstawicieli firmy Vetrex. Wygoogluj, wyskoczy Ci ich kilku. Wszyscy pracują na marży realizowanej. Każdy może z niej nieco zejść, by Ciebie przy sobie zatrzymać Kierownicy hurtowni mają wynik roczny od obrotu, więc mają pełne pole do popisu. Jeśli nie - mogą wyciskać rabat u dostawcy itd, itd, itd. Tak kupiłam okna połaciowe VELUX GLU o 1020 zł taniej. Dla mnie to bardzo duża oszczędność.
    Kupowałam również np. suche drewno KVH na więźbę i deski na nadbitkę w... Niemczech. BO BYŁO TANIEJ!!! Wiem, brzmi jak bzdura. Sprawdź - firma Roggemann. Mogę wysłać Ci tel. do polskojęzycznego przedstawiciela na priv. Gdy dostałam mail z informacją, że transport z rozładunkiem kosztuje 12 €, byłam pewna, że to za kilometr... To było za całość. Przyjeżdża taka wielka ciężarówka z doczepionym z tyłu pojazdem (z tyłu trzykołowym, nie mam pojęcia jak to się nazywa jeździ bokiem i przodem) i kierowca sam rozładowuje te bele.

    Trzymam kciuki - dasz radę.

    DOME,

    proszę podeślij mi na priv,gdzie kupiłś za taką cenę okna połaciowe,no i namiar na tego gościa z Roggemanna.

    Wielkie dzięki
  3. dome FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dome Zarejestrowany: 25.11.2009 Posty: 134
    Cytat Napisał leszekd
    DOME,

    proszę podeślij mi na priv,gdzie kupiłś za taką cenę okna połaciowe,no i namiar na tego gościa z Roggemanna.

    Wielkie dzięki
    Wysłałam Ci wszystkie informacje na priv.
    Rycerzy trzeeeeeeeeech,
    Kmicic, Wołodyjowski, Zagłooooooba.
    Pamparapampam
    Do dzieła!
  4. q-bis ELITA FORUM (min. 1000)
    q-bis Zarejestrowany: 10.02.2008 Posty: 1951
    O widzę kolejny amator Trójki, choć być może tej byłej...
  5. dome FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dome Zarejestrowany: 25.11.2009 Posty: 134
    Cytat Napisał q-bis
    O widzę kolejny amator Trójki, choć być może tej byłej...
    Oj tak, tej byłej
  6. q-bis ELITA FORUM (min. 1000)
    q-bis Zarejestrowany: 10.02.2008 Posty: 1951
    Cytat Napisał dome
    Oj tak, tej byłej
    A tu byłeś ?


    http://forum.muratordom.pl/showthrea...5cych-)/page12
  7. dome FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dome Zarejestrowany: 25.11.2009 Posty: 134
    Cytat Napisał q-bis
    A tu byłeś ?
    Jeszcze nie byłam, ale nadrobię
    q-bis ja jestem
  8. dome FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dome Zarejestrowany: 25.11.2009 Posty: 134
    Cytat Napisał Sabat
    Okna Petecki na profilach Salamander bluEvolution 82 MD z szybami 4LE/18/4/18/4LE TGI 7035 U=0,5 montowane w murze ( nie posiadamy rolet)
    Dają radę, a mam w sumie bardzo oszklony dom
    Hmmm. Sabat, nam Pan Sebastian zaproponował okna Team Plastu system TEAM BALANCE MD, na profilach Veki Softline 82 MD - 73 mm, szyby 05Ug 4/18/4/18/4. TGI 9016 3s, okucia Roto, po cztery zaczepy antywyważeniowe, z montażem w strefie ocieplenia KIK.
    Mógłbyś podzielić się Twoją opinią na ich temat?
  9. q-bis ELITA FORUM (min. 1000)
    q-bis Zarejestrowany: 10.02.2008 Posty: 1951
    Cytat Napisał dome
    Jeszcze nie byłam, ale nadrobię
    q-bis ja jestem
    Tak, zauważyłem, ale się przejęzyczyłem
  10. dome FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dome Zarejestrowany: 25.11.2009 Posty: 134
    Cytat Napisał q-bis
    Tak, zauważyłem, ale się przejęzyczyłem
  11. januszko70 WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    januszko70 Zarejestrowany: 10.03.2018 Posty: 3
    Witam Forumowiczów Grupy Szczecińskiej. Jestem już po zakupie działki i zaczynam budowę. Przeczytam forum od deski do deski, ale liczę też na Wasze doświadczenie bieżące
    Niestety wszystkie dobre ekipy SSO mają terminy na 2019/2020, chyba, że się komuś jakaś luka trafi. Oj trudno na naszym terenie o dostępnych dobrych wykonawców...
  12. szydas ELITA FORUM (min. 1000)
    szydas Zarejestrowany: 03.03.2006 Posty: 2080
    Cytat Napisał leszekd
    Witam,

    możecie rzucić jakie ceny za płytę fundamentową w Szczecinie?
    Mam około 200 m2,dom z garażem.
    Na razie mam duże rozbieżności od 300 do 400 zł/m2.

    Pozdrawiam.
    Ja do garażu wziąłem płytę od Legalett - ekipa była miejscowa, załatwiali wszystko dodatkowe: koparka, pospółka, kanalizacja itp. Cena zależy od izolacji, styro czy xps, grubość izolacji bocznej nie robi większej różnicy. Cenowo pewnie wyjdzie 400 pln za m2 ale po negocjacjach zrobili mi na 8% vat zamiast 23.
  13. szydas ELITA FORUM (min. 1000)
    szydas Zarejestrowany: 03.03.2006 Posty: 2080
    Cytat Napisał leszekd
    Witam,

    możecie rzucić jakie ceny za płytę fundamentową w Szczecinie?
    Mam około 200 m2,dom z garażem.
    Na razie mam duże rozbieżności od 300 do 400 zł/m2.

    Pozdrawiam.
    A wycena z kosztorysu to jakaś fantastyka robiona przez firmę krzak. Co jak co ale na fundamencie nie oszczędzaj. Wszystko przerobisz i przebudujesz, ale fundamentu nie ruszysz. A jeśli nawet to zaoszczędzone pieniądze nie wystarczą
  14. leszekd SYMPATYK FORUM (min. 10)
    leszekd Zarejestrowany: 29.01.2018 Posty: 48
    Cytat Napisał szydas
    A wycena z kosztorysu to jakaś fantastyka robiona przez firmę krzak. Co jak co ale na fundamencie nie oszczędzaj. Wszystko przerobisz i przebudujesz, ale fundamentu nie ruszysz. A jeśli nawet to zaoszczędzone pieniądze nie wystarczą

    co do vatu to chyba żadne halo,że dali 8 %.
    Co do kosztorysu to jasne ale nie widzę potrzeby przepłacać ileś tysięcy za taką sama płytę, tylko dlatego,że będzie to parati,brinkmann czy jakaś inna znana firma?Co mnie interesuje to prawidłowe wykonanie i cena.
  15. szydas ELITA FORUM (min. 1000)
    szydas Zarejestrowany: 03.03.2006 Posty: 2080
    Cytat Napisał leszekd
    co do vatu to chyba żadne halo,że dali 8 %.
    No to poczytaj przepisy. Generalnie póki masz powierzchnię użytkową <300 m2 to możesz liczyć na VAT 8%. Powyżej nikt nie będzie chciał na tyle robić, bo nie uzyskają zwrotu od US. A zaczniesz budowę to sam zobaczysz ile VAtu będą ci naliczać wykonawcy. Inna sprawa - licz, czy cena usługi nie będzie wyższa niż różnica w VAT i jeśli możesz rób coś sam. Bo okaże się, że na VAT "oszczędzisz" 1000 PLN a za usługę zapłacisz 2000 PLN i jesteś tysiaka w plecy przez niższy VAT.
    Co do kosztorysu to jasne ale nie widzę potrzeby przepłacać ileś tysięcy za taką sama płytę, tylko dlatego,że będzie to parati,brinkmann czy jakaś inna znana firma?Co mnie interesuje to prawidłowe wykonanie i cena.
    no właśnie, prawidłowe wykonanie. Jeśli liczysz na wykonanie z gwarancją dłuższą niż 5 lat to pozostają ci tylko firmowe płyty. Choćby dlatego, że lokalny wykonawca nawet jeśli da ci dłuszą gwarancją, a wątpię bo mi żaden nie chciał dać, to za te 5 lat o tym wykonawcy mogą najstarsi górale nie pamiętać. A jak nawet upadnie krajowy przedstawiciel "marki" to masz firmę matkę, która tę gwarancję realizuje.
    Poszukaj w necie pod hasłem "spartolona płyta fundamentowa" czy podobnym i policz, ile może kosztować poprawka. Ja policzyłem, porównałem z ceną fundamentu tradycyjnego i wziąłem "markową" płytę.
  16. leszekd SYMPATYK FORUM (min. 10)
    leszekd Zarejestrowany: 29.01.2018 Posty: 48
    policz, ile może kosztować poprawka. Ja policzyłem, porównałem z ceną fundamentu tradycyjnego i wziąłem "markową" płytę.[/quote]

    co do vat 8 czy 23 to racja,liczy się cena końcowa.

    Ja mam zamiar zatrudnić lokalną firmę która się nazywa BEST CONSTRUCION.

    O ile mi wiadomo to budują/zbudowali wiele płyt w Dobrej i Wołczkowie.
    Jakieś opinie też bym z miłą chęcią usłyszał od forumowiczów,którzy skorzystali z jej oferty.
  17. szydas ELITA FORUM (min. 1000)
    szydas Zarejestrowany: 03.03.2006 Posty: 2080
    Cytat Napisał leszekd
    Ja mam zamiar zatrudnić lokalną firmę która się nazywa BEST CONSTRUCION.
    Też miałem zamiar skorzystać z ich oferty, cenowo byli 50% tańsi niż konkurencji. Dostałem ofertę, architekt zrobił projekt pod ich konstrukcję po czym po zapytaniu o termin realizacji kontakt się urwał. Ponieważ zależało mi na czasie skorzystałem z innej oferty.
  18. leszekd SYMPATYK FORUM (min. 10)
    leszekd Zarejestrowany: 29.01.2018 Posty: 48
    Cytat Napisał szydas
    Też miałem zamiar skorzystać z ich oferty, cenowo byli 50% tańsi niż konkurencji. Dostałem ofertę, architekt zrobił projekt pod ich konstrukcję po czym po zapytaniu o termin realizacji kontakt się urwał. Ponieważ zależało mi na czasie skorzystałem z innej oferty.
    spotkałem się już z tą opinia od jednego pana ale w moim przypadku przysłali mi wycenę chociaż też musiałem być trochę namolny.
    Cena nie jest tak jak piszesz o 50% tańsza na przykład porównując do Brinkmana a jedynie może 10 % i zostaje kwestia drenażu płyty,który nie jest wliczony. Termin mnie nie goni ale nie mam ochoty później żałować,że wziąłem nie sprawdzoną firmę.
  19. szydas ELITA FORUM (min. 1000)
    szydas Zarejestrowany: 03.03.2006 Posty: 2080
    Cytat Napisał leszekd
    spotkałem się już z tą opinia od jednego pana ale w moim przypadku przysłali mi wycenę chociaż też musiałem być trochę namolny.
    Cena nie jest tak jak piszesz o 50% tańsza na przykład porównując do Brinkmana a jedynie może 10 % i zostaje kwestia drenażu płyty,który nie jest wliczony. Termin mnie nie goni ale nie mam ochoty później żałować,że wziąłem nie sprawdzoną firmę.
    to jeżeli masz tylko 10% różnicy w cenie to porównaj warunki gwarancji. Best dają tylko na 10 lat...
  20. leszekd SYMPATYK FORUM (min. 10)
    leszekd Zarejestrowany: 29.01.2018 Posty: 48
    Cytat Napisał szydas
    to jeżeli masz tylko 10% różnicy w cenie to porównaj warunki gwarancji. Best dają tylko na 10 lat...
    brinkmann to samo,10 lat
Pokaż wyniki od 77621 do 77640 z 77901