dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Szczecińska
  1. Teska REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Teska Zarejestrowany: 23.10.2002 Posty: 22094
    witam poniedzialkowo
  2. Teska REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Teska Zarejestrowany: 23.10.2002 Posty: 22094
    Cytat Napisał delf
    Poproszę też o aktualną Listę Wykonawców, jesli ktos byłby tak uprzejmy ją podesłać
    zerknij privek
  3. jolly ELITA FORUM (min. 1000)
    jolly Zarejestrowany: 28.05.2004 Posty: 1333
    Witam Wszystkich!!!!


    O Boniu - jak mnie tu dawno nie bylo...
  4. Teska REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Teska Zarejestrowany: 23.10.2002 Posty: 22094
    Cytat Napisał jolly
    Witam Wszystkich!!!!


    O Boniu - jak mnie tu dawno nie bylo...



    Jolly o Boniu!!!!!! Ty zyjesz??????????
  5. Jancio Wodnik FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jancio Wodnik Zarejestrowany: 22.01.2007 Posty: 183
    Cytat Napisał Maggie
    Cytat Napisał tomek i ania
    WITAM, JAK TO ZROBIĆ ŻEBY MIEĆ TELEWIZJĘ SAT I INTERNET W DOMU I W KAŻDYM POKOJU MÓC OGLĄDAĆ INNY PROGRAM, MOŻE MACIE NAMIARY NA JAKIEGOŚ INSTALATORA, MYŚLAŁEM ŻE MAJĄC LIVEBOXA TP TO JEST DO ZROBIENIA, ALE NIE JEST. , ZA 2 TYG TYNKI A JA NIE MAM ŻADNYCH KABELKÓW
    POZDRAWIAM
    Podłączam się pod pytanie. Czy planując tv satelitarną do każdego odbiornika musiałabym mieć osobną antenę?
    Oficjalnie TAK !
  6. Teska REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Teska Zarejestrowany: 23.10.2002 Posty: 22094
    Cytat Napisał Jancio Wodnik
    Cytat Napisał Maggie
    Cytat Napisał tomek i ania
    WITAM, JAK TO ZROBIĆ ŻEBY MIEĆ TELEWIZJĘ SAT I INTERNET W DOMU I W KAŻDYM POKOJU MÓC OGLĄDAĆ INNY PROGRAM, MOŻE MACIE NAMIARY NA JAKIEGOŚ INSTALATORA, MYŚLAŁEM ŻE MAJĄC LIVEBOXA TP TO JEST DO ZROBIENIA, ALE NIE JEST. , ZA 2 TYG TYNKI A JA NIE MAM ŻADNYCH KABELKÓW
    POZDRAWIAM
    Podłączam się pod pytanie. Czy planując tv satelitarną do każdego odbiornika musiałabym mieć osobną antenę?
    Oficjalnie TAK !

    a nie oficjalnie?
  7. jolly ELITA FORUM (min. 1000)
    jolly Zarejestrowany: 28.05.2004 Posty: 1333
    Witaj Teska,

    zyje, zyje, tylko co to za zycie....

    kupa pracy i jeszcze ta budowa...
  8. ewamin FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ewamin Zarejestrowany: 26.04.2007 Posty: 287
    Witam Wszystkich po małej przerwie
    Tym którzy poprosili mnie o listę, obiecuje, że prześlę ją dziś wieczorkiem.
    Natomiast tym którzy przesłali mi namiary na elektryka bardzo serdecznie dziękuję

    A tak poza tym melduję, że strop mamy zalany i zaczęły już rosnąć powolutku ściany poddasza
    Pozdrawiam wszystkich i życzę udanego poniedziałku
  9. trobe ELITA FORUM (min. 1000)
    trobe Zarejestrowany: 15.06.2004 Posty: 1831
    Cytat Napisał delf
    Kochani, kolejny apel:

    Oprócz panów/pań do ogrodzenia, poszukuję także kafelkarza, też z odroczonym terminem . Może być za 2-3 miesiące. Jeśli macie kogoś i polecacie proszę o namiar, żebym mogła zawczasu się umówić.
    Priv
  10. Aleksandra M05a DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Aleksandra M05a Zarejestrowany: 01.04.2007 Posty: 675
    Witam Wszystkich,

    chcę kupić okna do poddaszy Velux, ale nie wiem jakie wybrać - GZL, GZLB, GGL? Czy do łazienki dawaliście to samo, co do pomieszczeń mieszkalnych, czy GGU? Mam mieć wentylację mechaniczną. Kąt nachylenia dachu 36 st.

    Proponują mi od razu zakup rolet - połączenie rolety z roletą plisowaną. Ktoś taką użytkuje? Co o niej sądzicie?
    ____________
    Pozdrowionka
    Aleksandra

    http://LEKSA.fotosik.pl/albumy/255232.html
  11. bimbelt ELITA FORUM (min. 1000)
    bimbelt Zarejestrowany: 16.06.2006 Posty: 1230
    Cytat Napisał piotr_mielonka
    Cytat Napisał piotr_mielonka
    wie ktoś może skąd wziąć spore ilości ziemi do wyrównania terenu wokól domu??
    ponawiam pytanie
    Tez to przerabiam, ale powiem ci, ze nie jest latwo znalezc czysta ziemie. Dalem ogloszenie do Kontaktu i na razie udalo mi sie zdobyc tylko jedna wywrotke ziemii z wykopow.
  12. magda787 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    magda787 Zarejestrowany: 29.07.2007 Posty: 24
    Witam, potrzebuje namiary na solidnych wykonawcow,mianowicie chodzi mi o tynkarzy i ludzi ktorzy zajmuja sie ociepleniem poddasza tzn dachu,
    Moj e-mail: [email protected]
  13. martelia DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    martelia Zarejestrowany: 01.07.2005 Posty: 607
    witam,

    w jakiej wysokości macie wpisane kary za niedotrzymanie warunków, terminów umów przez Waszych wykonawców ? Lub jakie stosowaliście ?
  14. ortolin FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ortolin Zarejestrowany: 14.08.2007 Posty: 130
    Cytat Napisał martelia
    witam,

    w jakiej wysokości macie wpisane kary za niedotrzymanie warunków, terminów umów przez Waszych wykonawców ? Lub jakie stosowaliście ?
    0.3% wartosci zlecenia za kazdy dzien opoznienia
  15. Aleksandra M05a DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Aleksandra M05a Zarejestrowany: 01.04.2007 Posty: 675
    Cytat Napisał ortolin
    Cytat Napisał martelia
    witam,

    w jakiej wysokości macie wpisane kary za niedotrzymanie warunków, terminów umów przez Waszych wykonawców ? Lub jakie stosowaliście ?
    0.3% wartosci zlecenia za kazdy dzien opoznienia
    0,1% wynagrodzenia ustalonego w umowie za każdy dzień opóźnienia. Wynagrodzenie wynosi 60.000 zł.
    Za odstąpienie od Umowy z przyczyn zależnych od Wykonawcy - 20% wynagrodzenia umownego.
    W sytuacji, gdy kara umowna nie pokrywa szkody, przysługuje prawo żądania odszkodowania na zasadach ogólnych.
    ____________
    Pozdrowionka
    Aleksandra

    http://LEKSA.fotosik.pl/albumy/255232.html
  16. RomanW STAŁY BYWALEC (min. 300)
    RomanW Zarejestrowany: 15.10.2003 Posty: 310
    Cytat Napisał martelia
    witam,

    w jakiej wysokości macie wpisane kary za niedotrzymanie warunków, terminów umów przez Waszych wykonawców ? Lub jakie stosowaliście ?
    A masz .............:



    §8 KARY UMOWNE

    1. Strony postanawiają, że obowiązującą je formą odszkodowania będą kary umowne.
    2. Kary umowne będą naliczane w następujących sytuacjach i wysokościach:
    a) Zamawiający płaci Wykonawcy kary umowne:
    • • Za zwłokę w przeprowadzeniu odbioru w wysokości 0,5% wynagrodzenia ustalonego w Umowie na dany etap robót za każdy dzień zwłoki, licząc od dnia następnego po terminie, w którym odbiór miał być zakończony.
      • Z tytułu odstąpienia od umowy z przyczyn niezależnych od Wykonawcy w wysokości 20% wynagrodzenia umownego, po uregulowaniu kwoty za prace wykonane.
      • Za zwlokę w zapłacie faktury w wysokości 0,1% wynagrodzenia określonego tą fakturą za każdy dzień zwłoki.

    b) Wykonawca płaci Zamawiającemu kary umowne:
    • • Za zwłokę w wykonaniu określonych w umowie i załącznikach przedmiotów odbioru w wysokości 0,5% wynagrodzenia ustalonego w Umowie na dany etap robót za każdy dzień zwłoki.
      • Za zwłokę w usunięciu wad stwierdzonych przy odbiorze lub w okresie rękojmi, w wysokości 1% wynagrodzenia umownego za wykonany przedmiot odbioru za każdy dzień zwłoki liczonej od dnia wyznaczonego na usunięcie wady.
      • Za odstąpienie od Umowy z przyczyn Wykonawcy w wysokości 20% wynagrodzenia umownego.

    3. Strony zastrzegają sobie prawo do odszkodowania uzupełniającego, przenoszącego wysokość kar umownych do wysokości rzeczywiście poniesionej szkody.
    4. Strony ustalają, że obowiązującą je formą odszkodowania za niewykonanie lub nienależyte wykonanie umowy będzie odszkodowanie na zasadach tytułu XV i XVI Kodeksu Cywilnego.
  17. martelia DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    martelia Zarejestrowany: 01.07.2005 Posty: 607
    a dziękuję bardzo wszystkim
  18. maro74 ELITA FORUM (min. 1000)
    maro74 Zarejestrowany: 16.04.2004 Posty: 1375
    Cytat Napisał bimbelt
    Cytat Napisał piotr_mielonka
    Cytat Napisał piotr_mielonka
    wie ktoś może skąd wziąć spore ilości ziemi do wyrównania terenu wokól domu??
    ponawiam pytanie
    Tez to przerabiam, ale powiem ci, ze nie jest latwo znalezc czysta ziemie. Dalem ogloszenie do Kontaktu i na razie udalo mi sie zdobyc tylko jedna wywrotke ziemii z wykopow.
    U nas w Policach budują zaraz przy wjeździe do miasta przed wiaduktem kolejowym nową stację paliw wykopali z terenu ogromne masy pieknej czarnej ziemi i lezy to u nich na boku, sąsiad od nich sobie kilka wywrotek nawiózł, ja też miałem chęć ale narazie skupiam się na innych sprawch i odpuściłem sobie tą ziemię bo do czasu mojego zagospodarowania terenu to mi by chwaściorami strasznie porosła. jak chcecie to proponuje podjechać i popytać majstrów o tę ziemię. Niestety nie mam do nich żadnych namiarów.
  19. Teska REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Teska Zarejestrowany: 23.10.2002 Posty: 22094
    Cytat Napisał maro74
    Cytat Napisał bimbelt
    Cytat Napisał piotr_mielonka
    Cytat Napisał piotr_mielonka
    wie ktoś może skąd wziąć spore ilości ziemi do wyrównania terenu wokól domu??
    ponawiam pytanie
    Tez to przerabiam, ale powiem ci, ze nie jest latwo znalezc czysta ziemie. Dalem ogloszenie do Kontaktu i na razie udalo mi sie zdobyc tylko jedna wywrotke ziemii z wykopow.
    U nas w Policach budują zaraz przy wjeździe do miasta przed wiaduktem kolejowym nową stację paliw wykopali z terenu ogromne masy pieknej czarnej ziemi i lezy to u nich na boku, sąsiad od nich sobie kilka wywrotek nawiózł, ja też miałem chęć ale narazie skupiam się na innych sprawch i odpuściłem sobie tą ziemię bo do czasu mojego zagospodarowania terenu to mi by chwaściorami strasznie porosła. jak chcecie to proponuje podjechać i popytać majstrów o tę ziemię. Niestety nie mam do nich żadnych namiarów.
    a czemu nie mozna zerknac na foteczki????
  20. szydas ELITA FORUM (min. 1000)
    szydas Zarejestrowany: 03.03.2006 Posty: 2080
    Cytat Napisał Aleksandra M05a
    Cytat Napisał ortolin
    Cytat Napisał martelia
    witam,

    w jakiej wysokości macie wpisane kary za niedotrzymanie warunków, terminów umów przez Waszych wykonawców ? Lub jakie stosowaliście ?
    0.3% wartosci zlecenia za kazdy dzien opoznienia
    0,1% wynagrodzenia ustalonego w umowie za każdy dzień opóźnienia. Wynagrodzenie wynosi 60.000 zł.
    Za odstąpienie od Umowy z przyczyn zależnych od Wykonawcy - 20% wynagrodzenia umownego.
    W sytuacji, gdy kara umowna nie pokrywa szkody, przysługuje prawo żądania odszkodowania na zasadach ogólnych.
    1% za każdy dzień opóźnienia, zerwanie umowy 100% wartości umowy
Pokaż wyniki od 57841 do 57860 z 77901