dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Projekt Z79
Strona 1 z 2
  1. iza.kos WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    iza.kos Zarejestrowany: 20.09.2010 Posty: 3
    Witam wszystkie osoby, które wybudowały, budują i planują budować według projektu Z79 Zapraszam do dzielenie się uwagami i doświadczeniami Pozdrawiam Iza
  2. iza.kos WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    iza.kos Zarejestrowany: 20.09.2010 Posty: 3
  3. franekkowalski WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    franekkowalski Zarejestrowany: 13.09.2010 Posty: 3
    Witam budujących Z79
    Pozwolenie na budowę już jest, jestem na etapie wyboru wykonawcy.
    Zaraz zaczynam.
    Ja zażyczyłyem sobie Z79 w wersji szkieletowej, ale już widzę, że projekt zawiera kilka błędów konstrukcyjnych.

    pozdr.
    Faranek
  4. iza.kos WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    iza.kos Zarejestrowany: 20.09.2010 Posty: 3
    Witamy w naszym gronie.
    Niestety my zaczynamy budowę dopiero w przyszłym roku ponieważ przeciągnęły się formalności z działką, jednak będziemy Was wspierać z całych sił. Pozdrawiam
    Będziemy budować pod Wrocławiem, mamy wprowadzonych parę zmian jak np. kotłownia będzie przeniesiona do ponieszczenia przy wejściu po prawej stronie, rezygnujemy z małej łazienki na górze i robimy tam garderobę...
  5. franekkowalski WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    franekkowalski Zarejestrowany: 13.09.2010 Posty: 3
    Też planuję zmianę lokalizacji pomieszczenia technicznego. WC poleci pod schody. Schody wymagają przeprojektowania, dł. stopnia wyjdzie 25 cm a wys ok 18. Trochę mniej wygodne, ale coś za coś. Górę mam jeszcze nie obmyślaną, na tą chwilę nie będzie ścianek działowych, po środku stanie stół bilardowy a dookoła skórzane kanapy, albo belki słomy, bo na kanapy może braknąć kaski :]

    Rzut parteru po zmianach:

    http://zapodaj.net/32a52013cc3a.jpg.html
  6. Cecholki WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Cecholki Zarejestrowany: 21.09.2010 Posty: 0
    Witam,
    My również planujemy od wiosny rozpocząć budowę naszego domku . I podobnie planujemy przenieść wc pod schody (po konsultacji z szwagrem-budowlańcem).Ciekawi również jesteśmy jak domek wygląda w rzeczywistości , może kiedyś pojawią się jakieś zdjęcia .
    Pozdrawiamy serdecznie .
  7. iza.kos WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    iza.kos Zarejestrowany: 20.09.2010 Posty: 3
    Witam my przenosimy kotłownie a pod schodami będzie spiżarnia reszta na dole zostaje bez zmian. Nad górą też się zastanawiamy, chyba tylko zamiast małej łazienki zrobimy garderobę.
  8. iza.kos WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    iza.kos Zarejestrowany: 20.09.2010 Posty: 3
    Anetko fajnie że w końcu umieścili Twoje zdjęcia, widzę że domek pomału się wznosi super pozdrawiam Iza
  9. franekkowalski WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    franekkowalski Zarejestrowany: 13.09.2010 Posty: 3
    iza.kos a gdzie przenosicie tą kotłownie ??
  10. iza.kos WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    iza.kos Zarejestrowany: 20.09.2010 Posty: 3
    Hej, kotłownię przenosimy do pomieszczenia gospodarczego 3,3 m przy wejściu po prawej stronie tam jest wyjście na drugi komin, a poza tym kominy będziemy podnosić powyżej kalanicy. Łazienka zostaje tam gdzie jest. Pozdrawiam Iza
  11. franekkowalski WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    franekkowalski Zarejestrowany: 13.09.2010 Posty: 3
    Jeśli ktos buduje ten domek w przyszłym roku to radzę przez długie zimowe wieczory przeanalizować ten projekt z dobrym architektem. W mojej wersji fundament pod konstrukcję szkieletu drewnianego zaprojektowano taki jak pod budynek tradycyjny, czyli o wiele za potężny. Pani w Studio Z500 powiedziała, że to dlatego żeby aby na pewno sie nie zawalił, a mnie będzie to kosztowało dodatkowo 15 tys. zł. Sama konstrukcja szkieletu też jest sporo na wyrost. Teraz żałuję że skusiłem sie na projekt gotowy Budowa już ruszyła i raczej na bieżąco będę poprawiał "zdolnych" architektów z warszawki. Ale w takim razie po co wydałem kaskę w Studio Z500 ??
  12. Cecholki WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Cecholki Zarejestrowany: 21.09.2010 Posty: 0
    Przy okazji wydatków ...
    Macie jakiś szczegółowy kosztorys ?
  13. palina103 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    palina103 Zarejestrowany: 02.11.2010 Posty: 1
    witajcie! my zaczynamy budowę z79 na wiosnę, jak dobrze pójdą wszelkie plany. Szkoda że nie ma jeszcze gotowego domku i nie ma kogo zapytać jak to wygląda w realu:
  14. franekkowalski WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    franekkowalski Zarejestrowany: 13.09.2010 Posty: 3
    Hej, u mnie fundament prawie gotowy. Zrezygnowałem z wieńca kończącego ścianę fundamentową, ponieważ jest on kompletnie zbędny.
    Kolejny pomysł jaki mi przyszedł do głowy to wykonanie przypory i komina jako atrapy zrobione z konstrukcji stalowej i płyt osb. W środku będzie umieszczony komin systemowy. Jest to rozwiązanie dużo tańsze, prostsze i szybsze w realizacji.

    Cóż Studio Z500 może i ładne projektuje domki, ale niestety bardzo drogie w realizacji i nie do końca przemyślane konstrukcyjnie.
  15. franekkowalski WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    franekkowalski Zarejestrowany: 13.09.2010 Posty: 3
  16. Majonez SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Majonez Zarejestrowany: 07.11.2008 Posty: 56
    I ja się przyłączam do budujących z79

    http://forum.muratordom.pl/entry.php...)-nie-szkielet
  17. Majonez SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Majonez Zarejestrowany: 07.11.2008 Posty: 56
    Co tu tak cicho i martwo? Nie budujecie? Wybudowaliście?
    Serdeczności
  18. franekkowalski WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    franekkowalski Zarejestrowany: 13.09.2010 Posty: 3
    Masz rację Majonez, nudy tu trochę. Fajna ta Twoja technologia, ale pewnie koszty spore. Ja początkowo chciałem budować z bala, ale doszedłem, do wniosku, że wnętrze w drewnie jest fajne, ale może nie koniecznie przez cały czas, a wykładanie domu z bala gipskartonem w środku to profanacja !!! I stanęło na kanadyjce
  19. Luis67 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Luis67 Zarejestrowany: 24.05.2010 Posty: 3
    Cytat Napisał Majonez
    Co tu tak cicho i martwo? Nie budujecie? Wybudowaliście?
    Serdeczności
    Czytałem Twój dzienni i jestem pod wrażenirm. Jestem bardzo zainteresowany budową Z79 systemie HBE, wiem ż otrzymałeś wycene od konsbudu, czy możesz podać koszt na priv [email protected]. Bedę bardzo wdzieczny
  20. KulAbra SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KulAbra Zarejestrowany: 27.03.2011 Posty: 12
    Witam serdecznie,
    To mój pierwszy post choć forum czytam już od miesięcy.
    Jesteśmy na etapie wyboru projektu i Z79 jest jednym z faworytów. Mam parę pytań do osób, które mają już projekt lub budują/wybudowały Z79. Z góry wielkie dzięki za wszelkie rady!
    1. Czy podciąg przechodzący przez kuchnię wystaje ze stropu?
    2. Czy słupki konstrukcyjne faktycznie wychodzą ze ścian na poddaszu?
    3. Jak wygląda wentylacja w kuchni? czy kryliście ją w sufitach podwieszanych? Czy rury wentylacji nie wystają przypadkiem ze ścian na poddaszu?

    frankekowalski - masz już schody po zmianach? jak w praktyce?

    Dzięki
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29
Strona 1 z 2