dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Wykonawce stanu surowego otwartego najwyższy czas wybrać
Strona 1 z 2
  1. Jaspis2 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jaspis2 Zarejestrowany: 02.01.2011 Posty: 26
    Zapraszam do dyskusji wszystkie osoby planujące zacząć prace budowlane na wiosnę 2011 roku. Czy macie już wybranego wykonawcę ? , jakie napotykacie problemy przy poszukiwaniach, jakie kryteria obraliście przy wyborze wykonawcy - oprócz cenowych oczywiście
  2. golob_ SYMPATYK FORUM (min. 10)
    golob_ Zarejestrowany: 08.12.2010 Posty: 42
    Witam, jestem właśnie na etapie szukania wykonawcy i chciałbym zacząć budowę jak tylko zrobi się odpowiednio ciepło. Może ktoś z budujących w okolicach Wrocławia może kogoś polecić?
  3. Jaspis2 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jaspis2 Zarejestrowany: 02.01.2011 Posty: 26
    Witam, jeżeli nie ma się ekipy z polecenia to polecam wystawić zlecenie w jakimś dobrym portalu przetargowym - można zorientować się co do orientacyjnych kosztów, jednak nic nie zastąpi spotkania z wykonawcą i omówienia wszystkiego osobiście.
  4. qubeczek SYMPATYK FORUM (min. 10)
    qubeczek Zarejestrowany: 15.01.2011 Posty: 41
    Witam,
    ja również zaczynam na wiosnę, w Zębicach, Podłączam się pod ten wątek.

    Jak będziecie szukać materiałów, to może warto się skrzyknać - razem łatwiej negocjować ceny, prawda ?
  5. radmol WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    radmol Zarejestrowany: 18.07.2010 Posty: 8
    Ja również planuję zacząć w tym roku (kilka kilometrów na północ od Wrocka). Potrzebowałbym dobrej ekipy na wykonanie fundametu (do stanu zero) i zaizolowania go na zimę.
    Będę bardzo wdzięczny za namiary
  6. wojgoc OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc Zarejestrowany: 27.01.2010 Posty: 6941
    znajomy ma do oddania 4m3 gruzu - jeśli ktoś jest zainteresowany to odbiór w Tyńcu Małym w godz. 9-16 tel. 504912830
  7. qubeczek SYMPATYK FORUM (min. 10)
    qubeczek Zarejestrowany: 15.01.2011 Posty: 41
    Co do ekip to raczej pytaj po tych, co budowali wcześniej. Ci, co budują teraz, to pilnują swoich ekip i chcieli by, by robili tylko u nich - na tym polu to jesteśmy dla siebie konkurencją.
    A może jednak - skoro jeszcze szukacie ekip - to się zmówić i zrobić wspólny casting JEDNEJ ekipy - jak zlecimy dwa, czy domki na sezon, to może coś wytargujemy ?
  8. qubeczek SYMPATYK FORUM (min. 10)
    qubeczek Zarejestrowany: 15.01.2011 Posty: 41
    A odnośnie wyboru ekipy: ja na razie dałem ogłoszenia na szukajfachowca.pl i oferteo.,pl. Polecam to drugie, bo można wrzucić 2 MB plikó, czyli wszystkie rysunki. Dostałem całkiem ciekawe oferty - kilkanaście ekip. Mam 260 m2 + garaż dwustanowiskowy, dom parter + piętro, dach nieużytkowy kopertowy. Wiązary niezależnie, bo idą z fabryki. Więc SSO bez konstrukcji dachu od 50 do 90 tyś - rozrzut nieziemski. Ale jak dostaję wycenę godzinową / m2, a do tego 150 zł/h, noto się robi 90 tyś. Więc są ekipy i ekipy. Co dziwnego, nawet kilka "górali" się nawinęło (umieją korzystać z internetu). Sądzę, że szukanie w sieci to też dobra metoda - przynajmniej trafiam na ludzi, którzy jakoś nawiązują do czasów bieżących, korzystaja z internetu - obawiam się, że przy mojej wrodzonej upierdliwości i dbałości o konkret wypowiedzi po prostu przy jakimś góralu typu "będzie dobrze, pnocku", to by mnie krew zalała po tygodniu. Oczywiście, nie znaczy, że nie byłoby dobrze - po prostu ja bym nie wytrzymał takiego poziomu komunikacji.

    Podsumowując - również kierownika budowy tam szukam. I Filigranu, i wiązarów, i chyba wszystkiego.


    Z kilkunastu ekip mam wybraną short-listę 3, z którymi zamierzam się spotkać i gadać o szczegółach - ale to z kierownikiem, jak go będę miał.

    A możecie kogoś polecić na kierownika - bo do tej pory na short-liście mam jednego, a to raczej nie buduje komfortu wyboru. Kierownikiem akurat można się podzielić
  9. PiJaki SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PiJaki Zarejestrowany: 06.05.2009 Posty: 44
    A możecie kogoś polecić na kierownika - bo do tej pory na short-liście mam jednego, a to raczej nie buduje komfortu wyboru. Kierownikiem akurat można się podzielić [/quote]

    Witam,
    Mogę polecić kierownika - północne tereny wrocławia.

    Pozdr.
    PiJaki
  10. maxwell61 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maxwell61 Zarejestrowany: 01.11.2010 Posty: 44
    Witam Będę się budował...tzn. mam zamiar, bo na razie jestem na etapie kwitologii i obawiam się, że umrę przy tempie naszych urzędów.

    Domek powstanie na północ od Obornik Śląskich.
  11. Galan WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Galan Zarejestrowany: 09.05.2010 Posty: 4
    Cytat Napisał qubeczek
    A odnośnie wyboru ekipy: ja na razie dałem ogłoszenia na szukajfachowca.pl i oferteo.,pl. Polecam to drugie, bo można wrzucić 2 MB plikó, czyli wszystkie rysunki. Dostałem całkiem ciekawe oferty - kilkanaście ekip. Mam 260 m2 + garaż dwustanowiskowy, dom parter + piętro, dach nieużytkowy kopertowy. Wiązary niezależnie, bo idą z fabryki. Więc SSO bez konstrukcji dachu od 50 do 90 tyś - rozrzut nieziemski. Ale jak dostaję wycenę godzinową / m2, a do tego 150 zł/h, noto się robi 90 tyś. Więc są ekipy i ekipy. Co dziwnego, nawet kilka "górali" się nawinęło (umieją korzystać z internetu). Sądzę, że szukanie w sieci to też dobra metoda - przynajmniej trafiam na ludzi, którzy jakoś nawiązują do czasów bieżących, korzystaja z internetu - obawiam się, że przy mojej wrodzonej upierdliwości i dbałości o konkret wypowiedzi po prostu przy jakimś góralu typu "będzie dobrze, pnocku", to by mnie krew zalała po tygodniu. Oczywiście, nie znaczy, że nie byłoby dobrze - po prostu ja bym nie wytrzymał takiego poziomu komunikacji.

    Podsumowując - również kierownika budowy tam szukam. I Filigranu, i wiązarów, i chyba wszystkiego.


    Z kilkunastu ekip mam wybraną short-listę 3, z którymi zamierzam się spotkać i gadać o szczegółach - ale to z kierownikiem, jak go będę miał.

    A możecie kogoś polecić na kierownika - bo do tej pory na short-liście mam jednego, a to raczej nie buduje komfortu wyboru. Kierownikiem akurat można się podzielić

    Witaj! Jeśli wśród wybranych firm jest Everest - daj cynk. Mogę Ci opowiedzieć o nich. Niezbyt miłego.
    Andrzej
  12. Spirea OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Spirea Zarejestrowany: 27.08.2007 Posty: 5364
    witam,
    Jeśli szukacie ekip, to zapytajcie na głównej wrocławskiej. Tam są osoby, które już budowały, mają SSO za sobą i mogą polecić kogoś sprawdzonego. Ja przez internet sprawdzałam tylko wyceny. Ekipę brałam już z polecenia. Jesli wybierzecie kogoś przez net, to koniecznie poproście o adresy, gdzie budowali wcześniej, żeby ocenić budowę.
    No i powodzenia
  13. marekg54 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marekg54 Zarejestrowany: 25.01.2009 Posty: 10
    Jeżeli chcecie dobrze budować to zapraszam do domu pasywnego w Smolcu ul. Cisowa nr 1 . Zorganizujemy szkolenie dla inwestorów , mój tel. 601077771
    Wskazana byłoba kilku osobowa grupa chętnych inwestorów .
  14. Wrocławski szkot WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Wrocławski szkot Zarejestrowany: 21.05.2010 Posty: 3
    Hej,witam wszystkich.MY również chcemy zacząć budowę w tym roku ,mam nadzieje ze się uda bo jak na razie jesteśmy na etapie papierków.Budujemy wg projektu Południowa miedzy Trzebnica a Obornikami.Obecnie szukamy sprawdzonej ekipy budowlanej z tych okolic.Pozdrawiam .
  15. forgetit ELITA FORUM (min. 1000)
    forgetit Zarejestrowany: 21.07.2008 Posty: 1088
    Cytat Napisał Wrocławski szkot
    Hej,witam wszystkich.MY również chcemy zacząć budowę w tym roku ,mam nadzieje ze się uda bo jak na razie jesteśmy na etapie papierków.Budujemy wg projektu Południowa miedzy Trzebnica a Obornikami.Obecnie szukamy sprawdzonej ekipy budowlanej z tych okolic.Pozdrawiam .
    Polecam p. Piotra Turka z Pęgowa. Nie jest tani, ale pracuje bardzo starannie i nie będzie z nim problemów na budowie.
  16. Wrocławski szkot WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Wrocławski szkot Zarejestrowany: 21.05.2010 Posty: 3
    edit Mam tel.do pana Piotra ,wielkie dzieki
  17. przemo23 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    przemo23 Zarejestrowany: 02.08.2006 Posty: 3
    witam!
    Budowa - rozpoczęcie wiosna 2011 - może się uda

    Jak Wasze kosztorysy, wyceny, short-listy itp.?
    U mnie 140m2 parterowy z poddaszem użytkowym bez podpiwniczenia, pow. zab. 110m2, Porotherm 25 , dach kompletny - ceramika 200 m2 ...
    SSO - robocizna (oferty od 45 - 57 tys.)
  18. Wrocławski szkot WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Wrocławski szkot Zarejestrowany: 21.05.2010 Posty: 3
    Ja również dostałem wycenę ,wygląda tak:

    SSO:

    Fundament 12600 zł
    Ściany parteru 8000 zł
    Strop z wieńcem 8820zł
    ściany kolankowe i szczyty 4000zł
    Dach 14490zł
    kominy systemowe 60 zł za m
    Razem 47 910 zł


    przypomną że chodzi o projekt Południowa :http://www.wybieramydom.pl/projekty_...oludniowa.html

    Co myślicie o tej kwocie ,za wszelkie odpowiedzi dziękuję z góry
  19. wojgoc OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc Zarejestrowany: 27.01.2010 Posty: 6941
    odstąpię płyty betonowe 50x100 20szt tzw. jomby - idealne na wykonanie podjazdu na budowie.
    zainteresowanych prosze o kontakt [email protected]
  20. wojgoc OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc Zarejestrowany: 27.01.2010 Posty: 6941
    Cytat Napisał wojgoc
    odstąpię płyty betonowe 50x100 20szt tzw. jomby - idealne na wykonanie podjazdu na budowie.
    zainteresowanych prosze o kontakt [email protected]
    nieaktualne
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
Strona 1 z 2