dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Na każdym zebraniu jest taka sytuacja, że ktoś musi zacząć pierwszy :p
Strona 1 z 29
  1. Hot chocolate FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Hot chocolate Zarejestrowany: 21.01.2011 Posty: 149
    Zaczynam więc ja

    Na jakim etapie jesteście?

    My (2+1) planujemy budowę domu parterowego, maksymalnie prosty, niepodpiwniczony o powierzchni użytkowej 201m2, w tym pomieszczenie gospodarcze i garaż 2-stanowiskowy...

    PB jest ... trochę nam zeszła cała papierologia, ale co złe to za nami

    Obecnie czekamy na kosztorysy od 2 firm... planujemy rozpocząć budowę na wiosnę
  2. R&K OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    R&K Zarejestrowany: 20.12.2010 Posty: 5062
    Witam wszytskich

    a wiec u nas wyglada to tak

    działka - podpisana umowa wstępna
    WZ- za ok 2 tyg
    umowa na działkę za ok 4 tyg (po podpisaniu umowy kredytowej)
    wybrany projekt domu - szybka adaptacja po zakupie projektu do WZ i naszych oczekiwań
    później PNB i w maju już powinna być wylana płyta fundamentowa

    DOM PASYWNY lun SUPER ENERGOOSZCZĘDNY budowany własnymi siłami - tzn kilka różnych ekip

    garaż możne i 2 stanowiskowy by się przydał ale wole mniejszy a ekonomiczniejszy
    no i do 140 m2 dają dopłaty rządowe (jeszcze.... bo chcą je zlikwidować)
  3. Hot chocolate FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Hot chocolate Zarejestrowany: 21.01.2011 Posty: 149
    Gratuluję postępów... nie chcę straszyć, ale u nas sama papierologia zajęła ponad rok czasu Mam nadzieję, że u Was szybciej to pójdzie

    PNB, dzięki mega-upierdliwości urzędnika, który nie miał podstaw (pracuję o zgrozo jako prawnik w firmie budowlanej) do przedłużenia procedury wydawania PNB, otrzymaliśmy ponad miesiąc po terminie... UWAGA, UWAGA z datą wstecz, właśnie o ten miesiąc
    Całe szczęście, oczywiście dla tego urzędnika, że to mąż odbierał papiery... a że zalatany to nie zwrócił uwagi na datę

    Co do garażu 2-stanowiskowego to może i jest to mało ekonomiczne rozwiązanie, ale wpływa na poprawę stosunków domowych nie będziemy sobie 'podkradać' cieplutkiego miejsca do parkowania...

    Co do rządowych dopłat to my już nie łapiemy się na te 'dobrodziejstwa'

    A jaki projekt wybraliście (piętro/metraż itp.) i gdzie planujecie budowę?
  4. miras773 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    miras773 Zarejestrowany: 26.01.2011 Posty: 1
    witam

    Również startujemy na wiosnę z budową domu koło Rzeszowa.
    Jesteśmy na etapie wydanego pozwolenia na budowę i poszukujemy wykonawcy który wykona pracę do stanu surowego otwartego (dom 148 m2, parter z użytkowym poddaszem, dach dwuspadowy, dom na kształcie prostokąta z jednym wykuszem).
    Chętnie podzielę się informacją co do wysokości wynagrodzenia firmy.
  5. R&K OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    R&K Zarejestrowany: 20.12.2010 Posty: 5062
    Cytat Napisał Hot chocolate
    Co do garażu 2-stanowiskowego to może i jest to mało ekonomiczne rozwiązanie, ale wpływa na poprawę stosunków domowych nie będziemy sobie 'podkradać' cieplutkiego miejsca do parkowania...

    Co do rządowych dopłat to my już nie łapiemy się na te 'dobrodziejstwa'

    A jaki projekt wybraliście (piętro/metraż itp.) i gdzie planujecie budowę?

    z papierologia nie bedzie tak zle
    wszytsko juz prawie mamy - czem na WZ i ok miesiaca pozniej skladam wiosek o PNB
    w marcu jak zloze to w maju mam

    garaz fajna rzecz - ale mieszkam w bloku teraz i daje rade bez - a koszty domu sie zwiekszaja w sposob znaczacy - glownie ze wzledu na dach - wiec kiedys tam postawie jeszcze osobno 2 stanowiskowy ...

    co do doplat - tez myslalem ze sie nie łapie - dobry doradca finansowy zna wszytskie "kruczki"

    projekt na 99% Arizona , wczesniej bralem pod uwage AGA z MTM studio - jest o tym w "Dzienuku Budowy"
    budowa ok 30 km od rzeszowa
  6. Hot chocolate FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Hot chocolate Zarejestrowany: 21.01.2011 Posty: 149
    Cytat Napisał miras773
    Chętnie podzielę się informacją co do wysokości wynagrodzenia firmy.
    Dam znać jak dostanę wycenę prawdopodopnie pod koniec przyszłego tygodnia będę wiedziała co i jak


    Cytat Napisał DomPasywny
    garaz fajna rzecz - ale mieszkam w bloku teraz i daje rade bez - a koszty domu sie zwiekszaja w sposob znaczacy - glownie ze wzledu na dach - wiec kiedys tam postawie jeszcze osobno 2 stanowiskowy ...

    co do doplat - tez myslalem ze sie nie łapie - dobry doradca finansowy zna wszytskie "kruczki"

    projekt na 99% Arizona , wczesniej bralem pod uwage AGA z MTM studio - jest o tym w "Dzienuku Budowy"
    budowa ok 30 km od rzeszowa

    No my też w bloku mieszkamy i musiałam wynająć 2-gie miejsce garażowe bo stwierdziliśmy, że żadnemu z nas nie będzie się chciało wstawać wcześniej żeby odśnieżać auto... pomijam fakt, że na nowym osiedlu jest za mało miejsc parkingowych, więc wieczorem znalezienie wolnego miejsca jest sporym wyzwaniem

    Co do dopłat to już jesteśmy właścicielami nieruchomości a to chyba jest podstawa do dyskwalifikacji...

    Bardzo fajny projekt, ma wszystko to co powinen mieć dom... dobry wybór no i jestem bardzo ciekawa jaki uda ci się osiągnąć 'stopień pasywności'
    Też rozważamy pewne rozwiązania 'pro-środowiskowe', ale nie wiem w jakim stopniu uda nam się osiągnąć zamierzony efekt
  7. R&K OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    R&K Zarejestrowany: 20.12.2010 Posty: 5062
    Cytat Napisał Hot chocolate
    Co do dopłat to już jesteśmy właścicielami nieruchomości a to chyba jest podstawa do dyskwalifikacji...
    tez tak myslalem - ale sa na to sposoby - placisz kilkaset zl a dostajesz 40 tys

    Cytat Napisał Hot chocolate
    Bardzo fajny projekt, ma wszystko to co powinen mieć dom... dobry wybór no i jestem bardzo ciekawa jaki uda ci się osiągnąć 'stopień pasywności'
    Też rozważamy pewne rozwiązania 'pro-środowiskowe', ale nie wiem w jakim stopniu uda nam się osiągnąć zamierzony efekt
    jak pisał j-j - nie nalezy sluchac tradycyjnych wykonawcow i trzymac sie swojego i nie oszczedzac na materialach jak styropian czy welna + inne , jestem po rozmowie z kilkoma formami - z 1 bylem bliski podpisania umkowy na calosciowa realizacje ale nie chcieli zagrarantowac mi ceny za 1m , wiec stanelo na budowie wlasnymi rekami... zobaczymy jak finalnie wyjdzie cenowo...

    moj tata jak 25 lat temu budowal dom oparty na 1 kominie (do pieca) wszyscy sie z niego smiali i pytali co z wentylacja w innych pomieszczeniach , ja ide o krok dalej - dom bez komina :d hahahaha

    a Wy co budowac bedziecie?
  8. Kathy15 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kathy15 Zarejestrowany: 12.01.2011 Posty: 168
    Witam !
    Mam nadzieję,że wiosną zaczniemy budowę. Wybraliśmy projekt W 19.12 a z " Dobre Projekty" , ( 126 m, z poddaszem użytkowym) ,właśnie jest u projektanta. Kto jeszcze buduje taki domek ???????
  9. Hot chocolate FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Hot chocolate Zarejestrowany: 21.01.2011 Posty: 149
    Cytat Napisał DomPasywny
    tez tak myslalem - ale sa na to sposoby - placisz kilkaset zl a dostajesz 40 tys
    Sprytnie
    A da się jeszcze obejść metraż

    Cytat Napisał DomPasywny
    jak pisał j-j - nie nalezy sluchac tradycyjnych wykonawcow i trzymac sie swojego i nie oszczedzac na materialach jak styropian czy welna + inne , jestem po rozmowie z kilkoma formami - z 1 bylem bliski podpisania umkowy na calosciowa realizacje ale nie chcieli zagrarantowac mi ceny za 1m , wiec stanelo na budowie wlasnymi rekami... zobaczymy jak finalnie wyjdzie cenowo...
    Przeczytałam wczoraj 'dziennik' j-j... faktycznie efekt osiągnął niezły z tego co pamiętam to mimo wszystko wstawił alternatywnie też piec, żeby się dogrzać jakby było coś nie tak... Też tak planujecie, czy stawiacie na typową 'pasywność'
    Trzymam kciuki za powodzenie w realizacji Waszego domku pasywnego, będę bacznie śledzić Wasze postępy

    Cytat Napisał DomPasywny
    a Wy co budowac bedziecie?
    Zamówiliśmy projekt indywidualny, dom parterowy z płaskim dachem i mnóóóóstwem okien Taka szklarnia

    Cytat Napisał Kathy15
    Witam !
    Mam nadzieję,że wiosną zaczniemy budowę. Wybraliśmy projekt W 19.12 a z " Dobre Projekty" , ( 126 m, z poddaszem użytkowym) ,właśnie jest u projektanta. Kto jeszcze buduje taki domek ???????
    Witaj Kathy gratuluję wyboru...


    No i gdzie ta WIOSNA
  10. R&K OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    R&K Zarejestrowany: 20.12.2010 Posty: 5062
    Cytat Napisał Hot chocolate
    Sprytnie
    A da się jeszcze obejść metraż
    pow 140 m dopłaty są proporcjonalne - nie wdawałem się w temat bo nasz projekt ma 146 m + garaż
    dopłaty są dla domów do 140 m2 nie licząc garaży i pomieszczeń gospodarczych jak kotłownia - wiec nasz projekt przez przypadek idealnie się nadaje


    Cytat Napisał Hot chocolate
    Przeczytałam wczoraj 'dziennik' j-j... faktycznie efekt osiągnął niezły z tego co pamiętam to mimo wszystko wstawił alternatywnie też piec, żeby się dogrzać jakby było coś nie tak... Też tak planujecie, czy stawiacie na typową 'pasywność'
    Trzymam kciuki za powodzenie w realizacji Waszego domku pasywnego, będę bacznie śledzić Wasze postępy
    za wszelką cenę nie będziemy budować domu pasywnego , jeśli się nie zmieścimy w 15 Kwh nie będzie tragedii - 20 też mnie nie zasmuci - ale cel jest wyraźny i nie mam zamiaru odpuszczać , teoretycznie taki dom nie potrzebuje ogrzewania - ale ponieważ nie ma w Polsce takich 100% pasywniaków z certyfikatem - i zamieszkałych - trzeba będzie jakieś delikatne ogrzewanie zrobić - po głowie chodzi mi piec 2 funkcyjny gazowy + wodna podłogówka - ale ta nie da się aż tak sterować - np. różna temperatura w różnych pokojach, dlatego też bardzo poważnie mysle o podłogówce ogrzewanej elektrycznie z czujnikami ciepła w każdym pomieszczeniu i ustawieniami czasowymi - jeśli zajdzie potrzeba dogrzewania powinno wyjść bardzo ekonomicznie - to w zasadzie w każdym domu energooszczędnym się sprawdza

    j-j stał się wzorem do naśladowania i inspiracją , do tego trochę wiedzy i wsparcia fachowców z branży PH i powinno się udać
    ja będę za rok w lecie przyjmował 1 wycieczki i pobierał opłaty a dotkniecie i zwiedzenie 1 pasywniaka w całej p-w Polsce

    Cytat Napisał Hot chocolate
    Zamówiliśmy projekt indywidualny, dom parterowy z płaskim dachem i mnóóóóstwem okien Taka szklarnia
    ile taki projekt? ceny wahają się do kilku do kilkunastu tyś. , taka szklarnie będzie trudniej ogrzać, okna maja gorsze parametry niż mur, a od północy już nie wspomnę - wiec Wy chyba nie będziecie walczyć z przyszłymi kosztami? raczej stawiacie na komfort i wygodę i dobry designe?


    Cytat Napisał Hot chocolate
    No i gdzie ta WIOSNA
    hmmm kalendarzowa .... już za 2 miesiące
  11. Hot chocolate FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Hot chocolate Zarejestrowany: 21.01.2011 Posty: 149
    Cytat Napisał DomPasywny
    pow 140 m dopłaty są proporcjonalne - nie wdawałem się w temat bo nasz projekt ma 146 m + garaż
    dopłaty są dla domów do 140 m2 nie licząc garaży i pomieszczeń gospodarczych jak kotłownia - wiec nasz projekt przez przypadek idealnie się nadaje
    Lucky you

    Cytat Napisał DomPasywny
    ja będę za rok w lecie przyjmował 1 wycieczki i pobierał opłaty a dotkniecie i zwiedzenie 1 pasywniaka w całej p-w Polsce
    No proszę, nie dość że dom wymagający minimalnych kosztów utrzymania to jeszcze samozarabiający

    Cytat Napisał DomPasywny
    ile taki projekt? ceny wahają się do kilku do kilkunastu tyś. , taka szklarnie będzie trudniej ogrzać, okna maja gorsze parametry niż mur, a od północy już nie wspomnę - wiec Wy chyba nie będziecie walczyć z przyszłymi kosztami? raczej stawiacie na komfort i wygodę i dobry designe?
    10k netto od północy mamy 'tylko' 5 okien podłoga-sufit z czego otwieralne będą tylko prawdopodobnie 2
    Wiesz, walka z kosztami to na pewno będzie... tylko 'ucinając' ceny (myślę raczej o zniżkach niż o zamianie materiałów, chociaż w przypadku równoważności - dlaczego nie?) nie będziemy robić tego za wszelką cenę... chcemy utrzymać preferowaną jakość no i tego dizajna

    Cytat Napisał DomPasywny
    hmmm kalendarzowa .... już za 2 miesiące
    Tam, kalendarzowa
  12. R&K OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    R&K Zarejestrowany: 20.12.2010 Posty: 5062
    PYTANIE DO WSZYTSKICH
    a sprawdzaliście gdzie np 90% materiałów się kupuje na budowę?

    może by tak połączyć siły i wynegocjować lepsze rabaty

    co 3-4 budowy to nie 1

    z czego będziecie budować ?? ja uprzedzę pytanie: my z Silikatu (Łańcut)
  13. Kathy15 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kathy15 Zarejestrowany: 12.01.2011 Posty: 168
    Cytat Napisał Hot chocolate
    Sprytnie
    A da się jeszcze obejść metraż



    Przeczytałam wczoraj 'dziennik' j-j... faktycznie efekt osiągnął niezły z tego co pamiętam to mimo wszystko wstawił alternatywnie też piec, żeby się dogrzać jakby było coś nie tak... Też tak planujecie, czy stawiacie na typową 'pasywność'
    Trzymam kciuki za powodzenie w realizacji Waszego domku pasywnego, będę bacznie śledzić Wasze postępy


    Zamówiliśmy projekt indywidualny, dom parterowy z płaskim dachem i mnóóóóstwem okien Taka szklarnia


    Witaj Kathy gratuluję wyboru...


    No i gdzie ta WIOSNA
    No, dzięki. Projekt najprostszy z możliwych. Oczywiście okno tarasowe, które ma być z przodu, będzie z boku. Większych zmian nie planowaliśmy, bo projekt sprostał naszym skromnym wymaganiom. Oby teraz tylko szybko poszło z tymi wszystkimi papierami, no i by wiosna przyszła wcześnie No i oczywiście żeby była sucha i ciepła...............takie skromne życzenia
  14. R&K OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    R&K Zarejestrowany: 20.12.2010 Posty: 5062
    Cytat Napisał Kathy15
    No, dzięki. Projekt najprostszy z możliwych. Oczywiście okno tarasowe, które ma być z przodu, będzie z boku. Większych zmian nie planowaliśmy, bo projekt sprostał naszym skromnym wymaganiom.

    nie ważne jaki - ważne ze Wasz własny
  15. Kathy15 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kathy15 Zarejestrowany: 12.01.2011 Posty: 168
    Cytat Napisał DomPasywny
    nie ważne jaki - ważne ze Wasz własny
    No właśnie, święta prawda!!!
  16. Kathy15 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kathy15 Zarejestrowany: 12.01.2011 Posty: 168
    Cytat Napisał Kathy15
    No właśnie, święta prawda!!!


    Tu na razie jest ściernisko....
  17. R&K OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    R&K Zarejestrowany: 20.12.2010 Posty: 5062
    Cytat Napisał Kathy15
    Tu na razie jest ściernisko....
    u was przynajmniej równo i "czysto"

    u nas ... jak poniżej




    jak tylko śnieg stopnieje zaczynamy czyścic
  18. Kathy15 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kathy15 Zarejestrowany: 12.01.2011 Posty: 168
    do DomPasywny: jaka duża ta działka?
  19. R&K OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    R&K Zarejestrowany: 20.12.2010 Posty: 5062
    Cytat Napisał Kathy15
    do DomPasywny: jaka duża ta działka?
    19,5 ar



    orientacyjne wymiary działki
    2 boki krótsze 50 i 23 m
    2 dłuższe 60 i 58 m

    na działce mamy gaz
    słup z prądem po przeciwnej stronie drogi "1170" widać go przy nr działki 1272/9
    woda przy głównej drodze obok nr działki 1164/18
  20. Kathy15 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kathy15 Zarejestrowany: 12.01.2011 Posty: 168
    No , to spora działeczka.................. wszystko , co wymarzycie na niej się zmieści. Nasza ma równe 1000 m2 : front 25 m i bok 40 m, ( czyli połowa waszej).
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 567
Strona 1 z 29