dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Zmiany POMOCNY C187
  1. gwidon_1 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gwidon_1 Zarejestrowany: 17.05.2011 Posty: 5
    Cześć!
    Co sądzisz o moich spostrzerzeniach dotyczących projektu C187 Pomocny?:

    1. Czy nie myślałeś żeby skrócić WC o metr i w tym miejscu zrobić wejście z garażu do domu?
    2. Czy nie sądzisz, że salon jest trochę za krótki (od kuchni do tarasu jest 4,9 metra na jadalnie i wypoczynek)?
    3. Czy wg Ciebie można pod schodami zrobić schowek na opał z małym wejściem w rogu kotłowni o wym. 70x130 cm i powierzchnie pod schodami podzielić na schowek i spiżarkę?
    4. Czy wg ciebie w łazience na poddaszu jest miejsce i na kabinę i na wannę?
    5. Czy jest możliwość tak poprowadzić sciankę między pokojami na poddaszu aby z obydwu zrobić pojedyńcze wyjście na balkon?

    Jeśli dysponujesz już jakimiś zdjęciami Pomocnego choćby fundamentów to wstaw proszę!

    Pozdrawiam
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Witam
    Fakt na forum nie jestem- mój błąd -wybacz ale cały czas walczę z budową.
    Cieszy mnie że piszesz. Postaram się Tobie pomóc w miarę możliwości.

    Chętnie podzielę się swoimi spostrzeżeniami.Jestem na etapie dachu.
    Generalnie to możesz z tym projektem zrobić wszystko w myśl warunków zabudowy dla danej działki.
    odp.1 Co do skrócenia WC. Ma ona 2,5metra więc kombinować nie ma z czym. Proponuje albo szczelne drzwi, albo podwójne.Nie wyobrażam sobie aby pod takim kątem wchodzić, a gdzie drzwi?
    odp.2 Po zmianach w projekcie zastanawiałem się gdzie wstawić stół.tak do końca to nie wiem bo zmienił się całkowicie układ salonu.Dołączę rzut parteru. Wydaje mi się że miejsca jest dosyć, ja powiększyłem salon na długości o 1m.
    odp.3 Co do opału uważam że lepiej będzie mieć go na zewnątrz i nie brudzić sobie kotłowni. Faktycznie miejsce pod schodami znakomicie nadaje się na spiżarnie i tak właśnie zrobiłem. Jest tam zbyt mało miejsca aby dzielić.
    odp.4 Jeżeli wyśrodkujesz drzwi to myślę że jest to dobry pomysł. Ja połączył bym kabinę razem z wanną bo 2 osoby kąpać chyba jednocześnie się nie będą.
    odp.5 Są to ścianki działowe więc można spokojnie to zrobić, pytanie co chciałbyś przez to osiągnąć. Szczerze mówiąc ja zrezygnowałem z balkonu w tym miejscu.

    Chętnie pomogę
    POZDRAWIAM
  2. michael 540 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    michael 540 Zarejestrowany: 26.12.2011 Posty: 2
    Witam,pisze pierwszy raz na forum.Mam zamiar ruszyc z budowa C 187 marzec,kwiecien,tez go troche poprzerabialem.Zlikwidowalem obydwa wykusza po bokach aby zmniejszy koszty budowy domu,zlikwidowelem kominek,przesunalem lazienke do samych schodow a schody na gore odwrucilem,wejscie do garazu z wiatrolapu. Maly sklad i okienko pod schodami,mala spizarka w postaci regalow na prawo pod schodami.Drzwi do kotlowni plus okno w kotlowni nad piecem.Zlikwidowane wejscie z wiatrolapu do kuchni i podwojne drzwi w salonie.U gory nic nie przerabialem.mysle,ze bedzie praktycznie i wygodnie,pozdrawiam.
  3. michael 540 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    michael 540 Zarejestrowany: 26.12.2011 Posty: 2
    sorki,troche zle napisalem,nie zlikwidowalem drzwi w salonie tylko zamiast pojedynczych beda podwojne uchylno otwierane,tak to jest pierwszy raz.
  4. mimu WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mimu Zarejestrowany: 25.02.2012 Posty: 1
    Witam. A ja wyrzuciłem wykusze pod balkonami, zamiast garazu mam kuchnię z jadalnią, zamiast kuchni pokoik oddzielony ścianą od salonu, pozbyłem sie kominka, zamiast kotłowni (przeniosłem do pomieszczenia gospodarczego 20m od domu) jest łazienka + WC, zamiast WC mam pomieszczenie gospodarcze (rozdzielnia, mop, odkurzacz itp). jeszcze nie mieszkamy, ale to kwestia kilku miesięcy. Zakończył ktoś taką inwestycję? Pozdrawiam wszystkich.
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4