dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Sąsiedzi drogi wewnętrznej 191/17
  1. jezior85 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jezior85 Zarejestrowany: 01.11.2010 Posty: 63
    Witam,
    Chciałbym zaprosić do dyskusji wszystkich sąsiadów, którzy zakupili swoje piękne działki tuż przy drodze wewnętrznej nr 191/17 (od Państwa Lademann). Jestem właścicielem działki o numerze 191/19 (Tomasz Jezierski).
    Numery działek, o których mowa to: 191/12, 191/13, 191/14, 191/15, 191/18, 191/19, 191/20.
    Zapraszam do dyskusji.

    PS: Na priv proszę przesyłać swoje dane kontaktowe - mail/tel.
  2. jezior85 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jezior85 Zarejestrowany: 01.11.2010 Posty: 63
    [WODOCIĄG]
    Witam,
    Dowiedziałem się w ZUK w Glinczu, że możemy uzbroić nasze działki w wodę na dwa sposoby:
    1. Wspólnie występujemy o wykonanie projektu i wykonanie przyłączy. Po wykonaniu inwestycji możemy zwrócić się do Gminy o częściowy zwrot poniesionych kosztów. Podobno sposób ten jest dużo sprawniejszy jeżeli chodzi o szybkość wykonania przyłączy.
    2. Wspólnie występujemy o wykonanie projektu i przekazujemy go gminie. Gmina ogłasza przetarg na wykonanie tego przedsięwzięcia. My ostatecznie będziemy obciążeni opłatą adiacencką (musimy zwrócić gminie % ze wzrostu wartości naszych działek po wykonaniu przyłączy). Ten sposób trwa znacznie dłużej bo sprawami zajmuje się gmina (np. przetargi).

    Na pewno musimy mieć projekt sieci wodociągowej z przyłączami. Jego koszty wyglądają następująco:
    - mapa do celów projektowych około 800zł,
    - projekt:
    -- za pierwsze 100m -> 1600 zł (w tym jest jedno przyłącze).
    -- za każdy dodatkowy metr -> 150 zł (ale długość sieci nie powinna przekroczyć 100m).
    -- za każde przyłącze -> 100 zł.
    -- do tego trzeba doliczyć koszt odpisu z MPZT.
    O innych kosztach na razie nic mi nie wiadomo. Proponuję wykonanie wodociągu razem z przyłączami. Gdyby okazało się, że chętni są wszyscy (7 działek) to koszt kompletnego projektu wynosiłyby około 500zł od działki.
    Proszę zgłaszać chęć swojego uczestnictwa - imię, nazwisko, e-mail i numer działki proszę pisać na priv z informacją czy chcą Państwo uczestniczyć tylko w kosztach wodociągu czy wodociągu i przyłącza.
    Oczywiście zapraszam również do dyskusji.

    Pozdrawiam!
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2