dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
LUBCZYKOWA GÓRA II - uwagi do jakości
Strona 1 z 8
  1. kubawesol STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kubawesol Zarejestrowany: 13.01.2012 Posty: 370
    Witajcie!

    Jestem po pierwszej krótkiej wizycie z "inspektorem" budowlanym i na tym etapi pojawiły się z jego strony następujące uwagi do jakości i technologi prac.

    1. Pękniecia ścian - jeśli przed tynkowaniem nie położą jakiejś siatki na widoczne już pękniecia, te pojawią się również na tynkach.


    2. To samo co wyżej dotyczy miejsc gdzie się schodzą puszki od rolet ze ścianą - łączenia powinny być zabezpieczone jakąś siatką przed tynkowaniem bo jeśli nie pojawią się (lub już są) pęknięcia.


    3. Przed tynkowaniem powinny być wstawione szczelne drzwi wejściowe i brama garażowa a nie jakieś "drzwi" zastępcze - ma to wpływa na jakość i proces schnięcia

    4. Ocieplenie zewnętrzne kładzone jest w dość wątpliwy sposób - lepione ze zbyt małych kawałków. Elementy wokół okien powinny być załatwione dwoma kawałkami styropaniu a nie jak ma to miejsce teraz 3,4 itd...

    5. Bramy garażowe powinny być montowane przed wyłożeniem styropianem i tynkiem a nie po gdyż powoduje to konieczność wykonania wycięć w elewacji a każda "łata" może się w przyszłosci czkać...


    6. Okna - nie mogliśmy się z "inspektorem" doszukać kotw mocujących okna do ścian -widoczna była tylko pianka.





    Jak już jesteście po jakiś podobnych wizytach to podzielcie się proszę tutaj swoimi wnioskami.
  2. robertos1 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    robertos1 Zarejestrowany: 11.09.2008 Posty: 193
    Cytat Napisał kubawesol
    Witajcie!

    Jestem po pierwszej krótkiej wizycie z "inspektorem" budowlanym i na tym etapi pojawiły się z jego strony następujące uwagi do jakości i technologi prac.

    1. Pękniecia ścian - jeśli przed tynkowaniem nie położą jakiejś siatki na widoczne już pękniecia, te pojawią się również na tynkach.


    2. To samo co wyżej dotyczy miejsc gdzie się schodzą puszki od rolet ze ścianą - łączenia powinny być zabezpieczone jakąś siatką przed tynkowaniem bo jeśli nie pojawią się (lub już są) pęknięcia.


    3. Przed tynkowaniem powinny być wstawione szczelne drzwi wejściowe i brama garażowa a nie jakieś "drzwi" zastępcze - ma to wpływa na jakość i proces schnięcia

    4. Ocieplenie zewnętrzne kładzone jest w dość wątpliwy sposób - lepione ze zbyt małych kawałków. Elementy wokół okien powinny być załatwione dwoma kawałkami styropaniu a nie jak ma to miejsce teraz 3,4 itd...

    5. Bramy garażowe powinny być montowane przed wyłożeniem styropianem i tynkiem a nie po gdyż powoduje to konieczność wykonania wycięć w elewacji a każda "łata" może się w przyszłosci czkać...


    6. Okna - nie mogliśmy się z "inspektorem" doszukać kotw mocujących okna do ścian -widoczna była tylko pianka.





    Jak już jesteście po jakiś podobnych wizytach to podzielcie się proszę tutaj swoimi wnioskami.

    Ja jeszcze nie jestem po takiej inspekcji, ale po tym co napisałeś to zajmę się tym jak najszybciej...
    Możesz przekazać namiar na Twojego inspektora ?

    Pozdrawiam
  3. Asconic SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Asconic Zarejestrowany: 01.10.2012 Posty: 45
    Macie numer? Przeslijcie proszę na maila.
  4. kubawesol STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kubawesol Zarejestrowany: 13.01.2012 Posty: 370
    Hej. Prześlę Wam mailem.
    Jest tylko taki problem, że chłopak realizuje w tej chwili jakiś duży projekt budowalny na Śląsku i w Poznaniu jest tylko na weekendy.

    Lubczykowa Góra II
    Lubczykowa Góra 2
    Trust Lubczykowej Góry opinie na temat lubczykowej góry Lubczykowa Góra II opinie
  5. Zachary1 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Zachary1 Zarejestrowany: 18.06.2012 Posty: 83
    Z tą bramą garażową to jakaś masakra. W moim przypadku pilnowałem co mogłem. Małym sukcesem jest poprawienie izolacji ścian fundamentowych ( przyklejone stroną drenażową w licznych miejscach z mozaiki ścinków) - poprawili, przykleili stroną montażową z pełnych płyt zachodzących na zakład. Nawet sąsiad się załapał i ma porządnie zrobioną ścianę południową ( zachodnią już nie).Inna sprawa, że zrobili i tego samego dnia zasypali ( szczęściem zdążyłem sprawdzić). Podczas izolacji ścian sugerowałem, że jest błędnie wykonywana ( naroża okienne powinny być izolowane jedną L-kształtnie wyciętą płytą) a nie dwiema czy trzema, ale zostałem olany ( choć i tak ogólnie jest chyba lepiej niż w sąsiedztwie). I pewnie wiele innych rzeczy przeszło niezauważonych. Cieszę się też z tego, że zrezygnowałem z izolacji cieplej dachu - sam wykonam - bo niedoróby ( których śmiało można się spodziewać) w tym miejscu mogą słono kosztować. Tylko sam nie wiem, kogo winić za te kuchy. Kierownika budowy, który to przepuszcza bo mu się nie chce, czy dewelopera, bo tak sugeruje kierownikowi. Bo od wykonawców nie wymagam, zrobią jak im wygodniej.
  6. Fedwo SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Fedwo Zarejestrowany: 19.11.2012 Posty: 62
    Cytat Napisał Zachary1
    Nawet sąsiad się załapał i ma porządnie zrobioną ścianę południową
    A dziękuję, dziękuję. Szkoda tylko, że tej zachodniej się nie dało
    A tak na serio - za fuszerkę odpowiada nadzór, czyli kierownik budowy.
  7. F_3 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    F_3 Zarejestrowany: 01.10.2012 Posty: 36
    Witam,
    reasumując to co piszecie głownie Ty Zachary, prosiłbym Ciebie o może kilka jeszcze uwag na które zwrócić uwagę w kontekście bramy garażowej, gdyż jej montażu spodziewam się na dniach.
    Co miałeś na myśli pisząc izolacja ścian fundamentowych? rozumiem na etapie wylewania fundamentów i ich izolowania/ocieplania? Można to jeszcze jakoś sprawdzić?
    Także pytanie odnośnie narożników okiennych, miałeś na myśli styropian w kształcie L?
    Czy do izolacji dachu masz już kogoś wybranego?
    Pozdrawiam
  8. Zachary1 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Zachary1 Zarejestrowany: 18.06.2012 Posty: 83
    Żebym to ja wiedział jak ma być. Wiem, że na pewno nie tak jak na zdjęciu. Izolacja z tego co rozumiem powinna zachodzić na ościeżnicę bramy. Równo i z minimalną liczbą łączeń. A z tym co na zdjęciu co zrobią? Klocki wytną i będą sztukować? i na koniec pianką? Powinni chyba zedrzeć izolację na całej szerokości płyty i od początku położyć. A z tymi narożnikami wnęk okiennych to chodziło mi o wyciętą prostokątną płytę w kształt litery L ( tak jak w rzucie przyszły ogródek). Nie powstaje wtedy szczelina łączenia w przedłużeniu linii wnęki. Ogólnie lepiej mieć izolacje z jednorodnych całych płyt z minimalną liczą łączeń niż pstrokatą mozaikę z odpadów. Co ciekawe o moich pytaniach i sugestiach prace przebiegały u mnie w przedziwny sposób - w innych segmentach styropian na całości i w kolejnym etapie siatka z klejem - u mnie odcinkowo, ale za to w jednym etapie styropian z siatką i klejem co by nie było widać jak jest styropian położony - tzn. będzie to widoczne w kamerze termowizyjnej. A izolacje ścian fundamentowych to chodzi mi o styk ściany fundamentowej z gruntem - takie zielonkawe płyty wystające z gruntu w większości porąbane i rozjeżdżone taczkami. Sprawdzić bardzo prosto - bierzesz szpadel i kopiesz około 80 cm wokół muru i oglądasz. W 15 czy 16 na styropianie położony jeszcze dysperbit i siatka, u mnie goły styropian. Lepiej czy gorzej nie wiem, ten styropian może mieć kontakt z gruntem, tylko nie wiem, czy może mieć kontakt z myszami i nornikami. Chyba nie. Jak mi zwierzyna wyniesie izolacje, położymy nową. Trudno. Aha do izolacji dachu nikogo konkretnego nie mam ( kilku znajomych z branży chętnie się podejmie), bardziej chodzi mi o możliwość osobistej kontroli.
  9. kubawesol STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kubawesol Zarejestrowany: 13.01.2012 Posty: 370
    Tak na szybko zobrazowałem o co chodzi z tą literą "L"
  10. kubawesol STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kubawesol Zarejestrowany: 13.01.2012 Posty: 370
    Decydując się na wariant droższy czyli budowanie z deweloperem miałem nadzieję, że ktoś biorąc za to pieniądze będzie lepiej pilnował jakości ale niestety praktyka pokazuje, że i tak każdy szczegół trzeba doglądać.
  11. kubawesol STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kubawesol Zarejestrowany: 13.01.2012 Posty: 370
    A to dosłowny przykład:

  12. F_3 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    F_3 Zarejestrowany: 01.10.2012 Posty: 36
    Jestem za!
  13. Asconic SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Asconic Zarejestrowany: 01.10.2012 Posty: 45
    Jestem za. Idealny byłby pon rano lub jeszcze ten tydzień. Pózniej jesteśmy poza Poz do końca tygodnia, a chcielibyśmy spojrzeć na temat wspólnie. Wówczas moze kier budowy tez by sie wypowiedział. I moze zaprosimy zaprzyjaźnionego budowlańcy, by zerknal fachowym okiem.
  14. robertos1 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    robertos1 Zarejestrowany: 11.09.2008 Posty: 193
    Cytat Napisał Asconic
    Jestem za. Idealny byłby pon rano lub jeszcze ten tydzień. Pózniej jesteśmy poza Poz do końca tygodnia, a chcielibyśmy spojrzeć na temat wspólnie. Wówczas moze kier budowy tez by sie wypowiedział. I moze zaprosimy zaprzyjaźnionego budowlańcy, by zerknal fachowym okiem.
    Oczywiście jestem za spotkaniem na budowie.
  15. kubawesol STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kubawesol Zarejestrowany: 13.01.2012 Posty: 370
    Jak dla mnie poniedziałek jest ok.
    Jednak nie wcześniej jak 8.45.
  16. Fedwo SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Fedwo Zarejestrowany: 19.11.2012 Posty: 62
    Ja też jestem za!
  17. F_3 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    F_3 Zarejestrowany: 01.10.2012 Posty: 36
    jestem za również
  18. robertos1 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    robertos1 Zarejestrowany: 11.09.2008 Posty: 193
    Cytat Napisał F_3
    jestem za również
    Ja również jestem za.
  19. kubawesol STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kubawesol Zarejestrowany: 13.01.2012 Posty: 370
    Informacje z dzisiaj:

    1) PĘKNIĘCIA NA ŚCIANACH - kierownik twierdzi, że jeśli pęknięcia są blisko naróżników to nic nowego i tak stosuje się tam standardowo siatkę.
    2) PĘKNIĘCIA PRZY PUSZKACH ROLET - podobnie jak powyżej; zarówno fachowcy od tynków jak i kierownik stwierdzili, że wszędzie na łączeniach dwóch różnych materiałów będą stosować siatkę
    3) KOTWY W OKNACH - widziałem, potwierdzam kotwy są - żeby je dostrzec trzeba otworzyć okno
  20. asia.w SYMPATYK FORUM (min. 10)
    asia.w Zarejestrowany: 11.12.2012 Posty: 92
    Witam wszystkich

    Jestem TU nowa. Właśnie dzisiaj kupiliśmy z narzeczonym domek w Lubczykowej... Czy spotkanie o którym tu wspominaliście już się odbyło?
    Bylibyśmy również zainteresowani spotkaniem się z przyszłymi sąsiadami

    Pozdrawiam Asia
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 152
Strona 1 z 8