dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
projekt indywidualny Lublin, Świdnik
  1. 120mna14a WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    120mna14a Zarejestrowany: 26.03.2014 Posty: 5
    Witajcie w nowym wątku,
    Zapraszam do dyskusji na ww temat. Przewertowałam tysiące projektów i niestety, działka trudna, pasujący projekt nie znaleziony.
    Nastąpiła więc zmiana profilu poszukiwań, .... architekt ..Czy macie jakieś doświadczenia albo polecenia dotyczące architekta?? nawet adoptującego, bo to chyba trudna sprawa znaleźć takiego, który zrozumie potrzeby i jeszcze zrobi to dobrze, tanio, i ładnie (tzn ładny dom, nie rysunek
  2. ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Lider FORUM (min. 2800)
    ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zarejestrowany: 20.03.2014 Posty: 3946
    dramatyczna cisza ( jakby architektów nie było ) – ale może to dlatego, że „dobrze, tanio” są określeniami, które w stosunku do Projektu i pracy architekta oraz projektantów branżowych - wykluczają się !

    TANIO ” – wg mnie to byle jak - byle było i może oznaczać :
    - na granicy uzyskania PnB lub/i z błędami, za które zazwyczaj Inwestor dodatkowo płaci na etapie realizacji obiektu. ( są oczywiście wyjątki od reguły )

    DOBRZE ” – odwrotność jw., tj. rzetelnie i „ z należytą starannością ”.
    - aby wykonać taki Projekt należy poświęcić mu odpowiednią ilość czasu ! potrzebnego właśnie na ( między innymi ) :
    uwzględnienie POTRZEB Inwestora / analizy danych z działki budowlanej / zapisy Warunków Zabudowy.

    WYBÓR ARCHITEKTA jest jak najbardziej kluczowy. Projekt Koncepcyjny ( charakterystyczny dla PROJEKTU INDYWIDUALNEGO ) oraz Budowlany, określa faktyczne parametry przestrzeni w jakiej przyjdzie funkcjonować przez najbliższe lata.
    WYBÓR sprowadza się do 3-ch podstawowych punktów :

    1 – sprawdzenie wiarygodności architekta / projektanta
    na stronie : http://www.izbaarchitektow.pl/ znajduje się zakładka : Wyszukiwanie czynnych architektów.
    Wpisując Nazwisko łatwo sprawdzić, czy osoba jest projektantem należącym do IARP, czy też nie.
    Przynależność do IARP dla architektów posiadających Uprawnienia do Projektowania jest obligatoryjna, tym samym jeśli osoba tam nie występuje, oznacza, że nie posiada wymaganych uprawnień zawodowych i nie może pełnić „ samodzielnej funkcji technicznej w budownictwie ”, tj. nie odpowiada za nic ( w dużym skrócie ) i nie może opracowywać projektów budowlanych.
    2 – DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE - PORTFOLIO
    każdy architekt/projektant ma swoje Portfolio projektów/realizacji – warto się z tym zapoznać !
    3 – DIALOG Architekt / Inwestor
    jest podstawą dla osiągnięcia dobrego projektu, który przekłada się bezpośrednio na realizację obiektu.
    brak dialogu/rozmowy – to brak wspólnej drogi do osiągnięcia zamierzonego celu.

    Pozdrawiam
  3. 120mna14a WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    120mna14a Zarejestrowany: 26.03.2014 Posty: 5
    Serdecznie dziękuję za odpowiedź,

    powiem więcej .. w zupełności się z Panem zgadzam i oczywiście miałam na uwadze rozsądną cenę za dobrze wykonaną pracę, faktycznie, może mój wpis był trochę niefortunny. Zdaję sobie sprawę z wkładu pracy przy wykonaniu takiego projektu, uwzględniającego potrzeby i fanaberie inwestora oraz wymogi działki i planu zagospodarowania. Istotą współpracy jest jednak pewna nić zrozumienia i porozumienia. Oczywiście byłam na ww. stronie, niestety samo nazwisko nic mi nie powie, stąd moje pytanie o polecenie. Projekty zawarte na Pana stronie są bardzo interesujące
    Serdecznie pozdrawiam,
  4. BaralekGJ SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BaralekGJ Zarejestrowany: 09.01.2014 Posty: 37
    Czy nadal szuka Pan (Pani?) architekta?
  5. 120mna14a WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    120mna14a Zarejestrowany: 26.03.2014 Posty: 5
    Cytat Napisał BaralekGJ
    Czy nadal szuka Pan (Pani?) architekta?
    Witam,
    jestem po 2 rozmowach, ale decyzji jeszcze nie podjęłam,
    jeśli macie Państwo jakieś dobre namiary, to proszę
    Aga.
  6. McBoss SYMPATYK FORUM (min. 10)
    McBoss Zarejestrowany: 30.08.2015 Posty: 13
    Witam. Jestem właśnie na etapie poszukiwań architekta do adaptacji projektu. Jak ktoś ma ofertę to zapraszam na PW. Jak ktoś może polecić firmę/osobę proszę pisać. Wszelkie uwagi i opinie mile widziane.
  7. Katarzyna1984 WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Katarzyna1984 Zarejestrowany: 05.02.2016 Posty: 3
    Serdecznie polecam Panią Małgosię z pracowni GOYA ART z Lublina, ale z tego co wiem, realizuje także poza miastem
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7