dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa śląsk górny i okolice
Strona 1 z 498
  1. Rafaelo SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rafaelo Zarejestrowany: 04.02.2002 Posty: 43
    Witam. Myślę, że śladem naszych kolegów z różnych okolic polski możemy poprowadzić własną grupę wymiany doświadczeń. Jestem mieszkańcem Katowic, i najbliższym czasie mam zamiar postawić swoją upragnioną hatkę. Bardzo chętnie podzielę się moimi doświadczeniami (niewielkie jak do tej pory) i wysłycham innych bardziej doświadczonych. Czekam na Wasze opinie.
  2. Rafaelo SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rafaelo Zarejestrowany: 04.02.2002 Posty: 43
    Hej Czy nie ma żadnych budowniczych z rejony Śląska Górnego, czyli Katowice i okolice, niewierzę !!!!
  3. mirzaw FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mirzaw Zarejestrowany: 04.02.2002 Posty: 261
    Ja budowę rozpocząłem we wrześniu 2001. Mam już stan surowy otwarty. Chętnie podzielę się spostrzeżeniami i własnymi wpadkami.
    MirZaw - Tarnowskie Góry
    Mój dom:
    http://www.domino.alpha.pl/typowe/18.html
  4. Rafaelo SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rafaelo Zarejestrowany: 04.02.2002 Posty: 43
    Dzięki za odpowiedź. Ja obecnie jestem na etapie kupowania działki. Ale Staram się juz teraz jak najwięcej dowiedzieć ponieważ potem nie będzie czasu na takie zabawy. Mój dom to http://www.projektydomow.pl dom w nasturcjach.
  5. bobiczek OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    bobiczek Zarejestrowany: 28.10.2001 Posty: 5014
    Ja
  6. mirzaw FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mirzaw Zarejestrowany: 04.02.2002 Posty: 261
    Witam ponownie
    Jak już będziecie się przymierzać do zakupu materiałów budowlanych to polecem następujące:
    bloczki fundamentowe - Rybnik (telefon w tej chwili nie pamiętam ale jak ktoś chce to poszukam) - najtaniej i z transportem.
    Beton - Deckerhof (czy jakoś podobnie) - ja kupowałem w Bytomiu
    Porotherm i drobnice - Builder (miałem 20% upustu)
    Zapraza ciepła - kupowałem ALPOL czy jakoś tak ale jak ją rozmieszali to się okazało że konsystencja proponowanej na opakowniu za nic nie nadawała się na ceramikę więc chyba lepiej się opłaca kupić oryginalną.
    Stal kupowałem w różnych miejscach - najczęściej w INPOL-u w Tarnowskich Górach ale też w Builderze.
    Dachówka RuppCeramika - też w Builderze - miałem rabat !!30%!! - dlatego że na każdej była (jest) mała plamka - praktycznie niewidoczna.
    Pozdrawiam
    MirZaw
  7. mirzaw FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mirzaw Zarejestrowany: 04.02.2002 Posty: 261
    KURDE !!
    Na tym śląsku to się chyba nikt nie buduje ?
    Czyta ktoś te forum?
    Może za mało ludzi o nim wie?
    Co na to Panowie z Muratora?
    MirZaw
  8. karola FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    karola Zarejestrowany: 06.01.2002 Posty: 183
    MirZaw - za to czytają cię ci z Wielkopolski!
  9. bobiczek OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    bobiczek Zarejestrowany: 28.10.2001 Posty: 5014
    mirzaw - a jak ty załatwiłeś w Bilderze 30%?
    Mnie dali tylko 5.
    A w którym załatwiałeś w Gliwickim?,czy Tarn Góry?
    Jeszcze lepsze warunki płatności i cenę na porotherm i Brassa dali mi w Kolbud -zie w Gliwicach.
  10. jpawl FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Zarejestrowany: 28.12.2001 Posty: 186
    To ja się też dołączę. Miejsce budowy - Rudziniec Gliwicki
    budowa domu wg projektu D09A wystartuje na wiosnę.
    Jak wy negocjujecie te 30% ??
    Mi na razie udało się "wynegocjować" oferty 20% upustu
    na dachówki Euronitu (Buster w Gliwicach).
    Nie wiecie gdzie można kupić tanio Veluxy - mam takich
    do kupienia 10 i wychodzi to drożej niż wszystkie okna
    na parterze
  11. Rafaelo SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rafaelo Zarejestrowany: 04.02.2002 Posty: 43
    Hejka. Cieszę się że forum ożyło !!! A już myślałem że nie będzie chętnych do podzielenia się doświadczeniami. Ja byłem w builderze przy trasie Tychy Mikołów bardzo miła obsługa i fachowe porady. Jak pisłem na innym wątku bez pokazywania projektu w ciemno dali mi 10% rabatu na Porotherm czy Ytong. Na dachówki też powiedzieli że po pzreliczeniach możeliwy jest rabat 10% i więcej. Jak kotś chce pojechać to jadąc od strony Tychów (browar) po prawej stronie drogi, nie mylić z innym składem który jest po drugie stronie DEKORGIPS tam raczej nie rzucili mnie na kolana. W builderze gotowi są dostarczyć materiał partiami w cenie jest dowóz i rozładowanie a także ewentualne dodatkowe porcje kleju do Ytonaga. Sądzę ze po pokazaniu projektu i konkretnych obliczeniach zejdą do 20% na Poroterm czy Ytong, PAMIĘTAJCIE jest recesja i niewiele osób buduje teraz domu i z tego faktu NALEZY KORZYSTAĆ. Pozdrawiam
  12. jpawl FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Zarejestrowany: 28.12.2001 Posty: 186
    mirzaw - można prosić o namiary na rybnickie bloczki. Najmniejsza cena, jaką mi zaoferowano za 38x25x14 to
    2,6 (już z upustem)
  13. aziel STAŁY BYWALEC (min. 300)
    aziel Zarejestrowany: 16.08.2001 Posty: 320
    Cześć!
    Buduję w Rybniku.
    Dom w trakcie wykończenia, ja już jestem wykończony.
    Ze względu na brak czasu nie śledzę wszystkich wątków, nie zawsze więc odpowiadam od razu.

    Do budowy ścian piwnic nie używałem bloczków fundamentowych, a pustaków wibroprasowanych. Wychodzi taniej, cieplej i szybciej, bo pustaki są większe i lżejsze od bloczków.
    Można kupić w:
    Prefrow. Sp. z o.o. - Przedsiębiorstwo prefabrykacji górniczej. Zakład produkcyjny Jankowice
    (0-32) 422 20 53
    44-266 Świerklany

    Jeśli chodzi o inne materiały, to zawsze warto sprawdzić kilku dostawców, bo sytuacja zmienia się z czasem - np. rybnicki KOLBUD uchodził za drogi, a zaoferował mi najtaniej dachówkę betonową
    Pzdr dla wszystkich Ślązoków i nie tylko.
  14. Rafaelo SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rafaelo Zarejestrowany: 04.02.2002 Posty: 43
    Hej waszystkim. Czy wiecie ile kosztuje odolnienie działki. Wiem że proes trwa kilka miesięcy, nie spieszy mi się, bo i tak zacznę budowę w przyszłym roku na wiosnę. Kupiłem działkę rolną 0,5 ha za 10zł/m2 chyba tanio no nie??? Ale nie wiem ile teraz bedę musiał przeznaczyć na odrolnienie działki, czy ktoś z Was przeszedł już taką drogę???
  15. TomekM FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    TomekM Zarejestrowany: 30.11.2001 Posty: 215
    Witam na forum. Ja buduję w Tarnowskich Górach. Projekt Oliwia z Archipelagu. Obecnie mam wybudowane fundamenty, jutro odbieram drewno na więźbę i jak zapanuje juz wiosna ruszam dalej.
    Bloczki betonowe kupiłem za 2,2 zł w Psarach (BETOHURT). Jest to cena brutto wraz z przywozem i rozładunkiem. Drewno w Świerklańcu za 600 zł / kubik (bardzo kijowe przekroje).
    pozdrawiam.
  16. bobiczek OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    bobiczek Zarejestrowany: 28.10.2001 Posty: 5014
    Też mam projekt z Arhipelagu, ale pracownia mnie rozczarowała - miałem z nimi kłopoty.
    Kolbud pojawia się znów jako najtańszyy z dachówką więc coś wtym chyba jest
  17. mirzaw FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mirzaw Zarejestrowany: 04.02.2002 Posty: 261
    Witajcie Ślązacy (mam nadzieje - nikogo nie obraziłem)
    Pozdrawiam TomkaM - ja też jestem z Tarnowskich Gór - buduję w Sowicach
    Co do bloczków i ich ceny - 2,57 (brutto) w firmie LUBAR - Rybnik tel.4213008 (cena z transportem i rozładunkiem (wywrotka)- tylko nie pamiętam rozmiaru - ale wiem że są napewno dwa rozmiary - ja miałem ten większy (jakoś 38x25x14?)
    Osobiście kupowałem okna połaciowe ROTO - moim zdaniem klamka jest w odpowiednim miejscu (na dole) i żona będzie mogła je też otwierać i zamykać - kupiłem z dobrym upustem (15%) w SEWERZE
    Dachówkę miałem z 30% rabatem (Rupp Ceramika) bo jak już chyba wcześniej wspominałem) miała małą plamkę (brązową) na czarnym tle - plamka wielkości łebka zapałki do ziarnka grochu - praktycznie niewidoczna a dachówka ma gwarancję tę samą POLECAM
    Ja większość materiałów kupowałem w Builderze w Tarnowskich Górach - miła obsługa, fachowcy itp. Jadnak jak w każdej hurtowni - targować trzeba się do upadłego... no i często starają się sprzedać Ci coś czego akurat nie szukasz - np. szukasz dachówki ceramicznaj a mają "super" batonową itp..
    Więźbe kupiłem z gazety - ale nie polecam. Lepiej dopłacić te 50 zł/kubik ale ją wcześniej zobaczyć. Jak mi przywieźli to się okazało że była tak mokra że można ją było wykręcać (cana 550 za kubik - w tym przypadku bez papierów)
    Polecam ponadto starać się kupować w jednej hurtowni więcej materiałów - wtedy są bardziej elastyczni i mają ciekawsze propozycje.
    Polecam też pustaki kominowe z terakoty w firmie UNIBARTEX 2285005 - moje do kominka 8,5mb z kanałem wentylacyjnym kosztowały 1000 zł + 70 za transport. Francuskie - więc oni się chyba znają na kominkach.
    Beton polecam z Dyckerhoff - ja kupowałem w Bytomiu 2802286 za 180 zł/m3 - B20 (z transportem i pompą)
    Pozdrawiam
    MirZaw
  18. bobiczek OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    bobiczek Zarejestrowany: 28.10.2001 Posty: 5014
    Beton brałem w Betonach Towarowych w Grzybowicach (pompa gratis)
    kubik B-20 - 186zł (ostatnia grucha przywiozła zbrojony beton w cenie zwykłego , bo im został ze zbrojenia stacji BP - miał takie druciki w masie betonu , jak ze szczotki drucianej.
    Bloczki betonowe dostałem po 2.20 brutto z transportem na plac z betoniarni takiej małej w taż w Grzybowicach. (murarze mówili że może być)
    Kolbud dał mi lepszą cenę niż Builder , na porotherm i dachówkę Brassa(twierdzą że porotherm to Builder bierze z ich wagonów)
    Szukam dobrej i suchej (no i nie drogiej ) więźby.
    Macie coś do zaoferowania (ale takiego sprawdzonego?)
    A kto Wam murował i za ile?
  19. TomekM FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    TomekM Zarejestrowany: 30.11.2001 Posty: 215
    Uff. Właśnie skończyłem (niedziela, 19) układać drewno na więźbę. Mam tego od zarąbania (>12 m3). Jak stwierdził mój tata (cieśla) kupiłem bardzo dobre drewno. Udało mi się jeszcze utargowć na 590 / kubik z przywozem i fakturą - chyba nie źle?
    Kupowałem w Feniksie w Świerklańcu - nawet zgodzili się na kilkudniowy przelew!
    Zdałem relację, idę spać.
  20. mirzaw FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mirzaw Zarejestrowany: 04.02.2002 Posty: 261
    Do Bobiczek
    Polecam firmę, która mi budowała.
    Jak jesteś zainteresowany to wyślij maila na priva.
    Za cały dom w stanie surowym dałem .... 13000
    http://www.domino.alpha.pl/typowe/18.html
    Pozdrawiam
    MirZaw
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 9951
Strona 1 z 498