dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Szkody górnicze na terenie Gliwic i powiatu gliwickiego
 1. SYMPATYK FORUM (min. 10)
  80x86 Zarejestrowany: 10.06.2013 Posty: 67
  Witam serdecznie

  Zamierzamy z żoną kupić działkę budowlaną w Gliwicach albo najbliższej okolicy. Nie za daleko, gdyż działka powinna być w jak to się mówi "zasięgu czerwonego autobusu". Niestety ceny ziemi w granicach miasta, akceptowalne są tylko w Bojkowie, który przynajmniej w części narażony jest na skutki szkód górniczych. Również w okolicznym Knurowie ceny przy granicy z Gliwicami mieszczą się w budżecie, ale KWK Knurów i KWK Szczygłowice fedrują pod miastem. Stąd moje pytanie i prośba do Was:

  Czy możecie powiedzieć w których miejscach Bojkowa i Knurowa występują szkody górnicze, a które obszary są od nich wolne. Czy kopalnie planują rozszerzanie pola działań, a co za tym idzie rozszerzanie terenów podatnych na szkody?

  Druga strona miasta jest całkowicie wolna od szkód, ale ceny są znacząco wyższe

  Z góry dziękuję.
 2. DOMOWNIK FORUM (min. 500)
  nk Zarejestrowany: 15.06.2008 Posty: 544
  Z tego co wiem, to w tamtych okolicach fedrują Szczygłowice-Makoszowy. Obie kopalnie mają się źle, z czego jedna w ogóle zostanie zamknięta (Chyba Sośnica). Szkody górnicze w terenie widać gołym okiem zwłaszcza te starsze i poważniejsze - np. jeziorko przy Bojkowskiej wyjeżdżając z Bojkowa w kier. Orzesza po prawej. Tam też szkody górnicze są najbardziej dotkliwe.
  W razie wątpliwości udaj się do Okręgowego Urzędu Górniczego na ul. Jasną w Gliwicach. Mogą Ci udzielić częściowych informacji. Powodzenia!
 3. SYMPATYK FORUM (min. 10)
  Hubert53 Zarejestrowany: 24.11.2014 Posty: 19
  Nie zapominaj także, że dobrze jest przed samym zakupem działki jeśli już zdecydujesz się na konkretną lokalizację przeprowadzić badania geotechniczne. W ten sposób unikniesz "zakupu w ciemno" i będziesz wiedział co tak naprawdę kupujesz. Wiele działek w Gliwicach jest na sprzedaż po okazyjnych cenach, a potem jak się okazuje wcale nie są one "okazyjne". Często są one zrekultywowane (zasypane zapadliska, stawy, cieki wodne). Niejednokrotnie także grunty organiczne (torfy) i plastyczne. Jeśli chcesz uniknąć tego typu niespodzianek zalecam takie badania.

  Badania takie sporządzane są w formie opinii geotechnicznej, którą potem dołącza się do Projektu budowlanego. Jest ona także przydatna dla projektanta domu, gdyż wtedy w sposób optymalny jest on w stanie zaprojektować fundamenty budynku.

  W razie pytań www.geoekobud.pl
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3