dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Moderowanie grupą
  1. Ntek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ntek Zarejestrowany: 15.08.2006 Posty: 412
    Jak zauważyliście, na forum zaszły dosyć istotne zmiany - mamy swoją grupę, wewnątrz której możemy rozpoczynać różne tematy.
    Pewnie z racji tego że kiedyś zacząłem temat Grupa Błonie k W-wy, przypadł mi tytuł moderatora grupy.
    Z ustawień, do jakich mam dostęp wynika, że można status grupy zmienić z publicznego na moderowany . Teraz mamy status publiczny, czyli każdy może należeć do grupy, sama grupa jest dostępna dla każdego zainteresowanego. Status moderowany jest trochę moim zdaniem zakręcony - by stać się członkiem grupy potrzeba zgody moderatora, co moim zdaniem jest nadużyciem - nie wyobrażam sobie, by ktoś kto chce do grupy należeć pytał o zgodę moderatora - forum powinno być całkowicie wolne, bez jakichkolwiek ograniczeń. Nie jest niczyją własnością tylko własnością nas wszystkich, bo forum to my. Zatem publiczny charakter pozostanie bez zmian.
    Inna sprawa to tytuł moderatora - uważam że powinien być przechodni, sam skończyłem budować dom niemal dwa lata temu i co tu mówić wypadłem trochę z tematyki, która dla Was jest najważniejsza, zatem proponuję by moderatorem pozostał ktoś kto akurat jest w trakcie budowy i jest na bieżąco z budowlaną tematyką i będzie się czuł w jakiś sposób za grupę odpowiedzialny. Potem, gdy czas budowy będzie miał za sobą, niech przekaże moderowanie kolejnej osobie.

    Ja ze swojej strony mogę jedynie czuć radość, że budowniczowie z naszej okolicy wspomagają się na tym forum, jednak jestem w tej chwili już jedynie obserwatorem, niż uczestnikiem budowlanej przygody.

    Jeżeli zgadzacie się z moim pomysłem, to chętnie przekaże moderowanie innej osobie. Moim zdaniem dobrze z tej roli wywiązywałby się Bobino, ale decyzja należy do Was

    pozdrawiam
    Przemek
  2. Bobino FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Bobino Zarejestrowany: 20.10.2010 Posty: 120
    witam!

    Dziękuję Ci Ntku za zaufanie, ale nie czuję się na siłach, gdyż za mało znam się na komputerowych tajemnicach; chętnie będę Was wspomagał wiedzą jaką posiadam i jeszcze zdobędę podczas budowy. Sądzę, że Ty Ntku nadawał byś się jednak znakomicie na moderatora, bo przecież "to Ty poruszyłeś tę lawinę", masz już doświadzenie w budowaniu domu i na spokojnie mógłbyś pomagać nam i od czasu do czasu nami kierować.

    Pozdrawiam
  3. SMP SYMPATYK FORUM (min. 10)
    SMP Zarejestrowany: 08.02.2009 Posty: 47
    Moim zdaniem Ntek takie "sine ira et studio" jest nawet lepsze dla moderatora.
  4. mikel_1 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mikel_1 Zarejestrowany: 13.07.2009 Posty: 459
    Cytat Napisał Bobino
    Dziękuję Ci Ntku za zaufanie, ale nie czuję się na siłach, gdyż za mało znam się na komputerowych tajemnicach; chętnie będę Was wspomagał wiedzą jaką posiadam i jeszcze zdobędę podczas budowy. Sądzę, że Ty Ntku nadawał byś się jednak znakomicie na moderatora, bo przecież "to Ty poruszyłeś tę lawinę", masz już doświadzenie w budowaniu domu i na spokojnie mógłbyś pomagać nam i od czasu do czasu nami kierować.
    Tak, ale widzisz, Ntek pisze, że rzadziej zagląda ostatnio. Chociaż, to może być nawet plus - będzie tutaj zaglądał częściej, niż gdyby moderatorem nie był rpilski jeszcze sporo widziałem się udziela, może będzie chciał robić za groupmoda.
    edit: Aha, zgadzam się z Ntkiem, że grupa powinna być publiczna. Z tymi prywatnymi to chyba jakiś dziwny pomysł, chyba że np. sąsiedzi z jednej miejscowości sobie grupę chcą założyć ale ta grupa zaczęła jako forum ogólne, zostawmy ją też dla innych, co bedą po nas.
  5. szczukot Lider FORUM (min. 2800)
    szczukot Zarejestrowany: 29.02.2008 Posty: 4811
    Witam

    Czy mozna dostac wiecej informacji na temat moderowania grupy ? Widze, ze pojawily mi sie trzy nowe opcje (usun, zatwierdz, odrzuc) ale nie do konca rozumiem ich idee. Po pierwsze czy mozna calkowicie wykasowac post, bez zostawienia sladu ? Po drugie kiedy uzywa sie opcji 2 i 3 ? Po trzecie jak sie zglasza post do moderowania to gdzie przychodzi o tym informacja ? No i po czwarte jakie jeszcze mozliwosci sie poajwily (zakladajac, ze grupa ma byc publiczna)

    pozdrawiam
    Fantom
  6. Ntek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ntek Zarejestrowany: 15.08.2006 Posty: 412
    Dorzuciłem możliwość dodawania zdjęć w naszej grupie. Na początek wrzuciłem mapkę Grupy. Możemy na niej zaznaczać swoją lokalizację, łatwiej w ten sposób znajdziemy sąsiadów. Wystarczy na PW podać swoje położenie (długość i szerokość geograficzną, np z Google maps). W miejscu tym wpiszę nick usera.
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6