dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
wgrupiekupie ;) nagrzewnica do GWC wodnego
Strona 6 z 6
  1. grzeniu666 ELITA FORUM (min. 1000)
    grzeniu666 Zarejestrowany: 10.09.2010 Posty: 2304
    Nie, no mowa była o ~1 kubaturze Ten "tryb lato" to trochę ryzyko - bo do odmrażania reku czy nawet wydajnego dogrzewania pełną mocą GWC zimą wystarczy wydać pewnie połowę z tego, więc jak już wydawać wyraźnie więcej "na lato" to głupio lekko niedoszacować i nie odczuwać żadnej różnicy
  2. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał grzeniu666
    Nie, no mowa była o ~1 kubaturze Ten "tryb lato" to trochę ryzyko - bo do odmrażania reku czy nawet wydajnego dogrzewania pełną mocą GWC zimą wystarczy wydać pewnie połowę z tego, więc jak już wydawać wyraźnie więcej "na lato" to głupio lekko niedoszacować i nie odczuwać żadnej różnicy
    Masz racje. Roznica oczywiscie bedzie. Ale ja na cuda nie licze Tym GWC moze zmniejsze znacznie amplitude wzrostu temperatur w lato ale jak przez 2 tygodnie bedzie +35stC na zewnatrz to nie ma byka - w srodku tez bedzie cieplo. Najwiekszym wrogiem jest slonce ktore naparza tymi paruset watami na kazdy 1m2 okna
  3. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Choc patrzac na to w taki sposob:

    - w zime przy -20stC na zewnatrz, zeby utrzymac +20stC w srodku (40stC roznicy) musze dysponowac piecem o mocy ok 9kW.
    - wiec w lato, przy +30stC na zewnatrz, zeby utrzymac +20stC w srodku (10stC roznicy) musze dysponowac klima o mocy 2,25kW.

    I tak by tez bylo, gdyby nie to cholerne slonce Od poludnia same okno tarasowe ma jakies 6m2 przeszklenia, co liczac srednio nawet tylko 300W/m2 daje blisko 2kW do schlodzenia. A to nie jedyne okno Na szczescie akurat nad tarasem mam maly daszek ktory w lato dosc skutecznie zaslania slonce
  4. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Adam, wypisz mnie z listy, niestety już wiem że się nie wyrobię teraz....bede robić na pewno, tylko jeszcze nie wiem kiedy
  5. navi FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    navi Zarejestrowany: 11.07.2010 Posty: 155
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Choc patrzac na to w taki sposob:

    - w zime przy -20stC na zewnatrz, zeby utrzymac +20stC w srodku (40stC roznicy) musze dysponowac piecem o mocy ok 9kW.
    - wiec w lato, przy +30stC na zewnatrz, zeby utrzymac +20stC w srodku (10stC roznicy) musze dysponowac klima o mocy 2,25kW.

    I tak by tez bylo, gdyby nie to cholerne slonce Od poludnia same okno tarasowe ma jakies 6m2 przeszklenia, co liczac srednio nawet tylko 300W/m2 daje blisko 2kW do schlodzenia. A to nie jedyne okno Na szczescie akurat nad tarasem mam maly daszek ktory w lato dosc skutecznie zaslania slonce
    I jak na co się zdecydowałeś ?
  6. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał adiqq
    Adam, wypisz mnie z listy, niestety już wiem że się nie wyrobię teraz....bede robić na pewno, tylko jeszcze nie wiem kiedy
    OK. Szkoda. Adiqq VS zona 0:1 ;D
  7. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał navi
    I jak na co się zdecydowałeś ?
    Czekam jeszcze na ostatnie dane dot. chlodzenia w lato nagrzewnic 40x40-6 i 40x40-8. Cos pani zapomniala o mnie albo ma nas juz dosc Przypomne jej sie zeby na poczatku przyszlego tygodnia podeslala te dane i ostatecznie wybiore. Narazie jestem za 40-40-6 - ta za ok 1 tys pln o mocy 3,6kW w zime, w lato moc IMHO powinna wyniesc okolo 2,5kW. 40x40-8 moze dobije do 3kW ale kosztem wiekszych oporow. Ale poczekam jeszcze na dane
  8. agreston FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agreston Zarejestrowany: 04.03.2010 Posty: 271
    Mam zamontowane WM z nagrzewnicą jaką kupiłem. Ukłąd nie jest jeszcze podłączony i pewnie jakiś czas nie będzie. Macie może namiary na kogoś albo badaliście temat tacki ociekowej? Powiem tak, ukłąd teraz przy WM na maksie poci się jak szalony bo jest zimno a wilgoć w środku ogromniasta, nie pomyślałem żeby to od razu odierać i mi się teraz leje jak głupie. Pytaliście tych ludzi od przejściówek kwadrat-koło czy kogoś o ociekacz żeby skropliny odprowadzić do kanalizy? Jakby co aktualny stan: https://picasaweb.google.com/1073737...66453875726466 także https://picasaweb.google.com/1073737...66448114948930

    W sumie można to zaizolować całe ale widze jedne problem. Wada takiej chłodnicy będzie niemal pewne okresowe czyszczenie lamelek, nie ma siły to się zapaskudzi więc to musi się móc dać wyjąć i przeczyścić.
  9. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    odnośnie kosztów - to Henok mi zacytował koszty GWC glikolowego od Budowlanego_laika

    "Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Podaje, dla wiadomosci zainteresowanych, dokladne koszty wykonania GWC glikolowego u mnie:

    - rura PE 32mm 85mb 270zl
    - koparka 300zl
    - robocizna 900zl (przy ukladaniu GWC i hydraulik za podlaczenia)
    - glikol 330zl
    - nagrzewnica 880zl
    - sterownik 193zl
    - izolacja zimnochronna 113zl
    - pompa GWC 25-40 Leszno 334zl
    - podlaczenia hydrauliczne materialy 400zl
    - przejscia kwadrat-kolo (nagrzewnica-kanaly) 100zl
    ----------------------
    Razem: 3.820 zl"

    i co, kiedy kupujecie tę nagrzewnicę? jest jeszcze opcja, że jednak się zdecyduję, może chociaż samą nagrzewnicę....
  10. WVIP FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    WVIP Zarejestrowany: 15.11.2011 Posty: 162
    Cytat Napisał Daga&Adam
    No i spoko, wystarczy. Ja mam zakopane 100mb PE32. Niepotrzebnie kopalem na 1,8mb bo teraz na to polozylem w najwyzszym miejscu jeszcze ze dwa metry gliny Ale w najnizszym juz nic



    Pewnie. Ale jakies zalozenia i warunki trzeba w koncu przyjac i sie ich trzymac



    Uzytkownik Rafał_ ma nagrzewnice z Promontu 400x200 (8 rzedow) - ale moim zdaniem lepiej 400x400, wydaje mi sie ze powietrze sie lepiej rozlozy, a i dorobienie przejsciowki z blachy powinno byc prostsze do kwadratu, niz prostokatu

    m-mormon ma wlasnie 400x400 i wyglada mu to tak:



    I ja bym sie do podobnej opcji sklanial (nawet jego uklad zamkniety mnie jakos bardziej przekonuje



    Ja mam w garazu. Sporo miejsca na montaz nagrzewnicy. Czerpnia przechodzi przez strop w gore, wiec mozliwe ze zawiesze ja na suficie zeby nie zajmowac sobie za duzo miejsca na scianie
    pozdr.
    Wymiennik GWC cod malina tylko te paskudne kanaly... dlaczego nie ocynk?
  11. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał WVIP
    Wymiennik GWC cod malina tylko te paskudne kanaly... dlaczego nie ocynk?
    To nie moje - tylko wklejalem czyjes zdjecie
    Tym niemniej - fleksy znacznie lepiej tlumia dzwieki i nadaja sie szczegolnie na wyjsciu rekuperatora (nie przenosza dzwiekow i wibracji z obudowy etc).
  12. Namtar FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Namtar Zarejestrowany: 25.07.2007 Posty: 204
    I jak tam chlopaki macie juz zrobione i zamontowane te wymienniki, po tym jak zamarzl mi rekuperator - tez Brink - zaczynam sie interesowac jak i co by tu zrobic aby temu zapobiec.
    moze jakies zdjecia?
  13. szczukot Lider FORUM (min. 2800)
    szczukot Zarejestrowany: 29.02.2008 Posty: 4786
    Cos widze watek umarl.
    A ja tez ciagle tylko rury wystajace ze sciany mam i szykuje se od roku do zakupu nagrzewnicy.

    Fantom
  14. kerado28 ELITA FORUM (min. 1000)
    kerado28 Zarejestrowany: 22.07.2009 Posty: 1554
    Jeśli ktoś chce to mam do sprzedania 3 pompy - stosowane wcześniej do robionego przez nas systemu GWC.
    Teraz GWC wykonujemy z grupą pompową, więc same pompy nie są już nam potrzebne.
  15. mrose SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mrose Zarejestrowany: 01.10.2012 Posty: 38
    Powiedzcie, jak uzyskujecie zimą temperaturę 7 st. glikolu który wprowadzacie do nagrzewnicy? Przecież w kolektorze poziomym (jakieś -1,5m pod ziemią) nie da się wyciągnąć takiej temperatury . Jak będzie +1 st. to będzie świetnie. Sam mam pompę ciepła z kolektorem pionowym i podczas wygrzewania posadzek, jakie robiłem zimą, temp. dz spadła mi do +1,6 st.
  16. joannanowakowska1342 WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    joannanowakowska1342 Zarejestrowany: 19.01.2016 Posty: 4
    Zapraszamy serdecznie na wyprzedaż bezpieczeństwa!
    Monitoring zarówno dla firm jak i dla osób prywatnych.
    Przystępne ceny, atrakcyjne rabaty i odpowiednia porada fachowca.
    Eltrox.pl ul. Gliwicka 241 RYBNIK.
    Tylko 21.06.2016 r.
Pokaż wyniki od 101 do 116 z 116
Strona 6 z 6