dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Piaseczno i okolice
  1. gustav.pl FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gustav.pl Zarejestrowany: 24.09.2013 Posty: 276
    "Ziomalom" z Piaseczna i okolic wszystkiego dobrego w nowym roku.
    Najlepszego
  2. gustav.pl FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gustav.pl Zarejestrowany: 24.09.2013 Posty: 276
    Chyba już polecałem, ale zrobię to jeszcze raz, bo i ponownie korzystałem( jakoś tak pod koniec lata) z usług ANEKS Przeprowadzki. Jak zwykle bezproblemowo
    A przy okazji chciałbym polecić(może to trochę za dużo powiedziane) elektryka p. Bochenka z Głoskowa. Jak na razie robili u nas tylko dwie rzeczy; wymiana/montaż czegoś w skrzynce rozdzielczej i co dla nas bardzo ważne, robią(mają odpowiednie uprawnienia) pomiary instalacji elektrycznej. Zdaje się, że takie pomiary w domach trzeba robić co 5 lat, ale i potrzebne są przy ewentualnych roszczeniach z tytułu ubezpieczenia domu.
  3. [email protected] SYMPATYK FORUM (min. 10)
    damzawa@op.pl Zarejestrowany: 29.03.2010 Posty: 38
    Witam Wszystkich po długiej przerwie.
    Mam pytanie czy ktoś z Was ma namiary na jakąś sprawdzoną firmę od kostki brukowej. Jeżeli tak to prośba o informacje.
  4. marconi_piaseczno FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marconi_piaseczno Zarejestrowany: 17.03.2011 Posty: 172
    Też przymierzam się do wybrukowania podjazdu. U mnie to jakieś 120-130m2. Pomyślałem sobie, że gdy tak skrzyknąć się w kilka osób, które szukają firmy od układania kostki to można by wynegocjować lepszą cenę. To samo z zakupem kostki czy obrzeży. Gdyby ktoś był zainteresowany takim pomysłem wspólnego dogadania się i poszukania najlepszej oferty zapraszam pod adres [email protected]
  5. kalafiorek FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kalafiorek Zarejestrowany: 28.09.2010 Posty: 190
    Cytat Napisał K_AND_M
    Potwierdzam, bardzo miła osoba, współpraca układała się bardzo dobrze.
    Dostarczyłem tylko projekt, mapę od geodety, wypis i wyrys z gminy, ustaliliśmy zakres zmian w projekcie i ulokowanie domu na działce. Nie walczyłem z niekompetentnymi urzędnikami i ich "widzimisie", błędami w lokalnym planie zagospodarowania; odebrałem prawomocne pozwolenie wraz z zarejestrowanym dziennikiem budowy.
    Wszystko się zgadza. Tym razem, budując dom teściów, nie mieliśmy czasu ani siły szarpać się z urzędnkami (należałoby powiedzieć urzędasami przez wilekie U) z Piaseczna i faktycznie pani architekt przepchnęła temat przez urząd.W standardowym czasie ponad 3 mscy, ale czego się nie robi dla zdrowia psychicznego.

    Tylko trzeba mieć na uwadze, że architekt nie pracuje w CADzie. Jeżeli masz minimalne zmiany w projekcie (jakieś okienko pojedyncze, ściankę działową) to jeszcze OK- bo rysuje czerwonym długopisem po planie gotowego projektu. U nas zmian dotyczących okien i ścianek było więcej, co spowodowało, że projekt jest trudny do odczytania - cały w czerwonym długopisie. To jest jednak kłopot. Nie jesteś w stanie zobaczyć domu po zmianach- nie wiesz czy ci dokońca odpowiadają, bo w tych gryzmołach ciążko się odnaleźć. Trudno odczytać wymiary. Podobnie ekipa na budowie. Stąd nie polecam osobom,dla których to jest pierwsza budowa, bo nerwy zaoszczędzone w urzędzie stracą na budowie.

    Jest jeszcze kwestia może mniej istotna - czyli anturażu miejsca pracy pani architekt. Pokój zawalony rulonami i teczkami z projektami, po których łażą koty. Inwetor nie bardzo ma gdzie usiąść... Ale to detal.Jak jesteś twardy zawodnik i NAPRAWDĘ nie znosisz urzędu w Piasecznie - dasz radę.

    Poprzednim razem - przy budowie naszego domu - mieliśmy nowoczesność w domu i zagrodzie, czyli architektkę rysującą normalnie rysunki techniczne w CADzie, podpowiadającą dobre rozwiązania. Ewentualne zmiany zajmowały minutę. Tyle,że nie załatwiała PnB.

    Kolejnym razem,kurczę czuję,że to nie ostatnia nasza budowa , ideałem byłoby 2 w 1, czyli architekt,który umie podpowiedzieć korzystne dla inwestora rozwiązania,kreśli w programie do projektowania plus załatwi PnB w urzedzie. Tylko czy znacie takie cudo w piaseczyńskim?
  6. arturbo SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arturbo Zarejestrowany: 01.06.2009 Posty: 26
    Dzień dobry Wszystkim,
    w pięć lat po zamieszkaniu przychodzi pora na mały remont (niewielkie przeróbki elektryczne, tynk na kominek, malowanie). Szukam sprawdzonych i jak najszybciej dostępnych fachowców. Wyżej polecani Panowie Marian i Łukasz mają niestety terminy przyszłoroczne. Może macie jakieś kontakty?
    Z góry dziękuję.
    Artur
  7. mini1983 WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mini1983 Zarejestrowany: 03.02.2013 Posty: 8
    Witam,
    Czy ktoś oddawał w ostatnim czasie dom do użytkowania? Dochodzą mnie słuchy że PINB Piaseczno strasznie kontroluje w ostatnim czasie budowy. I że czepiają się o każdą bzdurę.
  8. [email protected] SYMPATYK FORUM (min. 10)
    damzawa@op.pl Zarejestrowany: 29.03.2010 Posty: 38
    Witam
    Zakończyłem budowę i pozostał mi zbiornik 1000l w metalowej obudowie. Jeżeli jest ktoś chętny to proszę o kontakt .
    [email protected]
  9. jaworekdoktorek WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jaworekdoktorek Zarejestrowany: 29.08.2016 Posty: 3
    Cytat Napisał Mani
    Oho,
    Przestrzegam wszystkich przed tą panią.
    Do tej pory przeklinam dzień, w którym stanęła na mojej drodze.
    Dobrze, że macie gotowy projekt, może się Wam uda, ale na pewno nie w terminie, który ona Wam obiecuje...
    Ja robiłem u Ziółkowskich - i jestem mega zadowolony!!! Jeżeli coś trzeba zmienić to trwa to bardzo krótko. Po zapłacie za projekt czynnie uczestniczą w konsultacjach podczas budowy. Przyjeżdżają na budowę żeby zobaczyć jak idzie. Super, nie olewają po zapłacie!.
  10. .:Paco:. STAŁY BYWALEC (min. 300)
    .:Paco:. Zarejestrowany: 08.03.2015 Posty: 460
    Czesc wszystkim

    macie jakas sprawdzona firme w okolicy co dostarczy dobra ziemie pod trawnik?
    i ewentualnie piasek

    Pozdrawiam
  11. Janusz J SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Janusz J Zarejestrowany: 13.11.2009 Posty: 40
    Witam wszystkich po latach.

    Dawno nie odwiedzałem tego forum, ale chyba czas zajrzeć tu kolejny raz

    Czy ktoś z Was składał niedawno wniosek o pozwolenie na budowę w starostwie w Piasecznie?
    Pytam bo Pani ze starostwa poinformowała mnie telefonicznie, że do projektu budowlanego należy jeszcze dołączyć projekty branżowe.
    Muszę przyznać, że nieco mnie tym zdziwiła, bo ostatnio gdy składałem wniosek o pozwolenie na budowę, to takiego wymogu nie było.
    Faktem jest, że było to ładnych parę lat temu...

    Będę wdzięczny jeśli ktoś podzieli się wiedzą praktyczną w tym zakresie.

    Pozdrawiam,
    Janusz.
  12. anatak FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    anatak Zarejestrowany: 07.07.2008 Posty: 203
    tynki wewnętrzne - gipsowe, twarde gipsowe, zapraszamy do obejrzenia naszych prac i do kontaktu [email protected] 502 626 122
Pokaż wyniki od 14961 do 14972 z 14972