dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Mysłowice Krasowy
Strona 29 z 29
  1. gwid SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gwid Zarejestrowany: 20.10.2007 Posty: 24
    Witajcie, sprzedam fajną działkę przy ul. Kościelniaka. Mam gotowy projekt plus pozwolenie na budowę.
  2. joa_mich WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    joa_mich Zarejestrowany: 10.05.2017 Posty: 1
    Dzień dobry wszystkim użytkownikom ! Przebrnąłem przez 29 stron forum Mysłowice Krasowy i jest tu kilku doświadczonych budowlańców Choć nowych postów ostatnio jest mało, mam nadzieję, że ktoś tu jeszcze zagląda. Od kilku miesięcy szukam na Krasowach działki pod budowę domu (140m2) i ostatnio jedna wpadła mi w oko. Znajduje się ona przy ul. Kościelniaka. Kilka dni temu otrzymałem od kopalni Wesoła dokument z warunkami górniczo-geologicznymi.

    Główne informacje w nim zawarte:

    - działka jest w granicach terenu górniczego Wesoła II, z koncesją ważną do 2020r.
    - ze względu na projektowaną eksploatację górniczą przewiduje się III kategorię deformacji terenu górniczego
    - mogą występować wstrząsy górnicze, przyspieszenia drgań na powierzchni do 450mm/s2
    - poziom wód gruntowych na głębokości ok. 1.7m, może ulec zmianie
    - usytuowanie działki w minimalnym zakresie w strefie wychodni uskoku, nie można wykluczyć deformacji terenu, do chwili obecnej deformacje nie wystąpiły

    Czy może ktoś przetłumaczyć to na praktyczny język ? Jest źle i lepiej odpuścić ? Czy może w okolicy wszystkie działki mają podobne warunki g-g ? Jestem świadomy, że posadowienie domu będzie musiało być wzmocnione (droższe). Dodam tylko, że w najbliższym sąsiedztwie jest dużo nowych domów, kilkuletnich, bądź w trakcie budowy. Dzięki i pozdrawiam.
  3. plan_x WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    plan_x Zarejestrowany: 05.02.2019 Posty: 1
    Cytat Napisał joa_mich
    Dzień dobry wszystkim użytkownikom ! Przebrnąłem przez 29 stron forum Mysłowice Krasowy i jest tu kilku doświadczonych budowlańców Choć nowych postów ostatnio jest mało, mam nadzieję, że ktoś tu jeszcze zagląda. Od kilku miesięcy szukam na Krasowach działki pod budowę domu (140m2) i ostatnio jedna wpadła mi w oko. Znajduje się ona przy ul. Kościelniaka. Kilka dni temu otrzymałem od kopalni Wesoła dokument z warunkami górniczo-geologicznymi.

    Główne informacje w nim zawarte:

    - działka jest w granicach terenu górniczego Wesoła II, z koncesją ważną do 2020r.
    - ze względu na projektowaną eksploatację górniczą przewiduje się III kategorię deformacji terenu górniczego
    - mogą występować wstrząsy górnicze, przyspieszenia drgań na powierzchni do 450mm/s2
    - poziom wód gruntowych na głębokości ok. 1.7m, może ulec zmianie
    - usytuowanie działki w minimalnym zakresie w strefie wychodni uskoku, nie można wykluczyć deformacji terenu, do chwili obecnej deformacje nie wystąpiły

    Czy może ktoś przetłumaczyć to na praktyczny język ? Jest źle i lepiej odpuścić ? Czy może w okolicy wszystkie działki mają podobne warunki g-g ? Jestem świadomy, że posadowienie domu będzie musiało być wzmocnione (droższe). Dodam tylko, że w najbliższym sąsiedztwie jest dużo nowych domów, kilkuletnich, bądź w trakcie budowy. Dzięki i pozdrawiam.
    Właśnie przechodzimy ten sam etap i mamy te same rozterki. Otrzymaliśmy z OUG pismo z bardzo podobnymi warunkami. Architekt kazał zrobić badania, wiadomo, to jest potrzebne. No i się teraz zastanawiamy co dalej. A jak wyjdą jakieś cuda w trakcie badań? Rezygnować? Ze względu na zaangażowanie już pewnych finansów raczej nie wchodzi to w grę. Z drugiej strony jak trzeba by było wbijać jakieś pale czy robić inne wynalazki to nie wiem czy finansowo damy radę. W okolicy nowe domy powstają więc przy odpowiednim projekcie fundamentów (ale w granicach rozsądku i przewidzianych pieniędzy) chyba tragedii nie ma.
Pokaż wyniki od 561 do 563 z 563
Strona 29 z 29