dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
czyste powietrze, termomodernizacja
  1. hubhert SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hubhert Zarejestrowany: 27.07.2006 Posty: 85
    Jak ten czas leci. Dom stoi już ponad 10 lat i przy okazji programu czyste powietrze zamierzam przeprowadzić remont połączony z termomodernizacją. Budując dom byłem zielony w temacie. Paru rzeczy nie dopilnowałem, parę zlekceważyłem. Teraz chcę zrobić to porządnie.
    Roboty, planuję zrobić.
    1. Wymiana pieca.
    Po za tym, że jest to obowiązek, to po 10 latach mój automat (ekogroszek z podajnikiem retortowym) zaczął się lasować. A więc będzie gaz. Jaki piec polecacie na 180 mkw? Potrzebuję namiary na sprawdzoną ekipę do wykonania przyłącza gazowego.
    2. Izolacja fundamentów.
    Niestety moim pożal się boże budowlańcy źle wykonali izolację zarówno poziomą jak też pionową, co przez lata spowodowało, że w paru miejscach są zawilgocone ściany. Podobne zawilgocenia pojawiły się w łazience na poddaszu.Potrzebuję namiary na specjalistów od izolacji, wentylacji i od likwidacji mostków termicznych.
    3. Docieplenie ścian.
    Aktualnie mam 12 cm styropianu. Chcę dołożyć jeszcze kolejne 10 cm. Moi "fachowcy" popełnili kilka niewybaczalnych błędów, przez co obecnie tworzą mostki termiczne. Po pierwsze, nie wypełnili łączeń płyt styropianowych pianką, przez co powstały przemarzające szczeliny, po drugi, co jest prawdziwym utrapieniem, nie zastosowali od dołu stalowej siatki przeciw gryzoniom. Łatwo się domyślić jak to się skończyło. Szczury wgryzają się w styropian, którymi dostają się na poddasze i strych, hasają za ściankami kolankowymi, tną ocieplenie poddasza i ocieplenie rur, co raz nawet spowodowało, że zamarła woda w rurze.
    Jeżeli macie sprawdzone ekipy w powyższych sprawach, poproszę o namiary.
    Może ktoś też przymierza się do termomodernizacji i chce podzielić się swoimi przemyśleniami. Co warto jeszcze zrobić? Może rekuperacja? Jaki koszt przy 180 mkw?
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1