dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
rozpoczęcie budowy
  1. księstwo72 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    księstwo72 Zarejestrowany: 26.12.2011 Posty: 5
    Witam wszystkich serdecznie,wymyśliliśmy sobie z żoną,że wybudujemy sobie domek,jesteśmy tu nowi i szukamy godnych polecenia fachowców od murowania ścian i wszelkich prac związanych z rozpoczęciem budowy.Bardzo prosimy o sprawdzone i solidne ekipy oraz o uwagi na co zwracać uwagę przy ich wyborze.Szukamy tez kierownika budowy oraz kompetentnego i cierpliwego inspektora nadzoru.Dziękujemy za pomoc i kontakty.Pozdrawiamy
  2. klaudiuszozo ELITA FORUM (min. 1000)
    klaudiuszozo Zarejestrowany: 22.06.2010 Posty: 1453
    Witajcie, jak widzę droga przed Wami jeszcze długa, pełna zakrętów, ale na końcu będzie baaardzo fajnie Warto zacząć od ustalenia warunków zabudowy. Jeśli już je macie, to będzie dużo prościej Potem pod te warunki wybieracie projekt gotowy lub indywidualny. Ze swoimi wszystkimi pomysłami idziecie do architekta, a potem on już Was dobrze pokieruje
    Macie o tyle dobrze, że ekipy możecie wybierać praktycznie z całego powiatu: Aleksandrów, Ozorków, Zgierz, Poddębice. Ja osobiście nikogo nie mogę polecić, bo korzystałem z pracy rodziny, znajomych itd, ale zaraz inni napiszą Wam co i jak
    Pozdrowienia i powodzenia w budowaniu!
    P.S. Warto założyć swój dziennik, będzie dużo łatwiej się komunikować.
  3. Mabak79 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mabak79 Zarejestrowany: 10.01.2012 Posty: 8
    Witam,
    Dołączam się do prośby księstwo72, my też ruszamy z budową w 2012 roku. Puki co mamy mapkę projektową, architekta i projekt. Teraz szukamy kierownika i ekipę budowlaną, a przed nami dłuuuga procedura załatwiania pozwolenia na budowę. Czy ktoś może mi napisać jak długo (z waszego doświadczenia) trwa załatwianie pozwolenia w Łodzi?
    Serdecznie dziękuję i pozdrawiam
  4. siwulek12 WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    siwulek12 Zarejestrowany: 26.03.2011 Posty: 4
    Nam to zajęło bardzo ale to bardzo długo... nie mieliśmy na działce nic wynajęliśmy panią architekt, która wzięła i załatwiała za nas całą papierkową robotę
    12 .02 .2012 złożyliśmy w końcu wniosek o pozwolenie na budowę, a cała papierologia do złożenia wniosku zajęła nam 11 miesięcy Przyłącze wody prądu przydomowa oczyszczalnia ścieków oraz drobne poprawki przy gotowym projekcie nie wspominając o tym że geodeta spie.....ył mapę i musieliśmy ją robić jeszcze raz co zajęło 1.5 miesiąca, ale mamy nadzieję , że teraz to już z górki z papierami
  5. księstwo72 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    księstwo72 Zarejestrowany: 26.12.2011 Posty: 5
    dziękujemy za pożyteczne informacje,mamy już cala papierologię załatwioną.Czekamy na wiosnę i analizujemy oferty.Swoja drogą nie wiedzieliśmy ,że jest to tak czasochłonne zadanie-choć przyjemne.Okazuje się,że im więcej wiemy na temat budowy tym większe mamy wątpliwości czy wybraliśmy właściwe materiały.Ile trzeba się naszukać ,żeby nie przepłacić!!! Ale to jest właśnie cały urok budowy.Byle do wiosny.
  6. montemax WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    montemax Zarejestrowany: 08.06.2009 Posty: 8
    Halo Witam.
    W 2009 rozpoczelismy budowę w Księstwie pod numerem 6 Gdybyscie mieli pytania to zapraszam. Od 2010 mieszamy i nie wrócili byśmy już do bloków.
    Pozdrawiam.
  7. księstwo72 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    księstwo72 Zarejestrowany: 26.12.2011 Posty: 5
    Cytat Napisał montemax
    Halo Witam.
    W 2009 rozpoczelismy budowę w Księstwie pod numerem 6 Gdybyscie mieli pytania to zapraszam. Od 2010 mieszamy i nie wrócili byśmy już do bloków.
    Pozdrawiam.
    Witam po dłuuuuuuuugiej przerwie,czy mówimy o tej samej miejscowosci tj Księstwo kAleksandrowa Łódzkiego?
  8. księstwo72 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    księstwo72 Zarejestrowany: 26.12.2011 Posty: 5
    Ciężka praca ta budowa domu,przygód pełno !ale w końcu chałupka stanęła.Tylu fachowców ile się przewinęło przez budowę ,a ilu pseudo majstrom się podziękowało! Jakby ktoś szukał solidnego,rzeczowego i cierpliwego(na moje ciągłe pytania) murarza ,takiego z inwencją ,bez parcia na szkło ,umiejącego coś sensownego doradzić,nie będącego wszechwiedzącym i najmądrzejszym na świecie to mogę polecić Łukasza Matuszczyka 509373870.Ściany równie,wszyscy chwalą.Generalnie jakby ktoś szukał fachowców innych specjalności to proszę pisać o kogo chodzi, jak będzie godny polecenia na pewno dam namiar.
  9. kati555 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kati555 Zarejestrowany: 03.01.2013 Posty: 14
    Cytat Napisał księstwo72
    Ciężka praca ta budowa domu,przygód pełno !ale w końcu chałupka stanęła.Tylu fachowców ile się przewinęło przez budowę ,a ilu pseudo majstrom się podziękowało! Jakby ktoś szukał solidnego,rzeczowego i cierpliwego(na moje ciągłe pytania) murarza ,takiego z inwencją ,bez parcia na szkło ,umiejącego coś sensownego doradzić,nie będącego wszechwiedzącym i najmądrzejszym na świecie to mogę polecić Łukasza Matuszczyka 509373870.Ściany równie,wszyscy chwalą.Generalnie jakby ktoś szukał fachowców innych specjalności to proszę pisać o kogo chodzi, jak będzie godny polecenia na pewno dam namiar.
    Może ktoś poleci solidnego architekta i kierownika budowy.
  10. księstwo72 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    księstwo72 Zarejestrowany: 26.12.2011 Posty: 5
    Cytat Napisał kati555
    Może ktoś poleci solidnego architekta i kierownika budowy.
    Kierownik budowy to oczywiscie Jerzy Frączek 609406004-przemily czlowiek z duzym doswiadczeniem i pomyslami,bezkonfilktowy,potrafiacy znalezc rozwiazanie trudnych spraw,cenowo bardzo rozsadnie,polecam,powolaj sie na Piotra z Księstwa.
    architekt do wnetrz czy do budynku?
  11. kati555 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kati555 Zarejestrowany: 03.01.2013 Posty: 14
    Cytat Napisał księstwo72
    Kierownik budowy to oczywiscie Jerzy Frączek 609406004-przemily czlowiek z duzym doswiadczeniem i pomyslami,bezkonfilktowy,potrafiacy znalezc rozwiazanie trudnych spraw,cenowo bardzo rozsadnie,polecam,powolaj sie na Piotra z Księstwa.
    architekt do wnetrz czy do budynku?
    Chodzi mi o architekta budynku, ja mam zamiar dopiero zacząć budowę. A może ktoś poleci mi jeszcze solidnego geodete ( wykonanie mapki).
  12. luckier WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    luckier Zarejestrowany: 15.07.2007 Posty: 9
    Cytat Napisał kati555
    Chodzi mi o architekta budynku, ja mam zamiar dopiero zacząć budowę. A może ktoś poleci mi jeszcze solidnego geodete ( wykonanie mapki).
    Geodeta: Michał Dubla 601384795
    Architekt: KIVI Agnieszka Fałek: 602328100
  13. gołaczyński SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gołaczyński Zarejestrowany: 08.02.2013 Posty: 34
    Również będę chciał zacząć budowę wymarzonego domu dlatego szukam pomocy. Jak uważacie od czego najlepiej zacząć czy od zajęcia się nasadą czy też na razie to sobie darować?
  14. lukasz860910 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    lukasz860910 Zarejestrowany: 25.03.2010 Posty: 819
    do budowy domu polecę dwie firmy każda dobra nie powstydzę się ich numery 693420235 i druga 604975865
  15. lukasz860910 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    lukasz860910 Zarejestrowany: 25.03.2010 Posty: 819
    polecam też hurtownie materiałów budowlanych z andrespolu Fiksa tel 607812039 bardzo dobre ceny i dobra obsługa klienta
  16. lukasz860910 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    lukasz860910 Zarejestrowany: 25.03.2010 Posty: 819
    do posadzek maszynowych polecam siebie PosGlanc 723338141 www.posglanc.pl

    zapraszam do obejrzenia filmu jak wykonuje się posadzki maszynowe http://www.youtube.com/watch?v=YvCuhlh1jH4
  17. Architekt z łódzkieg WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Architekt z łódzkieg Zarejestrowany: 22.01.2014 Posty: 2
    Jestem Architektem z Łodzi i jeżeli będą Państwo zainteresowani chętnie podejmę się tematu - mój numer tel. 793616371. Jeżeli nie nie szkodzi Co do tematu wstępnych prac to należy się zorientować czy działka jest objęta Miejscowym Planem Zagospodarowania Terenu, dopiero jeżeli nie, występujemy o decyzje o warunkach zabudowy. Dopiero na podstawie jednego z tych dokumentów wybieramy projekt gotowy ew. zlecamy projekt indywidualny. Warto tutaj się od razu zastanowić nad projektem wykonawczym lub chociaż budowlano - wykonawczym. Taki projekt pozwoli na uniknięcie wielu problemów z późniejszymi wykonawcami. Co do ew. wyboru domu katalogowego nie polecam kupowania wersji termo i dopłacania za charakterystykę energetyczną. Wersja termo jest droższa a często różni się jedynie grubością izolacji termiczne. Ewentualnie zakupiona charakterystyka i tak w 90% będzie do zmiany, ponieważ jest ona zależna od lokalizacji budynku na działce.
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17