dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Przydatne linki do stron na których możemy sprawdzić stan swoich spraw
  1. Slawko123 Lider FORUM (min. 2800)
    Slawko123 Zarejestrowany: 13.08.2006 Posty: 3817
    Witam.
    Chciałbym się podzielić z Wami linkami do stron na których możemy sprawdzić stan swoich spraw związanych z działką i nie tylko zanim dostaniemy odpowiedni dokument z urzędu.

    1. Księgi Wieczyste http://ekw.ms.gov.pl/pdcbdkw/pdcbdkw.html
    tutaj możemy sprawdzić status prawny naszej własności. Na bieżąco monitorujemy stan naszych wpisów, założeń nowej księgi wieczystej, czy ktoś nie złożył jakiegoś żądania wpisu itp.
    Szukamy wzmianek we wszystkich działach.
    Ja np. dwa tygodnie wcześniej wiedziałem, ze mam założoną nowa księgę, czy wszystko jest wpisane prawidłowo, no i mogłem wcześniej powalczyć z Bankiem o obniżenie oprocentowania kredytu. trochę im to było nie na rękę, ale nie musiałem płacić podwyższonych rat do czasu wpisu hipoteki.

    2. strona nie działa - usunięto aby nie wprowadzać w błąd

    3.mapy geodezyjne gminy Błonie http://www.podgik.pwz.pl/geosystem/iGeoMap/Data/Bronisze/Blonie.php
    Tutaj znajdziemy wszystkie informacje na temat naszej działki, gdzie idą kable, woda, kanalizacja, budynki projektowane, budynki istniejące (ogólnie wszystko o uzbrojeniu projektowanym), jaki geodeta prowadzi albo prowadził jakieś prace na naszej działce, jaki mamy adres itp.
    To jest aplikacja na której pracują geodeci, dlatego nie do wszystkich informacji mamy dostęp.
    Ja np. już wiem jaki mam adres (nr posesji) choć jeszcze nie dostałem żadnego pisemka, a dopiero tydzień temu składałem wniosek o nadanie numeru posesji(dom nie musi stać, nie mam nawet jeszcze pozwolenia na budowę).

    Tak ona wygląda


    wystarczy kliknąć dwa razy na danym obszarze wtedy pojawia sie linie granic działek i całość przybliżyć.
    Warto na początku zaznaczyć "rączkę" w górnej części apletu, wtedy łatwiej jest przesuwać obraz w oknie.
    Aby pojawiły się wszystkie informacje, trzeba zaznaczyć w okienku po lewej stronie u góry "mapa zasadnicza".
    Jakby co, to pytajcie, postaram się pomóc.

    zapewne większość z Was zna te strony, ale to dla tych co nie znają.
    Mnie one bardzo pomogły, bo spokojnie w domu mogłem/mogę prześledzić "co się dzieje w okolicy"

    Pozdrawiam
    Sławek
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1