dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Wrocławska - MOJE EKIPY
Strona 1 z 8
  1. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Szczegóły co i jak w tym wątku opisane są w wątku SPRAWY ORGANIZACYJNE

    Budowa w Ostrowie Wielkopolskim, więcej danych o ekipach na priv:

    Architekt - mąż koleżanki z podstawówki. Bardzo ciekawy projekt, aczkolwiek "ciekawe projekty" pociągają za sobą koszty. Obecnie skupia się na basenach i dużych obiektach.
    Projekt wnętrz - Alek www.jio.pl oraz jego studenci (Magda i Mateusz). Bardzo dużo fajnych, niestarzejących się pomysłów, trzeba było często sprowadzać na ziemię (spore koszty wykonania tychże pomysłów). Obecnie już raczej tylko Warszawa i/lub duże projekty.
    Kierownik budowy 1: gość po sąsiedzku. Podpisywał co trzeba, służył do konsultacji. Tylko Ostrów.
    Murarze: wujkowie żony. Robili dokładnie (bardzo ładnie kładli klinkier), ale wszystko trzeba było im organizować - podtykać pod nos. Nie robią kosztorysów. Robią na wyjazdach.
    Cieśla i dekarz: bracia z okolic Ostrowa. Raczej robią na miejscu. Współpraca w miarę OK, ale trzeba pilnować.
    Kominkarz: pan Andrzej - www.*astor-*kominki.*pl (chwilowo nie działa). Bardzo dobry, dokładny, dobrze doradzi, wyrobi się na czas, nie kombinuje, robi wszędzie. Nie jest tani, ale jak przekonała się szwagierka (u której kończył czyjąś robotę) - lepiej zapłacić więcej, a mieć porządnie zrobione.
    Parkieciarz: pan Seweryn (601) 559 179, ma własny sklep i może dostarczyć drewno: http://www.parkietyowczarek.pl/index1.php?id=kontakt. Ma kilka ekip. Robią chyba wszędzie - śpią na budowie. U mnie mozaika przemysłowa z abiurany (Castorama) i deska parkietowa z selekcjonowanego merbau (ich towar). Polecam
    Podbitkarz - pan Józef z okolic Ostrowa. Fachowiec dobry, ale pomocnicy masakra. Strasznie niezorganizowany i niesłowny człowiek. Rozumiem, że miał problemy ale telefony się odbiera i jak się coś powie, to się wykonuje.
    Stolarz (okna) - pan Zenek z Kobylej Góry. Okna bardzo dobrze wykonane. Robi już w zasadzie tylko z meranti. Tylko na wyraźne życzenie z sosny. Nie pamiętam czy dąb też. Ostatnio wprowadził też do oferty plastiki. Niestety ma okresowe napady "klątwy Tataraka" - nie odbiera telefonów. Płacenie po fakcie jest jedyną metodą na niego. Tak jak podbitkarz i schodziarz, potrzebowałby szefa, bo to zmarnowany talent.
    Stolarz (schody) - pan Mirosław z okolic Ostrowa. W miarę podobnie do podbitkarza. Może tylko ciut mniejszy cygan. Schody ostatecznie śliczne, ale koniecznie spisać umowę i egzekwować.
    Stolarz (kuchnia) - pan Adam z okolic Pleszewa. Ciekawy człowiek: kuty na cztery łapy, szałaput, ambitna bestia. Generalnie polecam, ale warto spisać wszystko co się ustala i wyjaśnić sobie, że będzie sprawdzany każdy detal. Potem oczywiście trzeba to wyegzekwować. W miarę terminowy, kontakt bezproblemowy, poprawia bez zbytnich problemów (ale może próbować przekonywać, że tak jak wyszło jest lepiej ) Robi wszędzie i różne meble. Podejmuje się zadań, gdzie inni od razu mówią, że się nie da.
    Brukarz - pan Zenon z Witaszyc (pod Jarociem), (601) 884 073. Robił a wyjazdach, ale nie wiem na jakich zasadach. Korzystała z niego co najmiej Natalia_Stanko. Tani, jakościowo dobry, zrobi każde prace w "otoczeniu" kostki - przeróbka szamba, drenaż, podparcie płotu. Terminy zwykle powyżej 4 miesięcy. Trzeba liczyć się z opóźnieniem 2-6 tygodni. Ma swoje źródła na kostkę i rabat przenosi na inwestora.
    Wykończeniowcy - pan Robert (602 304 115) ze wspólnikiem i kilkoma pracownikami. Kładli płytki, stawiali ścianki, robili gładzie, specjalne tynki, malowanie, przeróbki c.w.u. i instalacji elektrycznej. Oceniam w sumie wysoko, choć mieli parę wpadek. Komunikacja dobra, zaangażowani w doradztwo (bardziej od strony technicznej niż artystycznej ). Robią na wyjazdach.

    c.d.n.
  2. Tatarak OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Tatarak Zarejestrowany: 13.12.2009 Posty: 8719
    Moja budowa będzie w gminie Kąty Wrocławskie. Na razie mogę polecić:

    1 geotechnik do badań gruntu - p. Moryl niedrogo i szybko - tel na priva

    2 geodeta do wytyczania budynku - b. sprawnie i dobra cena -p. Malina - można go znaleźć przez internet,

    3 murarze - ta sama ekipa, która budowała dom Suspensera - bardzo rzetelni, wszystko zgodnie z projektem, bardzo dokładnie, równiutko, porządnie, na budowie idealny porządek, szanują materiał, p. Artur 508 098 688.

    4. ekipa do przyłączy wod-kan - p. Adam - tel. 501 027 023 -

    5. cieśle/dekarze: dach stromy robiła firma Dachy-Czekaj (można wyguglać) - bardzo porządnie, dostarczali nam też część materiałów (świetna więźba, rynny w dobrej cenie),nie byli tani, ale jesteśmy zadowoleni

    dach płaski robił pan Cięciwa tel. 692 156 250 -bardzo porządnie, dokładnie, estetycznie i niedrogo. Szczerze polecam. Robią też "normalne" dachy strome


    CDN nastąpi w miarę rozwoju akcji
  3. claris DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    claris Zarejestrowany: 03.12.2006 Posty: 649
    edit: ostatnio i murarze i dekarze dali ciała, więc profilaktycznie przestaję polecać wszystkich
  4. SUSPENSER OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    SUSPENSER Zarejestrowany: 29.09.2006 Posty: 7106
    Budowa w okolicy Jelcza-Laskowic.

    Kierbud – tani, Pan K. z Jelcza-Laskowic, sprawdza podstawowe rzeczy na miejscu [w sumie był z 4 razy na budowie].

    Geodeta – Pan L. z Laskowic – tani, spokojny emeryt, powolny i pod koniec wsadził mnie na minę – źle wrysował przyłącze i oberwałem mandat z nadzoru za niezgodność z projektem – nie polecam chyba, że ktoś ma czas i sam wszystkiego dopilnuje.

    Koparkowy – Romar w Jelczu – koparka Mecalac z widłami do palet i 2 łyżkami – dobra cena, bardzo dobry i sprawny operator i jego maszyna - polecam

    Murarze – świetni [najlepsza ekipa na mojej budowie], działają w okolicach Jelcza. Dokładni, pomysłowi [zaproponowali inne rozwiązanie wykusza – wyszło dużo lepiej i taniej niż w projekcie], uczciwi, sprzątają na koniec, sami dobierali drobne „pierdoły” z hurtowni [z którą potem rozliczałem się raz w tygodniu]; już kilku znajomych jest z nich bardzo zadowolonych [z forum także] – Pan Artur I
    Wykonują także schody odlewane z betonu [u mnie pięknie im to wyszło], tarasy i schody wejściowe, rigipsy, biały montaż.

    Hurtownie – polecam Complexbud w Jelczu na Wiśniowej, PSB Mrówka, radzę uważać na Romar [czekałem na dostawę baaaardzo dłuuuugo a do tego okazało się, że było drożej niż miało być] – za to mają bardzo dobrą koparkę i koparkowego których polecam.

    Okna plastikowe – Ratowice Pan P. [obok kościoła] – u mnie wszystko ok., szybki, terminowy montaż, wysoka jakość za rozsądną cenę [najlepsza oferta na Shuco obustronny złoty dąb], sąsiad podobnie zadowolony, niektórzy forumowicze z niestandardowymi wykonaniami [ściana ze szkła] zostali „olani” więc raczej typowe. Konkurencyjna firma z Miłoszyc miała trochę gorszą ofertę i ściemniali gdy udałem laika.

    Elektryk – Pan K. z Wrocławia nieraz polecany w Grupie Wrocławskiej – u mnie też bardzo sprawnie, szybko wykonał instalację, choć nie wyłapał jednego błędu w projekcie i zrobił jak w nim było [włącznik światła wewnątrz łazienki zamiast na zewnątrz], plus za położenie kabli pod domofon i napęd bramy, minus za nie zostawienie schematu jaki osprzęt gdzie ma być [sam musiałem to wymyślić].

    Hydraulik – Pan O. z Jelcza – bardzo dobry fachowiec z ciekawymi pomysłami [skorzystałem], polecam.


    Posadzki – Inter-Es z Jelcza – olewają klienta – nie polecam.

    Tynki, rigipsy, płytki i wykończenia, biały montaż, montaż drzwi wewnętrznych, ocieplenie, schody zewnętrzne – polecam Pana Sylwka z Jelcza-Laskowic za rozsądne ceny, jakość wykonania, terminowość i uczciwość

    Meble do kuchni – polecam Meble-mix z Chwałowic koło Jelcza

    Kocioł, grzejniki – polecam Polmark na Tęczowej we Wrocławiu
  5. Spirea OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Spirea Zarejestrowany: 27.08.2007 Posty: 5364
    Buduję w okolicy Oleśnicy od strony Wrocławia.
    Sukcesywnie będę uzupełniać - będę pisać opinię, ale dane osobowe i teleadresowe na priv.
    W kolejności pojawiania się w historii mojej budowy:

    Architekt -
  6. Natalia Stanko ELITA FORUM (min. 1000)
    Natalia Stanko Zarejestrowany: 20.02.2006 Posty: 2385
    Fajny wątek

    Po kilku latach mieszkania mogę ocenić wykonawców na zimno

    -architekt
    -murarz
    -dekarz
    -zabudowa GK ( w sumie robił dobrze, ale "zapomniał" dać na szybę folię w związku z czym mam zasyfione od podkładu okna i toto nie daję się zmyć)
    - I kafelkarz

    + elektryk - Kocot
    WYKREŚLAM FIRMĘ OD PODŁÓG. Poprosiłam o kosztorys podłogi w mieszkaniu. Zignorowali to, bo to "drobiazg" Pomimo, że byłam tam osobiście nie odpisali, po prostu OLALI.
    +++++++++okna, drzwi wewnętrzne www.sitak.com.pl
    właściwie, była to jedna z najlepszych firm na budowie
    +kominek, http://kominkicieplydom.pl/kontakt.html- robi piękne kaflowe kominki i piecokominki

    + brukarz, z czystym sumieniem polecam Z. Pawlickiego, tanio, solidnie.
  7. MRS.CONSTR. DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    MRS.CONSTR. Zarejestrowany: 05.04.2007 Posty: 838
    Geodeta bardzo rzeczowy Pan ze Srody Slaskiej co najwazniejsze nie jest drogi!!!!!!!
    Architekt p.Renata Lacina dosyc szybko uwinela sie z projektem indywidualnym,sluchala tego co mamy do powiedzenia wiec ok.mimo ze projekt okazal sie diabelnie trudny w wykonaniu(nie wiem na kogo zwalic wine)
    Koparkowy konkretny,szybki facet ,dla niego nie ma rzeczy niemozliwych p.Adam z Chmielowa,wczesniej mielismy innego (szkoda slow)nieslowny,nieterminowy ,olewatorski.Nie polecam!!!
    Murarz i zbrojarz-maz jestem bardzo zadowolona
    Dociepleniowiec jeszcze nie robil,ale juz od dawna wiem ,ze to fachowiec pelna geba ,wiec nawet sie nie zastanawiam (widzialam jego prace i inne domy-BEZ POROWNANIA),robil docieplenie miedzy innymi ellaj i Annie P.,biore go w tym czasie co dekarzy,bo trzeba w jednym czasie docieplac ogniomur (dach nie wystaje poza mury budynku).P.Radek tel.534888998
    Dachowcy Wydaja sie sensowni,nie znam wiec pozniej dopisze opinie.Opinia jak najgorsza (szkoda nerwow na takie ekipy!!!)
    Hurtownia Manex z ul Bystrzyckiej......bardzo konkurencujne ceny,jezeli chodzi o Wroclaw,jeszcze lepsza jest hurtownia kolo Poznania (maja opcje platnosc przy odbiorze
  8. carolinka FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    carolinka Zarejestrowany: 21.04.2007 Posty: 179
    Witam, budowa w zachodniej cz. Wrocławia. Namiary na priv.

    Architekt - pani Kamila - ciekawe pomysły, rozsądne rozplanowanie przestrzeni, słucha inwestorów, ma wszystkich branżowców, sama załatwia badanie gruntu, geodetę i nas zastępuje we wszystkich sprawach urzędowych - umówiliśmy się, że dostajemy od niej gotowy projekt z PnB - tyle na razie na plus. Minus- ogromne problemy z terminowością i kontaktem dlatego też nie polecam!!!!;

    Architekt wnętrz - pani Viola - młoda, pomysłowa, świeżo po studiach na ASP we Wrocławiu; słucha klienta, jeździ z nim po sklepach i doradza - nie narzucając swojego zdania; polecona mi prze klikoro zadowolonych znajomych; dodatkowo konkurencyjna cenowo; ma bardzo różnorodne porfolio;

    Audyt OZC/ świadectwo energetyczne - forumowy Asolt - Tanio i dobrze. Za dopłatą na końcu budowy dostaje się świadectwo energetyczne. Wykonał nam także projekt podłogówki

    Murarze, Dachowcy - firma pana Bogdana Z. i wspołpracujące, miło szybko i moim zdaniem solidnie; z panem B. można się dogadać, porządny facet, stara się trzymać określonego poziomu jakości.

    Elektryk - pan L.- mega szybki i dokładny, tynkarze gratulowali tak zrobionej elektryki, nie zdarł kasy.

    przyłącza wod-kan ​- firma R. - miły pan, doradził, wykonał tanio i błyskawicznie

    okna i brama - Pan M., facet sympatyczny, pomimo perturbacji z wklęsłymi szybkami, nie marudził przy reklamacji i wszystko zostało naprawione. Może pozostało mi trochę żalu, że nie sprawdzili tego przed i w trakcie montażu , ale co do obsługi reklamacyjnej to nie mogę się przyczepić.

    tynkarze -poleceni przez pana B.- świetna ekipa, szybko ,sprawnie, równo i czyściutko ( jak po sobie posprzątali )

    wylewkarze - z polecenia od kuzyna - rewelacyjni- równiuteńko i szybciutko.

    hydraulik - pan T. - sąsiad, młody, z wiedzą i doświadczeniem, pracowity i konkretny, wykonał hydraulikę i co (wraz z przyłączem gazowym) - polecam!

    ociepleniowcy - od pana B.Z. - szybko i sprawnie, na razie zrobili nam ocieplenie plus podkład, w przyszłym roku tynk

    wentylacja mech. - p. Janusz - nie do końca słowny (umawia się i nie przyjeżdża z "różnych ważnych powodów"), nie do końca przygotowany (przyjechał montować reku i w trakcie zabrakło mu jakiejś uszczelki dodatkowo przyjeżdżając na montaż końcówek wywiewno-nawiewnych okazało się, że nie tylko nie porobił sobie zdjęć, posiadane przez niego plany były mało dokładne, to jeszcze wyrażał niezadowolenie, że mu inni nie zaznaczyli, gdzie miał otwory wentylacyjne (co moim zdaniem świadczy o poziomie profesjonalizmu); ale wentylacja działa; Dodatkowo oferował zakup reku w bardzo nierynkowej cenie, ale nie upierał się przy konieczności zakupu u niego, także zakupu dokonałam w innej firmie.

    wykończeniowiec - p. Robert z Bierutowa - przyzwoity jeżeli chodzi o jakość prac (kładł kafle, robił zabudowy g-k, malował), bardzo nerwowy jeżeli chodzi o płacenie za wykonane prace - liczył na zapłatę w momencie skończenia prac- gdy był jeszcze z przysłowiowym pędzlem w ręce. Reagował strasznie nerwowo, na informacje, że chcę spokojnie kolejnego dnia obejrzeć wykonane prace i dopiero wtedy mu zapłacić. Za wywoływanie, niepotrzebnie!, nerwowej atmosfery - nie polecam.

    firma od Drzwi - bardzo nie polecam - totalny brak profesjonalizmu! Dostarczony towar nie miał nic wspólnego z towarem opisanym w umowie. Na plus mogę tylko powiedzieć, że zgodnie z umową zwrócili podwójny zadatek.

    schodziarz I - p.Sebastian ze Św. Katarzyny - obiecywał wiele wyszło jak zwykle - pomimo dużej zaliczki nie wywiązał się z umowy ani czasowo ani jakościowo. Czekam na zwrot zaliczki.
  9. magda.wu SYMPATYK FORUM (min. 10)
    magda.wu Zarejestrowany: 23.02.2011 Posty: 23
    Witam, będziemy budować w gminie Mietków, mamy PnB, jesteśmy na etapie szukania wykonawcy do wylania fundamentu.
    Póki ci mogę polecić:
    Architekt - pan Marek Szurlej, zawsze miał dla nas czas, bardzo zaangażowany w projekt, cierpliwy, odpowie na każde pytanie laika, słucha, załatwia wszystkie uzgodnienia, jednym słowem - POLECAMY. Telefon do Pana Marka na priv
  10. Jaspis2 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jaspis2 Zarejestrowany: 02.01.2011 Posty: 26
    Uwaga na firmę budrad radosław chmielewski z gałowa - oszust działający pod przykrywką budowlanki

    standardowa metoda do fundamentów super poźniej same problemy wyłudza pieniądze pod pretekstem zakupu dużo tańszych materiałów ma 3 sprawy sądowe ostrzegam wszystkich budujących
  11. gosia1611 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    gosia1611 Zarejestrowany: 03.11.2010 Posty: 475
    Budowa w gminie Oława od strony Wrocławia.
    - projektant adaptujący projekt: z jednej strony zrobili wszystko co trzeba w dobrej cenie, jednak mieli 2 wpadki powodujące dodatkowe koszty: nie powiedzieli, aby popytać sąsiadów czy jest wysoki poziom wód gruntowych, tylko zapytali czy chcę oczyszczalnię, no i trzeba było jednak zmienić na szambo, po drugie wrysowali przyłącze gazu tak, że skrzynka stoi zaraz obok wjazdu, a w planie na początku jej nie wrysowali przez co nie wiedziałam, że tak będzie, no i się okazało, że chcą zrobić szerszy wjazd, muszę robić projekt zamienny, ogólnie ok, ale trzeba wiedzieć czego się chce, bo raczej robią swoje i nie doradzają
    - hurtownia Renova: ja niestety nie jestem zadowolona ze współpracy z p. Samirem i niestety nie jest tak łatwo się rozstać nawet jakbym chciała, dodatkowo zaczęło się olewanie i nie odbieranie telefonów, a na transport to czekam już prawie tydzień, już nie mówiąc o proszeniu się o korektę do faktur, bo cena okazała się inna niż na ofercie (a nie wiadomo czemu inna jest na fakturze i nigdy nie ma czasu na jej korektę) tak więc jak dla mnie szkoda nerwów, szczególnie, że znalazłam ostatnio hurtownie z również konkurencyjnymi cenami
    - hurtownia MSM: zamawiałam tam dachówkę Creatona i strop, bo to mieli taniej niż w Renovie, trasport na czas, od razu faktura z cenami jak na ofercie, o wszystko można dopytać, dobre doradztwo, wyceny zarówno mailam jak i telefonicznie
    - murarze 1: mieli kilka wpadek, np. źle wymurowali kształtki w kominie i musieli przemurowywać cały komin i kilka drobniejszych wpadek, niestety rozmowa na temat niedociągnięć była kwitowana: "niech pani pojedzie na inne budowy i zobaczy jak tam robią", dopiero po nakazaniu poprawek przez kierownika budowy nie dyskutują, ogólnie nie najgorsi, ale drugi raz ich bym jednak nie wzięła
    - kierownik 1: przyjazdy kończyły się obejrzeniem tylko tym co najważniejsze (zbrojenie), mało komunikatywny z ekipą murarzy, nic nie wytłumaczył tylko mówił: "ja ich uczył nie będę", może i racja, ale drugi kierownik zawsze coś podpowie co można było by zrobić lepiej
    - murarze 2: co do ich pracy nie mam żadnych zastrzeżeń, fachowi, jednak ciężko dogadać się w drobiazgowych sprawach, szef uważa, że wie wszystko najlepiej nawet od kierownika, nie do końca terminowi, jak poszli na inną budowę po zalaniu stropu to trzeba było czekać ponad 2 tygodnie (a wiedzieli, że się nam spieszy)
    - kierownik 2: przyjeżdża regularnie co jakiś czas, ale o wiele droższy niż ten 1, odpowiada konkretnie i widać, że zna się na rzeczy
    - dachowcy: p. Cięciwa - więźbę postawili w 3 dni, dachówka i wykończenia 1,5 tygodnia, słowni, solidni, jedna z lepszych ekip na budowie, polecam
    - przyłącze wody: p. Białas - przyłącze nie zrobione wg projektu, zasuwka w innym miejscu, problem z odbiorem przyłącza w wodociągach, unikanie, nie odbieranie telefonów, nie polecam!
    - elektryk: p. Kocot - jestem zadowolona z ich roboty, nie zarabiają na materiale, co jest dużym plusem, jedna z lepszych ekip na budowie, polecam
    - wod-kan, co, podłogówka, grzejniki: p. Radaszkiewicz - słowny, solidny, szybki, na naszą prośbę zrobił poprawkę cyrkulacji ciepłej wody, ogólnie na plus
    - wylewki: p. Bronowicki - panowie profesjonalni i znają się na rzeczy, sami przywożą piasek, cement i inne materiały, mają swoje samochody, panowie po sobie ładnie posprzątali i popakowali śmieci w worki, a takie zachowanie nie zdarza się często na budowie
    - przyłącze gazu: panowie zajmujący się tym na co dzień, fachowo, szybko, sprawnie i co najważniejsze niedrogo, zrobili mi także wewn. instalację gazu w budynku
  12. Madeleine Lider FORUM (min. 2800)
    Madeleine Zarejestrowany: 09.09.2004 Posty: 2837
    Budowa na południu.

    - architekt - Assa Design/ Assa Projekt. NIE POLECAM. Szczegóły na priv, coby nie śmiecić
    - badanie geotechniczne - p. Moryl, 601 556 890, szybko, tanio i sprawnie.
    - geodeta - Tomasz Sobczak, geocad.pl Jak wyżej.
    - audyt OZC/ świadectwo energetyczne - forumowy asolt http://forum.muratordom.pl/member.php?113586-asolt Tanio i dobrze, polecam zrobić audyt OZC jeszcze przed wybudowaniem domu, aby dobrać odpowiednie wartości ocieplenia, skorzystać z porad nt. optymalizacji parametrów domu (okna/ przegrody/ ocieplenie). Ja płaciłam chyba 250. Za dopłatą 50pln na końcu budowy dostaje się świadectwo energetyczne
    - projekt przyłącza gazu - Krzysztof Węgrzynowicz 692 44 81 45 - wszystko błyskawicznie załatwione, odebrałam gotowe pozwolenie
    - projekt przyłącza wod-kan - Florsanit (mają siedzibę w Siechnicach, na tym samym piętrze, co wodociągi) 603 52 02 30. Tanio i w miarę ok, aczkolwiek poprowadzili mi wodę naokoło domu, zamiast przez garaż, przez co narazili na koszty
    - kierbud - Marek Jędrusik. Fajny, sensowny, pomaga, interesuje się, dużo bywa. Gaduła.
    - ekipa od SSO - Bogdan Zych, 600 588 140. Ogólnie na plus, bardzo szybcy, ale post factum wyszły pewne niedoróbki typu krzywo wylany chudziak.
    p. Zych poleca współpracujących z nim górali. Mam dach z wiązarów prefabrykowanych, więc kładli u mnie tylko dachówkę, bez więźby - no i to ok, ale nic trudnego u mnie nie było. Ciągle nie mogą natomiast skończyć tarasu, no i po sobie nie posprzątali, więc nie dam im bdb oceny.
    - wylewki - oczywiście ekipa Jarka Królczyka, 603 200 120
    - hydraulik - Adam Radaszkiewicz, naprawdę w porządku, dobre ceny, załatwia materiał, miły i sympatyczny. I szybki. 602 253 166
    - elektryk - rewelacyjny p. Kocot (robiliśmy instalacje zaawansowane - do domu inteligentnego), tel 503 330 488
    - wycinka drzewa - Selva, Sebastian Koziarzewski. Robią też inwentaryzacje zieleni i inne sprawy związane z ogrodnictwem i drzewami, tel 603 783 780. Tani i dobry.
    - okna - Bauman z Oleśnicy, p. Mariusz Sobiela - 501 349 473. Z obsługi sprzedażowej jestem bardzo zadowolona, jednak kilka tygodni temu zgłosiliśmy potrzebę regulacji okien - no i czekamy, ciągle terminy przekładane... więc trochę się psuje wrażenie
    - elewacja - Grzegorz Ryl. Jest z okolic Oławy, więc obskakuje raczej pd-wsch Wrocław. Cenowo bardzo rozsądny, fajnie zrobione, zdecydowanie polecam.
    - tynki wewnętrzne - Bartek lub Marek 695 46 99 77. Są z Namysłowa, ale dojeżdżają. Tynki wyszły super, mam cementowo-wapienne, pięknie gładkie. I równe. Wbrew powszechnym opiniom o bałaganie i lejącej się wodzie na ścianach u mnie prace wyglądały bardzo czysto, schludnie. Robiłam tynki po wylewkach, te drugie zostawili też czyste i równe, bez bałaganu.
    - klimatyzacja - Cymex. cymex.pl Są fantastyczni. 601 733 033. Nie są najtańsi (czego zresztą nie ukrywają), ale standard obsługi jest bardzo, bardzo wysoki. Ścisła czołówka na mojej budowie. Robią zdecydowanie więcej niż się spodziewałam
    - wykończeniówka, w tym płytki, regipsy, docieplenie, sufity podwieszane - no wszystko - Arek Gawroński 503 196 987. Perła w koronie. Jest super.
    I jeszcze pan Hubert - tel. 500 559 172. Rewelacja, bardzo szybki, bardzo dokładny, a przy tym miły i sympatyczny. Pracują osobno lub razem.

    A Renowę do zakupów polecam. Faktycznie są zajęci (a priorytetem jest dostarczenie towaru, a nie np. odbiór palet czy nadmiarowych worków cementu...), o fakturę - jeśli nie koniec miesiąca - trzeba prosić i przez te obsuwy między wydaniem towaru a wystawieniem faktury faktycznie czasami nikt nie pamięta, po ile miał towar sprzedać, ale focha nie strzelają, korektę zrobią, jak trzeba skredytują. No i są rewelacyjni, duet Samir+Adam wymiata, ale i reszta pracujących tam jest przesympatyczna.
    Przy czym polecam budującym się na pd Wrocławia, im dalej od nich, tym mniejszy sens ma korzystanie z ich usług.

    Dachówkę brałam w MSM, dali najlepszą cenę - polecam tam pana Karola Gaczyńskiego. Natomiast na reszcie materiałów budowlanych, w tym ze względu na odległości, nie byli w stanie zrobić takiej dobrej ceny, jak wspomniana wyżej Renowa.

    Najsłabszą z ekip okazał się Skaven - rekuperacja. Cena ok, ale mam zastrzeżenia co do montażu, komunikacji i współpracy.

    update: niestety team Robert & Roman od kartongipsów zeszli z budowy. Być może to mój pech, ale nigdy w życiu ich widzieć nie chcę.
  13. pedro73 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pedro73 Zarejestrowany: 01.05.2011 Posty: 164
    Cytat Napisał Frankai
    Szczegóły co i jak w tym wątku opisane są w wątku SPRAWY ORGANIZACYJNE

    Budowa w Ostrowie Wielkopolskim, więcej danych o ekipach na priv:

    Kominkarz: pan Andrzej - www.*astor-*kominki.*pl (chwilowo nie działa). Bardzo dobry, dokładny, dobrze doradzi, wyrobi się na czas, nie kombinuje, robi wszędzie. Nie jest tani, ale jak przekonała się szwagierka (u której kończył czyjąś robotę) - lepiej zapłacić więcej, a mieć porządnie zrobione.
    Poproszę o namiar i jakiś adres, bo ja jestem na południe od Wrocka
  14. bercik 68 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bercik 68 Zarejestrowany: 12.12.2010 Posty: 6
    Witam!
    Pilnie poszukuję kogoś od aranżacji wnętrz. SSO stoi i czeka na wiosenną batalię tylko kogoś z wyobraźnią potrzeba...pozdrawiam
  15. elliwia WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    elliwia Zarejestrowany: 02.05.2010 Posty: 1
    Witam
    Chcę się podzielić swoimi doświadczeniami z ekipami budującymi mój dom na południu Wrocławia
    Stan surowy - bez komentarza
    natomiast wykończeniówka nie koniecznie musi wykończyć inwesrora ,można natknąć się na dobrych fachowców i znów wraca wiara w ludzi.
    Przede wszystkim chcę polecić :
    - hydraulik - Adam Radaszkiewicz, naprawdę w porządku,miły i sympatyczny.Solidny, załatwia materiał.Szybki.Fachowiec w tym co robi 602 253 166
    - posadzki-wylewki Krzysztof- naprawdę szybko i solidnie.Miły,słowny 603999779
    - okna EXTHERM-2 Wrocławul.Tęczowa- Kostuś .okna veka. super jakość i super cena bo duże upusty.
    - układanie kostki gość bardzo solidny i porządny 509 067 715
  16. aniunia81 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aniunia81 Zarejestrowany: 29.08.2009 Posty: 141
    Witam,

    Po poszukiwaniach hydraulika, również tutaj na forum grupy Wrocławskiej, po wykonaniu kilku wycen, zdecydowaliśmy się na polecanego pana Adama Radaszkiewicza.
    Pan Adam właśnie zakończył u nas pierwszy etap prac (instalacje wod-kan + podłogówkę) i na tą chwilę mogę również zdecydowanie polecić pana Adama.
    To naprawdę pierwsze prace w całym naszym budowaniu, które można nazwać "bezobsługowymi" jeśli chodzi o nasz "inwestorów" czas!
    To też pierwsza ekipa, z która nie "darłam kotów", a wierzcie sporo tego już było

    Dziękuje tym, którzy polecali, bo dzięki Wam mam zrobione dobrze prace hydrauliczne no i ja mogę dalej z czystym sumieniem polecić
    Pan Adam robi wszystko czyściutko (u mnie już po tynkach, więc naprawdę super się postarał, nie mam żadnych wielkich dziur porobionych) , szybko, nie trzeba go pilnować, jeśli trzeba coś załatwić/kupić daje znać odpowiednio wcześniej, sam załatwia materiały i ich dowóz, cenowo również ok (można negocjować) .
  17. natalia32 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    natalia32 Zarejestrowany: 06.02.2012 Posty: 1
    Zakończyliśmy budowę we wrześniu 2011r. Z wieloma firmami była wieczna ciąganina i szkoda pisać ale ze swojej strony mogę polecić dwóch wykonawców którzy naprawdę okazali się świetnymi fachowcami :

    - schody wewnętrzne Pan Piotr z Osoli wykonał kawał porządnej roboty, rewelacyjny kontakt a schody dokładnie takie o jakie nam z mężem chodziło, do tego w logicznej cenie. Kontakt: 605 276 906 strona www.schody.baraniuk.pl

    - elewacje zewnętrzne i wykończenia wnętrz Pan Robert również fachowiec który zna się na swojej robocie. Kontakt: 609 290 625
  18. ziggy2002 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ziggy2002 Zarejestrowany: 24.02.2012 Posty: 191
    Witam!

    Szukamy ekipy od SSO... Mozecie kogos polecic??

    Budowa w okolicach Wroclawia od strony Bielan.

    Dziekuje

    SSZ - osiągnięty!

    Polecam ekipę pana Pawła- SSO (szczegóły na priv)
    Również polecam p. Cięciwę od dachu. Panowie szybko odreagowali na telefon po kilku miesiącach i dokończyli obróbki przy lukarnach po zimie - zero problemów, bardzo słowni i uczciwi.
    Elektrykę rozprowadził p. M. Kocot - wszystko szybko robione i sensownie tłumaczono.

    Ciąg dalszy w przyszłym roku...

    Wodkan i ogrzewanie podłogowe - Adam Radaszkiewicz. Czysto, szybko, z tłumaczeniem dla czego tak , a nie inaczej. Polecam
    Wylewki- pan Jarek, również polecany przez pana Adama. Szybko,,czysto. Cenowo konkurencyjnie. Ekipa z Jelcza.

    Taras: p. Jarek Tracz - bardzo szybko, słowni, dotrzymują terminów. Wykonanie na 5.
    Brukarz: p. Krzysztof Borowski, dotrzymuję terminów, solidne wykonanie. Z polecenia Spirei, jak i pan od tarasów - bardzo dziękuję za polecenie tych fachowców.

    Wykończenie w środku: p. Krzysztof Bernat, chwalony przez forum, również podtrzymuję pozytywną opinię. Zrobił u nas stan pod klucz...

    Przeprowadzka już za tydzień...

    POzdrawiam serdecznie forumowiczów, przed którymi jeszcze długa droga wyborów..
  19. adamus82 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adamus82 Zarejestrowany: 26.01.2009 Posty: 4
    Poszukuję ekipy, która wykona remont ogrodzenia (demontaż starego i wykonanie nowego). Trzeba zrobić na nowo podmurówkę i osadzić słupki metalowe do których to później przykręcić przęsła. Raczej interesowała by mnie kompleksowa robota, a nie rozdzielanie pomiędzy dwie ekipy: podmurówka i przęsła - chyba, ze ma ktoś sprawdzone dwie ekipy i jedna po drugiej nie mówi: "ale ktoś Panu skopał tą podmurówkę"

    Ze swojej strony polecam ekipę zajmującą się wycinką drzew i frezowaniem pni. Chłopaki są z Wołowa, ale jak trzeba to dojadą do Wrocławia. http://silveco.pl/
    Robią szybko sprawnie i mają na uwadze, aby nie napaskudzić sąsiadom. U mnie pierw wycinali dwa świerki i brzozę, a na deser było frezowanie pni. Nie ma śladu po tych 3 drzewach
  20. zrk WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zrk Zarejestrowany: 28.08.2012 Posty: 2
    moi drodzy szukam porządnego hydraulika ktory nie odwali fuszerki
    do zrobienia caly domek jednorodzinny kolo obornik sląskich (instalacje wodne,kanalizacja ,centralne ogrzewanie)
    z gory dziekuje za propozycje prawdziwych fachowców
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 145
Strona 1 z 8