dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Minimalna Intensywność Zabudowy - pośba o wyjaśnienie
  1. zappaciato WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zappaciato Zarejestrowany: 25.05.2020 Posty: 1
    Dzien dobry,

    Posiadam działkę 1850m2, przyl lesie. wiekszość terenu to las i linia zabudowy od lasu. Jednak wystarczy żeby postawić dom. Jest kwadrat 20x20, wiec zmieści sie to co chce, czyli dom max 120m2, parterowy najlepiej.

    Mam inne pytanie, chodzi mianowicie o minimalna intensywność zabudowy. W planie zagosp znalazłem takie oto informacje:

    3. Ustala się następujące parametry i wskaźniki kształtowania zabudowy oraz zagospodarowania terenu:
    1) maksymalna wielkość powierzchni zabudowy – nie więcej niż 25%;
    2) maksymalna intensywność zabudowy – nie więcej niż 0,6;
    3) minimalna intensywność zabudowy – nie mniej niż 0,3;
    4) minimalny udział procentowy powierzchni biologicznie czynnej w odniesieniu do powierzchni działki
    budowlanej – nie mniej niż 70%;
    4. Ustala się, że powierzchnia nowo wydzielanej działki budowlanej nie może być mniejsza niż: 1000 m2.


    czy to oznacza, ze nie mam wyjscia i musze zbudować dom o wielkości niemalże 600m2... Tzn wiem co to jest intensywnosc zabudowy i wielkosc powierzchni zabudowy.. Tak czy inaczej, poza definicjami, czy w takim wypadku mam jakąś możliwość wybudowania domu ok 120m2? Razem z kostką i dojazdem do garażu i tak nie przekrocze 200-250m2.

    Czy fakt, że blisko jest last i linia zabudowy pochłania ponad 65% działki ma wpływ na inne regulacje? Nie wiem nic o tym , a stoje przed podjeciem strategicznej decyzji.

    Prosze kogoś mądrego o pomoc. Byc może jest tu jakiś praktyk lub ktoś kto miał podobną syt?

    Pozdrawiam,
    Krzysiek
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1