dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa budująca Kocmyrzów-Luborzyca i okolice
Strona 1 z 18
  1. magdusiad DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    magdusiad Zarejestrowany: 07.10.2009 Posty: 542
    Witam wszystkich
    mamy tyle grup budujacych, ze czasami znalezc jakiegos polecanego fachowcva z danego rejonu, jest bardzo trudno. dlatego zdecydowalam sie zalozyc mniejsza, lokalna grupe budujacych. okolice kocmyrzowa i luborzycy rosna w sile z kazdym rokiem, a domki wyrastaja jak grzyby po deszczu.

    jestem juz na etapie SSO i na dzien dzisiejszy dysponuje namiarami na swietna ekipe budujaca domy od podstaw po kompletny dach-ja jestem z nich bardzo zadowolona i drugi dom wybuduje kiedys tylko z nimi

    tymczasem pilnie poszukuje tynkarza do wykonania tynkow wewnetrznych cementowo-wapiennych, zalezy mi na kims poleconym a jednoczesnie w bardzo, bardzo rozsadnych cenach, bede wdzieczna za kazdy namiar
  2. magdusiad DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    magdusiad Zarejestrowany: 07.10.2009 Posty: 542
    puk puk, nikt nie buduje w gminie Kocmyrzów-Luborzyca?
    no nie gadajcie, przejeżdżam przez tę gminę niemal każdego dnia i widzę jak praca wre, buduje się domek za domkiem, chwalcie się inwestorzy bo macie czym!

    pozdrawiam wszystkich budujących
  3. południowa FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    południowa Zarejestrowany: 04.08.2010 Posty: 123
    Cytat Napisał magdusiad
    puk puk, nikt nie buduje w Kocmyrzowie czy Luborzycy?
    no nie gadajcie, jestem w tych stronach niemal każdego dnia i widzę jak praca wre, buduje się domek za domkiem, chwalcie się inwestorzy bo macie czym!

    pozdrawiam wszystkich budujących
    witam,
    Zaczelismy budowe domu 2 KM OD KOCMYRZOWA w czerwcu. Budujemy POŁUDNIOWA - mały domek dla 4 osobowej rodzinki... przed nami strop, potem poddasze i dach... myslimy, ze sso bedzie gotowy w połowie wrzesnia pozdrawiam
  4. magdusiad DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    magdusiad Zarejestrowany: 07.10.2009 Posty: 542
    o, jak super że jednak ktoś się buduje!!

    Witam serdecznie!!!

    mam nadzieje ze praca bedzie wam sie skladala gladko i szybko pochwalicie sie swoim stanem domku.
    bedziecie robic w domku cos wiecej w tym roku czy zatrzymacie sie na SSO?
    my w tym roku mamy zamiar wstawic okna (mam nadzieje ze do 15 sierpnia przyjda i sie wstawia), potem elektryka i tynki wewnetrzne a na koniec wstawimy drzwi zewnetrzne i brame garazowa. i w tym roku to na tyle bo wyczyscimy sie z kasy na maxa. od wiosny ruszymy dalej.

    szukam teraz namiarow na bramy garazowe segmentowe, tylko tansze niz 3 tysiaki bez napedu... jakby ktos cos wiedzial to bede wdzieczna...
  5. eMajster SYMPATYK FORUM (min. 10)
    eMajster Zarejestrowany: 30.01.2011 Posty: 57
    Witam potwierdzam , że koło Kocmyrzowa coś się dzieję miałem właśnie okazję wykonywać elewację dla klienta w Wilkowie i widzę tam duży potenciał inwestorski.
  6. południowa FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    południowa Zarejestrowany: 04.08.2010 Posty: 123
    Chcielibysmy w połowie sierpnia skonczyc sso... ale marne szanse, w nastepnym tygodniu dopiero zalejemy strop... a gdzie jeszcze do dachu mamy strasznie wolna ekipe. W tym roku raczej nic wiecej nie bedziemy robic, wogole zastanawiamy sie czy nie zostawic sso na zime ... a dopiero na wiosne wstawic okna i drzwi... narazie mozemy sobie planowac, a z tych planów czasami nic nie wychodzi
    magdusiad super, ze juz niedługo zamkniecie domek... mieliscie troche przejsc z ekipa - czytałam dziennik - tak jak my - zle wykopali ławy fundamentowe miały byc na 60 cm - a były na 35-40 , poprzestawiali osie - dobrze, ze dało sie to naprawic... oj co człowiek napsuje sobie zdrowia na tej budowie, zeby tylko dotrwac do konca Wasz domek barzdzo fajny - podobny nawet do naszej Południowej - my myslimy o zamianie kuchni z jadalnia - a tam gdzie kuchnia zrobic pokoik... pozdrawiam
  7. yureq SYMPATYK FORUM (min. 10)
    yureq Zarejestrowany: 17.10.2011 Posty: 26
    Witam wszystkich!
    My też będziemy budować w tej gminie, w Pietrzejowicach.
    Niestety utknęliśmy na formalnościach:/
    Pozdrawiam,
    Jurek
  8. magdusiad DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    magdusiad Zarejestrowany: 07.10.2009 Posty: 542
    Witam wszystkich
    jak miło że nasz mały lokalny blog powolutku się rozrasta
    witam yureq, oj wiem co to formalnosci, my swego czasu zemscilismy na jednego z sasiadow bo przez jego nielegalne ciagniecia wody, my musielismy dluzsza trasa ciagnac wode- a mapki byly juz gotowe wg dawnego naszego projektu...
    ale uwiez mi, bedzie szlo do przodu... trzymam kciuki zeby szybko cos drgnelo w twojej sprawie

    południowa, a myslalam ze takich pseudo-fachowcow tylko ja mialam... no to wspolczuje... ale nie poddawajcie sie. co do okien to jesli wam sie nie spieszy (tak jak nam) to lepiej by bylo zeby teraz, zimą-bo ceny najnizsze w roku, zamowic okna i ewentualnie drzwi zewnetrzne ale ugadac sie ze zaloza wam je np pod koniec marca. bo jakby tak okna nóg dostaly to bylaby masakra...
    ja niestety mam na bakier z czasem bo do 1 czerwca musze sie przeprowadzic a kasa w tym roku sie juz konczy...

    a tak na konkretnie to moge polecic skład budowlany ARBUD w Kocmyrzowie, kolo CPN-u
  9. yureq SYMPATYK FORUM (min. 10)
    yureq Zarejestrowany: 17.10.2011 Posty: 26
    A takie małe pytanko.
    Czy gmina Kocmyrzów-Luborzyca oferuje jakieś dopłaty? Np. do solarów?
  10. magdusiad DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    magdusiad Zarejestrowany: 07.10.2009 Posty: 542
    A powiem ci że nie wiem jak jest z tymi solarami ale też byłabym tym zainteresowana. Póki co nie mam kiedy wyskoczyć do naszej gminy żeby popytać ale jakby ktoś coś wiedział to podbijam temat

    wiem jedynie że nie ma dopłat do przydomowych oczyszczalni ścieków bo już kiedyś się pytaliśmy- mamy w planach w przyszłym roku takową oczyszczalnie zainstalować, mam nadzieje że do tego czasu jakaś kasa w gminie się znajdzie.
  11. Princesa ELITA FORUM (min. 1000)
    Princesa Zarejestrowany: 04.07.2009 Posty: 1090
    Melduję się w lokalnej grupce
    Budujemy w Krzysztoforzycach Rumiankową Chatę. Aktualnie ocieplamy poddasze
    Jak macie namiary na ekipy od elewacji to chętnie przyjmę
  12. magdusiad DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    magdusiad Zarejestrowany: 07.10.2009 Posty: 542
    zapomnialam przestrzec przed sklepem z blachami w kocmyrzowie/dojazdowie UNIBLACH, zakupilismy u nich blache na dach i nie dosc ze facet nie umial sobie pomierzyc orientacyjnie blachy z projektu, to jak przyjechal na budowie to i tak zle policzyl ilosc blachy- w rachunkach zapomnial o jaskółce. blachy wiec przyjechalo malo, nie moglismy sie doprosic faktury, a z dowozem brakujacej czesci blachy (za ktora bylo juz zaplacone-nasz blad) tez byly nie male problemy, gosciu potem chcial zeby mu jeszcze raz za ta brakujaca blache zaplacic...

    widac po nich bylo ze probuja cos ugrac na lewo i dzis plujemy sobie w brode ze tam zakupilismy blache.
  13. yureq SYMPATYK FORUM (min. 10)
    yureq Zarejestrowany: 17.10.2011 Posty: 26
    A ja mam drobny problemik. Na działce wyrosły mi chwasty, coś wygląda jak owies. Moja teściowa mówiła mi, że trzeba to opryskać i samo wyzdycha.
    Nie znacie kogoś, kto za jakąś ludzką kwotę robiłby takie rzeczy?
  14. riva nh WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    riva nh Zarejestrowany: 28.08.2012 Posty: 5
    Dobry wieczor,

    zaczynam budowe w Prusach, w tym tygodniu wyznaczenie bryly budynku przez geodetę, od poniedziałku wchodzi ekipa.
    Jeszcze sie prace nie zaczeły, a juz pierwsze emocje - wykonawca po zobaczeniu projektu konstrukcji załamał się psychicznie od ilości i wielkości belek zbrojeniowych , coz pewnie to tylko przedsmak atrakcji

    Pozdrawiam
  15. yureq SYMPATYK FORUM (min. 10)
    yureq Zarejestrowany: 17.10.2011 Posty: 26
    Cytat Napisał riva nh
    Dobry wieczor,

    zaczynam budowe w Prusach, w tym tygodniu wyznaczenie bryly budynku przez geodetę, od poniedziałku wchodzi ekipa.
    Jeszcze sie prace nie zaczeły, a juz pierwsze emocje - wykonawca po zobaczeniu projektu konstrukcji załamał się psychicznie od ilości i wielkości belek zbrojeniowych , coz pewnie to tylko przedsmak atrakcji

    Pozdrawiam
    Gratulacje Chciałbym też już zaczynać, niestety bardzo się*przejechałem na osobie, która załatwiała mi formalności
  16. magdusiad DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    magdusiad Zarejestrowany: 07.10.2009 Posty: 542
    witaj riva nh
    rowniez gratuluje rozpoczecia prac budowlanych
    pierwsze dni na budowie dostarczaja chyba najwiekszych emocji a stawiamnie dachu- dumy... mam to juz za soba
    a co do wykonawcow to w takim razie musisz miec ich na oku i sam zaczac sie doktoryzowac w projekcie- gdyby moj maz byl bardziej stanowczy i kazal robic wg jego zdanie to z fundamentami nie byloby problemu- ale tu byl jeszcze jeden inwestor (i nie bylam nim ja) ktory wtracal swoje 3 grosze... ach budowa...

    yureq a ty znalazles kogos od tych chwastow?

    princessa a co u ciebie?
  17. południowa FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    południowa Zarejestrowany: 04.08.2010 Posty: 123
    WITAM, jesli chodzi o pseudo fachowcow .... poszukujemy pilnie ekipy do dachu na wrzesien - problemy z obecna - jezeli ktos moze podac namiary na ekipe, z ktorej był zadowolony - za rozsadna cene - bedziemy wdzieczni... [email protected]
  18. maciej_maciejka WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maciej_maciejka Zarejestrowany: 31.08.2012 Posty: 3
    Witam Wszystkich

    My budujemy dom w Maciejowicach. Jesteśmy na etapie wylewek.

    Padło kilka pytań więc postaramy się podzielić własną wiedzą:

    1. Brama segmentowa do 3000 bez napędu - wybór duży - my bierzemy pod uwagę Hormana lub Normstahl (z przewagą na tą drugą).
    2. Gmina Kocmyrzów - Luborzyca nie prowadzi dofinansowania do kolektorów, ogniw fotowoltaicznych bądź oczyszczalni biologicznych. Podczas rozmowy z osobą odpowiedzialną w gminie dowiedzieliśmy się, że fundusze na ochronę środowiska dla całej gminy wynoszą 10 000 zł rocznie (sic!!!!). Kwota ta jest przeznaczana na sadzenie drzewek.
    3. Najlepszy wg nas skład budowlany w okolicy to MBud (nie wiem czy dalej działa bo ostatnio pusto się na placu zrobiło). Ceny niskie (trzeba negocjować), materiały szybko przyjeżdżają.
    4. Materiały na dach tylko w Sawie (Kraków) - miażdży cenowo konkurencję.

    Pozdrawiamy
  19. magdusiad DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    magdusiad Zarejestrowany: 07.10.2009 Posty: 542
    Cytat Napisał południowa
    WITAM, jesli chodzi o pseudo fachowcow .... poszukujemy pilnie ekipy do dachu na wrzesien - problemy z obecna - jezeli ktos moze podac namiary na ekipe, z ktorej był zadowolony - za rozsadna cene - bedziemy wdzieczni... [email protected]
    mi dach robila ekipa gorali, caly dom mi robili, podesle ci zaraz namiary na priva. wydaje mi sie ze chyba nie beda mieli czasu na dodatkowa robote ale zawsze warto spytac-ja tak zrobilam i od razu weszli mi na budowe (mialam szczescie i akurat trafilam na luke bo komus papiery sie opoznialy), wg nas dach zrobili bardzo dobrze, sasiad tez z nich jest zadowolony, i znajomi sasiada... gorale poprostu buduja ludziom po kolei z polecenia...

    maciej_maciejka no to kurcze podlamales mnie z tymi "dotacjami", jak dla gminy takie pieniadze to nawet na przyslowiowe waciki nie starczą... jakas kpina. ale nadzieja matką głupich wiec bede nadal zyla nadzieja ze w przyszlym roku cos wiecej skapnie...
    no i szkoda ze nie poznalismy sie wczesniej i nie wspomniales o tym skladzie z blachami... moze uniknelibysmy tych wszystkich nieprzyjemnosci... i nie placili cwaniakom!

    a powiedz mi, poki co orientacyjnie, skad masz wylewkarzy i jaką cene ci podali za m2? wylewki bede robic w przyszlym roku ale juz zaczynam zbierac namiary.
    a kto ci robil centralne i czy jestes zadowolony?mi sasiedzi co gorali mi polecili, teraz polecaja mi goscia od centralengo... umowimy sie na kiedys i pogadamy to wybadam sprawe czy drogi czy nie itd...

    teraz pytanie o ktore kloce sie z mezem...: czy samo ogrzewanie podlogowe w calym domu jest calkowice wystarczajace na zimowe mrozy??
    maz mowi ze calkowicie wystarczy na duze mrozy i w domu bedzie bardzo cieplo a ja wprost przeciwnie... jesienia i wiosna oraz na lekka zime wystarczy ale jak beda mrozy ponizej -15 st. C to mozemy w swetrach i grubych skarpetach chodzic....
    niech sie ktos wypowie kto ma z tym doswiadczenie, prosze
  20. yureq SYMPATYK FORUM (min. 10)
    yureq Zarejestrowany: 17.10.2011 Posty: 26
    Cytat Napisał magdusiad
    teraz pytanie o ktore kloce sie z mezem...: czy samo ogrzewanie podlogowe w calym domu jest calkowice wystarczajace na zimowe mrozy??
    maz mowi ze calkowicie wystarczy na duze mrozy i w domu bedzie bardzo cieplo a ja wprost przeciwnie... jesienia i wiosna oraz na lekka zime wystarczy ale jak beda mrozy ponizej -15 st. C to mozemy w swetrach i grubych skarpetach chodzic....
    niech sie ktos wypowie kto ma z tym doswiadczenie, prosze
    Mąż ma rację
    Podłogówka będzie nawet lepsza od grzejników (komfort od ciepła stóp jest lepszy niż od góry i z boku). Ewentualnie, przy konieczności nagrzania wyziębionego domu można się zastanowić nad szybkim dogrzaniem za pomocą kominka. Ja w tym celu planuję kominek z dystrybucją powietrza.

    A z innej beczki, zna ktoś może Pana Tomasza Myszkowskiego, zajmującego się*papierami od przyłaczy? Usiłuję człowieka namierzyć i idzie średnio.
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 357
Strona 1 z 18