dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Prąd budowlany czy agregat?
  1. painless FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    painless Zarejestrowany: 12.07.2013 Posty: 120
    Dzień dobry,
    jestem tu nowy, więc witam wszystkich serdecznie.
    Od razu mam do Was pytanie: jakie jest Wasza opinia w kwestii "prąd budowlany czy agregat"?
    Na działce nie mam prądu. W ub. tygodniu dostałem warunki na przyłącze prowizoryczne. Wystąpiłem o takie warunki, choć dylemat miałem i mam poważny: czy słono płacić za takie przyłączenie (ok. 3 tys. PLN jak mi powiedział elektryk) i dodatkowo płacić większą stawkę za prąd budowlany, czy może zainwestować w agregat prądotwórczy. Dotychczas nie mam wyrobionego zdania - opinie osób, które służyły mi swoją radą są podzielone. Jak zawsze, wszędzie plusy i minusy. Dla mnie najbardziej istotny jest jednak rachunek ekonomiczny. Ciekaw zatem jestem Waszych rad i opinii. Z góry za nie dziękuję. Aha, od razu również dodam, że dogadanie się z sąsiadem raczej nie wchodzi w grę...
    Pozdrawiam.
  2. kipi FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kipi Zarejestrowany: 04.04.2013 Posty: 185
    Też miałem taki sam dylemat. Stanęło na prądzie z elektrowni bo:
    - udało mi się kupić używaną skrzynkę, słup i kabel
    - Koszt początkowy wyszedł niższy niż zakup dobrego agregatu, który i tak nie pociągnąłby agregatu tynkarskiego
    - Koszt użytkowania wydaje mi się, że będzie niższy od elektrowni niż paliwo do agregatu.
    - Prąd ze słupa masz bezobsługowy - podłączasz wiertarkę i działa. Nie musisz się martwić, odpalaniem, gaszeniem, że paliwo się kończy, że trzeba olej wymienić itd.

    W sumie to też ma spore znaczenie co budujesz i jak budujesz i realnie ile będziesz prądu potrzebował.

    Jest jeszcze jedna opcja o której mało kto wie - wybudowanie docelowego przyłącza z własnych środków, a elektrownia potem zwraca Ci te pieniądze.
  3. sylvia1 OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    sylvia1 Zarejestrowany: 25.10.2004 Posty: 5914
    budowałam na agregacie. Największy problem przy tynkach- ręczne droższe i trudniej o ekipy oraz dłużej trwa. A agregat potem można wykorzystać do np awaryjnego zasilania domu gdy wyłączą prąd (zależy od okolicy ale np u mnie się zdarza parę razy w roku choć ostatnio coraz rzadziej)...
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3