dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Jak i gdzie szukać wykonawców
Strona 1 z 2
  1. RobcioBudowniczy WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    RobcioBudowniczy Zarejestrowany: 08.10.2010 Posty: 9
    Witam,
    Mam już działkę nieopodal Gdyni, projekt, warunki wszystkich przyłączy, swojego kierownika budowy/inspektora nadzoru czekam jeszcze na pozwolenie. Od czerwca zacząłem szukać wykonawców i tu pojawił się problem:
    Jak ich skutecznie szukać. Dostałem kilka namiarów od znajomych, znalazłem kilka ogłoszeń typu robimy wszystko do stanu pod klucz, ogłaszałem się także na portalu oferteo.
    Efekt najczęstszy: dzwoni zainteresowana ekipa prosi o szczegóły - wysyłam projekt, słyszę że przez weekend to sobie przeliczą i słuch po nich ginie.
    Efekt drugi: dzwoni lub pisze firma i bez pytania o szczegóły mówi: stan surowy zamknięty będzie kosztował ~2000zł * liczba metrów powierzchni całkowitej (~200), pytam się dlaczego tak drogo skoro kosztorys projektowy sporządzony wg cen z jesieni 2007 jest znacznie tańszy a ceny wtedy były znacznie wyższe. Słyszę bo my jesteśmy najlepsi i gwarantujemy wysoką jakość i nie chcą negocjować.

    Jak to jest z tym rynkiem w trójmieście - czy nie ma tu żadnej konkurencji i czy jest tak jak za komuny (budowałem dom pod koniec lat 80tych ) że trzeba wydzwaniać za fachowcami i łaskawie czekać aż znajdą chwilę czasu na zrobienie fuchy?
  2. Barb&Kaz SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Barb&Kaz Zarejestrowany: 05.12.2010 Posty: 14
    Wykonawców w Gdyni i okolicach jest sporo. Z utrafieniem w jakość - gorzej. Do wnętrz mogę polecić Rozebud bis p. Daniel Roksz z Bolszewa ( Wejherowo), domy buduje ERA BUD W Niestrawski w Gdyni, elewacje na styropianie DEVICE Sp z o.o. Ceny różne, na jakość dotychczas nie narzekałam
  3. Malwina03 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Malwina03 Zarejestrowany: 18.08.2010 Posty: 164
    witam,

    szukam opinii o firmie ERDOM Przedsiębiorstwo Budowlane Łukasz Rzeczycki Elblag

    czy sa drodzy, solidni albi o nie itp.

    pozdrawiam
  4. Kati78 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kati78 Zarejestrowany: 15.01.2011 Posty: 4
    Cytat Napisał Malwina03
    witam,

    szukam opinii o firmie ERDOM Przedsiębiorstwo Budowlane Łukasz Rzeczycki Elblag

    czy sa drodzy, solidni albi o nie itp.

    pozdrawiam
    Witam,
    Zleciliśmy tej firmie budowę domku nad jeziorem. Na początku miałam trochę obaw. Przyjechał młody człowiek, natomiast "sprzedał" swoją firmę rewelacyjnie. Ale od początku - Stan zero robili nam "fachowcy" niby z doświadczeniem i niestety ale po 14 dniach nasza budowa skończyła się policją i niemiłymi wspomnieniami. Zaczęliśmy więc wraz z mężem szukać nowej firmy i tak znaleźliśmy firmę ERDOM. Po analizie wyceny ( fajnie i czytelnie przedstawiona ), postanowiliśmy się spotkać na placu budowy. Mieliśmy wiele obaw ponieważ trochę przeraził nas wiek właściciela. Wiedza, oraz sposób, w jaki przedstawiony został nam harmonogram prac spowodowały, że zdecydowaliśmy się na tę firmę. Na początek podpisaliśmy umowę na stan surowy z dachem. Panowie wywiązali się całkiem dobrze. Prace wykonali dobrze oraz sumiennie. Ekipa stosunkowo młoda (przedział wiekowy 26 - 41 lat) i powiem szczerze, że to chyba również miało znaczenie.Nie piją a przynajmniej nie są pijani - raz znalazłam 4 butelki po piwie ( 4 panów więc wypada po jednym ). Tak jak się umówiliśmy z Panem Łukaszem tak też było. Żadnych krętactw, co dziwnie - nie chcieli żadnych zaliczek - z przeciwieństwem do swoich poprzedników. Zakończony został etap budowy, wtedy mąż jechał i Pana rozliczał. Ogólnie wykonali nam jeszcze elewację domu, i cały środek - bez instalacji gazowej, łącznie z malowaniami, kafelkami itp. Co do ceny to wydaje mi się, że udało nam się postawić domek stosunkowo niedrogo ale i przy tym dobrze - wg nas ( a to chyba najważniejsze). Jeśli chodzi o czas wykonania to na całości prac poślizg trwał około dwa tygodnie może trzy - materiał czasem nie był na czas, nasze decyzje również różnie szybko podejmowaliśmy więc wydaje mi się, że wszystko było ok. Dom budowaliśmy niedaleko Olsztyna. Teraz jest ciężko z dobrymi fachowcami, chyba już wymarli . Zostali nieliczni, którzy cenią swoją fachowość. Na początku wybraliśmy najtańszego ale z czasem zmądrzeliśmy i tak udało nam się wybudować nasz wymarzony domek bez większego stresu.
    Bez obaw mogę polecić.
  5. Tom@sz WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Tom@sz Zarejestrowany: 19.02.2011 Posty: 4
    Odgrzeje temat. Polecilby ktos wykonawcow elewacji z welny na gotowo....
    No i tak jak juz pisalem kogos kto dobrze /nie zdzierajac/ zamontuje otwieranie bramy garazowej i wjazdowej suwanej.
    Prosilbym o namiary, moga byc na PRIVA
    Z gory dzieki.
    P.S.
    gdzies ktos wspomnial o jakis /czarnych, bialych?/ listach wykonawcow -z pomorskiego najlepiej...
    Podrzuci ktos linka
  6. agalind REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    agalind Zarejestrowany: 24.10.2010 Posty: 10098
    Znacie może jakąś firmę, która robi pokrycia dachowe z blachy płaskiej na rąbek? Okolice Szemuda.
  7. RobcioBudowniczy WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    RobcioBudowniczy Zarejestrowany: 08.10.2010 Posty: 9
    Z tą czarną i białą listą to po prostu wpisz trójmiasto [biała/czarna] lista wykonawców i masz wątek. Niestety dość ciężki do przeszukiwania.
    Z firm które do tej pory rozważałem albo wybrałem do tej pory żadnej nie znalazłem ani na czarnej ani na białej liście.

    Teraz też szukam firmy od bramy garażowej i ewentualnie drzwi i okien i też spośród firm znalezionych na stronie Wiśniowskiego: Amer Pol, BraMag i Kolanko nie ma tutaj żadnych opinii. Wujek Google znalazł jedynie dwie przeciwstawne opinie o Amer Polu.

    Kolejna zagwostka jaka się pojawiła to kwadratura koła na linii okna, tynki wewnętrzne, tynki zewnętrzne, elektryk i hydraulik:
    Jeżeli chcę okna z drewna to podobno muszę je wstawiać po pracach tynkarskich,
    Tynki zewnętrzne i ocieplenie najlepiej wykonać na koniec jak ściany oddadzą trochę wilgoci technologicznej ale trzeba z tym zdążyć przed sezonem grzewczym. Spece od okien mówią z drugiej strony że jak nie zrobię od razu elewacji to mi mogą ukraść zamontowane okna. Elektryk chce wejść dopiero jak będą drzwi i okna bo inaczej podobno mogą ukraść kable. Hydraulik chce dopiero wchodzić po elektryku i tynkach.
    Jak sobie radziliście z synchronizacją tych prac? Może na początek wstawić najtańsze plastikowe okna i drzwi a potem dopiero po kilku latach wymieniać na porządne?
  8. zientas FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zientas Zarejestrowany: 05.12.2009 Posty: 211
    kup od razu dobre okna (plastikowe też są dobre, a według mnie jeszcze lepsze niż drewniane)
    1. zamknij oknami i drzwiami (drzwi wypożycz lub kup jednorazowe bo je zniszczą)
    2. elektryk
    3. hydraulik kanalizacja i cwu (ja robiłem po tynkach ale widzę pewne wady tej kolejności)
    4. tynki
    5. wentylacja mechaniczna, klimatyzacja, rozprowadzenie ciepła z kominka.
    6. hydraulik co
    7. wylewki
    8. terakoty w kotłowni
    9. hydraulik podpięcie kotłowni.
    10. sufity podwieszane i wygrzewanie podłogówki.
    11. terakoty i dywany
    12. kuchnie i łazienki.

    jeśli chodzi o to co wewnątrz to ja bym tak zrobił. Dochodzi jeszcze część zewnętrzna.
  9. ANTYK1 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ANTYK1 Zarejestrowany: 05.02.2012 Posty: 1
    Witam. Jestem na etapie wykonania projektu. Chciałbym wstępnie zorientować się co do mozliwości znalezienia wykonawcy. Dom będę budował w Gdańsku-Wrzeszcz. Czy ktos mógłby mi polecic wykonawców z rejonu Trójmiasta lub okolic. Interesuje mnie wynajecie firmy do wykonania stanu surowego otwartego lub zamknietego. Pozdrawiam.
  10. Martinn SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Martinn Zarejestrowany: 15.08.2011 Posty: 23
    Cytat Napisał ANTYK1
    Witam. Jestem na etapie wykonania projektu. Chciałbym wstępnie zorientować się co do mozliwości znalezienia wykonawcy. Dom będę budował w Gdańsku-Wrzeszcz. Czy ktos mógłby mi polecic wykonawców z rejonu Trójmiasta lub okolic. Interesuje mnie wynajecie firmy do wykonania stanu surowego otwartego lub zamknietego. Pozdrawiam.
    Witam.
    Jestem na tym samym etapie. Obecnie czekam na pozwolenie na budowę. Całość chcę podzielić na 2 sezony. SSO w tym roku i reszta na wiosnę 2013. Ofert otrzymałem całkiem sporo za pośrednictwem szukajfachowca.pl Problem z tym, że ciężko wyłowić kogoś rzetelnego z tego gąszcza informacji. Nie sposób spotkać się z każdym tym bardziej, że ogłaszają się ekipy z promienia do 100 km. jak na razie dalej szukam solidnego wykonawcy do SSO. Oczywiście zgłosiło się do mnie kilka firm, które maja referencje i doświadczenie ale budżet zmusi mnie chyba do szukania tańszych ekip.
  11. Crisiano DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Crisiano Zarejestrowany: 23.10.2011 Posty: 655
    Witam,
    Projekt mojego domu dobiega konca. Bedzie podobny do: http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m4bcefec7d3bd1
    Dom bedzie budowany w okolicach Wejherowa. Szukam ekipy ktora wybuduje mi w tym roku stan surowy otwarty (gazobeton), na dach juz mam firme.
  12. Goska87 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Goska87 Zarejestrowany: 28.07.2012 Posty: 6
    Witam ,
    szukam ekipy od elektrowni wiatrowych czy ktoś jest mi wstanie pomóc?
  13. espion WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    espion Zarejestrowany: 09.12.2012 Posty: 2
    kochani forumowicze! Jesli chodzi o roboty instalacyjne w zakresie systemów alarmowych, instalacji elektrycznej i CCTV polecam Andrzeja 668115440 profesjonalnie i niedrogo.
  14. krissss WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krissss Zarejestrowany: 31.01.2011 Posty: 8
    Witam,
    W poszukiwaniu wykonawcy tylko ekipy z polecenia znajomych. Popytać czy byli po czasie zadowoleni itp. Na początku wszystko ładnie pięknie a później wychodzą kwiatki ( np. przy tynkach ). Na portalu oferia z ciekawości wysłałem zlecenie. Wyceny od 25 do chyba 45 tys. za ten sam etap. ( skąd ta rozbieżność, nie mam pojęcia)
  15. mar.jank WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mar.jank Zarejestrowany: 01.02.2013 Posty: 1
    Ja polecam firmę, http://www.idealnewnetrze.eu/ , która mi wykonała apartement pod klucz razem z projektem w cenie, współpraca układała się pomyślnie choć trochę się obawiałem bo nie byli z polecenia, ale dostałem umowę i gwarancję i nie było użerania się z jakimiś grupami typu Zenek ze szwagrem, pozdrawiam
  16. Martinn SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Martinn Zarejestrowany: 15.08.2011 Posty: 23
    Witam. Odswierze trochę temat. szukam sprawdzonego geodeta oraz fachowca z koparka aby przygotował wykop do rozpoczęcia prac. Miesce chwaszczyno.
  17. AzeroPLUS WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    AzeroPLUS Zarejestrowany: 20.09.2013 Posty: 2
    Cytat Napisał Martinn
    Witam. Odswierze trochę temat. szukam sprawdzonego geodeta oraz fachowca z koparka aby przygotował wykop do rozpoczęcia prac. Miesce chwaszczyno.
    Zapraszam do kontaktu... jestem w stanie zapewnić kompleksową usługę sprawdzonych fachowców. Sam jestem kierownikiem budowy i mam grupę firm współpracujących i sprawdzonych.
    Więcej informacji znajdziesz na azeroplus.pl
  18. Rzeźbiarz SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rzeźbiarz Zarejestrowany: 16.09.2013 Posty: 11
    WItam Poszukuję dobrego stolarza do wykonania drzwi i mebli.......
    Może ktoś kogoś polecić?
  19. Pasqud FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pasqud Zarejestrowany: 11.01.2015 Posty: 134
    Przypomnę temat. Może jeszcze ktoś tutaj zagląda.
    Chciałbym w tym roku wykonać SSO. Ktoś może polecić wykonawcę? Ogromna konkurencja na rynku, a niestety brak znajomych którzy by już mieli to za sobą.
  20. Buchvi WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Buchvi Zarejestrowany: 13.10.2015 Posty: 4
    Ja znalazłem świetnego wykonawcę tutaj http://www.favore.pl/451355_budowa-d...pomorskie.html Świetna ekipa i solidne wykonanie. Mój dom super się teraz prezentuje.
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
Strona 1 z 2